Автор Тема: Кой си ти?  (Прочетена 9255 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Кой си ти?
« Отговор #15 -: Декември 07, 2009, 10:01:21 am »

На въпроса "Кой си ти?"

бих отговорила бързо и изчерпателно:

-Аз съм бог.




"Лъжата "Ню Ейдж"

http://www.xnetbg.com/new/content/view/153/115/1/1/

"На страница 76-та от “Тайното Учение”, Блаватска говори за Луцифер: “... Този най-велик идеал, вечно жив символ – нещо повече – апотеоз на саможертвата на интелектуалната независимост на човечеството...” В същата глава тя продължава, цитирайки с одобрение Елифас Леви: “Той (Сатаната) е онзи ангел, който бил достатъчно горд, за да смята, че е Бог, достатъчно храбър, за да спечели независимостта си с цената на вечните мъки и изтезания, достатъчно красив, за да благовее пред съвършената си божествена светлина, достатъчно силен, за да управлява в тъмнината сред агонията и да си направи трон от неугасимите погребални клади... Господарят на анархията, комуто служи цяла йерархия от чисти духове”.

-------------------------------------------------------
"Ню Ейдж"

http://www.prozoretz.bg/4112.pdf

"Ти си бог,аз съм бог,
този микрофон е бог.
Тази маса е бог. Всичко е бог."

            Бенджамин Крийм


"Всяка душа е свой собствен бог.
Никога не бива да се прекланяш на някой друг
или на нещо друго освен на себе си, защото ти си бог."
             
                                 Шърли Маклейн

-------------------------------------------------------
 :nea:


Да те допълня само, но не ни спомням на коя страница беше в "Тайната
Доктрина".....казва също, че човечеството трябва да се свърже със своя Висш Аз и само така ще бъде победено "Божието Небесно Царство"....
« Последна редакция: Декември 07, 2009, 10:03:33 am от Z-931 »

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Кой си ти?
« Отговор #16 -: Декември 07, 2009, 12:51:44 pm »
ChosenOne много хубав въпрос, много смислен и носи ужасна дълбочина и както винаги такива въпроси звучат толкова банално, че хората по скоро са склонни да им се подиграват от колкото да се опитват да им намерят отговор.
Обаче аз се замислих сериозно и докато се опитвах да намеря смислен отговор, се появиха десетина други въпроса от същата фундаментална фракция на тематиката и се наложи и тях да възприемам на сериозно :(  ;)
заключението е, че аз съм частица от всичко, вървя в една посока с гарантиран сигурен изход (смъртта) и всичките ми преживявания имат привкус на живота именно от това единствено сигурно ( защото без смъртта всичко щеше да е блудкаво), смъртта е нещо което не искам, въпреки че осъзнавам фундаменталното и значение, а и цялото ми държание ( характер ) е всъщност един пореден опит да си обяснявам и да разбирам тази дилема.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Кой си ти?
« Отговор #17 -: Декември 07, 2009, 14:45:41 pm »
виждам всички разглеждате въпроса от философската му страна. Никой не се сеща да го разгледа и от психологическата.

Т.е. до колко си убеден в това дали знаеш "Кой си", и доколко се чувстваш комфортно със себе си и с този въпрос.


Ако попитам някой "Кой си ти" и после го чакам да мисли един час, и накрая да ми изказва предположения, как мислите, дали това не ми говори, че тоя човек и представа си няма кой е, какъв е, какво дири и с какво се занимава в тоя свят.
А това е нещо много много опасно. Крие възможността да се изгубиш; да нямаш вяра на себе си; да не знаеш какви са ти целите в живота; да не знаеш какво можеш и какво заслужаваш.

Прекаленото философстване е нож с две остриета. Не изпадайте в позицията на героя от филма.

Мисля същественото в този момент от филма беше не отговора на въпроса, а РЕАКЦИЯТА на героя. Той определено не се чувстваше комфортно и нямаше твърдо мнение.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Кой си ти?
« Отговор #18 -: Декември 07, 2009, 18:23:14 pm »
-Кой си ти?
-Аз СЪМ.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Кой си ти?
« Отговор #19 -: Декември 07, 2009, 18:36:56 pm »
Еми аз бях написал,но админите махнаха поста.Не знам защо.Аз отговарям така:Аз съм всичко.Противно на логиката на Исис аз мога да се самоопределя с даже 1 дума.
Е няма такъв смях..Ако ти си "всичко",то тогава ние какво сме?
по темата:Аз съм моите мисли,моите чувства и не на последно място моите копнежи...А за това,че всички сме съставна част на едно цяло,спор няма.Стига някой да не си въобразява,че сам по себе си е цялото.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Кой си ти?
« Отговор #20 -: Декември 07, 2009, 20:37:57 pm »

"Лъжата "Ню Ейдж"

http://www.xnetbg.com/new/content/view/153/115/1/1/

"На страница 76-та от “Тайното Учение”, Блаватска говори за Луцифер: “... Този най-велик идеал, вечно жив символ – нещо повече – апотеоз на саможертвата на интелектуалната независимост на човечеството...” В същата глава тя продължава, цитирайки с одобрение Елифас Леви: “Той (Сатаната) е онзи ангел, който бил достатъчно горд, за да смята, че е Бог, достатъчно храбър, за да спечели независимостта си с цената на вечните мъки и изтезания, достатъчно красив, за да благовее пред съвършената си божествена светлина, достатъчно силен, за да управлява в тъмнината сред агонията и да си направи трон от неугасимите погребални клади... Господарят на анархията, комуто служи цяла йерархия от чисти духове”.
Това в скобите Е. Леви ли го е писал? Според теософите между луцифер и сатаната има разлика, затова че не е коректно (даже е манипулативно) да се заменя едното с другото в теософските текстове. А колкото до цитата, той е доста подвеждащ, когато е отделен от контекста. Ако беше чел целия текст, щеше да знаеш това.

"Ню Ейдж"

http://www.prozoretz.bg/4112.pdf

"Ти си бог,аз съм бог,
този микрофон е бог.
Тази маса е бог. Всичко е бог."


            Бенджамин Крийм
Написаното в червено е абсолютна глупост. Това обаче не означава, че написаното в черно е погрешно. Доста евтин психологически трик, както и приравняването на всички автори, които обикновено минават за „ню ейдж“ към едно ниво (в случая доста профанско). Масата и микрофона са си изцяло човешко творение, без душа. Може би оправдание донякъде за налудничавото твърдение, че масата и микрофона са живи, са някои твърдения, че всичко съществуващо е живо и че не съществува мъртва материя. Материя – да; съществува елементален живот (т.е. всеки атом е живо същество с отделна монада), но в случая въпросните елементи са изкуствено организирани (от човека) в едно съставно тяло (маса, микрофон), а не естествено организирани, около друга по-развита монада (човешка, животинска, растителна, планетарна и т.н.) Всъщност само отъждествявайки се със своята монада, човек може да заяви „Аз съм Бог“. От позицията на физическото тяло, желанията, мислите, чувствата, интуицията, волята, душата, низшия аз, висшия аз и каквото и да е друго, човек не е Бог.

"Всяка душа е свой собствен бог.
Никога не бива да се прекланяш на някой друг
или на нещо друго освен на себе си, защото ти си бог."
             
                                 Шърли Маклейн
Ами, поредните разбрани недоразбрани истини. Бог в нас не е по-различен от Бог навсякъде другаде. Освен това преклонението е глупаво. Уважението и любовта са съвсем друго нещо. Но те са насочени към Бог в каквато и форма да се проявява – чрез нас или чрез някой друг.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Кой си ти?
« Отговор #21 -: Декември 07, 2009, 20:52:11 pm »
Не се сърдете на мен стария но много "Богове" станаха ! Не ви ли идват множко ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Кой си ти?
« Отговор #22 -: Декември 07, 2009, 21:34:37 pm »
Не се сърдете на мен стария но много "Богове" станаха ! Не ви ли идват множко ?
Ех,Old,недей така.Може пък да ставаме съвременници на нова митология.То са богове,богини,пророци,просветени..Сега остава и да видим кой е по-по-най..Кой е баш шефът имам предвид 8)
« Последна редакция: Декември 07, 2009, 22:08:24 pm от konstantin2007 »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Кой си ти?
« Отговор #23 -: Декември 07, 2009, 22:06:26 pm »
"Всеки си е бог за себе си" , но да не забравяме, че живеем в общество с някакви правила.Но контрола им е избирателен ;)

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Кой си ти?
« Отговор #24 -: Декември 08, 2009, 05:31:46 am »

 Всъщност само отъждествявайки се със своята монада, човек може да заяви „Аз съм Бог“. От позицията на физическото тяло, желанията, мислите, чувствата, интуицията, волята, душата, низшия аз, висшия аз и каквото и да е друго, човек не е Бог.


Интересна ми е тази мисъл.
От къде произтича това разделение?
В следствие на тези характеристики, може да се направи следното заявление: "Аз съм почти бог."

Ние носим цялото преживяване на съществуването си в нашия ум. Той управлява мислите, волята, контролира желанията, осъзнава преживяванията.

Съществуват обаче няколко въпроса: дали този ум е само наш, наши ли са идеите, които поражда или ги черпи от някъде? Във връзка ли е с всички останали умове? Ако е във връзка, следва ли някакъв по -голям, общ план?
Чий е този план?

Ако е толкова недопустима мисълта, да си цял бог, може ли да се отиде по далеч?
Например при теоретичния разговор, на въпроса:
-Кой си ти?
отговор:
-Кой пита?
и двамата участици да имат един и същи отговор, т. е. да са едно и също "нещо".

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Кой си ти?
« Отговор #25 -: Декември 08, 2009, 06:34:43 am »
Аз Съм
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Кой си ти?
« Отговор #26 -: Декември 08, 2009, 12:00:48 pm »
Аз съм тази която вярва.

Неактивен Unlock_the_Light

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 162
  • Veritas Vos Liberabit!
Re:Кой си ти?
« Отговор #27 -: Декември 08, 2009, 12:27:36 pm »
"Аз съм" всичко и същевременно нищо."Аз съм" проекция на съзнанието."Аз съм" илюзията и реалността."Аз съм" физическото и духовното."Аз съм" обяснимото и необяснимото с думи.
"Светът е моята страна.....да правя добро е моята религия" -Томас Пейн

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Кой си ти?
« Отговор #28 -: Декември 08, 2009, 15:32:35 pm »
"Аз съм" всичко и същевременно нищо."Аз съм" проекция на съзнанието."Аз съм" илюзията и реалността."Аз съм" физическото и духовното."Аз съм" обяснимото и необяснимото с думи.

Точно, поетично определение.

 ;)Тогава, кажи кой числа ще се паднат в 6/49 следващия тираж-ама на лична ;D

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Кой си ти?
« Отговор #29 -: Декември 08, 2009, 15:39:18 pm »
Господ , Аз Съм и т.н. може да го твърди само този който държи живота (съдбата) в ръцете си иначе всичко останало са само думи !

Радвам се че младите хора сте с такова самочувствие ... бъдете винаги такива !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27