Автор Тема: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...  (Прочетена 82329 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #150 -: Юли 05, 2010, 15:38:36 pm »
Ако мой близак си отиде ще ми е изключително мъчно, но ако страдам ще си е чиста доза егоизам. Чувал сам за хора, които виждат духове и сега ще ви разкажа истинска история (баба ми е била там и може да потварди).
 
Баба ми отива напогребение на един нейн близак и всички в църквата страдат плачат, но изведнъж едно дете се сопнало на всички: Как може да плачете, дядо стои в ъгала и ви се смее. Всички били втрещени.

Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #151 -: Юли 05, 2010, 15:41:01 pm »
".. Изгубили физическо тяло, търсят пригодно същество, да задоволят чрез него неотшумелите си страсти...."

А нима това не го правят и хората непрестанно тук, във физическия свят?!!
Нима не се опитват да задоволят някакви свои страти чраз другите същества? И изобщо сигурни ли сте, че физическата реалност е достатъчно условие за да кажем, че сме живи?!!
Аз отдавна не съм сигурна в това.
« Последна редакция: Юли 05, 2010, 16:27:41 pm от алибаба »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #152 -: Юли 05, 2010, 17:39:28 pm »
Абе..баш сме си живи! :(


Аз също мисля, че смъртта е тежко изживяване! Ще ми се да вярвам, че е нещо красиво?!, но засега не успявам! За мен тя е непоносима, болезнена, смачкваща...И повече ме е страх не от това да се срещна с нея, а от мъката, която ще постеля върху близките ми...
Преди вече доста години аз също загубих, смъртта ми отне най-добрият приятел...Видях болката му, нежеланието да си отиде...Все още усещам и моята силна болка от неговата липса...Не виждам красота, а пустош...

Добре,де..като мислите,че смъртта е нещо толкова ужасно..как така,има хора които си отиват с усмивка от тоя свят?Дядо ми го намериха сутринта,след като беше починал с усмивка на уста..и това не е едиственият такъв случай.Според мен смъртта е индивидуален избор,пък кой каквото ще да ми разправя.Сега,то верно,че и такива като баба Ванга,(щото има хора дето я мислят за светица,та за това я споменавам)и  те си отиват от рак и др.болести..ама пак мисля,че сами се програмираме как да умрем. :flag_of_truce:
« Последна редакция: Юли 05, 2010, 17:57:46 pm от konstantin2007 »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #153 -: Юли 05, 2010, 17:44:16 pm »
Добре, но....непрекъснато ли? Когато живеем рутинно, на автопилот може ли да се каже, че сме живи? Един робот, който изпълнява програмирани и отработени действия....

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #154 -: Юли 05, 2010, 17:50:14 pm »
Алибаба,айде без да задълбаваме чак толкова в нещата,защото става игра на думи.Живи..какво може да е Живо?Ами материята.Духът си Съществува така или иначе.Е,ти в материално тяло ли си?Като те ударят боли,нали?Като се порежеш,ти тече кръв?Е,това ако не са признаци на жив организъм,не знам какво е?

п.с.Иначе и аз си мисля,че като гушна букета ще съм"по-жива"от всякога..ама не мога да го обясня това чувство..като някакъв смътен и далечен спомен ми е..и мисля,че има нещо общо..с.. една блаженна осъзнатост..оф,абе не мога да го обясня!По-еуфорично е от това да си жив...ама еуфорията както знаем,трае кратко ;)
« Последна редакция: Юли 05, 2010, 17:51:40 pm от konstantin2007 »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #155 -: Юли 05, 2010, 19:12:13 pm »
Като ви чета и се сещам Българите в какво сме най силни, като сме на работа говорим за маса, а на масата говорим непрекъснато за работа ;).
Та и вие, ами живейте го този шибан живот защото после ще искате, да ама не!
Седнали млади хора да говорят за смъртта че и колко трябвало да е красива ???
И не се радвайте толкова, това в книжките не струва и пукната пара, щели горе да са щасливи  ;D, кой ви го обеща, сигурно ония  :diablo: с рогцата  ;D.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #156 -: Юли 05, 2010, 19:15:28 pm »
Old, благодаря за подсещането, прав си... ;)

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #157 -: Юли 05, 2010, 20:25:32 pm »
Абе..баш сме си живи! :(


Аз също мисля, че смъртта е тежко изживяване! Ще ми се да вярвам, че е нещо красиво?!, но засега не успявам! За мен тя е непоносима, болезнена, смачкваща...И повече ме е страх не от това да се срещна с нея, а от мъката, която ще постеля върху близките ми...
Преди вече доста години аз също загубих, смъртта ми отне най-добрият приятел...Видях болката му, нежеланието да си отиде...Все още усещам и моята силна болка от неговата липса...Не виждам красота, а пустош...

Добре,де..като мислите,че смъртта е нещо толкова ужасно..как така,има хора които си отиват с усмивка от тоя свят?Дядо ми го намериха сутринта,след като беше починал с усмивка на уста..и това не е едиственият такъв случай.Според мен смъртта е индивидуален избор,пък кой каквото ще да ми разправя.Сега,то верно,че и такива като баба Ванга,(щото има хора дето я мислят за светица,та за това я споменавам)и  те си отиват от рак и др.болести..ама пак мисля,че сами се програмираме как да умрем. :flag_of_truce:

Болестите може и да са програмирани...Може би с усмивка си отиват тези, които наистина добре са изживели живота си...те са спокойни...Другото е болка, не само от незнанието, няма нужда да се крием зад красиви успокоения!
Незнам какво има след това, но за да стигнем до него...вървим през сълзи!
П.П. мислех да публикувам снимка на хора, които са се програмирали? как да умрат, но не можах...тежко е за гледане...
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #158 -: Юли 05, 2010, 21:13:09 pm »
Хм,темата все пак е за смъртта!За това и пишем за смъртта.Иначе щях да пиша за цената на тока или газта..ама понеже такова е естеството на самата тема,та за това и пишем за тая пуста смърт.Значи..аз лично избирам да мисля за смъртта като един прекрасен сън.По-добре да си мисля така,отколкото да тръпна в ужас!Всяка вечер,когато мислено благодаря на Бог за живота и здравето на себе си и семейството си накрая добавям"и когато ми дойде времето искам да си отида в бързо и безболезнено в съня си с усмивка на уста"Е,поживьом..увидим! :)
« Последна редакция: Юли 05, 2010, 21:14:23 pm от konstantin2007 »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #159 -: Юли 05, 2010, 21:59:38 pm »
Хм,темата все пак е за смъртта!За това и пишем за смъртта.
Нали твърдите че смъртта била нов живот ;)е говорете за "новия живот" то нали е все едно и също.Думата смърт не е добра ;)и по малко я употребявайте!

П.С.А и не е само тази тема я ;), пуснете нова (нов живот) и да си дойдем на думата.
« Последна редакция: Юли 05, 2010, 22:01:53 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #160 -: Юли 05, 2010, 22:11:04 pm »
Да бе,да.Аз нека си отида,пък Вие си ме обеждавайте,че животът ми ще е нов.Живейте си животът тук и сега.Стига сте се прехласвали в мъглявото бъдеще.Хора,манипулират Ви!!!Давайте,взимайте каквото можете сега.Недейте да чакате и да премълчавате.Не лежете на страната,че ще Ви се даде втори или трети щанс.Уловете мигът и животът си.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване
« Отговор #161 -: Ноември 21, 2010, 22:11:33 pm »

   :) Къде ли е това ОТИВАНЕ?  :hi:
« Последна редакция: Ноември 21, 2010, 23:08:18 pm от Mirotvorec »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване
« Отговор #162 -: Ноември 25, 2010, 12:51:26 pm »

Е как къде?У дома,разбира се ;)
« Последна редакция: Декември 05, 2010, 17:38:24 pm от Mirotvorec »

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване
« Отговор #163 -: Ноември 28, 2010, 01:28:51 am »
Смъртта ... няма място и време- Къде! нима като свърши някой филм питаме къде отива? героите и режисьора... ехооооо къде сте?

Странно е, че не можем да осъзнаем елементарен край, защото началото ни е толкова лесно предоставено.
Не е нужно да се тълкува. Просто и да ни помни някой/и за колкото и време да е, нас няма да ни има.

Ако отсечете едно дърво, кучето ви умре ... въобще всички хора които са били, а вече ги няма това си е КРАЙ!
просто ни няма, какво толкова?
така

« Последна редакция: Ноември 28, 2010, 01:32:10 am от cassio »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #164 -: Ноември 30, 2010, 08:56:44 am »
Е тя чашата винаги е или наполовина пълна,или наполовина празна.....Т.е.има хора които се интересуват от това къде ще отидат след прожекцията.А има и такива които дори не знаят,че това е възможно и мислят че има някакъв край ....Въпрос на избор както и всичко останало

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27