Автор Тема: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...  (Прочетена 82342 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #315 -: Ноември 29, 2012, 19:33:17 pm »
Бе,че подлежи,подлежи..Нали и аз тва викам..Ма не е толкова лесно..

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #316 -: Ноември 30, 2012, 13:02:44 pm »
  Ама то вярно си е за смях-Ти можеш да превърнеш деня си в кофти ден,можеш да превърнеш Живота в кофти живот,но да твърдиш,че ти си създателката на самия Живот :rofl:Че той Исус е бил по-скромен от теб,твърдейки,че "Тати"е свършил тази работа.
 Слънцето Ти ли постави на точното място,да Ти грее планетата.Предавам се :flag_of_truce:
Офф...Защо ми преиначаваш думите?Не твърдя че Аз съм единственият Създател!Казах всички ние сме Създателя.
Ще ти го обясня,както бих го обяснила на много прост човек.Числото 100 се състои от 100 единици.Махнеш ли му единиците остава нула.Нулата не е живот. :D

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #317 -: Ноември 30, 2012, 13:16:06 pm »
 Ще те питам,както бих попитала един интелигентен човек:Като махнеш единиците,къде ще ги сложиш?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #318 -: Ноември 30, 2012, 13:24:51 pm »
Е как къде?Кронос изяжда децата си! :D :D :D

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #319 -: Ноември 30, 2012, 15:35:33 pm »
Знаеш ли,Борислава..Неразбирането ти е породено от това,че ти приемаш съзидателната сила,като нещо извън самата теб.Което автоматично води до това,че някой друг извън теб те е"създал".За това ти се струва,че друг дърпа конците.
А истината,е,че всеки един"атом"е своеобразен "бог" в развитие.Микрочастица заредена с целият потенциал на Абсолюта.Веднъж отделила се от Първоизточника,микрочастицата поема по пътя на еволюцията.Защото,отделянето не е нищо друго,освен самоосъзнаване.Микрочастицата(нагнетена информация,която се е самоосъзнала именно като информация/потенциал)веднъж осъзнала Себе като индивидуалност,вече е"извън"Абсолюта.
И ако всичко е Единно Съзнание и Разум/Интелект,то Ти си част от този интелект.И ако Мирозданието е сътворено от Единното Съзнание,то ти си ко-създател!
И ай ся пак си задай въпроса кой създава Вселените(с всичките им слънца и планети).
п.п.И за да не е само спам(че много се отклонихме от темата)ще кажа,че всичко което е"родено"/създадено,все някога има край/"смърт".Единственото безкрайно нещо е Абсолюта.И пак ще се повторя.Ние сме частици,заредени с есенцията на Абсолюта,ние го изграждаме/съставляваме,или иначе казано ние сме този Абсолют.
« Последна редакция: Ноември 30, 2012, 15:47:12 pm от konstantin2007 »

Неактивен liuba4e

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #320 -: Ноември 30, 2012, 16:57:03 pm »
Една от основните причини нещо да е толкова дискутирано е, че се боите от това, за което вие говорите. Макар и за мен да няма кой знае какво значение, дали смъртта е проход или край, все пак ще си дам мнението.

Платоническата теория за безсмъртието твърди, че душата е всъщност много проста и елементарна съвкупност от частици, но паралелно с това е и вечна. Душата е енергия и като такава, тя никога не се губи, тя просто съществува. Ако е така, това означава, че от погребването няма смисъл, както и от кремирането, защото изглежда, че душите ни ще останат, дори и да минем през прохода. Мои си думи.

Смъртта за мен е краят. Просто казваш ''чао чао'' и толкова. Какво следва след това, определено не знам, но не може да е отново човешки живот. Звучи ми клиширано и даже немислимо да говорим за повторно преживяване на човешкия живот. Това е абсурдно. Но едно знам. Щом като милиарди хора и същества са умрели преди мен, значи няма от какво да се боя. Всички ще умрем, рано или късно, а когато дойде време да хвърлям топа, ще се усмихна лицемерно, с което ясно ще покажа, че ни ми пука какво е смъртта.

Като бях малка и като още вярвах във феята на зъбките, си мислех, нали човекът е енергия, тогава защо, когато му спре сърцето, то не може да възвърне същият си ефект, дори и с електрошок? Как става номера, не ми бе ясно. Нали душата след това контролира къде да иде, ми тогава защо не се върне обратно в тялото си? След като има духове, това означава, че душата сама определя къде да ходи. Иначе, защо ще има духове и след като те са тук, къде са другите? Нали говорим за бялата (или в други разкази червена) светлина, където душата отива. Тогава, защо тези духове не отиват там? Не виждам какво правят те, освен да бродят из земята, съвсем безцелно. И тук си задавам въпросът, какво е душата,какво е духът? Елементарно от ученическия курс бихме определили духовете като неутрино. Логично, нали, поне за мен? Но дори така, пак няма да успеем да видим  или засечем присъствието на духовете, поради факта, че човешкото око не може да види тази частица, дори и да е в огромно количество.
За прераждане и дума не може да става. Ако определим Земята като организъм, то следва, че и ние сме по - малки организми. Логично от тук следва, че човекът, животните, цветята, дърветата... всичко има душа. По - тази логика всичко е енергия. Добре, обаче къде отива тази енергия, след като умре и тя не е ли много? Във вселената не може да сме сами. Това означава, че има и още енергия и още и още. И както всичко това е енергия... Там където отиваме след смъртта не се ли превръща в опасно място? Колкото повече енергия влиза, толкова повече се разширява, с което би следвало мястото на което отиваме, рано или късно да изчерпи издръжливостта си. А ако се прераждаме всеки път, нашата енергия не се ли изхабява? Малко или много, едно нещо колкото го ползваш, толкова то се протърква. Какъв е смисълът на прераждането? Да научим уроците от живота? Но ако всички днешни души са живели преди да се родят, то тогава те не са ли се научили на уроците? Нали земята е формирана преди 4, 5 мил. години? Тогава... Какво още учим ние, та се прераждаме?

Възприемам смъртта като безсмислица и който е формирал това място, на което отиваме не е бил с всичкия си. Направо се чудя на вярващите, ако господ е мъртъв, ние какво?
 

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #321 -: Ноември 30, 2012, 17:46:13 pm »
Една от основните причини нещо да е толкова дискутирано е, че се боите от това, за което вие говорите.
Нали те помолих,без генерализации!!!Кои се боим?Някъде да прочете някой да пише,че го е шубе?
Една от основните причини да се пише по темата е любопитството.Онова вечното гласче което задава въпроси.Благодарение на него търсим отговорите!Ако го нямахме,нямахме нямаше да еволюираме.
Ай ся да се извиниш публично да пишещите тук,задето има наглостта да ни наречеш страхливци,при това аргументирайки се единствено с нашето здравословно любопитство!!!!
Платоническата теория за безсмъртието твърди, че душата е всъщност много проста и елементарна съвкупност от частици, но паралелно с това е и вечна. Душата е енергия и като такава, тя никога не се губи, тя просто съществува. Ако е така, това означава, че от погребването няма смисъл, както и от кремирането, защото изглежда, че душите ни ще останат, дори и да минем през прохода. Мои си думи.
А леле Боже! :o
И кво тряя да правим с телата?Да си ги оставим по къщите ни вместо ароматизатор ли?
Смъртта за мен е краят.
 Тогава... Какво още учим ние, та се прераждаме?
Е чакай малко де...Хем ще съществуваш вечно като енергия,щот душата ти била вечна,хем смъртта била краят?!? Да се смея ли,да плача ли...Вечно и край,са две взаимно изключващо се понятия!!!Не знам за кво училище говориш,кво си учила,кви неутринни,кви 5 лева..И другият път,преди да ни залееш с"безццените"си голословия,прочти кво пишат хората в дадената тема!!!Егати..Ако си чела кво сме писали назад,и сега пишеш това,значи си много глупава,без извинение.Скъсахме се да повтаряме,че всичко е Съзнание.Ако пък не си чела,другият път преди да сътвориш поредният си шедьовър,чети!!!За всичките неща които пишеш,вече сме писали!!! Виж се само колко ограничено мислиш...Как за един живот ще научиш всичко?АКо се родиш като мъж,как ще изживееш бременност,раждане,майчинство?Почни да мислиш,не само да дращиш.. 

Неактивен liuba4e

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #322 -: Ноември 30, 2012, 19:32:24 pm »
Няма нужда да се извинявам. Не наричам никого страхливец. Аз не се боя от смъртта, а отвъд нея. Смъртта е краят на действията ми. Процеси като дишане, хранене, изхвърляне на ненужните вещества... Всичко това е краят. Какъв е смисъла да дълбая по - навътре като всичко е само догатки. За какво да се извиня? То е от ясно по - ясно, че за да дискутираш тази тема, значи, че нещо те притеснява и те кара да търсиш алтернативи, инак ще стоиш в леглото и ще се питаш - какво ще стане с мен.
Не съм казала, че телата трябва да си ги оставим по къщите. Когато ти умреш konstantin2007, какво ще правиш на гроба си? Нали душата е човекът, а не тялото му. Просто казвам, че човек няма нужда да отдава такова значение на традициите. За мен ходене на гроба 40 дена, закриване на огледалата... Това са само бръщолевици на старите хора, които са се бояли от смъртта. Не изчетох и думица от вашите коментари. Прочетох само първият. Какво трябваше да прочета, konstantin2007? Как обясняваш на Борислава, че не разбирала нещата ли? Това ли?

Земята съществува от 4.5 милиарда години. Е за толкова не се ли преродихме и в мъж, жена, и в куче, и в насекомо...? То животът е от сега, нали? Ако прераждането е истина, няма начин да се сътворява нова енергия. От тук следва, че душите сега, са живели и преди. Не може да се сътворява от нищото енергия и то в огромни количества. Това би накарало вселената да се спука като балон, защото тя не може да образува нова и нова енергия до безкрай. Не е възможно.

Какво мислите за нея?
Какво е тя за вас?
Как я възприемате?
Страхувате ли се от нея?

Това бяха въпросите на автора, konstantin2007. Аз им отговорих. Никъде не пише да прочета след това коментарите и особено твоите. Спри да нападаш хората и то без причина. Ако бях прочела някой твой коментар, той нямаше да бъде съобразен с моя. Изразявам мнение, като не отговарям на никого, освен на автора. Коментарът е вид разговор между автора и коментиращия. Това бе МОЕТО мнение. Автора е бил задал въпросите си. Никъде не пише, че не мога да коментирам, а още по - малко да изразя това, което мисля.

Въпросът ми вече към теб, konstantin2007 е: Ако краят на света настъпи, какво ще стане с мястото наречено ''Светлина''? След като говориш за атома, като отделен бог в развитие (макар и атомът да не е нищо повече освен съвкупност от други по - елементарни частици) ще ми дадеш правдоподобен отговор, нали?

Няма да се извиня. Това, че твоето его не иска да приеме, че някой е изразил мнение, което граничи с твоите постове, не значи, че трябва да ти се извинявам. Но ако толкова си го приела лично и гордостта ти е наранена от този факт, добре: Сърдечно се извинявам на госпожа/ица konstantin2007, за думите ми, които я нараниха толкова дълбоко, че чак не е за вярване. Моля, приемете ги госпожо/ице. 



Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #323 -: Ноември 30, 2012, 20:58:04 pm »
Няма нужда ....
Извинението(макар и едва изцедено се приема).Поне от мен. :)
Но ти продължаваш да  генерализираш и слагаш хората под един знаменател.Кофти.Въпреки,че те помолих да не го правиш.Просто нямаш правото!!!!А пък да се пънеш да правиш психоанализ на пишещите в тъмата"защо аджаба пишат и кой е техният мотив"си беше наистина много тъпо.Да не говорим,че не е нужно да си притеснен от нещо,за да искаш да знаеш!Егати простотията.
Питах те как така има край,като се приемаш като нещо безкрайно(съгласявайки се,че в същината си сме енергия,и тази енергия ти сама казваш,че е безкрайна!!!)Тогава къв край,кви пет лева?КАкто ти казах,вечно и край,са взаимно изключващи се понятия.Защото ти дори не говориш за трансформация няква,а видиш ли"край"?Ма къв край?Край на кое по точно?
Аз няма  кво да търся на гроба си,просто щото Аз не съм това физическо тяло,просто го притежавам(временно),точно както шофьора притежава колата,но не е самата кола,така,че въпросът ти е непонятен за мен.Сори.
За 40 те дни..Въпрос на избор..Някои считат се че до 40 -ят ден от раждането и смъртта,се формира и съответно разпада т.нар.астрално тяло.Което е "преносителят" на Душата(най-образно казано).За ползите от кремациите вече писахме,но както сама каза..не си чела и думица.
Светлината не е място.Битието не се изчерпва със Земята и 3д-то...И...Има теория,че Вселените се раздуват точно като балони и накрая се пукат!Добрутро!
А атом,ако си кьорава,да ти кажа,че съм го сложила в кавички.Защо ли
Всъщност...Знаеш ли..Права си за всичко което си написала,защото това е твоята истина...А хората казват..В спора се ражда истината.Защото спора,опзицията те кара да разсъждаваш.И не знаеш откъде ще се пръкне"зайчето"..Каква нова мисъл,може да отекне в съзнанието ти..Но аз отказвам да вляза в умствен двубой с невъоръжен противник!Поне с една прашка да разполагаше..
« Последна редакция: Ноември 30, 2012, 21:06:33 pm от konstantin2007 »

Неактивен liuba4e

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #324 -: Ноември 30, 2012, 23:17:02 pm »
Много си се чудя на себе си, защо споря, но ако има нещо, което съм научила от госпожата по Биология, то е, че: ''Който е казал последната дума в спора, той печели.'' На мен обаче... леко взе да ми омръзва, тази игра.

А атом,ако си кьорава,да ти кажа,че съм го сложила в кавички.

Една от основните ти грешки е, че не знаеш как да говориш. Обиждаш без да се замислиш, което не е в твоя полза. Не се обиждам и няма да изисквам от теб извинение. По - добре къорав глупак, от колкото празен поглед в огледалото. Имала ли си друг спор с някого от потребителите госпожо/ице? Или мълчанието им ясно показва, че не им се занимава.
Госпожо/ице, прочети ти 22 страници, като 50% са... Как си, що си, ауууу чули за оня...
Не благодаря. Един човек ако ще дава мнение, ще го обосновава, а няма да опровергава написаното от следващия. Но за мен темата е препълнена, както всяка друга с ненужни думи. Какво да чета, за Абсолюта или как Борислава не разбирала какво й говориш, като някой се опитват да й влеят мозък в главицата, защото тя няма по някой думи... Не, благодаря. Няма да чета.
Офф...Защо ми преиначаваш думите?Не твърдя че Аз съм единственият Създател!Казах всички ние сме Създателя.
Ще ти го обясня,както бих го обяснила на много прост човек.Числото 100 се състои от 100 единици.Махнеш ли му единиците остава нула.Нулата не е живот. :D

Чета, чета и за нули си мисля. Няма ке стане. Мани тая работа, че взе да ми писва. Взе да ми омръзваш, с което наистина взе да ми става лошо. Айде със здраве, скъпа. Със здраве.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #325 -: Декември 01, 2012, 11:16:04 am »
Е за толкова не се ли преродихме и в мъж, жена, и в куче, и в насекомо...?

НЕ! Вибрацията на човешката Душа е много по-висока от тази на животинската, защото животинската е част от планетарния Дух - само частичка. Ако човешка Душа влезе в тяло на животно, то ще го унищожи. Животински Дух може да населява тяло на човек, но човешки Дух не може да населява тяло на животно! Това е просто НЕВЪЗМОЖНО, заради разликата във вибрациите. Не ги слушай кво говорят древните мъдреци, защото много пъти съм го казвала: повечето от тях са последователни инкарнации и при тях нещата са различни.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #326 -: Декември 01, 2012, 11:22:15 am »
liuba4e,на теб ти казах..Кат се въоръжиш с една прашка поне,тогава "скъпа"....

Вешичке,нали писахме и за планетарния дух и за човешкия Аз,ма на хората не им се чете..
А смяташ ли,че е възможно част от Планетарния Дух да поеме по пътя на  индивидуалната частица?Имам предвид да еволюира до човешка душа?
« Последна редакция: Декември 01, 2012, 11:57:09 am от konstantin2007 »

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #327 -: Декември 01, 2012, 11:35:16 am »
Ми огледай се бе - пълно е с животински инкарнации, ама понякога някой ми мяза на пълно дърво... дали пък и няма растителни се питам  :D. Но доколкото съм чела, това е еднократно, тоест понеже сега има нужда от много души поради нарастващия брой на населението на тази планета и затова въплъщението на животинска Душа в човешко тяло се приема като експеримент/опитност на Планетарния Дух, но след смъртта си продължава по предназначение. Доколкото знам Пътят на Планетарния Дух е друг и различен от този на ВА на хората.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #328 -: Декември 01, 2012, 12:08:43 pm »
Не бе..Тва,че Планетарния дух се инкарнира в човешки тела,е ясно.Все пак..както знаем,нищо не отива зян в тая природа.А и опита в човешко тяло,предполагам също много ценен.И аз мисля,така за нарастващият брой на хората.Има теории,че желаещите да се родят тук,не са особено много,така,че..все нещо тряя да вдъхне живот на материята..И планетарният дух върши тая работа.
Мисълта ми беше..Дали е възможно,това съзнание,въплътено в човешко тяло,да еволюира до човешко съзнание?Да се самоосъзнае и припознае като нещо повече от"частица"на Планетарния дух?Аз мисля,че да..Ма само си го мисля..Идея нямам ква е маханиката на"пътя"?
И друго..Викаш ако влезе човешка душа в животинско тяло,то тя би го изпържила.Принципно..Да.Но нали контролираме тази енергия?То по тая логика,бихме изпържили и човешкото тяло,щото разлика във материята на телата няма.Точно както контролираме енерджито което одухотворява човешкото тяло,така бихме я контролирали и ако  анимираме животинско.Няма логика да не е така.Въпросът е..Кому е нужно да се ражда като животно?Слизане по стълбицата обратно.Няма смисъл в това.
« Последна редакция: Декември 01, 2012, 12:18:06 pm от konstantin2007 »

Неактивен liuba4e

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #329 -: Декември 01, 2012, 12:09:33 pm »
За първи път се замислям за вибрацията и честотата на човешката душа... Наистина не съм чела Вещичке вашите коментари, но да чета 22 страници, където... Мисля, че ме разбра. Благодаря за отговора, но искам да попитам, след като трансформации на духа в животинско тяло са невъзможни, то тогава за 4, 5 мил. години шанса да сме се перодили над 100 пъти е огромен, нали? Това означава, че сме учили, учили... Тогава, каква мисия реално имаме, след като сме преживели всичко, което ни е нужно от житейските уроци? Моля, konstantin2007, да не ми отговаря. Не желая отговор без реално покритие.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27