Автор Тема: Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?  (Прочетена 56988 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #75 -: Февруари 07, 2010, 21:47:40 pm »
Мен лично ни най-малко не ме измори гледането през очила. Но явно за различните хора е различно.

Това все пак е само филм. Не е необходимо да казва нещо кардинално ново. В историята, в духовните книжки всичко възможно вече е казано. Нищо ново повече няма какво да се каже. И все пак хората продължават да пишат книги, да правят филми и тн и тн, да си творят. Дори и филма да не представя нищо ново, пак не пречи да е много хубав. Стига да представя хубави стари и известни неща.
Аз лично не съм обръщал внимание нито на зениците, нито на дракончетата. За мен си бяха просто птици.
А този принцип, да си имаш само едно животно, което да яздиш мисля е взето наготово от истинската история. Може би дори българите и техните бойни коне. Или ако не те, друг конен народ. Не е до толкова въпроса може ли или не да се свържеш мисловно с повече такива същества, въпроса е, че връзката е на ниво като женитбата. И не е морално да се свързваш с друг.
И в реалността на нашата земя има такива птици, които веднъж като се съберат и остават докрай заедно. Ако едната умре, другата не си търси друг партньор. Не че не е възможно, а такъв е подтика.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #76 -: Февруари 09, 2010, 18:15:23 pm »
Филма не е "зелена пропаганда", а както са констатирали и други по-назад в темата, пресъздава се "завладяването на североамериканските индианци преди 200 години"!
Исторически е филма и показва в "по-модерен"... вариант юдейската златотърсаческа инвазия на северно американският континент. Оставяйки настрана визуалните ефекти, модерните оръжия и т.н., които грабват съзнанието и поглеждайки в сюжета по-надълбоко, се вижда ясно борбата на идианците в сев.америка за своите земи. Оръжията на окупаторите тогава са били оръдия, пушки и пистолети, а във филма са космически кораби с ракети и други "модерни играчки".
Хармоничен е начин на живот на На'ви с Майката Земя, ритуали, шаман, отношението им с животните дори и когато ги убиват за препитание/"чист улов"/ и т.н. Наистина такъв е бил бита и на индианците, а и не само техния..., както е забелязал Танграта.

Филма, за сметка на действителноста има щастлив край.
А дали наистина е свършил истинският "филм" в сев.америка?
Наскоро част от местните, които са натикани сега в лагери, се надигнаха и искаха да се отделят от СЕЩ. Като повод изтъкват неспазване на договорите от паразитите натрапници, подписани с техните Деди.

Тангра, сигура си забелязал, че на На'ви лъковете им бяха рефлекторни/рефлексни/ и на всичкото отгоре имаха прическа кика/чембас/?!
« Последна редакция: Февруари 09, 2010, 23:07:30 pm от Гален »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #77 -: Февруари 10, 2010, 05:19:15 am »
Не бях обърнал внимание за лъковете и косите. Но наистина припознах българите в тях, не индианците.
Българите са били по-достойни, по-разумни, по-мъдри, знаещи.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #78 -: Февруари 10, 2010, 06:36:55 am »
Цитат
Българите са били по-достойни, по-разумни, по-мъдри, знаещи.

И знаеш товаааа... как?

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #79 -: Февруари 10, 2010, 14:54:24 pm »
Цитат
Българите са били по-достойни, по-разумни, по-мъдри, знаещи.

И знаеш товаааа... как?

Как как, ами в древна България, иерархията е била строга, слушали са и са изпълнявали нарежданията на хановете, командирите и жреците, и са запомняли добре уроците в училището и живота.Намало е кафета и кръчми.
Който не внимава, и кръшка, як труд и най-трудните военни мисии, далеч от дома. ;)

Неактивен JulesWinnfield

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #80 -: Февруари 10, 2010, 17:44:53 pm »
Цитат
Българите са били по-достойни, по-разумни, по-мъдри, знаещи.

И знаеш товаааа... как?

Как как, ами в древна България, иерархията е била строга, слушали са и са изпълнявали нарежданията на хановете, командирите и жреците, и са запомняли добре уроците в училището и живота.Намало е кафета и кръчми.
Който не внимава, и кръшка, як труд и най-трудните военни мисии, далеч от дома. ;)
??? ??? ???

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #81 -: Февруари 10, 2010, 17:55:24 pm »
Цитат
Българите са били по-достойни, по-разумни, по-мъдри, знаещи.

И знаеш товаааа... как?
Колкото и нескромно да звучи:
Виждам себе си. Знам какво съм, какво мога и в какво вярвам. Виждам и други българи около мен. Знам, че предшествениците ми не са били по-долу.
Чел съм книги.
В "Сказание за хан Аспарух, княз Слав и жреца Терес" има много истини, събирани от автора.
Има и други неща.
Древнобългарския календар, Древнобългарските празници и обичаи.
Описани в книгата "Българският народен календар - основи и същност"
Тяхната система хармонизира целия народ именно с общата енергия, със Земята и Небето.
Цялата теория на Дао, върху която почива културата на целия източен свят е древнобългарска! Те са познавали пътя към Съвършенство и са го следвали, не поединично а съвкупно целия народ.
ЛаоДзе също е бил българин. Просветил цял Китай и ги направил от диваци - хора. А неговото учение ДаоДеДзин е ненадминато по своята чистота, мъдрост и точност.
Те са дали мъдрост и знания на целия древен свят. Включително и на северноамериканските индианци. Като чрез изследвания е показано, че знанията именно са потекли от нас към тях, защото при нас са много по-пълни и обосновани.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #82 -: Февруари 12, 2010, 22:10:10 pm »
Естествено че концепцията за енергията не я е измислил създателя/ите на филма...
Мен ме подразни, че ужким всичко много духовно и в равновесие със света на тоя народ наави, пък след 2 месеца синята девойка се зе със землянин...

Tangrata_ това за ЛаоДзъ (Дзе) и аз съм го чувал някъде.
Но все пак не е ли много пресилено това?
Пък за индианците, мисля че не сме ходили чак до там навремето.


Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #83 -: Февруари 12, 2010, 22:27:36 pm »

Лао Дзе също е бил българин. Просветил цял Китай и ги направил от диваци - хора.

Това е сериозно твърдение.Би ли посочил някакъв източник.
А кой е учителят на Лао Дзъ?
Ако е бил българин, защо не е останал да усъвършенства българите? И т.н. :-X

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #84 -: Февруари 12, 2010, 22:59:53 pm »

Лао Дзе също е бил българин. Просветил цял Китай и ги направил от диваци - хора.

Това е сериозно твърдение.Би ли посочил някакъв източник.
А кой е учителят на Лао Дзъ?
Ако е бил българин, защо не е останал да усъвършенства българите? И т.н. :-X

Иам време и за това нали bogoizbrania е тук!
Soli Deo Gloria!

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #85 -: Февруари 12, 2010, 23:09:58 pm »

Лао Дзе също е бил българин. Просветил цял Китай и ги направил от диваци - хора.

Това е сериозно твърдение.Би ли посочил някакъв източник.
А кой е учителят на Лао Дзъ?
Ако е бил българин, защо не е останал да усъвършенства българите? И т.н. :-X


A защо името му не е българско, а китайско? 

Или е решил да направи от българите китайци... ;D.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #86 -: Февруари 12, 2010, 23:12:11 pm »
Естествено че концепцията за енергията не я е измислил създателя/ите на филма...
Мен ме подразни, че ужким всичко много духовно и в равновесие със света на тоя народ наави, пък след 2 месеца синята девойка се зе със землянин...

Tangrata_ това за ЛаоДзъ (Дзе) и аз съм го чувал някъде.
Но все пак не е ли много пресилено това?
Пък за индианците, мисля че не сме ходили чак до там навремето.


Е ти как си я предствяш духовността?

Да се кара само на чикии ли?
А после бебетата да ги носи щъркела, или да ги правят китайците там. Нека се "зимат" младите, какво толкова?
Тя "видя" в него липсата на страхове, негативизъм, а това е най-най-важната работа. Най-същественото във всичките духовни учения.
За да нямаш страх трябва да си на определено духовно ниво. Не може иначе.

Сега, за ЛаоДзе, до колкото знам той е тръгнал да просвещава Китай. Щото са били доста прости хорица по онва време. А българите едва ли са имали нужда от "доусъвършенстване". Най-вероятно всичко си е било при тях като часовник.
А след това се говори, че е заминал за Тибет. И май е станал учител там, или нещо такова.
Неведоми са пътищата Божи. Не се знае каква, или пък защо такава е била мисията му. Не се знае и на нас българите каква ни е съдбата.
Чувал съм, че китайски историци и хора от по-високо ниво знаят много добре на кого дължат историята и философията си, но никога не биха го потвърдили открито. Да обират всичките лаври за сега е по-изгодно за тях, макар и да е пътят на лъжата. Не случайно не се допускат никакви външни експедиции в Китай. Те сами си разследват, каквото си намерят там.
То е същото, както и другата конспирация. От отделен факт едва ли можеш да научиш много, но следиш ли цялата картина, малко по малко се наместват нещата.

За източници,
тук във форума се е споменавало. Ако се потърси в гугъл може да се намери нещо. Мисля най-достоверното за сега е, намерен похлупак на глинен съд, където ЛаоДзе е нарисуван типичен европеид, с остригана глава и коса на конска опашка, каквато само родът Дулу са носели. Като прибавим и че по това време и на това място други европеиди е нямало, остава да заключим, че е българин от рода Дуло.
А и освен всичко неговото учение е същото, което може да намериш в българските обичаи, запазени и до днес. Същото е и, като Книгата на Промените. Символи от която са намерени няколко хиляди години преди цивилизацията на китайците в областите на Месопотамия.
Отново единственият народ, който е бил и на 2те места по тези времена е българският. Тази книга също се смята за китайска, но най-вероятно не е ...
И ако си сериозно запознат с И Дзин, Дао, ДаодеДзин, българските народни празници и традиции, също и българският календар, ще видиш невероятно сходство и еднотипност. Веднага се вижда как те са всъщност като зъбни колела на една и съща машина, и пасват до невероятна точност. Ще се види, че най-ефективната интерпретация на И Дзин и използването и в ежедневието - това са българските празници и обичаи, запазени от хилядолетия, чак до днес. В сравнение с тях китайските тълкувания на И Дзин са прекалено абстрактни и чужди. Все едно да ползваш компютър само като калкулатор и да не виждаш многообразието на функциите.
По същия начин са хванали българския календар, и са опитали да го въведат, но поради малоумието си са го направили убажасно нескопосно, а също и защото са се постарали да го трансформират в лунен, ползвайки лунни години. В резултат са получили една огромна каша, която вместо да помага, всъщност пречи. И ако питаш някой китаец на коя дата празнува Нова Година, няма да може да ти каже, защото всяка година се празнува на различна дата (!!!???) през януари или февруари.
Че е очевидна заемка, календарът, личи от 100 километра, за който има поне малко мозък, а и познава древнобългарският календар, който е използван за източник.

ЛаоДзе не е истинското му име, а китайски прякор, с който са го наричали хората.
Означавал е "Старият Мъдрец"
макар сега гледам, пише на едно място "Главният(Господарят) Мъдрец"

Ето тука има писано малко във Войните на Тангра. Не съм го чел, но определено е по темата.
http://www.voininatangra.org/modules/ipboard/index.php?showtopic=1321&st=15
« Последна редакция: Февруари 12, 2010, 23:18:22 pm от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #87 -: Февруари 13, 2010, 18:16:14 pm »

За източници,
тук във форума се е споменавало. Ако се потърси в гугъл може да се намери нещо. Мисля най-достоверното за сега е, намерен похлупак на глинен съд, където ЛаоДзе е нарисуван типичен европеид, с остригана глава и коса на конска опашка, каквато само родът Дулу са носели. Като прибавим и че по това време и на това място други европеиди е нямало, остава да заключим, че е българин от рода Дуло.
А и освен всичко неговото учение е същото, което може да намериш в българските обичаи, запазени и до днес. Същото е и, като Книгата на Промените. Символи от която са намерени няколко хиляди години преди цивилизацията на китайците в областите на Месопотамия.
Отново единственият народ, който е бил и на 2те места по тези времена е българският.

Eee, повдигна ни самочувствието.
Ноо със спомени не се живеее само. Нещо не проработват сега и тук законите на рода Дуло, на Аспарух, на Крум и т.н.Няма ясна обща стратегия за развитие на държавата, има стотици лични стратегии за изсмукване на средства от нея, на всички нива.Духовността е отстъпила на материалното, и алчността.Няма духовна социална хармония.При навите в Аватар виждаме една духовна хармония между цивилизация, жива и нежива природа.Природата е одухотворена, всъщност природата, чрез богинята-майка е основната ценност в живота им.

В общи черти в такава симбиоза с природата, боговете и животните са живеели и прабългарите.
Но пак казвам, при тях живота е управляван чрез стабилно изградена военна и мирновременна иерархия-всеки си е знаел мястото и си е вършел работата.Държавните структури са управлявали мъдро и резултатно.И най-важното-рибата не се е размирисвала от главата ;)
Всеки е бил длъжен да допринесе с нещо за общото развитие на държавата и го е правил, защото неправенето се е порицавало доста яко.

Колкото до прираст към БГ, аз съм се отчел 2 бр.Като гледам, наистина има много какво да се желае от младите, въпреки, че сега отглеждането на едно дете е много по-скъпо и по-трудно.


« Последна редакция: Февруари 13, 2010, 18:20:52 pm от marhs »

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #88 -: Февруари 15, 2010, 22:07:58 pm »
 :flag_of_truce:


Soli Deo Gloria!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #89 -: Февруари 15, 2010, 22:23:37 pm »

Лао Дзе също е бил българин. Просветил цял Китай и ги направил от диваци - хора.

Това е сериозно твърдение.Би ли посочил някакъв източник.
А кой е учителят на Лао Дзъ?
Ако е бил българин, защо не е останал да усъвършенства българите? И т.н. :-X


A защо името му не е българско, а китайско? 

Или е решил да направи от българите китайци... ;D.
  :)   За ЛАО ДЗЪ казват ,че в китайските територии е дошъл от земите на Прабългарите и то под името БОАЯН. В последствие приема името с което светът го познава Лао  Дзъ. Толкова знам.  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
42079 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
16581 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12691 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
10999 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
15565 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27