Автор Тема: Захарните изделия - За и против!  (Прочетена 40167 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен NTT

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #45 -: Април 26, 2010, 15:15:57 pm »
Има го в коликбата просто се научете да използвате търсачката http://kolibka.com/2.html пишете Sugar + bitter и излиза филмчета  ;) Пускам го, и да видим за какво иде реч.

П.С. Моя грешка, няма го, явно само си го индексира в каталога.
« Последна редакция: Април 26, 2010, 15:19:11 pm от NTT »
"Политическото величие е като пирамидите където, никой освен орлите и влечугите не може да достигне

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #46 -: Април 29, 2010, 18:01:23 pm »
За захарта съм-в чистата и форма-фруктозата в плодовете е прекрасно нещо.За рафинирата захар-колкото и да я обичам,смятам да я откажа в скоро време напълно.Просто доста зле ми действа и направо зомбира,да не споменаваме хроничната умора,и това че се чувствам като плондир след две вафли.Интересното е,че колкото повече човек яде сладко-толкова повече му се яде.После спирането му-първите няколко дни е Ад-пада кръвната захар,треперя-просто ужас,но преодолея ли го се чувствам жива и добре,а и е интересно да си правя някои експерименти със себе си.  :blush:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #47 -: Април 29, 2010, 21:25:36 pm »
За захарта съм-в чистата и форма-фруктозата в плодовете е прекрасно нещо.За рафинирата захар-колкото и да я обичам,смятам да я откажа в скоро време напълно.Просто доста зле ми действа и направо зомбира,да не споменаваме хроничната умора,и това че се чувствам като плондир след две вафли.Интересното е,че колкото повече човек яде сладко-толкова повече му се яде.После спирането му-първите няколко дни е Ад-пада кръвната захар,треперя-просто ужас,но преодолея ли го се чувствам жива и добре,а и е интересно да си правя някои експерименти със себе си.  :blush:

Плодовата захар (фруктозата) в нативен вид, каквато е в плодовете наистина е безопасна, защото е свързана с фибри и присъстват антиоксиданти. Изолираш ли я, става токсична. Никоя клетка не може да използва фруктоза, защото пространствената и структура е 5-стенен пръстен и няма преносители за нея през мембраната на клетките на мускулите и мозъка. Докато глюкозата има 6-стенен пръстен и е универсалното гориво за всички клетки, като започнеш от бактерии, минеш през растителните и стигнеш да животинските.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #48 -: Април 29, 2010, 21:41:00 pm »
sidewinder,дай идеи как да откажа напълно захарта.Кофти ми е кафе без захар,а и имам моменти,в които се изкушавам.Особено,когато съм била на някои места с огромни магазини,пълни с шоколадови бонбони и какво ли не... :blush:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #49 -: Април 29, 2010, 22:02:39 pm »
sidewinder,дай идеи как да откажа напълно захарта.Кофти ми е кафе без захар,а и имам моменти,в които се изкушавам.Особено,когато съм била на някои места с огромни магазини,пълни с шоколадови бонбони и какво ли не... :blush:

На първо време гледай този филм: http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,11838.msg204029.html#msg204029

Иска се воля и постоянство. Когато признаеш веднъж пред себе си, че захарта те владее и усещаш, че без нея не можеш, значи това е първата стъпка към проглеждането. От там нататък надзирателя в теб трябва винаги да бди и да ти казва - "Това не е за теб."

Когато пиех кафе, често си го взимах от вендинг машините. Когато се случеше да ми пусне кафе без захар, се е стигало да го хвърлям. Когато прогледнах, че захарта е опиат за мозъка и те кара да пренебрегваш плодовете, аз я замених с мед. След това започнах да пия кафе без никакъв подсладител. След 6 месечна употреба на кафе без захар, аз не можех да си представя да изпия едно кафе със захар - имах усещането, че ще ми се догади. После направо спрях да пия и кафе. Сега съм нов човек.

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #50 -: Май 01, 2010, 13:41:28 pm »
sidewinder,дай идеи как да откажа напълно захарта.Кофти ми е кафе без захар,а и имам моменти,в които се изкушавам.Особено,когато съм била на някои места с огромни магазини,пълни с шоколадови бонбони и какво ли не... :blush:
Мислиш ли, че в бонбоните и вафлите има захар или по- скоро са с кой знае какви подсладители. Като си направиш сладкиш в къщи какво количество можеш да изядеш? А с вафли се тъпчеш и оставаш гладен...

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #51 -: Май 01, 2010, 16:50:51 pm »
sidewinder,дай идеи как да откажа напълно захарта.Кофти ми е кафе без захар,а и имам моменти,в които се изкушавам.Особено,когато съм била на някои места с огромни магазини,пълни с шоколадови бонбони и какво ли не... :blush:
Мислиш ли, че в бонбоните и вафлите има захар или по- скоро са с кой знае какви подсладители. Като си направиш сладкиш в къщи какво количество можеш да изядеш? А с вафли се тъпчеш и оставаш гладен...
В бонбоните и вафлите има по-лоши неща-един куп Е-та,емулгатори,стибилизатори,консерванти и захарин/аспартам,и още куп неща,които разказват играта на метаболизма.Рядко правя сладкиш вкъщи,понеже виждайки какво слагам вътре като количество захар,масло и тем подобни-и едно парче ми идва множно.Но сега се опитвам да откажа изцяло всичко сладко,но ми е все още трудничко,въпреки че в повечето случаи използвам мед(от сигурен източник).Най-ми е трудно в първите дни-явно е като при наркоманите,има период на абсистенция.  ;D После с дни мога да не ям сладко и нищо,от което реално погледнато организма ми няма нужда.Но се случва примерно отивам на гости или чрд,и за да не обидя човека-хапвам бонбон или хапка сладко.И после айде наново отказването,първите три-четири дена побъркването,че не мога без захар,треперенето на ръцете,подуването,изприщването,падане на кръвно налягане и кръвна захар(напоследък това го реших с канела),и след това край на мъките.Но просто имам нужда да престана с това тровене на организма ми-знам как се чувствам като карам 20-тина дена без никаква захар и други "полезни" храни.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #52 -: Май 03, 2010, 07:59:47 am »
Извинявай, Blue|_Star не разбрах за канелата, за кръвната захар ли става въпрос или кръвното налягане.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #53 -: Май 03, 2010, 10:31:22 am »
Задължени са поне да бъдат лоялни по отношение на това какво слагат и какво изписват на етикетите. Има алергични хора към аспартам, а пък диабетиците трябва да знаят къде има захар. Това ни спасява да не останем съвсем в неведение къде какво има.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #54 -: Май 03, 2010, 21:19:20 pm »
Извинявай, Blue|_Star не разбрах за канелата, за кръвната захар ли става въпрос или кръвното налягане.
Кръвната захар.Но,ако си с ниско кръвно в момента,в който ти падне кръвната захар-ти пада и кръвното.  >:( А като отказвам сладкото-искам,не искам някои неща се появяват при мене.Просто явно организма свиква със сладкото и му трябват няколко дена,докато се изчисти.И при мои приятелки същото се е получавало,ако са на диета,да речем-треперят им ръцете,прилошава им,причернява и тем подобни.Сигурно има и още симптоми като реши човек да откаже захарта,но за мен хипогликимията е един от най-кофтите моменти и канелата ми помага(обожавам кафе с канела,ммм,но на някой може да му е гадно-въпрос на вкус).Ако някой има идеи как да преодолея зависимостта си и се е справил да споделя.Имам нужда да изкарам 3-6 месеца без захар и сол,после мисля да мина на годинка.
П.С.:Чудя се дали и рибката да я махна от храненето си...
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #55 -: Май 04, 2010, 13:29:18 pm »
 Хаххаха. Захарта е враг, а кофеина е приятел. Някой може ли да ми обясни каква е разликата в този случай между съзнателно и обосновано решение и избирателна фобия.

След като която и да  е храна е враг защо никой не говори за слънчево хранене и подобните енергиини варианти.
« Последна редакция: Май 07, 2010, 16:48:17 pm от Mirotvorec »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #56 -: Май 04, 2010, 13:54:01 pm »
Polymorpher  да съм казала,че кофеинът е приятел?Просто всеки си има някои малки изкушения.Инак кафето почти съм го заменила с чай,но понякога си го позволявам.То по тази логика-дай да си ям Макдоналд'с и всякакви полуфабрикати,понеже всичко е замърсено в някаква степен,и вредно.Доста странно оправдание.А и не знам,но доколкото съм запозната,но няма как човек да мине директно на прана.Дори едно малко бебе трябва да мине време и тогава да стане веган.Да знам доста се изписва,че месото не съдържа важни и неизменни аминокиселини,и тем подобни.Но какво ще стане,ако спреш на един наркоман наркотиците изведнъж без никакви заместители-ако е прекалено зависим може и да умре.Е,и ние хората,искаме или не искаме страдаме от интоксикация.Дори новородените са прекарали 9 месеца в тялото на майките си,които на някакъв етап от живота си са били "тровени",тъй че не знам как човек може директно да почне да се храни от слънцето.Не че е невъзможно,но сигурно би било голям стрес за психиката и организма на човек.Примерно,ако гладувам 21 дена и след това изям 2-3 пържоли-неща и да си мисля какво ще стане.Току-виж и не оцелея.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #57 -: Май 04, 2010, 21:35:52 pm »
Blue_Star

Остава да спреш и дишането на въздух и всичко ще ти е наред.
Нали освен вредните емисии самия въздух те състарява - тоест ти вреди.
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #58 -: Май 04, 2010, 22:55:48 pm »
Добре де,Polymorpher, какво имам нужда да спирам и какво не-какво общо има с теб?Въпрос на личен избор си е и желание.За състаряването,въздуха,зелените човечета и още куп неща-сорри,но отказвам да вярвам на всеобщото мнение.Не че не са прави,в доста случаи са си прави хората,но някак помеждодругото пропускат да ни осведомят за подробностите.Аз самата просто избирам да спра да се тъпча с някои неща,понеже намирам,че за мен е добро.За друг може да е лошо,дори вредно и този някой да предпочете да се храни всекидневно с Макдоналд'с или 5 шоколада,негов избор и нужди.Всеки сам си решава. :)
Междодругото някои йоги и илюзионисти успяват да спрат да дишат.Не знам дали го правят,понеже се опитват да избегнат старостта...
« Последна редакция: Май 07, 2010, 16:49:04 pm от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #59 -: Май 05, 2010, 22:45:26 pm »
Не правя коалиция срещу теб, а се опитвам да намеря обосновка, която да може да се сподели от повече хора и да не е базирана на личен избор.
За 1000 лева и аз ще направя филм, с който мога да изкарам какво ли не ВРЕДНО! и все някой ще ми се върже. Това по никакъв начин не прави твърдението действително обаче.
« Последна редакция: Май 07, 2010, 16:50:04 pm от Mirotvorec »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
10645 Прегледи
Последна публикация Април 03, 2009, 00:21:59 am
от H.
39 Отговора
25213 Прегледи
Последна публикация Март 08, 2013, 14:51:37 pm
от amrasel
3 Отговора
6644 Прегледи
Последна публикация Юли 04, 2010, 22:40:11 pm
от elunez
3 Отговора
4287 Прегледи
Последна публикация Юни 26, 2010, 09:37:55 am
от insomnia1304
14 Отговора
12737 Прегледи
Последна публикация Януари 21, 2011, 20:30:23 pm
от teni

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27