Автор Тема: Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?  (Прочетена 56944 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Amrita_

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #90 -: Февруари 20, 2010, 23:24:56 pm »
[...]
 :)Само да допълня, че символите във филма са базирани и на знакови исторически събития и определени общочовешки ценности.Да толямо е разнообразието от изводи, на различните зрители, но също така има и немалко сходни и еднакви заключения за основните идеи в този филм.Определено може да грабне някой Оскар.

Дали е имал не само една жена в живота си. ;)

Понеже имах забрана да пиша и не бях влизала във форума много отдавна, отговарям сега.
Не мога да твърдя, дали символите във филма са базирани изцяло на исторически събития. Определено има използване на ноторни факти и архетипи в общото човешко съзнание. За себе си не съм решила, дали темата е връщане назад или препратка към бъдещето, възможно е дори и да разказва настояще...
Оскар-и със сигурност ще грабне, но това няма да го направи нито по-добър, нито обратното. В неравнопоставено положение са другите филми, които му конкурират, защото при тях не е използвана същата кино-техника. За реална конкуренция би ставало дума, ако филмът се състезваще с подобни на него в техническо отношение.

(Не знам, дали е необходимо да отварям тази скоба за Дали, но така и така споменаваш, испанският художник е имал повече приятели мъже - сред тях е и Лорка, за което разказва Бунюел, който е бил техен съвременик и близък другар. Говори се, че дори е бил девствен, когато я е срещнал, тя вече е имала дъщеря от Пол Елюар, с който се запознава в санаториум в Швейцария. Твърди се, че Дали е бил по-скоро асексуален и е приемал нейните изневери. Нейното име е Галина Дяконова, родена е в Казан.)

Amrita, а ти откъде разбра, че летящите планини, са заимствани от английският сюрреалист Роджър Дийн? :blush:

За Дали просто се досетих, че има такава картина и предположих. :)

Интересувам се от история на изобразителното изкуство от много отдавна, освен от азиатско киноизкуство (това изрично по повод личен коментар на някой модератор, че харесвам американски бози) и с удоволствие дори бих говорила за японски режисьори, например. Стилът на Дали е много различен, а при Роджър Дийн точно тази е постоянната тема:

http://en.wikipedia.org/wiki/Roger_Dean_%28artist%29

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #91 -: Февруари 21, 2010, 10:23:14 am »


Интересувам се от история на изобразителното изкуство от много отдавна, освен от азиатско киноизкуство (това изрично по повод личен коментар на някой модератор, че харесвам американски бози) и с удоволствие дори бих говорила за японски режисьори, например. Стилът на Дали е много различен, а при Роджър Дийн точно тази е постоянната тема:


 :hi: Не знаех за Роджър Дийн. Поразгледах картините му в Уики...
Наистина има доста такива, по темата Аватар : Sea of Light, Yesstorry, I a world, Yesyears и т.н. Но като гледам го влекат и футуристичните приказни и фентъзи мотиви, от минало и бъдеще.Някои са идеални за илюстрации на исторически фентъзи-романи или научно фантастични истории.

А с албума си за Азия, показва, че там в развитието им- минало, бъдеще и религия, вървят ръка за ръка.
Не съм познавач, но виждам, че Роджър Дийн търси идеалните, изчистени пропорции и отношения между жива и нежива природа.И показва, че някои неща от действителността ни, не са такива, каквито трябва да бъдат. :)

Разбирам, че Камерън е взел наистина нещо от духа на картините му.
Благодаря ти.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #92 -: Февруари 22, 2010, 12:12:39 pm »
 :)И все пак някой има ли да каже нещо по
темата??? :hi:
« Последна редакция: Февруари 22, 2010, 12:13:51 pm от aldonea »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #93 -: Март 01, 2010, 17:00:36 pm »
"Българка пее в мегахита “Аватар”


"Българката Радка Варимезова пее в “Аватар”. Гласът й звучи и в компактдиска със саундтрака на най-касовия филм за всички времена (б.р. - $ 2,5 млрд.). Освен изпълнител на народни песни, тя свири на гайда. Радка живее в Лос Анджелис заедно с родителите си Иван и Цветанка Варимезови, преподаватели по български фолклор в Калифорнийския университет в Лос Анджелис (UCLA).
............
През февруари Радка и майка й Цветанка Варимезова разплакаха самия Том Ханкс на погребението на тъст му Алън (Асен) Уилсън. Майка и дъщеря изпяха “Индже войвода”."

повече:
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=396393

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #94 -: Март 04, 2010, 21:14:52 pm »
Екранизират вдъхновителя на "Аватар"

Джон Картър от Марс, създаден от автора на Тарзан, се пренася на големия екран от "Дисни" и режисьора на "Търсенето на Немо" Андрю Стантън

Цялата новина тук: http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2814871
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #95 -: Март 07, 2010, 20:36:54 pm »
Аудиторията в Китай се идентифицира с „Аватар”, не с „Конфуций”


http://www.epochtimes-bg.com/2010-01/2010-02-22_02_d.html

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #96 -: Март 08, 2010, 15:12:17 pm »
Аудиторията в Китай се идентифицира с „Аватар”, не с „Конфуций”

http://www.epochtimes-bg.com/2010-01/2010-02-22_02_d.html

Ами това са си нормалните връзки, които хората правят между всяко едно произведение (и филмово) с живия живот.
А и не само в Китай се отчуждават апетитни парцели за продан. ;)

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #97 -: Март 12, 2010, 21:33:02 pm »
Аудиторията в Китай се идентифицира с „Аватар”, не с „Конфуций”

http://www.epochtimes-bg.com/2010-01/2010-02-22_02_d.html
   :)  Вероятно предпочитат единтификация с "АВАТАР", защото все пак "Конфуций" иде от древността  :lol:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #98 -: Март 14, 2010, 17:40:46 pm »
Мен ми е интересно защо според някои източници "Аватар" води до депресии,самоубийства и спонтанни аборти?Пише,че на някакво 3Д ниво действа подсъзнателно,явно нещо като 25 кадър и подтиква тези хора към кофти неща.Някой от пишещите тук,ако има подобни наблюдения?
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #99 -: Март 14, 2010, 18:27:05 pm »
Мен ми е интересно защо според някои източници "Аватар" води до депресии,самоубийства и спонтанни аборти?Пише,че на някакво 3Д ниво действа подсъзнателно,явно нещо като 25 кадър и подтиква тези хора към кофти неща.Някой от пишещите тук,ако има подобни наблюдения?

Няма такова нещо 25-ти кадър. Ако погледнеш някой по модерен плеър които брои кадрите, ще видиш че те са средно от 21 до 24, и няколко на секунда. Там където отчете 25-ти това е на статични места или някакво начало или край на кодирането когато се показва един и същи кадър няколко пъти и го отчита като 25. Броя на кадрите зависи от кодекса.
На киното има филмова лента, няма кадри като на комповете, няма кадри и на ДВД-то и новите формати, блу рей и ХДТВ.
Soli Deo Gloria!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #100 -: Март 14, 2010, 21:55:24 pm »
Мен ми е интересно защо според някои източници "Аватар" води до депресии,самоубийства и спонтанни аборти?Пише,че на някакво 3Д ниво действа подсъзнателно,явно нещо като 25 кадър и подтиква тези хора към кофти неща.Някой от пишещите тук,ако има подобни наблюдения?

Кои са тейзи източници ?

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #101 -: Март 15, 2010, 00:39:43 am »
Мен ми е интересно защо според някои източници "Аватар" води до депресии,самоубийства и спонтанни аборти?Пише,че на някакво 3Д ниво действа подсъзнателно,явно нещо като 25 кадър и подтиква тези хора към кофти неща.Някой от пишещите тук,ако има подобни наблюдения?

Кои са тейзи източници ?
Последно една колежка ми каза,че го е чела в някакъв вестник.Има го и в интернет като инфо.Имало хора,които искали да се самоубият,за да отидат на Пандора.Или такива,които се депресирали от несъвършенството на нашия свят.Чудя се кой има полза да спекулира по този начин?Прави ми и друго впечатление-"Аватар" няма нито една статуетка.  :(
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #102 -: Март 15, 2010, 13:17:16 pm »
Мен ми е интересно защо според някои източници "Аватар" води до депресии,самоубийства и спонтанни аборти?Пише,че на някакво 3Д ниво действа подсъзнателно,явно нещо като 25 кадър и подтиква тези хора към кофти неща.Някой от пишещите тук,ако има подобни наблюдения?

Кои са тейзи източници ?
Последно една колежка ми каза,че го е чела в някакъв вестник.Има го и в интернет като инфо.Имало хора,които искали да се самоубият,за да отидат на Пандора.Или такива,които се депресирали от несъвършенството на нашия свят.Чудя се кой има полза да спекулира по този начин?Прави ми и друго впечатление-"Аватар" няма нито една статуетка.  :(

А какво трябваше да спечели "Аватар" извън това, което получи?
Тук http://www.imdb.com/title/tt0499549/awards са номинациите и наградите му и с изключения на Best Achievement in Editing, останалите ги намирам за напълно реално присъдени. Та той дори няма номинации за сценарий или актьорска игра. Дж. Камерън загуби в надпреварата с бивашата си съпруга за най-добър филм и режисура. Не съм гледала филма "Войната е опиат", но не виждам някакви особени заслуги, с които "Аватар" да се похвали в този контекст, освен с това, че ще остане новаторски за времето си от техническа гледна точа. Да не забравяме и че самата напревара не беше поставила филми с еднакви технически показатели в реална конкуренция, което поставя съмнения за липса на еднотипни показатели, които да бъдат вземани предвид при оценяването.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #103 -: Март 23, 2010, 16:18:15 pm »
Аз го гледах на гадно пиратско копия и ни най-малко не ме впечатли. А, че хората са гадни и си унищожават планетата...ами на практика е така. Със всички условия, че са ни научили така и т.н. Ами не е толкова лесно да се отсъди, от една страна филма показва наистина какви са военните и корпоративните привички, от друга ни затвържава мнението за това колко сме лоши.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #104 -: Март 24, 2010, 00:05:22 am »
Мен ми е интересно защо според някои източници "Аватар" води до депресии,самоубийства и спонтанни аборти?Пише,че на някакво 3Д ниво действа подсъзнателно,явно нещо като 25 кадър и подтиква тези хора към кофти неща.Някой от пишещите тук,ако има подобни наблюдения?
  :) Даааам  "НА КРИВА РАКЕТА, КОСМОСА И Е ВИНОВЕН" :lol:
 :hi:
« Последна редакция: Март 24, 2010, 00:06:40 am от aldonea »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
41932 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
16524 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12610 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
10955 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
15499 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27