Автор Тема: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват  (Прочетена 119818 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #90 -: Ноември 02, 2009, 14:24:05 pm »
Кой твърди, че трябва да има конфликт? И защо трябва да враждуват?
...water can flow, and water can crash...

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #91 -: Ноември 02, 2009, 14:42:20 pm »
Кой твърди, че трябва да има конфликт? И защо трябва да враждуват?

Цитат
Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват


Е темата !Ти чак на 7ма страница задаваш този въпрос  ;D!
« Последна редакция: Ноември 02, 2009, 14:46:47 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #92 -: Ноември 02, 2009, 14:49:38 pm »
Кой твърди, че трябва да има конфликт? И защо трябва да враждуват?
най-умното изказване от 7 страници тема...
И тъй-като За Христос като историческа личност е много трудно да се говори, ще си позволя да го разглеждам като образ на цялостния човек... в психологически план. Но.. тук има едно противоречие. В образа на цялостния човек влиза освен всичко друго и неговата сянка - т.е. това е всичко негативно и неосъзнато, но вече интегрирано в съзнанието. Докато в образа на Христос, църквата е "отрязала" сянката му.. или поне така пише в някой от заветите (тук не коментирам дали е истина или не).
Както знаем "конфликта" е между Христос и Сатана, а не между Бог и Сатана, както някои пишат. Но и двамата са Божии синове, както е известно. В нашия материален и дуален свят, ако Христос е олицетворение на всичко най-добро, то не би могло да няма и неговия антипод - Сатаната. Но както е известно в света на полярностите, те не са нищо друго освен двете страни на една монета. Не случайно и Хорус и брат му са изобразявани с едно тяло с две глави.
Та както казах, цялостната личност е тази, която е съумяла да осъзнае и интегрира своята сянка. Известно е също, че колкото повече единият полюс се бори срещу другия, толкова повече те не само не се интегрират, а пропастта между тях се задълбочава още повече.
При това положение мисля, че е важно да се запитаме кой е истинския образ на Христос (забележете че казвам образ, а не нещо друго), кой на сатаната и каква е връзката между тях, защото е явно, че има такава, щом и двамата са божии синове.
В психологически аспект за мен Сатаната олицетворява тъмната страна у всеки, а Христос е образа на цялостната личност.
За да стане една личност цялостна, тя трябва да е осъзнала и интегрирала съзнателно своята сянка. Това според мен включва осъзнаване на неосъзнатото и прилагане на осъзнатите виждания отново към несъзнаваното...

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #93 -: Ноември 02, 2009, 14:49:39 pm »
 :blush: Амиииии... явно хората обичат да си разтягат локуми по тия теми, еле напоследък... Пък и тия, дето тъй настървено си гонят опашките, едва ли ше се трогнат от един тъй прост въпрос... ма аз пак да попитам, че дето викаш 7 страници... не са малко, пък да се не знае защо аджеба само от пусто в празно се прелива...  :-X
...water can flow, and water can crash...

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #94 -: Ноември 02, 2009, 16:11:15 pm »
Кой твърди, че трябва да има конфликт? И защо трябва да враждуват?
най-умното изказване от 7 страници тема...
И тъй-като За Христос като историческа личност е много трудно да се говори, ще си позволя да го разглеждам като образ на цялостния човек... в психологически план.

1.Това не е изказване ,а два въпроса !
2.Христос съм чувал че е титла или говориш за Исус от Назарет ?
Не може един Бог да се разглежда в човешки план , а всичко останало е игра на думи !
« Последна редакция: Ноември 02, 2009, 16:24:25 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #95 -: Ноември 02, 2009, 17:25:38 pm »
Не може един Бог да се разглежда в човешки план , а всичко останало е игра на думи !
Христос не е Бог, а Божи син, и не го разлеждам като човек, а като архетип...
Уточнете си понятията и тогава изреждайте 1. 2. и т.н.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #96 -: Ноември 02, 2009, 19:04:33 pm »

Уточнете си понятията и тогава изреждайте 1. 2. и т.н.

Иавинявам се ако съм ви засегнал по някакъв начин ,но аз много добре зная какво съм писал !


Един примерен цитат:
Цитат
Днес хората делят Христа на "историчен", "космичен", "мистичен" и т.н. Ала Христос сам по Себе Си е един и неделим. Има само един Христос - живият Христос, Който е изявление на Бога, изявление на Любовта.

Христос - това е Бог, Който се разкрива на света.

Като проява на Бога, Христос не може да се отделя от Него, не може да се разглежда вън от Него.
« Последна редакция: Ноември 02, 2009, 19:05:55 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #97 -: Ноември 02, 2009, 19:43:14 pm »
Това сериозно ли го мислиш ?
Човеците заради една "ябълка" ги наказват толкова жестоко а Сатаната го "изчакали" да си развява кончето щото (небесните същества не са  знаели какво е грях)нали са всезнаещи !

 :hi:Кой е казал, че човеците са наказани заради една ябълка?
В момента човечеството изучава злото в дълбочина тъй като Ева реши че нейните потомци трябва да са като Боговете да познават доброто и злото. ???
Преди грехопадението Адам и Ева са биле Невинни. Забележете, че има разлика между невинност и праведност. Не са биле праведни защото праведността е резултат от труден процес който се сравнява с преминаване през огнена пещ. От която излизаш с трезвото разбиране  за собствените си отговорности и слабости.  Проблема при грехопадението е бил в това, че Адам за собствената си грешка обвинява Ева която му била дадена от Бога, Ева обвинява змията която е допусната да влезе в градината. Следователно според тях те самите не са виновни а само Бог. :flag_of_truce:
Затова сме тук, за да се научим да си поемаме вината и да мислим отговорно преди да действаме. Ако 7 годишното ви „нормално” дете,  нареже с ножче новата ви кожена холова гарнитура и се държи така че не му пука за щетите дори обвинява вас, че сте поставили такова изкушение в хола. За какво ще го накажете. Ако го пребиете от бой, или го накажете за една седмица на глад. Ще можете ли да възстановите щетите от няколко хиляди. Или наказанието ще е превантивна мярка, за да осъзнае че носи лична отговорност и да не постъпва повече по този начин? Всъщност излиза, че наказанието не е наказание а Урок който се учи докато се научи.
В момента ние кой повече кой по малко осъзнаваме разликата между доброто и злото и всеки един от нас си избира собствен път в живота, добър или лош и си учим уроците. ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #98 -: Ноември 02, 2009, 19:58:07 pm »
Един примерен цитат:
Цитат
Днес хората делят Христа на "историчен", "космичен", "мистичен" и т.н. Ала Христос сам по Себе Си е един и неделим. Има само един Христос - живият Христос, Който е изявление на Бога, изявление на Любовта.

Христос - това е Бог, Който се разкрива на света.

Като проява на Бога, Христос не може да се отделя от Него, не може да се разглежда вън от Него.
:hi: Според мен си напълно прав. Христос е Христос защото е материалната изява на Всемирния Бог и единствено чрез Христос ние опознаваме Бог Отец. Защото самият Всемирен Бог се облича в плът за да общува с творенията си в пълнота  :good:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #99 -: Ноември 02, 2009, 20:07:15 pm »
Оххх...... ,напълно се отклонихме от темата !Таман бях стигнал до същественото (по темта )и трябваше да се пишат куп неща ......и сега пак отначало с въпросите:
1.Исус знаел ли е какво ще му се случи (каква ще му е съдбата)?
2.Господ (Отец) знаел ли е какво ще се случи на Исус ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #100 -: Ноември 02, 2009, 20:36:02 pm »
 :hi: Исус е човешко същество в което обитава Христос или както споменахме по горе Всемирния Бог.
Христос и Бог Отец знаят какво ще се случи понеже те са извън времето и пространството и самите Те са сътворили "Спасителния План" Исус е 100% човешко същество но във същото време вселилият се Христос в него го прави 100% Бог, тогава когато Исус прави това което му казва Христос.И-н 14:23 Исус в отговор му рече: Ако Ме люби някой, ще пази учението Ми; и Отец Ми ще го възлюби, и Ние ще дойдем при него и ще направим обиталище у него.2Кор. 13:5 Изпитвайте себе си, дали сте във вярата; опитвайте себе си. Или за себе си не познавате ли че Христос е във вас, освен ако сте порицани?
Дали на Исус му се е искало да понесе кръстна смърт? Не той е уплашен, но Христос в него му дава сила да издържи. Двете личности Исус и Христос са всъщност една защото Исус дава пълен приоритет да върши и говори това което му казва Христос, че човешкото естество е само като едно бяло платно върху което се прожектира Христовата същност изява на Всемирния Бог

 
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #101 -: Ноември 02, 2009, 20:58:50 pm »
Така ... така ,умишлено писах Исус  ;)!
Значи Той знае всичко предварително ,плана е предначертан даже и за Боговете !
Да стигнем до тук :
Цитат
Проблема при грехопадението е бил в това, че Адам за собствената си грешка обвинява Ева която му била дадена от Бога, Ева обвинява змията която е допусната да влезе в градината. Следователно според тях те самите не са виновни а само Бог.


Каква е вината на Адам и Ева ... по пътя на логиката Той е знаел и тяхната съдба!
Защо ги е наказал ? Кой е виновен ? Невинните души или този който пише съдбите ?

И по темата :
Чаках някой да ми пише или цитира това :

Стар завет не е 1 част на Нов завет. Видя ли някъде "ту би континиу"?
Християнският Бог няма нищо общо с това, което се представя за бог в Стария завет. Айде седни почети и стига помия. Това, че си настроен срещу самата църква и злото, което я управлява открай време е така, но да се сравняват абсурдни неща е нелепо. Нито истинският Бог е виновен за това, нито Христос. Окей?

Преди да продължим по темата трябва да разберем къде е мястото на всеки от "Играчите" !
« Последна редакция: Ноември 02, 2009, 21:01:01 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #102 -: Ноември 02, 2009, 21:05:48 pm »
 :hi: Погледнато реално самия Христос идва на земята в плът за да удовлетвори цената за нашите грехове. Веднъж когато правихме ремонт на къщата ни и се налагаше да използваме една 5 метрова прогнила стълба, бащами ми каза "Слез от стълбата, аз ще се кача, понеже ако ще умира някой по добре това да съм аз" Тогава за първи път се докоснах до същността на саможертвата и това се нарича родителска любов
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #103 -: Ноември 02, 2009, 21:13:49 pm »
........................
Според мен той не е дошъл да изкупва нашите грехове а да ни покаже начина (пътя) за спасението !
Моля те прочети предния ми пост и отговори на него !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 164
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #104 -: Ноември 02, 2009, 21:18:13 pm »
Не може един Бог да се разглежда в човешки план , а всичко останало е игра на думи !
Христос не е Бог, а Божи син, и не го разлеждам като човек, а като архетип...
Уточнете си понятията и тогава изреждайте 1. 2. и т.н.
Иисус Христос е истински Бог и истински човек, а не просто Син на Бога какъвто и е. Освен това Бог е Личност.  ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27