Автор Тема: Физиката на Бога  (Прочетена 62701 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Физиката на Бога
« Отговор #90 -: Април 16, 2010, 16:30:17 pm »
Трябва, налага се и да си лош- понякога. Като Бог.

От това какво разбирам , че Бог е и добър и лош , така ли излиза ? Значи е дуален  ???

тцъ!

Че се налага, ТИ -като човек да бъдеш и лош. Няма лошо човек да е дуален  :) както пояснихме по-горе. Важното е, че Бог не е.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #91 -: Април 16, 2010, 16:40:12 pm »
 И всъщност Old4, прав си...той даже не е казал "да", но те така са го разбрали, по същия начин по който и аз така се хлъзнах.... ;D
Но основната идея, че егото е исдтинският убиец си остава и става дори ОЩЕ по-очевадна след твоята корекция.
Ще погледна пак в моята Библия, не знам защо ми се струва, че имаше думите "аз съм цар", но може и да е его-измама (нещо като оптична измама)и аз като другите да съм взела това "ти право казваш" за "да".

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Физиката на Бога
« Отговор #92 -: Април 16, 2010, 16:47:21 pm »

тцъ!
Важното е, че Бог не е.

Така си мислиш !
Ти знаеш ли че нищо добро и лошо не стават на този свят без разрешението Му ?
Аз ще те питам кой е по-виновен , поръчителя или прекия убиец ? 
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #93 -: Април 16, 2010, 16:57:36 pm »
Исус е отговорил на този въпрос. За съжаление в момента библията не е в мен, но той го казва съвсем ясно на Пилат "Ако не беше волята на отца ми ти нямаше да си тук", в смисъл на тази длъжност и да има права над него...и после казва "истинският виновник са тези,които ме предадоха".
Аз поне го разбирам това в смисъл, че не можеш да очакваш от една политическа фигура каквато е бил Пилат да взема СВОЕ решение. Една политическа фигура е марионетка. Има си своите функции, но последното, което може да си позволи е да решава от себе си и за себе си.
Политическата фигура се съобразява с разни условности, политически интереси и пр. и пр. и пр. горе долу по логиката на "по-малкото зло".
И Исус го казва това много ясно "тези, които ме предадоха".
И аз добавям "И тези които после крещяха "самозванец"
« Последна редакция: Април 16, 2010, 18:20:40 pm от алибаба »

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Физиката на Бога
« Отговор #94 -: Април 16, 2010, 17:16:37 pm »
Old4, не е "без разрешението му", а "без ВОЛЯТА му", има разлика ми се струва.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Физиката на Бога
« Отговор #95 -: Април 16, 2010, 17:44:24 pm »
Вижте се себе си. Вижте света около вас и целия Космос и ще разберете каква е физиката на бога.

Неактивен sabazii

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re:Физиката на Бога
« Отговор #96 -: Април 16, 2010, 17:55:25 pm »
 
 точно така Eon-e.respect. :yes:

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Физиката на Бога
« Отговор #97 -: Април 16, 2010, 18:17:22 pm »
Вижте се себе си. Вижте света около вас и целия Космос и ще разберете каква е физиката на бога.
Еоне , това какво значи ... каквото е долу , такова е и горе , така ли да го разбирам ? Ако е така , за да не казвам груби (силни ) думи ще си строша отново главата в стената  ??? .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен why now

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re:Физиката на Бога
« Отговор #98 -: Април 16, 2010, 18:21:20 pm »
А виждането проглеждане ли е?
И къде е казано,че ще видим еднакво?
Кимайки разбиращо,виждащи различни неща...и? :)
Където смехът е забранен, обикновено не дават и да се плаче.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #99 -: Април 16, 2010, 18:26:30 pm »
"Каквото горе - това и долу" е казано от Хермес Трисмегист.
Само, че ние го обръщаме наопаки и мерим с нашите човешки стандарти.
Еон е напълно прав, но има уловка. Проблемът е че не можем да се "видим" като Бог докато сме в човешката си форма с всички произтичащи от това последствия.
Докато сме в нея (докато сме човеци) ще виждаме по човешки. И при това положение са прави някои мъдри хора, които казват, че не Бог е създал човека по свой образ и подобие, а че човекът е създал Бога по свой образ и подобие.

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Физиката на Бога
« Отговор #100 -: Април 16, 2010, 22:40:32 pm »
Вижте се себе си. Вижте света около вас и целия Космос и ще разберете каква е физиката на бога.

ами, ако няма сетива? да се види.......просто  :---

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Физиката на Бога
« Отговор #101 -: Април 16, 2010, 23:34:47 pm »
Ами който няма сетива за да се види,тогава нека седи и чака"Бог"да управлява животът му!Нека чака волята Му,или разрешението Му.....нелепо..нима Бог"разрешава"или си дава"волята"хората да си причиняват всякакви ужасии един на друг?Кой Бог,искам да ви попитам,е разрешил или е дал волята си едно 6 месечно пеленаче да бъде изнасилвано,горено с цигари и бито до смърт от майка си и баща си?А???Кой Бог?На Исус баща му ли?Дядо му ли?Прадядо му ли?Или пък аллах?Или йехова..кой е този бог,който се съгласява и си дава волята за подобно нещо,а пък същевременно отричате неговата"дуалност"?!?Противоречите си!!!
Тангра съгласна съм с теб,но празнотата даваща тласък на творенията си,без въпросните,не би била дори празнота..
 :hi:
« Последна редакция: Април 17, 2010, 08:45:41 am от Mirotvorec »

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Физиката на Бога
« Отговор #102 -: Април 17, 2010, 05:35:51 am »
Не си противореча. Това, че Вие не разбирате, нещо, най вече какво е Бог, си е Ваш проблем (ако Ви е проблем, де), не мой.
С някакви покъртителни престъпления (извършени от...от кой? и с чия воля са едни такива...."не е въпрос, не става дума"), нали не мислите, че ми доказвате НЕЩО (си) за Бог?! Ми не.(най-малко, щото не виждам Бог... да е направил нещо, ама все ми струва, че не пуши, примерно, за да гаси фасове!!)
 По времето, когато е живял Христос, или когато сме били в Рая, какъв ни е бил проблемЪТ? ЗАМИСЛЯЛИ сте се? или по-добре да не мислим, а? само си левитираме над нещата и.... да внимаваме за самолети и чайки около нас,  да не ни се из...ат в окото.
« Последна редакция: Април 17, 2010, 06:42:03 am от persefona »

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Физиката на Бога
« Отговор #103 -: Април 17, 2010, 08:21:04 am »
cassio каза:"тцъ!

Че се налага, ТИ -като човек да бъдеш и лош. Няма лошо човек да е дуален   както пояснихме по-горе. Важното е, че Бог не е."

konstantin2007 каза:"кой е този бог,който се съгласява и си дава волята за подобно нещо,а пък същевременно отричате неговата"дуалност"?!?Противоречите си!!!
"

  

Аз го разбирам така:Бог не е дуален ,защото е над дуалностите .
Исус e добър пример ,той не отричаше нищо .Следва ,че и другите трябва  да са над дуалностите.
Човек ,също трябва да се освободи от  дуалностите и по този начин съзнанието ни ще  резонира с вишите ни нива ,и ние ще сме пълен синхрон с заобикалящата ни среда .
Това е моето мнение, колкото и странно да звучи .  :hi:
ПП: Трябва да разрешим дуалностите, иначе кармата ще се върне .  :blum1:

И да добавя :това с дуалностите е сложно, защото погледнете някои религии и ще видите ,че винаги ще се намери нещо което да отрича .Корана отрича ,че Исус е син ,а Христянството отрича Мохамед и т.н.
Разбирането за дуалноста е на лице .Също така ако някои Бог не може да те контролира,занчи оставаш дуален.Страна работа  !!!И от там идва цялата работа около разбирането на дуалноста .Която аз хабер на дали ще обясня !!! :-X  


« Последна редакция: Април 17, 2010, 08:53:40 am от ALive »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Физиката на Бога
« Отговор #104 -: Април 17, 2010, 08:23:37 am »
Вижте се себе си. Вижте света около вас и целия Космос и ще разберете каква е физиката на бога.
Еоне , това какво значи ... каквото е долу , такова е и горе , така ли да го разбирам ? Ако е така , за да не казвам груби (силни ) думи ще си строша отново главата в стената  ??? .

Не, няма горе и долу. Всичко е тук и сега.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27