Автор Тема: Кой си ти?  (Прочетена 9181 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ChosenOne

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • Infinite consciousness
Кой си ти?
« -: Декември 04, 2009, 15:05:54 pm »
Гледали ли сте филма ПСИХАРОТЕРАПИЯ/ANGER MANAGEMENT?Там Джак Никълсън пита Адам Сандлър:"Кой си ти?".Адам първоначално отговаря казвайки името си.Джак му казва,че не го интересува как се казва и го пита пак:"Кой си ти?".Адам казва какво работи,съответно Джак пак му казва,че не го интересува какво работи,а кой е той.Адам почва да изброява качествата си(от типа - срамежлив,весел и т.н.),при което Джак му казва,че не се интересува от неговите качества,а пак кой е той.Тогава  Адам се ядосва и вече сцената отива в друга насока...Мисълта ми е ,ако Вас ви попитат:"Кой си ти?" какво ще отговорите?(аз лично ще отговоря в стила на Дейвид Айк) :writer:
Fallow your bliss!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Кой си ти?
« Отговор #1 -: Декември 04, 2009, 17:44:18 pm »
Въпрос „кой?“ може да се отнесе само до личност или индивидуалност. Всяка душа си има име, което отразява характера й изцяло – нейния характер и единствено нейния характер.
« Последна редакция: Декември 04, 2009, 23:04:44 pm от Iris »

Неактивен ChosenOne

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • Infinite consciousness
Re:Кой си ти?
« Отговор #2 -: Декември 05, 2009, 09:27:14 am »
Ми аз доколкото знам питам индивидуалности и личности или се бъркам нещо? ;D
Fallow your bliss!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Кой си ти?
« Отговор #3 -: Декември 05, 2009, 13:22:42 pm »
В такъв случай трябва да приемаш и имена за отговор.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Кой си ти?
« Отговор #4 -: Декември 05, 2009, 17:09:42 pm »
На този въпрос "Кой си ти?" ,аз бих отговорил така :
Не знам !


П.С.Много мислих да пиша (човешко същесто) , но дали съм това ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен ChosenOne

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • Infinite consciousness
Re:Кой си ти?
« Отговор #5 -: Декември 05, 2009, 17:16:55 pm »
Old4 повечето биха отговирили така.(Ако се замислят).Исис- не става да си кажеш името,защото въпросът не е как се казваш а, акой си ти. :nea:
Fallow your bliss!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Кой си ти?
« Отговор #6 -: Декември 05, 2009, 18:10:03 pm »
Човек може да бъде идентифициран по различни начини. Името е един от тях. Когато задаваш въпрос „кой?“ става въпрос за идентификация. Въпросът „как се казваш?“ се отнася конкретно до името, т.е. се отнася само до един от начините по които може да бъде идентифициран човек. Няма как на въпроса „кой си ти?“ да се отговори по начин, който напълно описва всички специфични характеристики на индивида. Дори и въпросния индивид да познава себе си в пълна степен (което е невъзможно), той пак не би могъл да изрази това, което е просто с думи.

Общо взето в някои източни учения, човек достига до себе си като отхвърля всичко, което не е: аз не съм тялото, не съм усещанията си, не съм моите желания, не съм моите мисли... Това, което остава е отвъд думите и мислите, които са само израз на нашата истинска същност, но не са самата ни същност. Иначе ако трябва да се даде отговор на въпроса „кой съм аз?“ в положителна форма, а не чрез изброяване на това, което не сме, то тогава могат да се опишат частично само отделни наши аспекти и качества, т.е. какви сме ние. Цялостно описание няма как да се даде. Човешката същност е безкрайна.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Кой си ти?
« Отговор #7 -: Декември 05, 2009, 23:12:18 pm »
(аз лично ще отговоря в стила на Дейвид Айк) :writer:

Убаво де, Ам ти кой си ?  ;D

Неактивен ChosenOne

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • Infinite consciousness
Re:Кой си ти?
« Отговор #8 -: Декември 05, 2009, 23:52:54 pm »
Еми аз бях написал,но админите махнаха поста.Не знам защо.Аз отговарям така:Аз съм всичко.Противно на логиката на Исис аз мога да се самоопределя с даже 1 дума.
Fallow your bliss!

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Кой си ти?
« Отговор #9 -: Декември 06, 2009, 11:49:27 am »
Ако някой ме попита кой си ти аз ще му отговоря.Истинската ми същност е Висш Аз(самото име не ми харесва ама така го наричат)с едновременни  инкарнации и ,събирам преживявания.Вече самият Висш Аз(истинската ти същност) е свързан/на с всичко.Първо се свържи с Висшият ти Аз за да осъзнаеш,че си всичко. ;)
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Кой си ти?
« Отговор #10 -: Декември 06, 2009, 12:07:22 pm »
Ако някой ме попита кой си ти аз ще му отговоря.Истинската ми същност е Висш Аз(самото име не ми харесва ама така го наричат)с едновременни  инкарнации и ,събирам преживявания.Вече самият Висш Аз(истинската ти същност) е свързан/на с всичко.Първо се свържи с Висшият ти Аз за да осъзнаеш,че си всичко. ;)

...Много copy идентификация и изобщо не се разбира Кой си всъщност?

П.П. Да внимаваш по време на свръзката да не се свържеш с нещо друго... ;D
« Последна редакция: Декември 06, 2009, 12:09:01 pm от Z-931 »

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Кой си ти?
« Отговор #11 -: Декември 06, 2009, 12:17:16 pm »
Няма да се свържа с нещо друго защото ти си свързан с сребърна нишка и тя е свързана с Висшият ти Аз само трябва да я последваш.Отговорих в миналият си пост кой съм аз.Такава информация не можеш да я осъзнаеш без да си я видял и изпитам и почуствал.Не предизвиквам омишлено такива преживявания те сами си стават когато не съм изморен и не ми се спи.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен ChosenOne

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • Infinite consciousness
Re:Кой си ти?
« Отговор #12 -: Декември 06, 2009, 18:24:07 pm »
Като казвам,че съм всичко,не твърдя,че съм го изпитал...ако бях,едва ли сега щях сега да пиша тук.Чисто и просто мисля така,логично свързвайки всичката информация,която съм прочел и си създавам една истина за мен.Те първа се надявам да го изживея.Иначе си прав sedere
Fallow your bliss!

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Кой си ти?
« Отговор #13 -: Декември 07, 2009, 03:27:44 am »

На въпроса "Кой си ти?"

бих отговорила бързо и изчерпателно:

-Аз съм бог.


Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Кой си ти?
« Отговор #14 -: Декември 07, 2009, 06:05:38 am »

На въпроса "Кой си ти?"

бих отговорила бързо и изчерпателно:

-Аз съм бог.




"Лъжата "Ню Ейдж"

http://www.xnetbg.com/new/content/view/153/115/1/1/

"На страница 76-та от “Тайното Учение”, Блаватска говори за Луцифер: “... Този най-велик идеал, вечно жив символ – нещо повече – апотеоз на саможертвата на интелектуалната независимост на човечеството...” В същата глава тя продължава, цитирайки с одобрение Елифас Леви: “Той (Сатаната) е онзи ангел, който бил достатъчно горд, за да смята, че е Бог, достатъчно храбър, за да спечели независимостта си с цената на вечните мъки и изтезания, достатъчно красив, за да благовее пред съвършената си божествена светлина, достатъчно силен, за да управлява в тъмнината сред агонията и да си направи трон от неугасимите погребални клади... Господарят на анархията, комуто служи цяла йерархия от чисти духове”.

-------------------------------------------------------
"Ню Ейдж"

http://www.prozoretz.bg/4112.pdf

"Ти си бог,аз съм бог,
този микрофон е бог.
Тази маса е бог. Всичко е бог."

            Бенджамин Крийм


"Всяка душа е свой собствен бог.
Никога не бива да се прекланяш на някой друг
или на нещо друго освен на себе си, защото ти си бог."
            
                                 Шърли Маклейн

-------------------------------------------------------
 :nea:
« Последна редакция: Декември 07, 2009, 06:23:56 am от Гален »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27