Автор Тема: Истината  (Прочетена 41733 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ChosenOne

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • Infinite consciousness
Re:Истината
« Отговор #30 -: Декември 10, 2009, 16:42:04 pm »
Митко,първо нямам незбъднати мечти,просто защото погледнато от моята възраст имам цял един живот още, за да си сбъдвам те първа мечтите.Второ,забравих да напиша,че освен съзнанието има още едно "истинско" нещо - любовта.Даже много хора ще се съгласят,че двете неща са едно и също нещо.И всичко останало е илюзия!И какво лошо има в това!?
Нали това е хубавото нещо,че съзнанието е способно да създаде всяка илюзия.Но системата съзнателно и подсъзнателно ни дистанцира от "истинската" сила на нашето съзнание и тя(системата) ни "казва" какъв свят да си създаваме.Вместо да ни учат,че ние сме собствените си господари,че живота ни не се определя от някакви външни обстоятелства,а от нас(съзнанието ни) самите!И натрапвайки ни неща като "истина" и "лъжа","добро" и "зло" "те" един вид ни правят тесногръди.Има само решения и последствия... PEACE
Fallow your bliss!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Истината
« Отговор #31 -: Декември 11, 2009, 02:14:14 am »
Това също е лъжа ChosenOne. Не се заблужвдавай, :boredom:

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Истината
« Отговор #32 -: Декември 11, 2009, 10:19:30 am »
Истината е,че не можем да си слагаме рамка само примерно с любовта или само да си налагаме,че обичаме,че сме в мир и хармония и тн...Така само си налагаме илюзии,че светът има само добро и няма зло.Няма добро няма и зло просто ние им слагаме такива етикети чрез наще убеждения,които сме придобили от малки.Рептили,Илюминати,Мормони,Черепи и кости и тн...не мога да кажа че са зли и тн просто хората с тяхните убеждение им слагат такъв етикет,те да си действат и аз също си действам.Не ги мразя даже ги харесвам,че със свойте действия правят така да мога да събирам повече преживявания и да се уча на повече неща.Пък и като си слагаме рамка само с любовта се мъчиме да обичаме от филма Матрицата една реплика много ми харесва"Не мисли,че си.Знай,че си".
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Истината
« Отговор #33 -: Декември 11, 2009, 10:58:33 am »
ChosenOne,струва ми се,че прекалено си се повлиял от Талбот...Истина е,че съзнанието ни създава реалноста около нас,или пък илюзията..Няма значение,това са само думи.Обаче,създавайки "илюзията",мисля,че оставаме в един времеви континиум който е нашият живот.Днес и сега.В този миг.Колкото и да е прекрасна идеята за холограмата,(аз не я отричам)но кажи ми,можеш ли да прожектираш илюзия в която си велик откривател,на северният полюс например?И да го изживееш на мига?Веднага?Тоест,можеш ли да се озовеш на северниоят полюс и да почувстваш вледеняващият студ?Да почувстваш болката и сълзите в очите си от отслепителната белота?Да пипнеш снега с ръка?
Времевата рамка от създаването на илюзията в мозъкът ти,до нейното преживяване,как се нарича според теб?Илюзия,или реалност?

Неактивен ChosenOne

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • Infinite consciousness
Re:Истината
« Отговор #34 -: Декември 26, 2009, 23:17:18 pm »
 ??? Това,което казваш Константине естествено,че е е възможно.Само,че мозъците и интелектът ни съвсем не е на такова ниво,че да може да материализира мислите в реалност моментално...И според мен всъщност няма истина...Само илюлия...Кажи ми едно нещо,което да е реално?
Fallow your bliss!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Истината
« Отговор #35 -: Декември 27, 2009, 10:25:40 am »
Ако има само илюзия, а няма реалност, това автоматично прави самата илюзия реална. Има реални неща, но реалните неща не могат да бъдат назовани. За много може да се стори парадоксално, но именно конкретните, твърдо определени неща са илюзорни, а реалните неща са неопределени. Определена е формата, тялото на проявление, но самата неизменна същност проявяваща се чрез формата е неопределена.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Истината
« Отговор #36 -: Декември 27, 2009, 10:46:31 am »
Реални са чуствата,които човек изпитва любов,тъга,завист и тн...Всъщност всичко е реалност,но всеки човек пречупва реалноста според това както си е създал мнение от малък за светът или по скоро са му го натрапили.Започваме да виждаме истината или реалноста пречупена през нашият прозорец за реалност и за това се казва,че всеки човек има своя собствена илюзия за светът,които го заобикаля и вижда нещата  според неговият прозорец за реалност,но всъщност по този начин изкривява истинската реалност,а тя няма прозорец няма добро и лошо и тн...
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Истината
« Отговор #37 -: Декември 27, 2009, 11:19:49 am »
??? Това,което казваш Константине естествено,че е е възможно.Само,че мозъците и интелектът ни съвсем не е на такова ниво,че да може да материализира мислите в реалност моментално...И според мен всъщност няма истина...Само илюлия...Кажи ми едно нещо,което да е реално?
Дай да ти резна един  пръст,пък може и да разбереш какво е реалност :flag_of_truce:

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Истината
« Отговор #38 -: Декември 27, 2009, 18:03:35 pm »
Второ,забравих да напиша,че освен съзнанието има още едно "истинско" нещо - любовта.

Какво е любов? Искам някой да обясни, аз още нямам отговор.

Реални са чуствата,които човек изпитва любов,тъга,завист и тн...

Чувставата са релани, тълкуването им не е. Ти си възбуден и страстно искаш колежката, а мислиш че е любов...


И пак, някой може ли да каже какво е любов?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Истината
« Отговор #39 -: Декември 27, 2009, 18:29:42 pm »
Любов:Чувство,което не можеш да опишеш с думи!Любовта,се чувства!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Истината
« Отговор #40 -: Декември 27, 2009, 18:35:05 pm »
Хитруваш.
Давайки име на това чувство ти го назоваваш, а това е вид описание според мен.

Защо питам какво е любов? Защото почти всеки срещнат твърди, че е експерт в разпознаването на любовта. Дали са имали невероятни романтични връзки или са чели стотици философии и томове, много хора като срещнат някой са убедени - любов, любов... А след години 3-4-5-20, това изчезва.
Тука идва другият въпрос, колко трайна е всъщност любовта? Но за да си отговорим на него, трябва да разберем какво е любов.
Защото ти чувстваш емоцията, но това замъглява разума. Не че е лошо, но понякога пречи.

Та пак се връщам на въпроса?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Истината
« Отговор #41 -: Декември 27, 2009, 19:00:21 pm »
Всеки я разбира по различен начин!Надявам се,като я опзнаеш(срещнеш)може би ,ще разбереш какво е ТЯ!Тогава сам ,ще си отговориш на въпроса!Сега срещаш много и различни мнения,но когато му дойде времето сам ,ще намериш отговора и ще бъдеш одоволетворен.Пожелания!!!
« Последна редакция: Декември 27, 2009, 19:01:33 pm от frynji »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Истината
« Отговор #42 -: Декември 27, 2009, 19:13:49 pm »
Мдаа, малко е тъпо да очаквам друг да ми даде готов отговор.
 Ask Yoursel:
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Истината
« Отговор #43 -: Декември 27, 2009, 19:57:44 pm »
Любовта според мене може да не се свързва само с даден човек ами с всичко. Любов към дадено животно,любов към природа или просто самото чуство.Всеки я разбира и чуства по различен начин както е написала frynji.Едно е сигурно,че любовта не е контрол между двама души.
« Последна редакция: Декември 27, 2009, 19:59:35 pm от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Истината
« Отговор #44 -: Декември 28, 2009, 11:12:49 am »
Любовта има много лица...Към противоположният пол,към детето,професията,природата..Но ако трябва да я определя с няколко думи ще я нарека"двигателна сила".За вас не знам,но на мен свърши ли ми това"гориво"сякаш преставам да съществувам. :hi:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27