Автор Тема: Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?  (Прочетена 56902 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #45 -: Януари 24, 2010, 13:23:59 pm »
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,1453.0.html
 :yes:

Еййй тез американци, държат всичко само за себе си.Ни земни, ни извънземни свръхвисоки технологии, не показват на никого.Големи егоисти ;D Скръндзи..

Вече си мисля-кой знае колко такива направления като Старгейт разработват, а нас ни баламосват със световни иконом. кризи, модни тенденции, сривове на валути, глобално затпляне и бла бла ....

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #46 -: Януари 24, 2010, 16:47:57 pm »
Тук съм абсолютно съгласна с теб марс.
Всичко което става в момента е само прикритие на истинската реалност.
Те не искат хората да мислят за някаква си 2012 или каквото и друго да било. Същото е и за религията, хората са толкова много вече които не вярват и не желаят и да знаят относно какво казакл папата или каквото и там да било.
Времената се променят и те виждат че нямат контрол върху нас, за това искат да поставят и чиповете за да могат пак да владеят положението и ние да сме им същите мравчици както до сега.
За тях ние сме една паплач която се нуждае от контрол и те са тези които ще го направят.Дано нещата се променят за добро за нас.
Вярвам и всички тези които са в този форум мислят на това мнение, ние сме изморени да страда ме зареди тях и смятам че достатъчно са ни лъгали, изморени сме и от това.
Трябва промяна но не от тях.
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #47 -: Януари 24, 2010, 17:55:38 pm »
Амииии, ще те разочаровам.
Не всички, които са в този форум "мислят на това мнение".

Първо на първо, аз не съм изморен, не страдам и не ме лъжат ...
Ето защо, очевидно не сме под един знаменател.

Второ, казваш, че "те" не искат да мислим за 2012та година, а за някакви си кризи.
Според мен пък е ТОЧНО ОБРАТНОТО!!!
"ТЕ" ИСКАТ да мислим за 2012, за да не мислим за кризите.
Докато "ТЕ" продължават да прехвърлят милиарди от единия крачол в другия, овчиците, или както ги нарече "мравките" блеят по 2012та и "чакат спасението" "от мъките".

Цитат
Дано нещата се променят за добро за нас.
И аз казвам "Дано".
Но това дано не е нито мнение, нито мислене, уви. А само пожелание.

За църквата няма да го коментирам, защото не го разбрах ...
Аз напоследък не слушам Папата какво говори, и далеч не съм единствен. Но не мисля това за голяма новост.

За чиповете.
Хмм, не съм чувал някой да има намерение да ни слага чипове. Изобщо. Също така, ако наистина съществуваха чипове, които като се вградят, да могат да действат на решенията и желанията на хората, то такива чипове щеше да има и без вътрешно вграждане. Тяхното въвеждане в употреба би било много по-лесно. Достатъчно е да пуснат нов модел кредитни карти. (От които всеки среден северноамериканец или западноевропеец има средно по 3).
На запад подменянето на кредитна карта става по-лесно, отколкото да си поръчаш пица. Само поръчваш по телефона, пращат ти я с писмо в пощенската кутия и просто хвърляш старата. Почти всяка година една или друга от кредитните ти карти се сменя по някаква причина. Къде изтекъл срок, къде смяна на кредитния план.
Та ако искаха въвеждане на такива чипове (и ако МОЖЕХА), да са го въвели 10 000 пъти.
Айде събудете се най-накрая!
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #48 -: Януари 24, 2010, 21:38:57 pm »
Амииии, ще те разочаровам.
Не всички, които са в този форум "мислят на това мнение".

Първо на първо, аз не съм изморен, не страдам и не ме лъжат ...
Ето защо, очевидно не сме под един знаменател.

Второ, казваш, че "те" не искат да мислим за 2012та година, а за някакви си кризи.
Според мен пък е ТОЧНО ОБРАТНОТО!!!
"ТЕ" ИСКАТ да мислим за 2012, за да не мислим за кризите.
Докато "ТЕ" продължават да прехвърлят милиарди от единия крачол в другия, овчиците, или както ги нарече "мравките" блеят по 2012та и "чакат спасението" "от мъките".
И аз казвам "Дано".
Но това дано не е нито мнение, нито мислене, уви. А само пожелание.

За църквата няма да го коментирам, защото не го разбрах ...
Аз напоследък не слушам Папата какво говори, и далеч не съм единствен. Но не мисля това за голяма новост.

За чиповете.
Хмм, не съм чувал някой да има намерение да ни слага чипове. Изобщо. Също така, ако наистина съществуваха чипове, които като се вградят, да могат да действат на решенията и желанията на хората, то такива чипове щеше да има и без вътрешно вграждане. Тяхното въвеждане в употреба би било много по-лесно. Достатъчно е да пуснат нов модел кредитни карти. (От които всеки среден северноамериканец или западноевропеец има средно по 3).
На запад подменянето на кредитна карта става по-лесно, отколкото да си поръчаш пица. Само поръчваш по телефона, пращат ти я с писмо в пощенската кутия и просто хвърляш старата. Почти всяка година една или друга от кредитните ти карти се сменя по някаква причина. Къде изтекъл срок, къде смяна на кредитния план.
Та ако искаха въвеждане на такива чипове (и ако МОЖЕХА), да са го въвели 10 000 пъти.
Айде събудете се най-накрая!
Tangrata_ тези чипове от доста отдавна са си в хората.Ама много малко го виждат,понеже повечето си мислят,че ще ни вградят изкуствени чипове. :P
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #49 -: Януари 24, 2010, 23:59:06 pm »

За тях ние сме една паплач която се нуждае от контрол и те са тези които ще го направят.Дано нещата се променят за добро за нас.

Вярвам и всички тези които са в този форум мислят на това мнение, ние сме изморени да страдаме зареди тях и смятам че достатъчно са ни лъгали, изморени сме и от това.
Трябва промяна но не от тях.

Общо взето така е.За доброто, и на мен не ми се вярва много, защото таман се пооправим и оп Кризичка.Уж сме във века на технологиите, мобилността и т.н.
За промяната си права. Но по-важна е линията, посоката, в която ще се поеме след тази промяна.А не просто смяна на едни лапачи с други.


Амииии, ще те разочаровам.
Не всички, които са в този форум "мислят на това мнение".

Първо на първо, аз не съм изморен, не страдам и не ме лъжат ...
Ето защо, очевидно не сме под един знаменател.

Второ, казваш, че "те" не искат да мислим за 2012та година, а за някакви си кризи.
Според мен пък е ТОЧНО ОБРАТНОТО!!!
"ТЕ" ИСКАТ да мислим за 2012, за да не мислим за кризите.
Докато "ТЕ" продължават да прехвърлят милиарди от единия крачол в другия, овчиците, или както ги нарече "мравките" блеят по 2012та и "чакат спасението" "от мъките".
И аз казвам "Дано".


Tangrata_ точно това му е хубавото, че има различни мнения.Естествено, ча ще има и групи мнения.Но това съвсем не ги противопоставя винаги, а ги допълва често.

Ами 2010 , кризите и много други информациии-това е мъгла.Няма значение за какво мислим-това е отвличане на вниманието.Прекалено лесния вече достъп до информация, многото информация-това си още по-плътна мъгла, в някои отношения. Въпроса е човек да се ориентира правилно в тази информационна мъгла.

Е за прехвърлянето на милионите никой не спори, че е така.


Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #50 -: Януари 26, 2010, 01:16:12 am »
Аз го гледам вече 5-ти път.Аватар наистина е пълен с паралели от земната история.
Жестокото завладяване на Южна и Средна Америка от испанските конкистадори, завладяването на североамериканските индианци преди 200 години и др.Всички те са живеели в хармония с природата, подобно на Аватар.А жестоката експлоатация на земята и недрата и за въглища, метали, нефт и други полезни изкопаеми е от съвременната ни цивилизация.И в момента така се експлоатират някои страни от 3-я свят.
А и както сте забелязали и във филма навите в трудни моменти винаги са заедно, и в хармония с висшата сила на Пандора.(Съединението прави силата :))Това също е важно.За разлика разединения съвременен свят.
Филмът може да събуди не само младите, но и всички, които мислят правилно.Но, както казва Хайтов-едно е да искаш, друго е да можеш, а трето е да го направиш.

Летящите планини на Пандора, са идея ала Салвадор Дали.А да не забравяме, че неговата любима е била българка.

Всъщност Аватар, това е другият свят , в който живеят хората-светът на техните мечти и желания за по-добър и хармоничен живот, които се споделят свободно в нета. Но като станеш от компа, се връщаш в действителността, където не всичко е както трябва, трудно, парадоксално и т.н. ;) Въпроса е кога ще се събудят, за да променят това. :drinks:


Впечатленията ми от този филм са още "горещи" и затова се върнах назад в темата.
Моята първосигнална асоциативна връзка беше също с историята на Земята, но точно многопластността на алегориите и символите, с които е пълен филмът, ни дават свобода да интерпретираме назад в миналото или напред в бъдещето (ако говорим за линеарно време). Филмът определено не оставя безучастни, поражда мисли, нещо, което отдавна не беше правено от Големия екран. "Говори" според културния бекграунд на отделния зрител: затова е и толкова различно 'четенето" на темите в него от толкова отделни индивиди - всеки вярва, че е открил своята интерпретация. Точно това ми допада, практическата безкрайност на идеите, които могат да бъдат извелчени от него.

(Летящите планини не са заимствани от Салвадор Дали, а от английският сюрреалист Роджър Дийн. А възлюблената на испанския талантлив ексцентрик не е била българка, а се нарича Гала и е с руски произход.)

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #51 -: Януари 26, 2010, 08:44:02 am »
Не виждам какво общо имат летящите планини и любимата на Салвадор Дали, marhs?

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #52 -: Януари 27, 2010, 00:26:56 am »
Не виждам какво общо имат летящите планини и любимата на Салвадор Дали, marhs?

Не съм сигурен, че не виждаш ;) Ок-ами може тя да го е вдъхновила (музата) за идеята, за такива планини, които иначе са немислими за нашта планета.


Впечатленията ми от този филм са още "горещи" и затова се върнах назад в темата.
Моята първосигнална асоциативна връзка беше също с историята на Земята, но точно многопластността на алегориите и символите, с които е пълен филмът, ни дават свобода да интерпретираме назад в миналото или напред в бъдещето (ако говорим за линеарно време). "Говори" според културния бекграунд на отделния зрител: затова е и толкова различно 'четенето" на темите в него от толкова отделни индивиди - всеки вярва, че е открил своята интерпретация. Точно това ми допада, практическата безкрайност на идеите, които могат да бъдат извелчени от него.

(Летящите планини не са заимствани от Салвадор Дали, а от английският сюрреалист Роджър Дийн. А възлюблената на испанския талантлив ексцентрик не е била българка, а се нарича Гала и е с руски произход.)

 :)Само да допълня, че символите във филма са базирани и на знакови исторически събития и определени общочовешки ценности.Да толямо е разнообразието от изводи, на различните зрители, но също така има и немалко сходни и еднакви заключения за основните идеи в този филм.Определено може да грабне някой Оскар.

Дали е имал не само една жена в живота си. ;)
« Последна редакция: Януари 27, 2010, 00:30:59 am от marhs »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #53 -: Януари 27, 2010, 10:15:06 am »
И какво като евентуално го е вдъхновила?

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #54 -: Януари 27, 2010, 15:14:39 pm »
И какво като евентуално го е вдъхновила?

Любопитка ;) (това не е спам, а отговор) Ами евентуално чилякът е "литнал" от щастие, ;D и забравил за земната гравитация, нарисувал летящата планина.(Може би и с помоща на някоя бутилка френско винце)

Надявам се знаеш, за коя негова картина става дума.Аз не се сещам за името и, но съм я виждал и ми направи огромно впечатление със смелия полет на сюрреалистичната му фантазия и новаторство.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #55 -: Януари 27, 2010, 15:17:36 pm »
Цитат на: link=topic=12696.msg195936#msg195936 date=1264461372

(Летящите планини не са заимствани от Салвадор Дали, а от английският сюрреалист Роджър Дийн. А възлюблената на испанския талантлив ексцентрик не е била българка, а се нарича Гала и е с руски произход.)

Amrita, а ти откъде разбра, че летящите планини, са заимствани от английският сюрреалист Роджър Дийн? :blush:

За Дали просто се досетих, че има такава картина и предположих. :)

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #56 -: Януари 27, 2010, 17:12:48 pm »
За летящите планини официално се твърди, че са заимствани от Китай:


Изглед към планините Аватар Алилуя в Китай, които поразително напомнят за Пандора

...
Междувременно в Китай кръстиха на "Аватар" живописните скали, за които се твърди, че са вдъхновили спиращите дъха пейзажи от висящите планини Алилуя на Пандора.

Според китайски медии през 2008 г. фотограф от Холивуд е документирал природния феномен и кадрите са послужили за основа на компютърно-генерираните пейзажи в извънземния свят.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #57 -: Януари 27, 2010, 23:33:55 pm »
За летящите планини официално се твърди, че са заимствани от Китай:


Изглед към планините Аватар Алилуя в Китай, които поразително напомнят за Пандора

...
Междувременно в Китай кръстиха на "Аватар" живописните скали, за които се твърди, че са вдъхновили спиращите дъха пейзажи от висящите планини Алилуя на Пандора.

Според китайски медии през 2008 г. фотограф от Холивуд е документирал природния феномен и кадрите са послужили за основа на компютърно-генерираните пейзажи в извънземния свят.

Наистина са красиви и напомнят за Пандорските.
Абе ще разберем накрая откъде са заимствани тези планини ;)

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #58 -: Януари 31, 2010, 21:56:02 pm »
Какво не се каза за Аватар?

http://frognews.bg/news_19642/Kakvo_ne_se_kaza_za_Avatar/

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #59 -: Януари 31, 2010, 23:30:42 pm »
Какво не се каза за Аватар?

http://frognews.bg/news_19642/Kakvo_ne_se_kaza_za_Avatar/

Е да статията си я бива.Ха, той Ватиканът си крие тайните, защото така управлява по-лесно християнския свят.Но благодарение на интернет огромната база знания става практически достъпна з всички, и хората научават все повече и повече.

Както каза SiriusAngel по-горе хоратата все повече не вярват в религията, защото действителността е друга.Не че някои религиозни казуси са лоши.Не те просто не са практика в днешния свят.А като най-голяма маскировка и цел са поставени парите.


« Последна редакция: Януари 31, 2010, 23:34:10 pm от marhs »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
41137 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
16079 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12460 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
10555 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
14961 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27