Автор Тема: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?  (Прочетена 65767 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #135 -: Април 16, 2012, 22:47:26 pm »
Без да хапеш,моля-моля!...  :-*
Споменах,че имаш с общи думи избор за дадения момент,неприятния моменти е,че е един избора из между многото за дадения ти/ни момент....Освен,ако при тебе има опция да избереш повече от едно...Има една приказка,че нещата стават едно по едно,а не на куп!
Опровергай ме-ЖЕНО!  :---
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #136 -: Април 16, 2012, 22:58:40 pm »
Офф..и що па да те опровергавам?Че то самият Айнщайн е смятал,че нещата се случват последователно."Единствената причина времето да съществуа,е за да не се случва всичко наведнъж"..
п.п.Като те гледам как веднага грабна пушката,се сетих за лафа за мъжете..Обикновено размера на предпочитаното оръжие е обратно пропорционален на..достойнството.. :-*

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #137 -: Април 16, 2012, 23:11:49 pm »
БРЯ-зла паст отвори!Не се учудвам...  8)
Кажи ми редно ли е всички да се съобразяват с приетите догми? Пак ли ще теглиш спор до без край,ако не приемеш 2 различни мнения за 1 въпрос!Нещо като твоя извод за маймуната и лианата от моя коментар,само дето лиани много,маймуни също!...Айнщайн ме кефи,ама ти у времето ли си или не???....
Помисли,без да си пилиш зъбките...  :writer:
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #138 -: Април 16, 2012, 23:38:31 pm »
Ако съзнанието ти може да обърне приказките ми,значи реалността ти ме изтрива като възможност...Което води до реалния факт,че ние нямаме "връзка",но парадокса остава... пишем си.... Какво става със случайностите,съзнанието прескача ли ги?.,.,,.... Konstantin2007  Погледни глобално,темата е безкрайна....... Ако ти кажа,че съм гущер как ще реагираш? ???
« Последна редакция: Април 16, 2012, 23:43:22 pm от tazmdg »
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #139 -: Април 16, 2012, 23:48:12 pm »
Може ли реалноста да въздеиства върху съзнанието.С други думи ,битието определя ли съзнанието?
Определя. Ама к'во да правим като от раждането и се започва с промиването на мозъка, че като порасне детенцето да си се впише в "обществените норми", да си е в калъпа, та да не създаваме проблеми с разни размишления (и най-вече опити) като:
"Може ли съзнанието да въздейства на реалността?"

Ей, добре, че преди повече от две десетилетия оня режим си отиде, че при такива въпроси щяхме да си правим компания убаво овързани и законно надрусани от особено загрижен (за нашето психо-емоционално развитие) болничен персонал .

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #140 -: Април 17, 2012, 00:40:53 am »
Ако съзнанието ти може да обърне приказките ми,значи реалността ти ме изтрива като възможност...Което води до реалния факт,че ние нямаме "връзка",но парадокса остава... пишем си.... Какво става със случайностите,съзнанието прескача ли ги?.,.,,.... Konstantin2007  Погледни глобално,темата е безкрайна....... Ако ти кажа,че съм гущер как ще реагираш? ???
Ми кво ме грее?Жив и здрав да си,ако ще и кръстоска между камила и четка за бръснене..Все тая..Не виждам защо това трябва да ме касае..т.е.да касае реалността ми?Темата наистина е всеобхватна и вече съм уморена от дъвкане на едно и също..Онова което в кратце исках да кажа,че колкото съзнанието въздейства,толкова и подсъзнанието!Колкото и контролираните мисли,толкова и онези..неконтролираните..Всяка мисъл(съзнателна или не),вече е"изпратена информация"..
« Последна редакция: Април 17, 2012, 00:42:05 am от konstantin2007 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #141 -: Април 17, 2012, 16:53:56 pm »
          Може  ли  съзнанието  да  създава  реалност?  -  Да  може,  но  само  косвено.   
          Искам  да  кажа,  че  човек  сам  не  е  в  състояние  да  изгради  собствена  реалност.  Никой  не  живее  в  създадена  от  него  самия  реалност.   Живеейки  в  създадена  от  други  действителност  ние  можем  само  да  се  приспособяваме  към  изискванията  й.   
        Да,  битието  определя  съзнанието,  но  тук  трябва  да  кажем,  че  битието  определя  и  влияе  само  на  инкарнационното  съзнание.   
        Как  съзнанието  може  да  моделира  в  една  или  друга  насока   реалноста?  Това  го  може  само  съзнание  притежаващо  качиството  да  мисли  в  перспектива,  тоест  да   създава  бъдеща  реалност!  Например,  ако  възпитаме  добри  и  отговорни  деца  то  бъдещата  реалност  (староста)  ще  бъде  много  по-поносима,  защото  в  действителноста  която  те  ще  създават  около  нас  (ние  задължително  ще  бъдем  в  нея)  ще  има  грижа  и  обич!! 
       "Не  можем  да  създаваме  собствена  реалност,  защото  няма  такава,  но  можем   да  влияем  на  създаващите  действителноста  ни!! "   
       
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #142 -: Април 17, 2012, 17:28:58 pm »
Какво значи съзнанието да въздейства на реалността?
Според мен-това значи мисълта да въздейства на материята.Колкото и да е учудващо,това го може абсолютно всеки.Направете опит:
Помислете си,че си вдигате ръката и я вдигнете.Какво стана?Силата на мисълта въздейства върху материята ;) .Така Вие,въздействайки върху материята,променяте реалността.А понеже силата на съзнанието у всеки е различна,затова един влияе по-слабо,а друг-по-силно на общата действителност.Получава се,че нашата обща реалност е сбор от представите и въздействията на всички.От своя страна,тя влияе обратно върху всяко съзнание.Диалектика 8)

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #143 -: Април 17, 2012, 17:35:42 pm »
Може ли да ми обясните как мога само със съзнанието и мисълта си да спечеля от тотото? :D
Или да сваля с мисъл 10 килца. Само съзнанието не може да направи нищо. Трябва и действие. Но в случая при тотото имам и действие, ама още не  става.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #144 -: Април 17, 2012, 18:31:40 pm »
          "Не  можем  да  създаваме  собствена  реалност,  защото  няма  такава,  но  можем   да  влияем  на  създаващите  действителноста  ни!! "   

       


Ако ни кажеш как да повлияем на бойко да изгони дянков, ще те обява за гений......Хващам се за дянков, понеже ако преджоби сребърния фонд, отидоха и пенсиите на хорицата....отиде и борда...отиде и кредитния рейтинг. А падне ли борда, 1995-1996г. ще ни се види като златна година.......Та с две думи, как да повлияем на създаващите релноста ни ......
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #145 -: Април 17, 2012, 19:06:09 pm »
          Може  ли  съзнанието  да  създава  реалност?  -  Да  може,  но  само  косвено.   
          Искам  да  кажа,  че  човек  сам  не  е  в  състояние  да  изгради  собствена  реалност.  Никой  не  живее  в  създадена  от  него  самия  реалност.   Живеейки  в  създадена  от  други  действителност  ние  можем  само  да  се  приспособяваме  към  изискванията  й.   
       

Косвено - имаш предвид въздействайки на околните хора, които могат да въздействат впоследствие на нас. Това е така, но е само 50% от историята. Иначе казано: да, това е видимата част, на процеса. Най - плитката част - на ниво физическо действие. Има и не толкова видима друга част от процеса на въздействие върху реалността ни. Това е нещото, което хората масово не осъзнават  - собствената си вибрация. Тя е сбор от вибрациите на физическото им тяло, мисловното им тяло, емоционалното им тяло и т.н.   
Да, ние не се раждаме в реалност, която сами сме създали, но ние я поемаме тази реалност от предшествениците си, управляваме я колкото можем, а после я предаваме на децата си. Но това не означава, че не създаваме собствената си реалност. /Създаваме = променяме/.
Сходството в честотите на вибрациите на хората създават всички видове отношения и връзки, които съществуват на тоя свят. Като "честота" не значи "поляритет"/профански обяснявам, но нека ми е простено./
Ето всички ние тук в този форум - имаме нещо общо, и това не е вкуса към бродерията и балета... :) Събрали са ни общите ни честоти. Но количествено те са разпределени различно във всеки от нас тук, а също и поляритета им е и в двата края на скалата...Ако не бяха общите ни честоти, ние нямаше да сме заедно тук.
Изобщо: живота в процеса на живеенето те поставя на точното ти място всеки един момент, но единственият критерий е честотата ти. И ако иска човек да разбере как точно случва реалността си, би трябвало да си зададе въпроса: какво точно излъчвам в момента? И съответно да е в състояние да си отговори честно и точно. Това последното хората масово не го могат.
И другото, което е огромният препъни - камък в процеса на съзнателното волево управляване на реалността, това е неспособността ни волево истински и дълбоко изведнъж да се променяме. Влачим някаква инертност. Може ясно да виждаш с кое твое качество създаваш вибрация, която ти създава нежелани проявления, но това твое качество да не се поддава на волева трансформация. Поне не и бързо, не и рязко.
         
          Искам  да  кажа,  че  човек  сам  не  е  в  състояние  да  изгради  собствена  реалност.  Никой  не  живее  в  създадена  от  него  самия  реалност. 
          Не  можем  да  създаваме  собствена  реалност,  защото  няма  такава ...
     
Съвършено собствена, частна, изолирана, запазена само за нас си реалност не, но както по - горе го каза  gm67: "нашата обща реалност е сбор от представите и въздействията на всички." Бих добавила: като сбор на вектори в математиката. Резултата не винаги може точно да се изчисли с един поглед, но ако проследиш взаимодействията м/у векторите назад ще видиш, че резултата е съвсем логичен.
Няма нищо случайно, нито несправедливо на този свят, но пак казвам - единствено от гледна точка на честотата на вибрацията на всеки от нас. В този смисъл жертви няма, нито тук, нито от другата страна. Няма как да има просто.


П.П. и конкретно на въпроса: "може ли съзнанието да въздейства на реалността ни"...За жалост почти не може. Защото не може да ни принуди истински да променим собствените си честоти. Това, обаче чудесно го прави самият живот!  :hi:
Извинявам се за дългия пост.
« Последна редакция: Април 17, 2012, 19:09:29 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #146 -: Април 17, 2012, 19:35:12 pm »
Само и единствено съзнанието е онова което променя честотата ти!Не живота!А твоят начин на възприятие и осъзнаване на самият живот.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #147 -: Април 17, 2012, 20:31:15 pm »
Изразила съм се неточно значи...Като съм писала "съзнание" съм имала предвид ума на човешкото същество. Разума. Човешкия ни разум. Твърде различно значение всеки от нас влага в думите "съзнание", "ум", "разум", аз в случая съм ползвала разговорната дума.
Живота има невероятната способност да ни води към нещата към които вибрационно сме предразположени. Дори и да не го осъзнаваме. Това е най - сигурният начин да стигнеш по естествен начин до собственото си израстване.  :hi:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #148 -: Април 18, 2012, 17:03:45 pm »
Изразила съм се неточно значи...Като съм писала "съзнание" съм имала предвид ума на човешкото същество. ......
Отдъхнах си. Добре, че този път не е Его-то!  :---
Отново ... кончето се движи към рекичката, но ... карай. Там ще си правят компания с другото  :D
Какво казвате е Съзнание-то? Че нещо ... отсъствах и не разбрах...  :writer:
Запазвам си правото да отговоря още веднъж по темата като разбера отговорът на горния въпрос.
За сега ще отговоря така: Не. Не може. Защо? Кому е нужно? (Освен на Магьосниците, ако ги мързи да ходят да си налеят чаша вода от чешмата със силата на мисълта да им се появи в ръката)
От друга страна, много внимавайте да не решите да почнете да се учите да въздействате на реалността, че ще стане ... страшен Ха(о)Ус ъф Пейн или поне Война- ако аз реша да въздействам като ... ми се ходи на театър, да речем или много искам да литна... като един уважаващ себе си  Messerschmitt AG, но точно в този момент по коридора или трасето на полета се движи Капитан Манфред фон Рихтхофен... и ще се сблъскаме, някак си.... :(
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #149 -: Април 18, 2012, 19:04:07 pm »
 Съзнанието  е  информация  обърната  навътре,  тоест  самоосъзнала  се  информационна  структура,  задаваща  си  въпроса  -  Какво  съм  аз? 
  Може  ли  да  уточним  понятията  реалност  и  действителност?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27