Автор Тема: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват  (Прочетена 114072 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #15 -: Октомври 27, 2009, 21:17:16 pm »
 :hi: В кришнарските книги пише, че Кришна = Кристос = Христос
Но има нещо много по важно от прилика в имената.
Кришна е самовлюбен в себе си, казва че да откраднеш за приятел е добро нещо, :o
когато един от неговите ученици съгрешава той не му прощава никога а след като му казват, че се е самообил - казва, че така е трябвало да стане.  :diablo: Говори за себе си: " Аз не съм Горския пожар, аз съм само Вятърът който клати дърветата за да се блъскат едно в друго в гората и причинявам пожар" :--- В библията ако кажеш " Аз Съм" Това е богохулство, защото това е името на Бога, Иехова означава в превод - Аз Съм.Сатана е наречен ръководител на въздашната власт, а ангелите които го спират да прави каквото си иска са наречени, ангелите спиращи ветровете да не духат. Дърво означава изявена личност, пожар - война.   ???
Когато Кришна умира неговите последователи се напиват с питие от прокиснал ориз и се избиват едни други за да последват учителя си  :flag_of_truce:
Е в момента няма да изброявам качествата на характера на Христос и на неговите ученици, би трябвало да са популярни в нашето общество :bye2:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #16 -: Октомври 27, 2009, 21:38:12 pm »
Христос каза:

4. Пребъдете в Мене, и Аз във вас. Както пръчката сама от себе си не може да дава плод, ако не бъде на лозата, тъй и вие, ако не бъдете в Мене.

Това „пребъдете в мен“ означава пълно единение с Христос и неговата връзка с БОГ. Аз-а изчезва. Ставаш едно с цялото. А когато си едно с цялото няма „другия“.

 Кришна казва същото:

9.4. От моята непроявена същност проникнат е светът изцяло. В мене пребивават всички същества, но аз не съм във тях.

9.5. Но всъщност и не пребивават в мене съществата, ето тайната божествена! Поддържащ съществата, а не пребиваващ в тях е моят аз, създателят на съществата.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #17 -: Октомври 27, 2009, 22:07:45 pm »
 :hi: За да разберем личноста на Кришна ще се наложи да разнищим личноста на Луцифер ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждув
« Отговор #18 -: Октомври 27, 2009, 22:16:31 pm »
:hi: За да разберем личноста на Кришна ще се наложи да разнищим личноста на Луцифер ;)
Луцифер го търси в лицето на Шива - богът разрушител  :hi:, а не в Кришна-Вишну - "съществувание в знание и блаженство" - богът слънце и милосърдие.

Нещо грешно си се ориентирал ;)

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #19 -: Октомври 27, 2009, 22:22:59 pm »
 :hi: Може и да си прав, само го докажи ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #20 -: Октомври 27, 2009, 23:08:27 pm »
 :diablo: <-----> Шива и полумесецът :  Шива носи на главата си полумесец от петнадесетия ден (панчами). Полумесецът е поставен близо до третото око на Шива, а това е силата на Сома, жертвоприношение, символ на луната. Луната е също така и символ на времето, Шива има контрол върху времето.
Тризъбец: Трите остриета на тризъбеца символизират трите предназначения на триадата - сътворението, съхранението и унищожението. Шива държи тризъбеца в ръката си и трите са под негов контрол. <----> :diablo:

Shiva (pronounced /ˈʃiːvə/; Sanskrit: शिव, Śaiva, IPA: [ˈɕivə]; Hindi: [ˈʃɪʋə]),  Shaivas (Sanskrit) <-----> Саваот  (другото име на Яхве) още Shavuot (на когото е кръстен и едноимения празник на чифутите) <---->Сет/Сетех или Шетех/Сат





Бафомет и култът към луната:
« Последна редакция: Октомври 28, 2009, 00:54:40 am от Hannibal »

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #21 -: Октомври 28, 2009, 07:45:06 am »
  :hi: Името Луцифер  означава ”Носител на Светлина” .
Въпроса е каква е била тази светлина и защо я е носил?
Из. 34:29 И като слизаше Моисей от Синайската планина, държащ двете плочи на откровението в ръката си, при слизането си от планината Моисей не знаеше, че кожата на лицето му блестеше понеже бе говорил с Бога . ;)
Ако светлината на Луцифер е била от такова естество това означава, че трябва да е бил в божието присъствие. Но не може кой да е да общува пряко с Бог Отец.
Езекил 28: 12…Така казва Господ Иеова: Ти си печат на съвършенство, пълен си с мъдрост и съвършен по хубост.
Ез. 28:13 Ти бе в Божията градина, в Едем; ти бе обсипан с всякакви скъпоценни камъни: със сард, топаз, диамант, хрисолит, оникс, яспис, сапфир, антракт, смарагд и със злато; направата на тъпанчетата и на свирките ти е била приготвена за тебе в деня, когато си бил създаден.
Ез. 28:14 Ти беше херувим помазан за да засеняваш; и Аз те поставих така щото  беше на Божия свет хълм; ти ходеше всред огнените камъни.
Ез. 28:15 Ти бе съвършен в постъпките си от деня, когато бе създаден, догдето се намери беззаконие в тебе.
Тук виждаме, че Луцифер  е бил Херувим и то засеняващ. :)  Върху умилостивилището има два херувима направени от чисто злато между които се е явявало Божието присъствие във вид на тъй наречената  „Шекина”  Нещо като светеща мъгла от която се е чувал Божия глас, когато е разговарял с Мойсей.
Това означава, че Луцифер е бил сътворен за да изпълнява тази длъжност.
А щом е бил наречен Носител на Светлина това означава, че той е  занасял Божието слово до ангелските множества, сиреч длъжност подобна като на Мойсей – ръководител на Божия народ.
Имаме ли представа как изглежда един Херувим?   :unknown:
Ез. 1:6 Всяко от тях имаше четири лица, всяко имаше и четири крила.
Ез. 1:7 Нозете им бяха прави нозе; и стъпалото на нозете им беше подобно на стъпало на телешка нога; и изпущаха искри като повърхността на лъскава мед.
Ез. 10:5 И фученето на крилата на херувимите се чуваше дори до външния двор, като глас на Всесилния Бог, когато Той говори.
 Ез. 10:8 А подобието на човешка ръка в херувимите се виждаше под крилата им. 
 Ез. 10:14 Всяко от живите същества  имаше четири лица; първото лице бе херувимско лице; второто лице човешко; третото, лъвово лице; а четвъртото, орлово лице. :o
Тези лица са символи на всички живи творения. Херувимът е най вишото същество сред небесните жители, човекът е най виш сред разумните същества на земята, Лъвът е царят на животните а орелът на птиците. Това означава, че Луцифер може да приема каквато и да е форма на живот, затова той успя да измами Ева в Едем :flag_of_truce:
Юд. 1:9 Но архангел Михаил, когато в борба с дявола се препираше за Моисеевото тяло, не смея да произнесе против него  хулителна присъда, но рече: Господ да те смъмри.
Юд. 1:10 Тия, обаче, хулят всичко, което не знаят; а което знаят естествено, както животните без разум, в това развращават себе си.

Виждаме, че Луцифер е бил толкова свято същество, че дори и след падението му Христос Михаил не си позволява да говори непочтително с него, както някои невежи си позволяват. :bye2:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #22 -: Октомври 28, 2009, 22:35:00 pm »
Интересно ми е какви аргументи биха имали религиозните срещу това? :)

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #23 -: Октомври 29, 2009, 00:03:19 am »
 :hi: За съжаление по голямата част от представените доводи са истина, поради тази причина аз самия смятам, че около 95 % от религиите на планетата Земя са сатанински капани за хора които не желаят да намерят сами за себе си истината, а тръгват по течението като умрели риби без дори и да се опитат да се запитат "Защо правя Това?"  :unknown:
Но този факт не означава, че трябва да изхвърлим бебето заедно с мръсната вода!
В момента живеем във времето на пресяването, всичко което е хилаво и недоразвито поради мързела или суеверията си ще падне през дупките на ситото а това което е лековато да вярва на всяка подхвърлена небивалица без да се опита да сметне колко прави 1+1 ще бъде отвято от сатанинския вятър в огъня който ще изгори всичко нечисто и пошло :diablo:
Но това не означава, че няма да има добро зърно в ситото на Господа. Бог да ме благослови да съм там!!!
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #24 -: Октомври 29, 2009, 00:14:12 am »
Очевидно въпросът "защо след всичко това продължавам да използвам терминологията на лъжата" за теб не стои :)

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #25 -: Октомври 29, 2009, 06:42:00 am »
 :hi: Всяка добра лъжа е изтъкана от поне 90% истина ;)
За мен католицизма например е лошо стъкмена лъжа с не повече от 25 % истина ???
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #26 -: Октомври 29, 2009, 06:53:34 am »
Не са 25%, а са 26,68%.

 ???

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #27 -: Октомври 29, 2009, 08:08:11 am »
Интересно ми е какви аргументи биха имали религиозните срещу това? :)

 :hi: Що се отнася за материала, не се лъжете, че и той е пълната истина ;D
понапънал се е човечеца в манията си да очерни религиите като цяло. Нямам нищо напротив, просто открийте сами грешките, не са малко и някои са доста съществени.
А и смятам, че не му е тук мястото да оборвам този материал ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #28 -: Октомври 29, 2009, 11:16:12 am »
А и смятам, че не му е тук мястото да оборвам този материал ;)

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #29 -: Октомври 29, 2009, 14:49:32 pm »
Ясно мерси.
Следващия моля.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27