Автор Тема: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...  (Прочетена 82311 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ¿ Кибела ?

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #300 -: Ноември 29, 2012, 14:54:42 pm »
Ами понякога може  :D. Значи има един основен закон за вибрациите: по-висока вибрация може да проникне в по-ниска, но по-ниска вибрация не може да проникне в по-висока. Следствие на това всяка една душа, вдигнала достатъчно вибрациите си, може да се откъсне от материалното. ....
Ще задам отново въпросът си по друг начин: Как може по-високата вибрация, проникнала в по-ниската да няма връзка с нея? И душата, вдигнала вибрациите си, откъсната от ниските вибрации, как може да няма връзка с тях, след като ниските вибрации претендират за това, че имат някакъв вид връзка с нея?

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #301 -: Ноември 29, 2012, 15:07:10 pm »
Леле наистина е уморително  ;). Значи по-високата вибрация е достигнала определено ниво на осъзнаване за да стане по-висока, тоест научила се е да се абстрахира от това, което иска. С три думи: прави осъзнати избори. От своя страна по-ниската вибрация не ги прави, тоест все още се води от емоциите, а емоциите са най-добрият донор на енергия. Емоционалните хора си раздават енергията навсякъде и на всеки и затова не могат да вдигнат вибрация и да живеят осъзнато. Или с други думи казано когато осъзната висока вибрация тя е склонна да се абстрахира от това по-долу и само да си свърши работата, заради която е слязла "в ниското", а не да се оплита в интриги. Докато по-ниска не го умее това, защото не вижда.

Ако погледнем от физична гледна точка (гледай ся как ще се изложа, щот физиката ми е слаба - визуално го знам ама не знам как да го обясня човешки  :D) то бързото вибриране води до лесно проникване в бавно вибриращи обекти, докато бавновибриращите изобщо не го забелязват - за тях е невидимо. Пффф ако има некой добър с тази наука нека да обясни моля както си му е редът  :hi:.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен ¿ Кибела ?

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #302 -: Ноември 29, 2012, 15:23:04 pm »
Вещичка, с всичко което каза до сега съм съгласна с теб, разбирам те... и аз така мисля.
Но се питам друго, защо повечето си мислим, че когато умрем, това значи, че напълно сме се откъснали от материалното? (аз не мисля така, но не мога да кажа и със сигурност, че не е... затова се опитвам да мисля и по-важното за мен е да осмисля това... Питам се обаче и друго - Защо да се опитвам да прескачам пътят по който вървя "тук" и "сега", след като моментното ми състояние за "там" и "тогава" няма да мога да използвам по предназначение? Или с други думи: Защо да искам да ходя на излет в планината с високи токчета? :) 

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #303 -: Ноември 29, 2012, 15:29:47 pm »

Но се питам друго, защо повечето си мислим, че когато умрем, това значи, че напълно сме се откъснали от материалното?

Това става още докато си жив. Ако искаш да излезеш от колелото на самсара си излизаш и това е. Човек, свикнал с материалното и не желаещ да се откъсне от него, то и посмъртно няма да се откъсне. Като умреш ти губиш само превозното средство за в тази реалност, но не губиш желанието си за нея. Желанието си можеш да го загубиш още докато си в тяло, но не и като умреш. И тука не говоря за самоубийците, а за хора съзнателно тръгнали по този път.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен ¿ Кибела ?

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #304 -: Ноември 29, 2012, 15:32:47 pm »
На мен това ми е ясно.
Но след като сме се върнали в материалното, то значи сме имали връзката с него. Не е ли така?

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #305 -: Ноември 29, 2012, 15:35:06 pm »
Абе, Кибела, откъде си се върнала? Я първо това ми обясни, че барем успея да схвана къде ровиш  ;).
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен ¿ Кибела ?

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #306 -: Ноември 29, 2012, 15:37:59 pm »
Не става ли въпрос за душата извън тялото и връщайки се в него?
Или се бъркам...

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #307 -: Ноември 29, 2012, 15:40:19 pm »
Е, ок бе, ти като умреш не се връщаш повече. За какво ти е да се връщаш? Едновременните инкарнации текат едновременно. Веднъж излязли от играта да не са луди да се връщат пак  8). Виж за последователните те са друга бира и са ми леко неясни.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #308 -: Ноември 29, 2012, 16:01:57 pm »
Ще задам отново въпросът си по друг начин: Как може по-високата вибрация, проникнала в по-ниската да няма връзка с нея? И душата, вдигнала вибрациите си, откъсната от ниските вибрации, как може да няма връзка с тях, след като ниските вибрации претендират за това, че имат някакъв вид връзка с нея?

Най-образно казано,едното се съдържа в другото.Високата вибрация,съдържа в себе си предхождащите я по-ниски.Обратното..Няма как.
Душата се откъсва от материята най-вече,чрез разпадането на физ.тяло.После..После тряя да се разпаднат всички илюзии по отношение на материята които са изградени в съзнанието.Инак,няма как..Все към ниските вибрации,към материята ще се чувстваш притеглян,и това според мен ти гарантира безкраен цикъл на животи.Които все ще имаш чувството,че са ти"наложени"от някой друг.Няква сила извън теб,която обаче не разбираш..А то е най-обикновен резонанс на съзнанието.

Неактивен Уко

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #309 -: Ноември 29, 2012, 17:35:19 pm »
Значи по-високата вибрация е достигнала определено ниво на осъзнаване за да стане по-висока, тоест научила се е да се абстрахира от това, което иска. С три думи: прави осъзнати избори. От своя страна по-ниската вибрация не ги прави, тоест все още се води от емоциите, а емоциите са най-добрият донор на енергия.
       Чудесно  казано!   Първото  изречение  може  да  се  приеме  и  за  своеобразен  тест  за  достигнато  ниво  на  духовност!  До  каква  степен   дадена  личност  може  да  прави  осъзнати  избори  е  правопропорционално  на  степента  да  се  абстрахира  от  това  което  иска  Егото   (то  само  иска,  друго  не  прави) 
     
Емоционалните хора си раздават енергията навсякъде и на всеки и затова не могат да вдигнат вибрация и да живеят осъзнато.

      Не  си  права  госпожо,  всяко  ниво  има  различен  праг  на  изказване  (демонстриране)  на  емоционалност.  Смеем  се,  гневим  се  на  различни  неща  нали?  Какво  е  човек  лишен  от  емоционалност?   Твърдо  съм  убеден,  че  именно  емоцията  е  онази  енергия  която  осмися  битието  ни.
     
Или с други думи казано когато осъзната висока вибрация тя е склонна да се абстрахира от това по-долу и само да си свърши работата, заради която е слязла "в ниското", а не да се оплита в интриги. Докато по-ниска не го умее това, защото не вижда.
       Да  така  е!  Високата  вибрация  може  да  слезе  на  по-ниско  ниво  без  да  се  заплита  в  емоционални  зависимости. Показателно  за  вибрационното  ниво  е  на  кого  се  нервираш  (показваш  негативизъм  към  дадена  личност)  засягат  те  само  хората  от  твоето  ниво.   По  горното  ниво  ще  приеме  "глупостите"  великодушно,  а  по  ниското  няма  да  ги  разбере.   

Ако погледнем от физична гледна точка (гледай ся как ще се изложа, щот физиката ми е слаба - визуално го знам ама не знам как да го обясня човешки  :D) то бързото вибриране води до лесно проникване в бавно вибриращи обекти, докато бавновибриращите изобщо не го забелязват - за тях е невидимо. Пффф ако има некой добър с тази наука нека да обясни моля както си му е редът 
  Един  буркан  пълен  с  камъни  може  да  поеме  доста  фин  пясък,  но  ако  го  налълним  с  пясък  няма  да  може  да  побере  и  едно  камъче!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #310 -: Ноември 29, 2012, 18:35:10 pm »
Уко,да си чувал,че гневът е лош съветник?Гневът е емоция.Доколко сме способни на обективен и безпристрастен поглед върху нещата,че да направим адекватен избор,когато сме под влиянието на силни емоции?
До каква степен една личност е способна да прави избори,не зависи от степента на озаптяване на егото.Тц.Величината на изборите зависят от това,до каква степен си осъзнал,че ти избираш.С други думи..Колкото повече разбираш,че ти правиш изборите,толкова повече имаш"право"да избираш.Това не значи,че индивида е"духовно"ориентиран,нито е показател за полярност..Да не се бъркат нещата.Смятам,че има достатъчно интелигентни същества,разбиращи "далаверата"с изборите си,и въпреки това,техните избори се въртят около егото. 

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #311 -: Ноември 29, 2012, 18:37:43 pm »
      Не  си  права  госпожо,  всяко  ниво  има  различен  праг  на  изказване  (демонстриране)  на  емоционалност.  Смеем  се,  гневим  се  на  различни  неща  нали?  Какво  е  човек  лишен  от  емоционалност?   Твърдо  съм  убеден,  че  именно  емоцията  е  онази  енергия  която  осмися  битието  ни.

Явно не си разбрал какво искам да кажа  :D.

На високите нива има само радост, щастие, хармония. Там НЯМА негативни емоции! Защото негативните емоции са обикновено диктувани от човешкото Его. Ако аз ти кажа, че си малоумен например - ти имаш два варианта: или да се ядосаш, или да го подминеш с насмешка. Ядосването обаче, само показва, че ти реално се идентифицираш с думата малоумен - факт  ;). Нали  :P. Е, според теб един високоосъзнат човек аджеба дали ще обърне внимание на такива дрънканици.

Значи високите нива са фини нива. Там няма материални тривиалности като тук. Съзнанията, които ги обитават усещат и ЗНАЯТ съзнанието срещу тях какво е и знаят докъде могат да стигнат. Познават Вселенските закони. Тоест комуникацията между тях е улеснена. Защото ако тук ти ми кажеш не искам да ме докосваш (примерно), а аз продължавам да те мушкам с пръст в корема (примерно) ти ще се изнервиш и накрая може и да се ступаме. Нагоре не е така - желанието на съзнанието е закон и няма как да се пренебрегне.

Поне аз така ги виждам нещата  ;).
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #312 -: Ноември 29, 2012, 18:43:33 pm »
Уко,да си чувал,че гневът е лош съветник?Гневът е емоция.Доколко сме способни на обективен и безпристрастен поглед върху нещата,че да направим адекватен избор,когато сме под влиянието на силни емоции?


Правилно!

И сега ще се опитам да обясня и това: Когато човек се ядоса, то от слънчевия ти сплит се отделя енергия от личните ти запаси, която е негативна, тоест заредена с отрицателен заряд и е насочена към обекта, който те е ядосал. Съответно на мястото където е била тази енергия, тоест у теб самият се отваря празно пространство. Вселената обаче не търпи празни пространства и всичко празно на секундата се запълва. Тук важи в пълна сила законът за привличането: Подобното привлича подобно. Или какво става - ти си побеснял например на комшията за нещо дребно. Зареждаш личната си енергия с негативен заряд и я изхвърляш по посока на комшията. У теб се е освободило място, което е негативно заредено и обикновено или се настанява негатива изхвърлен от комшията ти към теб (ако битката е лице в лице), или нещо друго отново негативно от астрала се залепя към мястото на трета чакра. Последствията са ясни  ;).


Е, след това обяснение кой ще е толкова луд да се ядосва а  :D? А пък за вибрации да не говорим - едно ядосване така ти смъква вибрациите, че пропадаш директно в десета глуха. Затова и високовибрационни съзнания няма как да изпитват негативни емоции!
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #313 -: Ноември 29, 2012, 18:50:19 pm »

Е, след това обяснение кой ще е толкова луд да се ядосва а  :D?
О,де да беше толкоз просто.Едно е да знаеш,друго е да можеш.Малцина са тези които са балансирали емоционалното си тяло и са го поставили под свой контрол.Обикновено е обратното.Емоционалното ни тяло ни контролира.Веднъж като се ядосаш в дадена ситуация,и тази реакция остава заучена.При следваща подобна ситуация,обикновено сме се ядосали,още преди да сме осъзнали кво става.Просто следваме вече зададеният шаблон.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #314 -: Ноември 29, 2012, 19:04:34 pm »
Да де, ама като всеки друг шаблон и този подлежи на подмяна с малко усилия  ;).
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27