Автор Тема: Какво ни причиняват лекарствата  (Прочетена 70501 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен elenabg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #105 -: Юни 06, 2012, 22:13:32 pm »
Напълно съм съгласна! Аз също от мързел ги започнах /който оправдавах с липса на време/ и все още съжалявам за това.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #106 -: Юни 06, 2012, 22:18:48 pm »
А какви ти бяха страничните ефекти от тези лекарства?

Неактивен elenabg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #107 -: Юни 06, 2012, 22:24:41 pm »
Постоянно изпотяване, изтръпване на крайниците, сърцебиене и аритмия, безсъние /сън - по 2-3 часа/, менструални отклонения, пълна липса на апетит - ядях по веднъж на ден- насила, защото ми прималяваше. Наистина свалих 7 кг. за 10 дни /първите 10 дни, после започнах да пия по 1 хапче на ден/, но после за 2 месеца ги възстанових и качих още.
Пиша, защото все още има реклами на тези боклуци в Интернет и масово хората се "зарибяват".

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #108 -: Юни 06, 2012, 22:26:29 pm »
Абе да не са ония Лида.

Неактивен elenabg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #109 -: Юни 06, 2012, 22:27:30 pm »
Името е друго, но ефектът - същия.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #110 -: Юни 06, 2012, 22:42:56 pm »
Една приятелка ми го предложи преди време. Каза ми, че бил 40 лева и нейната колежка свалила за месец и половина 40 кила. После поседяла и в болницата известно време. Отслабването за да е трайно трябва да става постепенно, а не да се стресира организма.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #111 -: Юни 06, 2012, 22:57:12 pm »
Понеже се коментира отслабване, ще ви разкрия тайната на слабите манекенки. Тези жени казват че ядат кавото си поискат и пак не пълнеят и знаете ли че не лъжат! магията е много тривиална. В договорите на професионалните фотомодели има клауза  :hi: клизма на всеки два три дни! Така каквото и да ядеш наистина няма значение, пълната промивка на стомаха го изкарва.
Soli Deo Gloria!

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #112 -: Юли 24, 2012, 21:13:44 pm »
Това е интересно, стрелеца от киното в Денвър се тъпчел с лекаство водещо до странно и неконторлируемо поведение Vicodin.

http://truththeory.com/2012/07/24/follow-the-trend-batman-shooter-james-holmes-was-on-hardcore-pharmaceutical-drugs/
Soli Deo Gloria!

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #113 -: Септември 02, 2012, 13:07:42 pm »
Фармацевтичен концерн се извини след 50 години

http://www.novini.bg/news/84775-%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B5%D0%B2%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%80%D0%BD-%D1%81%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4-50-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8.html

Германски фармацевтичен концерн се извини официално за уврежданията, които тяхно лекарство причинило на десетки хиляди новородени. Преди няколко десетилетия скандалът около препарата Талидомид предизвика промени в тестването и лицензирането на лекарствени препарати по цял свят.
50 години, след като болкоуспокояващото средство беше изтеглено от продажба заради ужасяващи странични ефекти, концернът, който го произвеждаше, се извини официално на пострадалите. В края на 50-те и началото на 60-те препаратът нанесе тежки увреждания на хиляди новородени. Той беше рекламиран като лекарството, което ще спаси бременните жени от гаденето сутрин. Вместо това, над 10 000 деца се появиха на бял свят с деформирани крайници.
Скандалът, който предизвика продажбата на Талидомид, доведе до промени във фармацевтичната индустрия. Бяха въведени по-строги правила за тестове и лицензиране на продуктите. Семействата на пострадалите не приеха извинението на германския концерн. "Прочетох изявлението, с което се извиняват... Това е изявление, което правиш, когато всъщност не съжаляваш за стореното. Не знаят какво е истински шок. Да видиш, че детето ти е родено без ръце и крака и не може да живее животът, който искаш да му осигуриш", казва Уенди Роу, майка на увредено дете
Сдружението на пострадалите от Талидомид във Великобритания заяви, че едно извинение, закъсняло с 50 години, не е достатъчна компенсация за пострадалите. Организацията на пострадалите от препарата в Австралия нарече обръщението на фармацевтичния концерт "жалко".
Soli Deo Gloria!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #114 -: Септември 02, 2012, 14:00:41 pm »
Както се казва "След дъжд-качулка". И само извинение ли ще има. Няма ли да помогнат някак си на тези новоредени и родителите им?

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #115 -: Септември 02, 2012, 18:14:41 pm »
Ще помогнат с нови хапчета, за които ще се извиняват след още 50 години. Стама ми интересно и друго, лекарството е правено в Германия, а жертвите са в Англия, Австралия и САЩ, защо ли в самата Германия и другаде няма пострадали, едвали е случайно.
Soli Deo Gloria!

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #116 -: Септември 28, 2012, 09:43:17 am »
Ново видео със обяснение как самите лекари препоръчващи лекарствата, които всъщност не знаят какво представляват.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #117 -: Септември 28, 2012, 16:06:14 pm »
Забелязали ли сте, как лекарствата достигат от фармацевтичните компании до личните лекари? Случвало ли ви се е, когато чаката на опашката пред кабинета, изведнъж да се появи някой добре облечен, с лъскави обувки, с "марков" часовник и т.н. Или ако е от женски род - токчетата и се чуват от другия край на коридора и изведнъж се появява някоя екстравагантна госпожа или госпожица. Няма начин да ги объркате и да не ви направят впечатление. Като погледнете опашката от хора пред лекарския кабинет - все някакви грохнали баби и дедовци, все някакви одрипани и оскубани хора и до тях някакъв човек, който се отличава и набива на очи - е, ако сте го забелязали, то това е той - фармацевтичният агент!
Като влезе в кабинета на личния лекар, разговора е горе-долу следния:
Добър ден, добър ден, здравейте, здравейте, аз съм от еди коя си фармацевтична компания, ние сме разработили ново лекарство, служи за това и това, прави това и това, давано е на американските войници и са постигнати много впечатляващи резултати, еди колко си процента това, еди колко си процента онова. Не знам си коя пациентска организация препоръчва нашето лекарство, не знам си коя неправителствена организация също препоръчва нашето лекарство и т.н. и т.н. След това се пристъпва по същество и се уточнява комисионната, която ще прибира личния лекар, ако препоръчва и дава даденото лекарство на своите пациенти. Накрая задължително - довиждане, довиждане, всичко добро, лек ден, чао-чао.
Ето вие току що се запознахте, как лекарство Х, минава по част от веригата и достига до вас.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #118 -: Септември 28, 2012, 16:13:23 pm »
Ами Пурку, това поне аз си го знам от близък роднина, който работи във фармацефтична компания. Плащат си на лекарите да им се предлагат лекарствата. Но ми каза, че вече не им плащали, защото било забранено. Сега вместо да им плащат ги пращат на екскурзийки. Но пък съм убедена, че и под масата също пада нещо.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #119 -: Септември 28, 2012, 18:03:54 pm »
Именно, именно. Добро допълнение. Екскурзийки, симпозиуми на о. Бали, семинари в 5-звездни хотели и т.н. Донякъде ги разбирам лекарите - независи само от тях, системата е такава. Но е много лицемерно, когато някой с бяла престилка започне да философства за морала в медицината.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27