Автор Тема: Физиката на Бога  (Прочетена 62685 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Физиката на Бога
« Отговор #75 -: Април 14, 2010, 13:47:15 pm »
Важно беше да се разбере, че има разлика между шизофрения и дуализъм. Ако това е ясно, другото са подробности. Като че, освен шизофреници, има и много параноици. Абе пълно е с луди, мен ако питаш, но това не означава, че те са core of the God.
Същността и силата на божественото е в единството- оттам и триединството. Исус, например е бил уязвим, защото не е бил в пълнотата си Бог, но това не означава, че не е Бог. Затова и написах, че е по-трудно да отнемаш.
Защото там се изисква ПРЕЦИЗНОСТ! Да не вземеш да отнемеш, нещо полезно-хубаво-добро.
И за да затворим "кръгчето", ще приключа с това, че "физиката" на Бог е в Силата, която може да се интерпретира от смисъл, цел до воля и дух.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #76 -: Април 14, 2010, 13:58:36 pm »
Аз пък ще кажа, че няма много разлика между шизофрения и дуализъм. Че дуализма рано или късно води до там и че едва когато се надмогне дуализма, т.е. отскочи се от него в друго ниво (Кастанеда го нарича третата точка), позиция отвъд противоречията тогава ще се възвърне целостта. Просто защото не можеш да се върнеш назад в еволюцията, трябва да вървиш напред.
Моята теза е, че шизофренията (множеството подобни псих. болести) са естествено следствие от дуалистичния ум и че не трябва да се ЛЕКУВАТ с лекарства, които само фиксират положението, а с преодоляване на дуализма.
За това казах в друга тема, че бъдещето е или-или. Или преодоляване на дуализма и възвръщане на целостта или оставане вътре в него (изострянето му до крайности) и лудост!
« Последна редакция: Април 15, 2010, 14:54:23 pm от Mirotvorec »

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Физиката на Бога
« Отговор #77 -: Април 14, 2010, 14:38:15 pm »
Мислиш, че Бог е луд? Добре. Тогава в съседната тема, може спокойно да отговориш с това, че си атеистка  :)
Наистина последно. Ако ти прави впечатление темата е Физиката, а НЕ Психиката. Има разлика.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #78 -: Април 14, 2010, 14:55:30 pm »
Аз пък вече казах, че бог не може да се дели на физика, химия и .....психика...и тъй като това което има склонност да дели (да раздробява на части и тръгва да ги проучва по отделно) е психиката...в крайна сметка все до там стигаме  ;D  ;D  ;D
И това "Бог е луд" е само твоята интерпретация, а това, което аз казвам, по-скоро е че ЧОВЕК е луд и като се излекува може и да стане Бог.
Има една чудесна книжка на Морган Скот Пег "Изкуството да бъдеш Бог".
Единственият път за това обаче е капитулация на човека, на човешкото, на дуалния ум....
Когато Исус говори на учениците си направо на всяко второ изречение казва "това, което говоря не е от мен, а от отца ми". Все едно казва - аз съм нещо като микрофон само. Когато човекът е готов да признае пред себе си, че не е нещо кой знае какво по-различно от микрофон, е тогава има някакви шансове.
Айде и от мен беше последно, споко няма нужда да заключвате и тая тема.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Физиката на Бога
« Отговор #79 -: Април 14, 2010, 16:21:21 pm »
Бог НЕ СЕ дели на НИЩО! Това са СВОЙСТВА (има и признаци) на една СЪЩНОСТ.
Като вземеш една круша, можеш да я обсъдиш спрямо свойствата й, като :плод, храна, метафора, дума ... всичко, което ти дойде на ум за една круша. Това че ще обсъдиш, няма реално да "отделиш" едно свойство като "отнемане" на нещо от същността. Не означава, че крушата ще е по-малко круша. А само че, ще сме я разгледали не като химичен състав, а като микробиология. Затова Физиката е по-интересна от Психиката на БОГ. (Защо ли го написах това?! хъм)
Следващото ми мнение ще е с цитати от уикито и гугъл какво е "физика" "Бог" и т.н., може и разни неща от Библията да пусна, ще видим.
« Последна редакция: Април 14, 2010, 16:25:01 pm от cassio »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #80 -: Април 14, 2010, 16:32:10 pm »
 ;D  ;D  ;D
Формата на крушата! Физиката на крушата! Чудесно! А не се ли отдалечаваме от самата круша, колкото повече СЕ ОГРАНИЧАВАМЕ във формата само.
И ако все пак решим да свържем освен цвят и ...мирис например (химия) значи спамим по темата форма на крушата!
Има си ОТДЕЛНА тема за цвят на крушата!!! Като искаш за цвят отивай там, тук се говори за ФОРМА!!
Ама хора бе....аз искам да говорим за крушата!!!
Но това неминуемо води до излизане от РАМКИТЕ (ГРАНИЦИТЕ) на една тема.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Физиката на Бога
« Отговор #81 -: Април 14, 2010, 16:39:48 pm »
Мисля, че търпението ми не беше поставяно на такова изпитание, до този момент.
Само ще напиша, че аз не спамя по темата. Стоя зад всяко свое мнение. И мисля, освен това, че всяко едно е смислено и по темата. Отговарям за себе си. Нали така?!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Физиката на Бога
« Отговор #82 -: Април 14, 2010, 17:17:13 pm »
Бог не е дуален, касио, откъде заключи така?

Май ти беше, дето пита за теорията за Ин и Ян.
Казах ти, има общо име за 2те и това е Дао, празнотата, която поражда всичко, включително и делението на ин и ян.

Няма смислена религия, която да дели Бог на дуалистичен. И да има някъде е пълно менте.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #83 -: Април 14, 2010, 17:29:12 pm »
Неее, не казвам, че ти спамиш, напротив  :).
Нали няма сега да ми се разсърдиш и ти?  :-*
Мен чат пат ме натирят, че се отклонявам от темата...пък то темите са така свързани, че просто няма как да останеш твърдо в границите на една тема без да се отдалечиш доста от целта.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Физиката на Бога
« Отговор #84 -: Април 14, 2010, 19:25:40 pm »
Бог не е дуален, касио, откъде заключи така?

Знам, че НЕ е дуален. Цял ден това обяснявам. Мисля че, достатъчно обосновах позицията си. Но, ако имаш желание, би ли ми обяснил, относно физиката на Бог, какво/кое го прави Бог?

(съболезнования за баща ти. И сила.)

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Физиката на Бога
« Отговор #85 -: Април 16, 2010, 16:03:59 pm »
Така и така съм още тук, реших да обясня нещо за СИНОВЕТЕ Божии.

Може би господата, към които зададох въпросите си са заети, например, защото, ако са незаинтересовани от едно толкова слаааааадко котенце със слушалки, ще му е много мъчно  :)

Христос е Добрия Син на Бог, а Сатана Лошия. Това му е липсвало на Христос, иначе щеше да оцелее. Но той просто не е бил лош. В същото време Сатана-та е по-скоро, чистачът, който трябва да наказва след добрините на брат си, НО неразбирането на хората. И така в пустинята, всъщност Христос е можел, предоставена му е възможност да избере. И той е избрал не с Човешка, а с божията воля. Избрал е да остане добър, за да покаже на хората, всъщност, че ако си само добър загиваш. Трябва, налага се и да си лош- понякога. Като Бог.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #86 -: Април 16, 2010, 16:13:42 pm »
Аз дълго мислих тези дни за Исус..и четох в Библията. Когато го завеждат при Пилат той го пита "в какво те обвиняват", "какво им говориш и на какво ги учиш". Исус казва "Питай тях, аз не говоря от себе си". Тогава Пилат решава, че този човек няма вина. Но после го пита "Вярно ли е, че си се самопровъзгласил за цар на юдеите".
И Исус казва "Аз съм цар на юдеите".
Честно да ви кажа, мисля, че ако не беше го казал щеше да оцелее.
И честно да ви кажа мисля, че го е казал умишлено, защото това което е станало е трабвало да стане.
Той е дръпнал ЕГОТО им за опашката!
Той е убит не от хората, а от тяхното ЕГО!
Егото е истинският убиец на ИСУС!
Ако Исус беше казал "не, не съм цар, но просто си говоря разни идейки, които си мисля, но никой не е длъжен да ги следва..." тогава щеше да му се размине.
Думите "Аз съм цар" бяха отключващите понататъшните събития.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Физиката на Бога
« Отговор #87 -: Април 16, 2010, 16:19:52 pm »
Трябва, налага се и да си лош- понякога. Като Бог.

От това какво разбирам , че Бог е и добър и лош , така ли излиза ? Значи е дуален  ???
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Физиката на Бога
« Отговор #88 -: Април 16, 2010, 16:24:46 pm »
И Исус казва "Аз съм цар на юдеите".

Алибаба, къде прочете това ? Ето какво е казал и какво са писали трима от еангелистите :
 
Цитат
Матей 27:11
А Исус застана пред управителя; и управителят Го попита, като каза: Ти Юдейският цар ли си? А Исус му рече: Ти казваш.
Марк 15:2
И Пилат Го попита: Ти Юдейският цар ли си? А Той му отговори и рече: Ти казваш.
Лука 23:3
А Пилат Го попита, думайки: Ти ли си Юдейският цар? А Той в отговор му каза: Ти право казваш.
« Последна редакция: Април 16, 2010, 16:26:18 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #89 -: Април 16, 2010, 16:28:42 pm »
Възможно е да греша, защото точно в момента нямам библия в ръцете да проверя точно думите дали е "Аз съм царят" или "ти право казваш", но така или иначе това пак е съгласие, това е едно "ДА".
Ти право казваш си е пак да.
И после когато го извеждат всички викат "това е самозванецът", нещо от сорта..
Тях ТОВА ги е вбесило, а не толкова това за което приказва и учи...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27