Автор Тема: Физиката на Бога  (Прочетена 62308 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #45 -: Април 03, 2010, 11:08:07 am »
Че библията е пълна с какво ли не, което може да се тълкува горе долу както ти кефне, това е безспорен факт. Така, че тълкуванията никога до нищо не са довели.
Но аз взех тези думи защото според мен те отговарят точно на положението на нещата.
Хората сме в плен на думите.
Така, че ако просто допълним в изречението за кое начало става дума и кажем " В началото на ИЛЮЗИЯТА бе словото" би се получила една истина, която напълно отговоря на ситуацията на хората.Една практична библия, която би могла да бъде изходна точка за пробуждане.
Думи. Изречения. Утвърждения, Заповеди. Концепции.
Това "сме" ние и нашият свят в момента.
Слагам "сме" в кавички защото това е илюзията за нас, нашият сън за нас, нашепван от приспивната песничка на ума.
Нани-на, нани-на....докато не спре тая приспивна песничка...не може да се събудим.И понеже всички умове я пеят в синхрон, даже някой да вземе да се пробужда приспивните песнички на всички наоколо отново го приспиват.
Песничката става все по-сложна, все по-научна, все по-приспивна.....
нани-на, ние сме вибрации, нани-на, ние сме космически, нани-на ние сме светлина, нани-на....его-супер его, нани-на, нани-на духовни сме.........и така до безкрай. ::)

 
« Последна редакция: Април 03, 2010, 12:58:18 pm от алибаба »

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Физиката на Бога
« Отговор #46 -: Април 03, 2010, 14:20:27 pm »
Че библията е пълна с какво ли не, което може да се тълкува горе долу както ти кефне, това е безспорен факт.

Да, те всички монаси, понеже са се вдъхновили от това, че може да си тълкуват както им "кефне", затова и се отдават на отшелничество.

Цитат
Така, че ако просто допълним в изречението за кое начало става дума и кажем " В началото на ИЛЮЗИЯТА бе словото" би се получила една истина, която напълно отговоря на ситуацията на хората

Ако вярваш в Илюзията, че тя господства, то тогава за каква истина говориш, щом всичко е илюзия? Истината и тя е илюзорна.

Цитат
Думи. Изречения. Утвърждения, Заповеди. Концепции.
Това "сме" ние и нашият свят в момента.

Това ли сме ние? И как разбра аз какво съм, след като не можеш да живееш с моите емоции? А къде е невидимото общуване между нас? Чувствата? Състраданието, любовта, предаността, съзерцанието?Къде е духовният човек в твоята представа за света?Какво ще кажеш за общуването ни с околния свят - природата, животните?

Цитат
Песничката става все по-сложна, все по-научна, все по-приспивна.....
нани-на, ние сме вибрации, нани-на, ние сме космически, нани-на ние сме светлина, нани-на....его-супер его, нани-на, нани-на духовни сме.........и така до безкрай

Вече не се сещам колко човека се втурнахме да ти отговоряваме на въпросите, а то се оказа, че ти се подиграваш. Вчера се заблудих и си промених мнението за теб, мислейки си, че си любознателна, но първоначалното ми усещане се оказа вярно и то е, че ти не уважаваш по никакъв начин труда на другите, че ти отговорят на въпросите, а целиш единствено да ни губиш времето, а за награда получаваме присмех. Много любезно, благодаря. След онова, което написа Ирис, ти продължваш да иронизираш. Толкова силен пост написа този човек, че дори не посмях да изразя възхищението си, понеже всяка дума ще е излишна.

Алибаба, гледай филмчето Тайната на водата и ще ти станат ясни доста неща. Тогава ще си отговориш на въпросите, които уж те интересуват.



« Последна редакция: Април 03, 2010, 14:23:00 pm от Invisible World »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #47 -: Април 03, 2010, 14:32:50 pm »
Специално благодарих на всички ви за страхотните отговори.Без ни капка ирония!

И никого не иронизирам и не подигравам.

Опитвам се да изразя една идея и за това тръгвам от по-заобиколен път. Това е всичко.



 

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #48 -: Април 03, 2010, 14:36:28 pm »
Междувпрочем Persefona го каза далеч по-добре от мен в другата тема.
Същото, което и аз исках да кажа.

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Физиката на Бога
« Отговор #49 -: Април 03, 2010, 15:00:21 pm »
 :) Всички учени са идиоти, така ли?  :) Това не е ли лицемерие, след като всички използват благинки от науката? Ми не ползвайте нищо, което е открито от науката, за да не живеете в илюзия бе хора. Ти ходи ли на училище? Дори факта, че ползваш компютър и интернет доказва, че не си съвсем съгласна за тъпите учени, които търсят под вола теле. Що не използваш телепатия тогава? У вас на свещи ли си? Водата на огнище ли я топлиш или предпочиташ да си пуснеш течаща топла вода?Айде да не отричаме нещата, които са улеснили достатъчно много съвременните хора и да слагаме всички под общ знаменател. Вече казах някъде, че всяка крайност е опасна, да не изпадаме в крайност и да бием унизителни шамари на науката и религията.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #50 -: Април 03, 2010, 15:13:41 pm »
Спор няма, че науката е създала много благинки, само, че колкото повече стават благинките толкова по-тъпи ставаме ние хората. И зависими най-вече.
Говоря за положението с науката и религията в момента.
Представи се, че се случи глобална катастрофа и се наложи всичко отначало.
Един съвременен учен и интелегентен човек ще е в пъти по тъп и безпомощен от един селянин отпреди 100 години.
Ако нещо е в крайност то това е именно научно техническият прогрес ...той отдавна не задоволява потребности на хората. А се самозадоволява, самоподдържа.....
Ми да вземе да намали темпото докато хората го настигнат със съзнанието си!!
Кой има нужда от тая свръхпродукция която ни залива? Кой има нужда от тези свръхмощни технологии?
Какво ме грее мен обещанието за велики открития в космоса, когато не мога да бъда щастлива ДНЕС?
А за да бъща щастлива днес науката няма да ми помогне. Това е повече от сигурно.


Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Физиката на Бога
« Отговор #51 -: Април 03, 2010, 15:30:29 pm »
Бъди щастлива бе, Алибаба, но не се оправдай с това, че някой друг пречи.  Потърсите проблема дълбоко в себе си, недей го търси само навън. Може пък и да се излекуваш. Любовта наистина прави чудеса!Погледни в себе си с любов и се попитай защо съм нещастна?Никой няма да ти помогне да откриеш щастието, защото то е в теб, само ти можеш, защото знаеш къде и какво си сложила върху него.
Най-лесно е да търсим вината в някой друг, а себе си да възприемаме като жертви на мръсните гадни учени, производители и т.н.

Изчисти сърцето си, кажи на някой, че го обичаш ,а досега не си го правела, и може би поне за кратко ще се почувстваш добре. Всеки ден по-малко...

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #52 -: Април 03, 2010, 15:49:20 pm »
Ти пак ме разбра буквално.Че и лечение ми предписа на бърза ръка.
Не казвам, че аз съм нещастна. Казах го риторично. Щастливи ли са хората според теб? Говоря за масовото явление не за себе си, не за отделни случаи, а за масата.
Що се отнася до мен лично, не мога да измеря щастието си, нямам скала, но мога да измеря тенденцията във времето и тя е положителна с доста стръмен наклон на линията. Увеличава се в геометрична прогресия. Както и любовта. Така, че за мен не бери грижа.
Докато работех над тази тенеденция (за увеличаване на щастието си с времето) ми светнаха някои работи и пожелах да ги споделя с другите. Така да се каже вложих много страст за да намеря най-подходящите думи, най-подходящите примери, най-подходящите тактики на които съм способна...При което другите посрещнаха този мой порив с "Ти за гуру ли се мислиш" и "Ти се подиграваш с нас" и на края ме пратиха на лечение. Някои ме изчеткаха, а после се обърнаха на 180 градуса.
И какво от това?
Ясно ми е като бял ден, че това си е едва ли не в нормалния ред на нещата.
Така е било винаги и така ще бъде...
Така, че нищо ново под слънцето






Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Физиката на Бога
« Отговор #53 -: Април 03, 2010, 16:04:55 pm »
Любовта я прие като лечение за психично болен ли? Ей така на бърза ръка ти го предписах.Или може би, щото не казах Тантра, ти толкова обидно прие любовта като ключ за щастието?

Как мога да говоря за всичките хора, за 7 млрд? Това го правят само политиците.А ти сподели, че си нещастна, но разбира се, трябваше да се сетя, че било риторичен въпрос. Извинявай за препоръката тогава. Оправяй се както намериш за добре. И моля те да не играеш отново като жертва, че видиш ли, не си разбрана и предадена. Приеми, че при теб всичко си е ок, щото ти най-добре се разбираш. Аз наистина не мога да те разбера. :drinks:



Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #54 -: Април 03, 2010, 16:17:43 pm »
 :)При никого не е ок! И в същото време при всички е ок. Противоречие. Всички сме в кюпа, всички сме насред пътя Невидим свят.
Никой не е застрахован от капани, катастрофи и от какво ли не. Днес може да съм ок, но утре да се срутя. Днес може да съм се срутила - утре да стана и продължа.
Днес ми си струва, че има какво да кажа и го казвам. Утре може и да го забравя, а може и да не намирам смисъл да го казвам.
Стига сме се разправяли вече кой какъв е, че егото ни ще се наплюска здраво  :flag_of_truce:


Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Физиката на Бога
« Отговор #55 -: Април 03, 2010, 18:44:36 pm »
Егото ли?

А да се опитваш да си внушаваш, че всички хора са нещастни само защото ти се чувстваш така не е ли проява на его.

Хората далеч не са нещастни. Много са си щастливи. И вместо да вадиш треската в очите на другите ...
Обиждаш се, като IW ти препоръчва повече любов, а мен ме изкара едва ли не болен. Че съм имал напрежение спрямо секса и ме бил блокирал. Е, да съм казал, че съм болен, че да ми се предписва лечение?  :blush:

Има много какво да пиша, но повечето IW вече го е написала. А и не знам има ли смисъл.
Само ще повторя.
Който не му харесват технологиите, да ходи на село. Там да вади вода от кладенеца, и да пие мляко, дето сам си го дои. Да се топли на дърва и да си свети със свещи. Вместо обувки да ползва цървули.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен deya

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Физиката на Бога
« Отговор #56 -: Април 09, 2010, 22:08:33 pm »
Кой ви каза, че Бог е създал вселената. Ето ви друга теория - съществували са две енергий - тази, която иска да дава и тази, която иска да взима. В един момент допълването е разрушено - проявява се егоизмът и се образуват кармични връзки, които създават материалната вселена.

Всъшност виждали ли сте Бог? Усещали ли сте го? Той е само илюзия създадена да контролира глупавите. Ето ви друга теория - колективно съзнание, в което всички участваме, контролираме съдбата си и осъществяваме еволюция.
« Последна редакция: Април 09, 2010, 23:20:30 pm от Invisible World »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Физиката на Бога
« Отговор #57 -: Април 11, 2010, 03:23:36 am »
Кой ви каза, че Бог е създал вселената. Ето ви друга теория - съществували са две енергий - тази, която иска да дава и тази, която иска да взима.

Глупости, енергията си е една.  :)

PS - и се пише енергиИ, акциИ, революциИ.


Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Физиката на Бога
« Отговор #58 -: Април 12, 2010, 13:05:50 pm »
Да де, една е, ама с различни полюси или заряди( май(?))
Общото име-ник на Ин-Ян като едно цяло, какво е между другото? Аз не се сещам.  :(
« Последна редакция: Април 13, 2010, 19:28:56 pm от Mirotvorec »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Физиката на Бога
« Отговор #59 -: Април 12, 2010, 13:11:03 pm »
Предполагам говориш за протони и електрони. :) Това е едно на ръка, но да ги сравняваш тях и да ги наричаш (не ти, колегите от форума) "енергия която иска да дава и която да взема" е несериозно и жълто, според мен. Но нищо не пречи на колежката да си вярва в това де. Аз си казвам моето мнение.

Иначе в основата си и протоните и електроните в крайна сметка са направени от едно и също нещо. Просто вибрират по различен начин, затова вибрацията се проявява в реалността или като протон или като електрон.

А и това, че някои общества говорят за Ин и Ян не значи, че това е вярно :) Аз може да си имам собствено мнение, което да не включва концепцията за Ин и Ян. Старая се да изградя своя собствена представа и е напълно в реда на нещата да отхвърлям някои неща, които са приети пък от милиарди други хора. Лошо няма. :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27