Автор Тема: Физиката на Бога  (Прочетена 62314 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Физиката на Бога
« Отговор #60 -: Април 12, 2010, 16:22:08 pm »
Eon: "А и това, че някои общества говорят за Ин и Ян не значи, че това е вярно  Аз може да си имам собствено мнение, което да не включва концепцията за Ин и Ян. Старая се да изградя своя собствена представа и е напълно в реда на нещата да отхвърлям някои неща, които са приети пък от милиарди други хора. Лошо няма. "

Интересно ще ми е, да прочета собтвената ви представа. И кое във вашето мнение-концепция, прави неприемливо включването на "ИНЯНговоренията"? :)
« Последна редакция: Април 12, 2010, 17:30:55 pm от cassio »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Физиката на Бога
« Отговор #61 -: Април 12, 2010, 17:33:43 pm »
Кой ви каза, че Бог е създал вселената. Ето ви друга теория - съществували са две енергий - тази, която иска да дава и тази, която иска да взима.

Глупости, енергията си е една.  :)

PS - и се пише енергиИ, акциИ, революциИ.



Да де, една е, ама с различни полюси или заряди( май(?))
Общото име-ник на Ин-Ян като едно цяло, какво е между другото? Аз не се сещам.  :(

- Дао.

И е извън-дуално.

Празнотата, която твори и дава тласък.
... т.е. нещо като Бог.

Повечето религии винаги в един или друг момент излизат извън дуализма. Дуализма е материалното проявление.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #62 -: Април 12, 2010, 17:49:51 pm »
И когато защитаваш теза с купища аргументи яко нагазваш в дуализма, защото я противопоставяш на друга теза.

ШАХ И МАТ!  :P

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Физиката на Бога
« Отговор #63 -: Април 12, 2010, 18:03:51 pm »
И когато защитаваш теза с купища аргументи яко нагазваш в дуализма, защото я противопоставяш на друга теза.

ШАХ И МАТ!  :P

По-скоро в плурализма. Нека ги изброим:

1.Тезата за дуализма.
2.Тезата на Еон (моята).
3.Тезата на Танграта.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #64 -: Април 12, 2010, 20:04:19 pm »
А сега де, как ме сгащи... :)
Но все пак за да се излезе от дуализма трябва да се почне от някъде  :)
« Последна редакция: Април 12, 2010, 20:05:43 pm от алибаба »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Физиката на Бога
« Отговор #65 -: Април 13, 2010, 08:40:29 am »
А сега де, как ме сгащи... :)
Но все пак за да се излезе от дуализма трябва да се почне от някъде  :)

Защо трябва изобщо да се влиза в него?  ;)

А и може би Танграта не противопоставя своята теза на друга, защо трябва да има конфликт и противопоставяне. И двете тези могат да съжителстват едновременно.
« Последна редакция: Април 13, 2010, 08:43:42 am от ₪ Eon ₪ »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Физиката на Бога
« Отговор #66 -: Април 13, 2010, 08:42:08 am »
Gen 1:1 В начало Бог създаде небето и земята.
Gen 1:2 А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната; и Божият Дух се носеше над водата.
)
Има ли доказателство за това ;D ;D

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #67 -: Април 13, 2010, 10:53:43 am »
Еон, силно ми допадна начина ти на комуникация, не в стил "Ти на ква ми се правиш ма?" и пр., а в стил логика срещу логика. :)
Този шах и мат беше специално за Танграта (но шеговито, а не на сериозно), който ми обясни в един друг пост, че по форумите хората влизали с тези и всеки защитавал своята. Така трябвало и аз да правя, а не да си сменям тезите и да тръгвам ту в една посока, ту в друга и да нямам категорична позиция.
Аз казвам, че човек, който иска да стигне до някако познание (което ВИНАГИ е предпоследно) не бива да бъде вързан за теза, а точно обратното - да е готов веднага да я смени за по-добра, ако такава изникне.
Пътищата трябва да се пробват, а не отстояват.
А как ще пробваш различни пътища ако предварително си решил да ОТСТЯВАШ един.
Освен това ако двама човека, твърдо, ама много твърдо убедени в тезите си влязат в дискусия, то априори е ясно, че те ще стигнат до конфликт и то личен. Ще забравят изобщо за какво са почнали да говорят и ще започнат да си разменят лични обиди. Примери колкото щеш.
Казваш защо трябва да влизаме в дуализма, но за съжаление сме влязли в него преди хилядолетия, от как имаме ум, който по природата си е дуален.
Значи ще трябва да излизаме някак.

 

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Физиката на Бога
« Отговор #68 -: Април 13, 2010, 10:57:57 am »
Помислих, че нещо е пропуснато и реших да видя темата отначало, а и да не повторя нещо. Хубаво е започнато с "енергиите". Малко отклонение е било, това че се е предположило някакво ограничение. Но "забиването" към "Словото", признавам ме съкруши!

 цитат на цитат от Invisible World : "Защото Божието слово е живо, деятелно, по-остро от всеки меч остър и от двете страни,пронизва до разделяне душата и духа, ставите и мозъка, и издирва помислите и намеренията на сърцето."

И си помислих "каква е разликата между човешкото и божието слово?"
Нима човешкото слово НЕ Е живо- значи е мъртво?
Не е деятелно, а пасивно? Обратното на остро, май е Тъпо? Не може да раздели, значи съединява душата и духа (ставите и мозъка, звучи болезнено и в двата варианта). Не издирва, т.е. не се интересува- абстрахира се от помислите и намеренията на сърцето.
Тогава излиза, че "Словото на Бог" преведено на човешки е МИСЪЛ!
Което перфектно се връзва и с енергия.

И ме води към следващия ми въпрос.
Каква е РАЗЛИКАТА между "Тезата на Еон" и "Тезата на Танграта"?

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Физиката на Бога
« Отговор #69 -: Април 13, 2010, 12:25:42 pm »
Според мен разликата е в тезите. Те са такива, че всеки човек си има някакви разбирания за заобикалящото го. В случая за нещо може да имаме еднакво мнение, за друго нещо може леко да се различава, и за трето може съвсем да имаме различно мнение. Това имах предвид под плурализъм.

Това за което говорим е само частен случай от доста по-голяма дискусия/тема. Това, че в момента точно за конкретно нещо може да имаме еднакво мнение, не гарантира, че за някакъв друг аспект от "физиката на бога", ще имаме отново същото еднакво мнение.

Аз например съм си сменял често мнението за дадени неща. Предполагам и при други хора е така, ето защо дори и един и същ човек не може да се сравни сам със себе си. Едно съм мислил преди 2 години, друго сега, трето след 10 години.

В случая не отричам и дуализма. Предполагам, ако се замисля над други неща свързани с 'физиката на бога' и аз ще приложа дуалистичния подход. Просто давам да се разбере, че всичко е строго индивидуално и се мени постоянно (във времето и в зависимост от конкретния случай). В този смисъл не отхвърлям дуализма. Просто прилагам моя си теза (ставаше въпрос за енергиите, лично на мен не ми 'вибрира' това нещо, да има енергия, която дава и която взема). Енергията си е една, зависи как ще я използваш.
« Последна редакция: Април 13, 2010, 12:29:23 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #70 -: Април 13, 2010, 12:35:35 pm »
Разбира се  :)
Точно така е Еон, дуализмът си върши работата като стъпало на което стъпваш и от което тръгваш.
Аз реагирах спрямо тенденцията да се търси в някой човек противоречие за да се обяви за грешен по принцип.
И ако трябва да кажа мнението си (за момнта) кое е или какво е словото на бога бих казала че то се нарича ПАРАДОКС.
Чашата не е нито наполовина пълна (положителното) нито наполовина празна (отрицателното), а и двете едновременно.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Физиката на Бога
« Отговор #71 -: Април 13, 2010, 12:48:58 pm »
Факт! Енергията е една. Как ще я използваш - условност. За какво, ще я използваш?

Имаше нещо за някаква притча, с един скулптор, който СЪЗДАВА, не като добавя, а като отнема.  :)

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #72 -: Април 14, 2010, 11:04:54 am »
Да, задачата на нас хората обаче май се оказва доста сложничка, защото трябва да отнемем това, които сами сме създали (т.е. това, на което са ни научили).

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Физиката на Бога
« Отговор #73 -: Април 14, 2010, 11:50:24 am »
Не ме разбрахте, ми се струва.
Има една болест- шизофрения. Това е болест, не е дуализъм. Пият се хапчета и е желателно да се лекува. Не разбирам много, но предвид спецификата, с какво се свързва, сигурно има доста недиагностицирани случаи, но основното е, че съзнанието на човек е раздвоено. Не е дуално или противоречиво, а раздвоено. Това означава, че като сложиш пред един човек чаша с вода е добре да прецени, че пред себе си има, просто "чаша с вода". Реалност-Действителност-Факт. Ако започне да се замисля, дали е празна или пълна и накрая, реши че едновременно е И пълна И празна, или нито пълна, нито празна- тогава имаме Виртуалност-Недействителност-Илюзия. И така, затова не е много сигурно, ако приемем, че Христос е И Бог И Човек, а не Син Божи, че няма да е шизофрения, а дуализъм.
Затова отнемането и добавянета са различни неща. По-трудно е да отнемеш, отколкото да дадеш. Дано така е по-ясно.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #74 -: Април 14, 2010, 13:18:47 pm »
Разбирам какво казваш (поне така ми се струва). Но по тази логика можем да кажем, че всички философи (а и не само)са шизофреници, тъй като се опитват да разберат и опишат реалността (примерно чашата) чрез абстракции.
Що се отнася до шизофренията имам едно малко по-особено мнение по въпроса, но това е друга тема.
Не случайно (и това е известен факт), че от шизофрения в повечето случаи се разболяват най-интелигентните хора.
Защото като тръгнеш по пътя на абстракциите и си вече на път да стигнеш до раздвоение...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27