Автор Тема: Захарните изделия - За и против!  (Прочетена 40698 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sbk1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #15 -: Януари 27, 2010, 23:07:22 pm »
Наистина има начини и техники да се избегне всичко това,има  и живи примери.
Само ,че пътя е много дълъг и с много саможертви.
http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=589

Неактивен Интуиция

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #16 -: Януари 29, 2010, 16:44:34 pm »
Е, стига сте го повтаряли това: Не бива да се прекалява.
А някой ще ми каже ли, защо въобще трябва да я ядем? Няма нищо полезно в захарта! А храната защо я поемаме? Само по навик ли? ::)

"Великата схема"  иска да я ядете захар. :blum1:
Някъде да съм писала - яжте захар, щот' е гот?
Прочети някъде каква е биохимията на обикновения човешки организъм и защо се яде ;)
А възвисените да се захранват със слънчева енергия - мога само да им завиждам :blum2:

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #17 -: Януари 29, 2010, 23:54:54 pm »
В този форум има ли някой ,който да е "ЗА" захарните изделия ?

Неактивен Fossil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #18 -: Януари 31, 2010, 09:41:38 am »
Мисля, че четящите и пишещите в този форум сме убедени във вредата от консумирането на захар и захарни изделия. Към подсладителите, които не  бих препоръчал, бих добавил и моласата, царевичният сироп, кленовият сироп, нектарът от агаве и дори пчелният мед (това за меда си е лично мое мнение) и, разбира се, всякакви изкуствени подсладители, които са особено вредни. Преди време бях чел някъде, че повече от три четвърти от шестдестте килограма захар, която повечето хора изяждат всяка година идва от предварително приготвени храни. Ние никога не я виждаме и практически не знаем какво е нейното количество в тези храни (казват, че рафинираната захар е около една пета от количеството храна, консумирана за един ден, в което не съм сигурен :nea:).
Започнах да чета съставките на различни пакетирани и консервирани храни и се оказа, че наред с разните сладки, бонбонки, бисквитки и какви ли не сладки лакомства, за които никой не се съмнява, захар и/или царевичен сироп има и в: лютеница, кетчуп, кисели краставички, мариновани патладжани, горчица, различни доматени сосове, спагети сосове, готови супи, боб в доматен сос!, равиоли.
Как ви се вижда?
Човек не знае от какво пълнее. :unknown:

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #19 -: Януари 31, 2010, 09:50:23 am »
Мда, Fossil, към киселите храни (най- често съдържащи домати, както и ти си забелязал) задължително се прибавя захар, за да се омекоти вкуса- малка тайна от кухнята и на баба ми  ;D
Мен лично също ме притеснява и наличието на захар в хляба, разбира се като изключим брашното, добавките и маята- терминатор  :lol:
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Fossil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #20 -: Януари 31, 2010, 10:46:02 am »
Да де, ама чак пък в боба?

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #21 -: Януари 31, 2010, 10:58:31 am »
В този форум има ли някой ,който да е "ЗА" захарните изделия ?
АЗ! :drinks: :drinks: :drinks:

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #22 -: Януари 31, 2010, 17:00:28 pm »

Някъде да съм писала - яжте захар, щот' е гот?
Прочети някъде каква е биохимията на обикновения човешки организъм и защо се яде ;)
А възвисените да се захранват със слънчева енергия - мога само да им завиждам :blum2:
[/quote]
Интуиция, чела съм, но никъде не съм срещала, че бялата отрова ( рафинираната захар ) е полезна, даже напротив.
Ще ми обясниш ли защо е полезна?

Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #23 -: Януари 31, 2010, 20:29:38 pm »
"Бялата рафинирана захар, сладка и любима, колкото и да не ни се иска да го приемем, се оказа вреден и опасен за човешкото здраве продукт. Но още по-тревожен е фактът, че нейното производство във всички страни продължава да расте за радост на търговците и за ужас на учени и лекари. Човешкият организъм действително ежедневно се нуждае от захар, но съвсем не в убийствено количество, консумирано в цивилизования свят, както и в концентрирания вид на фабричен продукт. В захарното цвекло, в захарната тръстика, както и в плодовете, тя е в концентрация максимум до 18-20%. Освен това човешкият организъм вече милиони години се е приспособил приемането на захарта да става в присъствието на пълния състав на консумирания плод или зеленчук, със съдържащите се в него витамини, аминокиселини, минерални соли. Тяхното отстраняване води до образуването на опасен концентрат. Учените са установили, че когато те липсват, организмът посяга, за да си ги набави, към своите деца, което става причина за развиване на съответните болести.

Създадена е огромна индустрия за захарни изделия: бонбони, шоколад, торти, пасти, сладолед, подсладени напитки. Расте тяхната консумация, растат и пораженията от тях: диабет, кариес на зъбите, артрити, нервни заболявания. Получава се общо израждане не само на тялото, но и цялостно на личността. Жалкото е това, че при нас храненето от най-ранно детство е твърде обременено с подсладени храни- млади хора мимоходом по улиците консумират тъкмо храни, чиято главна съставка е захарта. Вече добре се знае как от кариес на зъбите страдат децата още от първите години на детството си. Всеки от нас е наблюдавал детски плач от ужас и страх при посещение на зъболекаря - наплашено от болезнените манипулации на лечението. А колко малко са децата и младите хора със запазени зъби!

В страната Хунза, където никой не е чувал и не познава захарта, където все още няма такава фабрика, хората не страдат от зъбобол и кариес, както и от диабет и артрит. Хората запазват зъбите си за цял живот, което им осигурява пълноценно сдъвкване на храната.

При здравите народи набавянето на захарта за организма става единствено чрез плодовете и нишестето.

В миналото, когато българският народ разполагаше с много по-добро здраве, ползването на рафинирана захар бе изключение.

Както навсякъде, така и тук природата е определила оптимум. Позволим ли си да го нарушим - появяват се болестите. Безспорно не става дума за пълното изключване на захарта, но трябва да се положат усилия за нейното ограничаване до минимум, за замяната й със сладки плодове и мед - един естествен продукт, или поне с кафявата захар.

Децата трябва да се възпитават в ограничено ползване на захарта. Родител, който непрекъснато предлага бонбони, шоколади, сладолед или други подобни лакомства, е невеж родител. Той не мисли доброто на своето дете. От най-ранна възраст децата трябва да свикват с естествения вкус на плодовете. Стремежът към сладкишите е плод на безотговорно възпитание."

Неактивен Fossil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #24 -: Януари 31, 2010, 22:00:39 pm »
Откъс от "СВЕТОВНАТА КОНСПИРАЦИЯ СРЕЩУ ЗДРАВЕТО"
Д-р Атанас Гълъбов



ЗАХАРТА - "бялата отрова"

Всяко вещество, което потиска активността на катализаторите и ензимите в тялото, и което може да допринесе за развитието на болест, е отрова.
Захарта съдържа чисти, рафинирани въглехидрати. В растенията захарите са съчетани с микроелементи и витамини, достатъчни за да осигурят тяхното разграждане и усвояване от организма.
Захарта и нишестето дехидрират клетките и изтеглят Са от костната, нервната и мускулната тъкан.  Калциев дефцит.
Ако се яде захар - тялото черпи от своите запаси ензими, протеини, витамини, Na, K, Ca, Mg, Cr. Калцият се извлича от костите. (Таблетки с неорганичен Са се усвояват в много малка степен, натоварват бъбреците, а Са от тях може да се натрупва в някои органи и тъкани.)
Калцият (Са) има основно значение за алкално рН на кръвта. Захарта, белият хляб и всички изделия от бяло брашно променят количеството на Са в кръвта и киселинността й се повишава. За да се неутрализира този ефект организмът черпи от своите резерви, и ако не се ядат пресни плодове и зеленчуци здравето е в опасност.
Захарта намалява секрецията на стомашен сок и забавя перисталтиката на стомаха.
Едновременната консумация на захар/шоколад и протеини води до гниене в червата, отделят се много токсични вещества и тялото губи енергия и ресурси за да ги обезврежда.
Захарта и бялото брашно спомагат за развитие на кандидоза (гъбична инфекция), особено след антибиотици или други медикаменти, потискащи имунната система.
Захарта навлиза много бързо в кръвта = хипергликемия - един от симптомите на диабета. Инсулинът от панкреаса е хормон, премахващ излишното количество кръвна захар по най-ефикасния начин, но после може да възникне хипогликемия, изразяваща се в замаяност, слабост, изпотяване, потиснатост, безсъние. Надбъбречните жлези веднага активират запасите от гликоген в организма, той се разгражда до глюкоза за да се възстанови нормалното ниво на кръвната захар. Така хранителен режим, включващ рафинирана захар задейства едно непрекъснато редуване активността на панкреас и надбъбречни жлези и може да ги изтощи.
Захарта изчерпва микроелемента Хром (Cr) в организма, който е от най-важно значение за усвояването на инсулина и за поддържане на гликозния метаболизъм.
В организма захарта се трансформира в запасния полизахарид гликоген, който се складира в черния дроб. Но възможностите на черния дроб са ограничени и останалите захари се трансформират в мастни киселини, които се трупат в подкожните мастни депа. При наднормено тегло повече от 20% започва отлагане на мастна тъкан и във вътрешните органи (главно около сърцето и бъбреците), което нарушава техните функции = забавя се циркулацията на кръвта и лимфата и спада активността на имунната система.
Захарта повишава холестерола в кръвта.
Захарта прави човека нервен и хиперактивен, защото е силен стимулант на надбъбречните жлези. Може да се повиши адреналина до 4 пъти, количество отговарящо на стресова реакция на организма.  Повишава се производството на холестерол и на хормона кортизон, който пък потиска имунната система.
Захарта има неблагоприятен ефект върху функциите на мозъка и нервната система. Ако не се преработи напълно се образуват токсични метаболити, които затрудняват окислителните процеси на нервните клетки.
Голямото количество захар убива полезните бактерии в червата, произвеждащи витамини от групата В, необходими за функционирането на централната нервна система.
Захарта води до превес на възбудните процеси в кората на мозъка.
Като диета захарта е по-лоша, отколкото само на вода. (Лечебното гладуване само с вода лекува сериозни заболявания.)
През 1808 г. Англия решава да "докаже" полезността на захарта за да разгръща захарната си индустрия и обявява, че захарта съдържа повече хранителни вещества от всяка друга храна.
Нека се поучим от начина на хранене на дивака. Здравите зъби са резултат от драва храна, и тогава четката и пастата за зъби не са по-важни от четка и боя за обувки.
Спиране консумацията на захар + природосъобразен режим води до излекуване на различни заболявания, включително и рак.
Захарта като хранителен продукт не притежава дори едно полезно качество, което да оправдае употребата й.
Един американец изяжда 45 кг захар/год., т.е. по 120 г/ден, като 1/4 е в безалкохолни напитки.  САЩ са на първо място по затлъстяване и челно място по диабет, сърдечно-съдови и рак. Но затова пък болните осигуряват "храна" за М. индустрия.

Неактивен Интуиция

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #25 -: Февруари 01, 2010, 23:52:14 pm »
Magnolia, четеш моите писания, както дявол - Евангелието.
Никъде и никога не съм защитавала бялата захар, най-малкото защото е изкуствен продукт. Твърдя че човешкият организъм има нужда от глюкоза, за да функционират мозъкът и сърцето. Бялата захар е един от източниците на глюкоза, но не е речено, че е най-добрият, напротив - даже е най-вредният.
За протокола - аз съм дибетик и го пиша от личен опит!!!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #26 -: Февруари 02, 2010, 00:11:36 am »
Твърдя че човешкият организъм има нужда от глюкоза, за да функционират мозъкът и сърцето.

Сърцето на човека има божествен произход. Не случайно, то не се поразява от рак. Инфарктите са друго нещо. Те са в следствие на индивидуалния начина на живот.

От курсовете по биология знаем, че основното гориво на клетката е глюкозата. При човешкото (а сигирно и при останалите бозайници) сърце нещата стоят друго яче. Мусколната тъкан на тази неуморима помпа, която не спира да работи през целия живот, съчетава няколко свойства.  Мускулните тъкани се делят на два вида. Напречно-набраздена и гладко-мускулна тъкани. Първата е много мощна и поради тази причина е осеяна с много митохондрии (енергийните централи на клетката) и волева - подчинява се на волята човека (мускулите на опорнодвигателния апарат). Втората е гладка и неволева (черва).

Сърцето притежава напречно-набраздена мускулна тъкан и е неволево. То не е нужно да работи с експлозивна бързина, но за сметка на това му трябва мощност. Можем да го оприличим на дизелов двигател. С какво гориво работи дизеловия двигател? С гориво с висока калоричност (съединения с дълга въглеводородна верига).

Заключение: Сърцето консумира мастни киселини като гориво.

Неактивен Интуиция

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #27 -: Февруари 02, 2010, 14:56:50 pm »
sidewinder, разби ме :hi: :hi: :hi:
Я разкажи тогава и за мозъка, плс!

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #28 -: Февруари 02, 2010, 16:55:33 pm »
В този форум има ли някой ,който да е "ЗА" захарните изделия ?
АЗ! :drinks: :drinks: :drinks:

Да изкажа ли цветисто предположение за състоянието на теглото Ви и на вида на зъбите Ви?
 :o :bad: :mad:
Soli Deo Gloria!

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #29 -: Февруари 02, 2010, 17:40:54 pm »
Сладки неща, различни от плодове, мед и истински черен какаов шоколад - не ям вече от 4-5 години. Просто защото като видя съдържанието на различните видове вафли и сладки изделия ми иде да върна поръчката. :bad: То не е сухо мляко, най-малко 3-4 Е-та, хидрогенирани масла.... Още повече, като ги ям, после ми е някакво кисело в стомаха половин-един час, все едно съм ял лимон на гладно. Смятайте колко са "полезни".

Цитат
Концентрацията на меламин, открит в популярна марка наши вафли, не е смъртоносна и не създава опасност за живота на хората“, обяви пред Dnes.bg изпълнителният директор на независимата Българска национална асоциация на потребителите /БНАП/ Богомил Николов.
http://www.dnes.bg/obshtestvo/2009/04/04/bez-panika-za-neizvestnite-vafli-s-melamin-ne-sa-opasni.68876,15
Ами да, няма да умреш веднага след като я изядеш. То ще се прояви я в Рак, я в друго заболяване след 15-20 год. Имай търпение да се натрупа. :diablo:

http://zdrave.log.bg/article.php?article_id=31118 - вЕрвате ли?
Keep 'em occupied!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
10670 Прегледи
Последна публикация Април 03, 2009, 00:21:59 am
от H.
39 Отговора
25532 Прегледи
Последна публикация Март 08, 2013, 14:51:37 pm
от amrasel
3 Отговора
7289 Прегледи
Последна публикация Юли 04, 2010, 22:40:11 pm
от elunez
3 Отговора
4845 Прегледи
Последна публикация Юни 26, 2010, 09:37:55 am
от insomnia1304
14 Отговора
13536 Прегледи
Последна публикация Януари 21, 2011, 20:30:23 pm
от teni

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27