Автор Тема: Захарните изделия - За и против!  (Прочетена 40604 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #30 -: Февруари 02, 2010, 19:03:16 pm »
Отказах захарта през 2003.
За нея знам, че води до бърза амортизация на ендикринната система.От там - по-бързо остаряване.
Особено бързо побеляват косите на пристрастените към захарта.
За тези, които мислят да заменят захарозата с фруктоза - същата работа - рафиниран въглехидрат.
Медът като концентрирана захар според мен е нещо, с което не трябва да се злоупотребява.


Неактивен kallojan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #31 -: Февруари 04, 2010, 10:34:14 am »
ЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ И ТЪРСЕТЕ ИНФОРМАЦИЯ.... АКО НЕ ВИ СЕ ЧЕТЕ - ИМА ФИЛМИ:

Храна ООД / Food, Inc. (2008);
Светът според Монсанто / The World According to Monsanto (2008);
Порция Гигант / Super Size Me (2004);
Недъзи / Sicko (2007);
Осторожно, еда! (I, II) / Внимание, храна! ( I, II) (2008)

търсете ги в сайтовете за торенти!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #32 -: Април 15, 2010, 23:05:03 pm »
Sugar - The Bitter Truth
http://kolibka.com/download.php?mid=8388

Който изгледа този филм и продължи да твърди, че не е лошо да се яде захар и най-вече фруктоза ще го призная за голям лумпен. Най-отговорно!!!

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #33 -: Април 16, 2010, 12:52:16 pm »

. . .

Медът като концентрирана захар според мен е нещо, с което не трябва да се злоупотребява.


До сега съм преяждал няколко пъти, но веднъж преядох с мнооогооо мед и мляко и после половин ден глававата ми се въртеше като дрогиран. Меда беше от сигурен източник.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #34 -: Април 17, 2010, 17:59:13 pm »
Захар... Койти слага захар днешно време.

На етикета и да пише и да не пише захар с малко конценрирано внимание се разбира че няма захар в доста от сладките. И цялата уста да си напълня със захар няма никога да се получи ефекта да те удря в гърлото и други усещания специфични за химическите подсладители. Някой от българските безалкохолни направо ти режат гърлото.

Плодовете не са сладки защото търговската нермърливост и крастата за бърза печалба пречат.

Станат ли всички плодове сладки ще спра да ги ям. Тогава със сигурност ще са натъпкани с гмо и ще ги пускат със хубав вкус за да зарибяват народа.


Всеки има ВНИМАНИЕ, ВОЛЯ и СЪЗНАНИЕ. Кръвната няма да ти влияе кой знае колко в живота ако си следиш телесните пориви, разсъждаваш върху тях и ги пренасочваш съзнателно.

То вече не остана храна която някой да не се извади от някъде и да каже че е вредна каквато ще да е.


Ти си започнал темата хубаво но така и не каза на какво се базира захарната ти параноя.

Ако захарта е лоша със сигурност не може да се мери със захарина, аспартама и другите неизброими боклуци с по 15 имена за всяко. Някъде четох че аспартама има поне 20 различни названия. "Може да садържа източник на фениланин". Това като го видя и влизам в настроение за мародерстване с държавни чиновници. Все едно да кажат "Евентуално може да попадне и цианид вътре"... Или садържа или не садържа - аман от безчинства.

Имаики предвид че захарта се изтласква от пазара предпочитам да ям нея.



....


Мед ядяли те.

Дали ще ядете мед или захар се си тая.
Меда се прави от цветя. Цвятата попиват всичките пумии които са в дъжда а те са МНОГО вярвайте ми. Половината свят си праща отровните облаци при нас. Ако не го знаете търсачката е на среща. Разпръскване на облаци като ключова фраза ще ви стигне.


Единствения ви вариант е да преодолеете телесното обсебване. Стига се обслужвали тялото си. Прахосвате си вниманието за глупости. Най-вероятно всички участници в тази дискусия не са в позиция за каквото и да било истински здравословно хранене така че не го мислете много. Живота на човек се определя главно от психическото му състояние. Няма да ви говоря за съдба. Човешката воля е способна да преобразува ВСИЧКИ физически стойности.

Като искате толкова да избягвате отровите. Оставяйте храната и почвайте на SUN GAZING. И тва е. Там няма ГМО, захар, фруктози и какво там ви кара да се притеснявате.

Аз не мога да ям мед. Натуралния мед ми е много сладък. Типичния вкус на меда ме дразни. Ям мед вместо лекарства. С меда отхрачвам много бързо. Мед и лимон замества всички лайна които рекламират по телевизията за настинки, предгрипни състояния итн.


Гледайте руския филм за водата...
« Последна редакция: Април 17, 2010, 18:15:01 pm от Polymorpher »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #35 -: Април 17, 2010, 18:56:57 pm »
Първо не е параноя. Базирайки се на авторитетния филм по-горе ще кажа, че захарта не е полезна, защото съдържа фруктоза. Фруктозата не инициира инсулинов отговор, тъй като тя е функционален изомер на глюкозата. Щом няма инсулин в кръвта, няма и белтъци преносители през мембраната на клетките. Единствения изход за фруктозата е да се метаболизира в черния дроб и да замине към мастните депа. Затова се дебелее от сладкото. Особено от газирани напитки, в които има сол и кофеин. Солта е замаскирана с много захар. Кофеина е диуретик и като добавиш и сол, какво става? Ходиш по-често до тоалетна и ожадняваш. И като резултат от всичко това получаваш метаболитен синдром - Затлъстяване, диабет Т2, липидни проблеми, хипертония, сърд. болести. Фруктозата на пазара е със статут "безопасна", защото  и да вземеш свръх доза, няма да ти навреди. Но тя е тихия убиец, защото е хроничен токсин. Ефекта идва след 1000 приемания, например. И ако още не го виждаш в себе си, това е може би, защото още си млад.
« Последна редакция: Април 17, 2010, 23:33:29 pm от sidewinder »

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #36 -: Април 18, 2010, 21:44:45 pm »
Както казах не сме в позиция да капризничим особено.
Няма да се откажа от всякакви сладки неща и да се надявам че ще живея 2-5 години отгоре. И без това не ги ям много. Вафли почти не пипам. Шоколадите ми омръзнаха. Хубавите сладки неща са ми извън финансовия диапазон вече. Турски локум. Хубавия тоблерон го спряха. Някви cookies от пекарни. Оня сладки дето ги ядях преди 15 годни бяха сладки. Сега всичко са ГЛУПОСТИ. Няма вече. Магазини претъпкани с 5000 артикула няма ЕДНО дето да си е на място. Така че аз сладките няма какво да ги спирам те производителите ги спират от мое име хахаха.

Яж дини като има на и тва е. Номер 1 десерт в българия за мене.

Цялата здравословна ниша е особено свързана с мангизите така че въобще няма и да се притеснявам душебно камоли да се тормозя че еди кво си.
Има хора дето цианид да ти гълтат си имат недовършено живеене и си живеят.
Тия дето много се озъртат сакън да не хапнат нещо ЛОШО, се ги гледам болни пък не знам ...
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #37 -: Април 22, 2010, 14:09:27 pm »
Тия дето много се озъртат сакън да не хапнат нещо ЛОШО, се ги гледам болни пък не знам ...
И аз така мисля, Polymorpher. Имам приятелка, която все е на диети, пък дебелее. Аз не се лишавам от нищо, ама съвсем от нищо, пък все съм си 50 кила. И като се замисля, все вредни храни ям...

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #38 -: Април 23, 2010, 16:06:49 pm »
"Where attention goes energy flows"

Аз съм на мнение че ти трябват не повече от два дена съзнателно преосмисляне на опита които ВЕЧЕ имаш и тези неща стават ясни. Познавам хора които отслабнаха значително едва след като си промениха психологията а си ядат едни и същи неща.
Дори психолозите вече почнаха да си признават че всичко е в мисленето.

Нали официално медицината се произнесе че болимия и анорексия не могат да се лекуват с физически мерки, тия вече ги пращат на психиатър.

Аз съм обмислял живота си. Получил съм всичко което съм искал. Колкото по немърливи са ти желанията толкова по голяма каша става. И естествено че няма да получиш нещо което вътрешно мислиш че не заслужаваш. Едно е да си пожелаеш нещо на думи друго е там да ти е вниманието, очакването и вярването.
« Последна редакция: Април 24, 2010, 08:06:15 am от Mirotvorec »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #39 -: Април 23, 2010, 21:51:04 pm »
Обърнете внимание само, колко дебели хора има вече по улиците. Във всеки случай това не е от прекомерна консумация на мазнини. ;)

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #40 -: Април 26, 2010, 08:21:31 am »
Нито е от мазнините, нито от захарта. Нали по всякакъв начин "лекарите" разрушават нормалните процеси в организма на хората! Как няма да има диабетици, хронично болни, затлъстели и какви ли още не! Всичко опира до метаболизма на човека.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #41 -: Април 26, 2010, 10:29:53 am »
Нито е от мазнините, нито от захарта. Нали по всякакъв начин "лекарите" разрушават нормалните процеси в организма на хората! Как няма да има диабетици, хронично болни, затлъстели и какви ли още не! Всичко опира до метаболизма на човека.

Всички упорито отказвате да гледате филма
Sugar - The Bitter Truth
http://kolibka.com/download.php?mid=8388

С нищо повече не мога да ви помогна. :(



Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #42 -: Април 26, 2010, 10:34:35 am »
The webpage cannot be found
 HTTP 404 
   Most likely causes:
There might be a typing error in the address.
If you clicked on a link, it may be out of date.
 
   What you can try:
     Retype the address. 
 
     Go back to the previous page.
 
     Go to  and look for the information you want. 
 
     More information

This error (HTTP 404 Not Found) means that Internet Explorer was able to connect to the website, but the page you wanted was not found. It's possible that the webpage is temporarily unavailable. Alternatively, the website might have changed or removed the webpage.

For more information about HTTP errors, see Help.
 

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #43 -: Април 26, 2010, 10:42:22 am »
Съжалявам, че са го премахнали или там каквото са го направили.


http://web.uni-plovdiv.bg/victorivanov/STBT.avi
http://web.uni-plovdiv.bg/victorivanov/STBT.srt



Ще бъде наличен за 2 дни. След това го махам от там, че се закачат най-различни навлеци.
« Последна редакция: Април 26, 2010, 10:48:39 am от sidewinder »

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Re:Захарните изделия - За и против!
« Отговор #44 -: Април 26, 2010, 12:45:45 pm »
..че то си го има тук:
http://nanoset.net/download/25/0/147971

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
10665 Прегледи
Последна публикация Април 03, 2009, 00:21:59 am
от H.
39 Отговора
25466 Прегледи
Последна публикация Март 08, 2013, 14:51:37 pm
от amrasel
3 Отговора
7123 Прегледи
Последна публикация Юли 04, 2010, 22:40:11 pm
от elunez
3 Отговора
4717 Прегледи
Последна публикация Юни 26, 2010, 09:37:55 am
от insomnia1304
14 Отговора
13355 Прегледи
Последна публикация Януари 21, 2011, 20:30:23 pm
от teni

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27