Автор Тема: Какво ни причиняват лекарствата  (Прочетена 70316 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Какво ни причиняват лекарствата
« -: Юни 13, 2009, 02:21:53 am »
Какво ни причиняват лекарствата



 Медикаментите повече вредят, отколкото помагат. Изписват 5 лекарства срещу страничните ефекти на едно!!! Много хапчета увреждат стомаха, бъбреците, дроба и пр. Струва ни се, че повечето болести възникнат от само себе си, без очевидна причина.

Човек, дори и да няма лоши навици, изведнъж се оказва с хронично заболяване. Коварството на тези болести е, че се развиват постепенно под формата на незначителни симптоми, които не могат да бъдат описани като заболяване, но това е сигнал на организма за проблеми с биохимичните процеси. А точно на този етап си струва да се замислим и да действаме.

Учените са установили, че за да получим максимално количество енергия, необходима за живота и здравето ни, в организма ни трябва да постъпват всеки ден повече от 600 компонента на хранителните вещества. Ако разгледаме функцията само на една клетка от нашия организъм, ще видим, че всяка минута в нея се извършват повече от 2000 биохимични реакции, на основата на такива прости вещества като калций, желязо, селен, витамин С и др. И ако човек не получи дори и един-единствен елемент, се нарушава протичането на хиляди биохимични реакции. Така постепенно се пораждат и болестите.

И ако болестта вече е възникнала, имаме основателна причина да я лекуваме с медикаменти. За известно време те намаляват болезнените симптоми, но истинската причина за възникване на болестта, нарушенията в обмяната на веществата и понижения имунитет остава. Заболяването продължава да се развива и след известно време преминава в хронична форма. По-нататъшното му лечение с помощта на медикаменти е не само безполезно, но и опасно, защото
те не могат да отстранят истинските причини за това заболяване,

а при наличието на слаба имунна система провокират появата на нови болести.

Преди 5 години ни лекуваха само с лекарства. Идва пациент с болки в гръбначния стълб или ставите: “Ето ти болничен лист. Лежи и гълтай индометацин, след 10 дни ще дойдеш пак, болката трябва да намалее”. Болките на пациента наистина намаляват, но не преминават напълно - към тях се присъединяват и болки в стомаха, защото индометацинът много бързо уврежда лигавицата му. Терапевтът предписва курс на лечение, в който индометацинът трябва да се отмени.

Неврологът изпраща болния при физиотерапевт и предписва инжектиране на витамини, но възникват нови проблеми. След седмица се появява обрив по тялото, който е съпроводен с тежък сърбеж. Всички лекарства са отменени и дерматологът предписва антихистамини (противоалергични средства).

Как при такива обстоятелства да се излекува пациентът...?

На фона на прекратения прием на обезболяващи средства болката се появява отново, не се облекчава от втриването на мазила и провежданите физиопроцедури. И когато се наложи неврологът да предпише един от нестероидните противовъзпалителни препарати, може да не възникне алергична реакция, може да не се появят болки в стомаха, но е ясно, че ще има неблагоприятни промени в черния дроб и/или бъбреците. И всичко това - като наказание за опитите за премахване на болковия синдром.

Какво всъщност се случва в организма?

Остеохондрозата на гръбначния стълб си е останала - не е излекувана, но състоянието на хрущяла се е влошило допълнително, защото нестероидните противовъзпалителни препарати потискат естествените възстановителни процеси на ставите и синтеза на компонентите им. Освен това са застрашени други органи и системи, тъй като приемането на лекарства във всеки един етап от развитието на болестта нарушава твърде сложния защитен механизъм на организма, който му помага да поддържа оптимален баланс на вътрешната среда.

Последствията от това нарушение са непредсказуеми. Те могат да се появят след много години под формата на друга болест, а при продължителната употреба на лекарства - да доведат до смъртен случай.

Природни лекове вместо химия

Едва ли някой лекар би дал съвет на болния да се лекува с кората на плодовете и зеленчуците, защото това просто не е вярно. Нито кората, нито останалата маса на тези продукти могат да излекуват напълно някаква болест. Вярно е, полезни са, но като съпътстващо лечение на някои от по-леките заболявания. Какво съветват читателите ни нашите диетолози?

Не бързайте да изрязвате и изхвърляте кората на плодовете и зеленчуците - тя съдържа повече хранителни вещества, отколкото вътрешността на плода.

Цитрусовите плодове: грейпфрут, лимони и портокали

Богата на витамини и антиоксиданти е не само вътрешността на грепфрутите, портокалите и лимоните. Една супена лъжица лимонова кора съдържа 13 процента от дневната нужда на организма от витамин С. В лимоновата кора освен това има и много пектини. Те допринасят не само за премахване на вредните микроорганизми, но и регулират дейността на стомашно-чревния тракт. В кожата на лимона и грейпфрукта са концентрирани почти всички етерични масла, които се съдържат в семейството на цитрусовите плодове. Именно те придават характерния горчив вкус.

Както показват резултатите от изследване, проведено в Канада, сушените кори от цитрусовите плодове са истински склад за флавони - вещества, които притежават антиатеросклеротично действие. Попадайки в организма, те намаляват нивата на холестерола с 35-40 на сто. И най-важното, нито грепфрутът, нито лимонът и портокалът могат да навредят на организма когато се приемат с някакви лекарства. Силата на тези плодове е точно в това - те не вредят при никакви обстоятелства.

Киви
Кожата на кивито съдържа три пъти повече антиоксиданти, отколкото вътрешността, освен това има антисептични свойства и успешно се бори с вредните бактерии в стомаха.

Фейхоа
Кожата на тези зимни плодове съдържа катехини и левкоантоциани. Тези биологичноактивни вещества са мощни антиоксиданти, които помагат за предотвратяването на онкологични заболявания. Ако не ви допада тръпчивия, натрапчив вкус на кожата, яжте плодовете без нея. А кожата изсушете и добавяйте към чая.

ОСОБЕНО ПОЛЕЗНИ СА КОРИТЕ НА ЯБЪЛКИТЕ

Тези, които почистват ябълките, се лишават сами от антиоксиданта кверцетин, който, заедно с витамин С пречи на свободните радикали да оказват вредно въздействие върху организма.

Редовното консумиране на небелени ябълки ще ни предпази от рак на черния дроб, на гърдата и на дебелото черво, твърдят диетолозите.

При проведените изследвания учените са установили, че екстрактът от кожата на ябълките забавя разпространението на злокачествените клетки при рак на дебелото черво с 43 процента, а екстрактът от вътрешността и - едва с 29 процента.

Банани
Оказва се, че дори и корите на бананите са полезни. Благодарение на стягащото си действие те са полезни при разстройства на стомаха и обилно кръвотечение. Прикрепете прясно обелената кора (откъм вътрешната страна) към натъртено или насинено място за по-бързо спадане на отоците. На този компрес ще се зарадват и уморените ви очи. Освен това тя е отлично средство срещу глисти и болки в мускулите и ставите. Кората трябва да се изсуши, да се натроши на прах и да се добавя към храната, или да се направи спиртна тинктура, която може да се използва за локални компреси.

Между другото в козметиката банановите кори се използват като естествено средство за премахване на брадавици.

Нарът
В кората на нара се съдържат много дъбилни вещества, затова отварите и настойките от изсушени кори се използват при разстройства в работата на червата. Те забавят растежа на стафилококите и причинителите на дизентерията.

Картофи
Кората на два картофа съдържа дневната норма от влакна, калий, желязо, цинк и витамин С - твърдят диетолозите. Калият и цинкът са необходими на организма ни за нормалното функциониране на сърдечносъдовата система. Освен това в картофените обелки се съдържат голямо количество витамини, минерали и ензими, които улесняват усвояването на картофеното нишесте от организма. Изпечените във фурната необелени картофи не само че се приготвят по-лесно, отколкото пържените, но са и по-полезни.

Краставици
Витамините С, В1, В2, биотин, каротин, минерали и микроелементи, като калий, калций, магнезий и други са концентрирани в кората на краставицата. В нея има също и много целулоза, която нормализира моторната функция на червата, предотвратява запека, потиска растежа на микробите и активира чревната микрофлора. Поради наличието на големи количества алкални соли и йодни съединения в нея, консумирането на сурови краставици има положителен ефект върху метаболизма, допринася за изхвърлянето на токсините, предотвратява преждевременното стареене и рака.

Само факти!

В списанието на американската медицинска асоциация са публикувани резултатите от медицинските и статистическите изследвания, провеждани в университета в Торонто от д-р Брус Померанса. Учените са анализирали отчетите на американските болници, след като са обобщили данните от причините за смъртта на американците през последните 40 години. Особено внимание при това е било отделено на смъртните случаи вследствие на страничните ефекти на лекарствата, които пациентите са приемали изключително по лекарско предписание. Учените са определили 10 основни причини, които са довели до смъртта на пациентите. Разпределението на тези причини е по значимостта им (в зависимост от броя на смъртните случаи):

ПРИЧИНА ЗА СМЪРТТА - БРОЙ

Болести на сърцето - 73 490
РАК - 36 860
Инсулт - 54 360
Странични ефекти на лекарства - 106 000
Хронични заболявания на белите дробове - 101 870
Нещастни случаи - 90 140
Пневмония, грип - 82 090
Диабет - 55 390
Самоубийство - 32 410

Тези проблеми са актуални и приложими и за България. Принудени сме да използваме статистическите проучвания в други държави, тъй като у нас никой не е правил такава официална статистика. При това в България лекарствата, отпускани без рецепта, са много повече и следователно има повече възможности за безконтролната им употреба.

Не гълтайте хапчета за щяло и нещяло, а само при крайна необходимост

Всичко казано дотук, разбира се, не означава, че лекарствата, които хората са открили за лечението на различните заболявания, не са необходими - те просто трябва да се използват, когато това наистина се налага. Магията на химията ни позволява бързо да елиминираме силната болка или опасното възпаление, спасява живота ни в критични ситуации - и тук употребата на лекарства е напълно оправдана. Въпреки това лекарството не може да избави хората от най-често срещаните заболявания днес:

- сърдечносъдови;
- неврологични;
- затлъстяване;
- високо кръвно налягане;
- диабет и много други заболявания, свързани с метаболитните нарушения.

А отслабналата имунна система не позволява на организма ни да се бори с болестта, трансформира я в хронична форма, което провокира появата на нови болести.

Това може да постигне единствено организмът ни с помощта на пълноценните природни храни.

Всеки образован човек може да разбере, че не звучи реалистично изкуствено да се управляват процесите на метаболизма, дори и в една клетка на тялото, където се извършват повече от 2000 биохимични реакции.

А какво да кажем за изкуственото управление на организма, който се състои от около 1 014 хиляди такива клетки, които са свързани не само помежду си, но също и с дейността на приблизително 1 015 хиляди бактерии, обитаващи храносмилателната ни система. Такива свръх- сложни биологични системи може да съществуват, растат и да бъдат здрави единствено ако се регулират самостоятелно. Именно по тази причината болестите, свързани с нарушения в обмяната на веществата, не могат да бъдат излекувани чрез методите на изкуствената лекарствена терапия, която е несъвместима със саморегулирането на организма като цяло.

Хората, които приемат повече медикаменти, боледуват повече!

Да вярваме ли на лекарствата или не - това е личен избор на всеки, но не трябва да забравяме, че здравето не е съвместимо с необоснованото, още повече с постоянното приемане на медикаменти - затова боледуват повече тези, които редовно приемат медикаменти. Ако сте си поставили за цел да се отървете от болестта и да бъдете здрави, на първо място трябва да се погрижите за пълноценното си хранене. Всички други естествени средства за изцеление (слънце, въздух, вода, физическо натоварване) са добри, но са вторични (поддържащи) средства, които нямат самостоятелно значение.

Подобен поглед върху здравето и лечението на болестите не е нещо ново - за това е говорил преди 2000 години древногръцкият лекар и основател на медицината Хипократ. От тогава до днес хората са изпробвали върху себе си хиляди лекарства и изкуствени технологии за лечение, но днес отново се връщат към абсолютната истина и мъдрите съвети на Хипократ, които той е давал на своите пациенти: “Храната трябва да бъде вашето лекарство, а лекарството - ваша храна”.
Пълноценното природно хранене винаги е било и ще бъде формиращата основа на здравето, лечението и предотвратяването на заболяванията и не ни остава нищо друго, освен да търсим начин да превърнем съвременната празна храна в пълноценна.

Специалистите съветват

Как да се справим с болестта на рейно

Нарушеното кръвообращение в съдовете на ръцете и краката се проявява в малките артерии.

Заболяването може да прогресира. Всичко започва с внезапното изтръпване на пръстите, появява се болка, обикновено под влияние на студа или в резултат на силно вълнение. Пръстите побеляват, а след това се появява остра или пареща болка. В началото, за да се отървем от болката, трябва да масажираме пръстите в продължение на 2-3 минути. С течение на времето болката се появява без очевидна причина, продължителността є се увеличава до 1,5-2 часа, придружена с отоци, кожни синини. По-късно в засегнатите зони от кожата се появяват язвички, а след това и дълбоко засягане на тъканите, включително некроза. Засягат се 2-5 от пръстите на ръцете и краката. Тази болест е описана от един френски лекар Рейно. И затова е наречена болест на Рейно.

Причината за възникване на болестта е свързана с нарушеното снабдяване с кръв на съответните органи. Днес медицината лекува тези процеси медикаментозно и хирургически. Въпреки това, пациентът трябва да помогне на организма си, както с профилактика, така и с максимално облекчаване на процесите на заболяването.

Преди всичко спрете цигарите, никотинът стеснява кръвоносните съдове и ги държи в непрекъснато напрежение. Избягвайте преохлаждането на ръцете, краката и лицето. Не мийте ръцете и краката със студена вода. Избягвайте вибрацията на крайниците, ако имате такова заболяване, в домашни условия, като използването на прахосмукачки, кафемелачки, електрически триони и така нататък.

Ваните с масло от мура подпомагат борбата с болестта на Рейно. Капнете 5-6 капки от маслото във ваната при температура 37 градуса. Достатъчно е да направите 10-12 бани по 15-20 минути. След това направете почивка 5-6 седмици и повторете процедурите. Едновременно с маслените вани, фитотерапевтите препоръчват да се приемат всяка сутрин по 1-2 капки от маслото върху малко парче хляб. Трябва да се има предвид, че маслото е агресивно към емайла на зъбите и го разрушава много бързо, следователно, трябва да погълнете парченцето хляб колкото се може по-бързо. Освен това можете да го приемете, ако имате някакви проблеми със стомашно-чревния тракт, например гастрит или заболяване на панкреаса. Със сигурност поне няма да навреди.

Лечението с маслени вани е дълъг процес - продължава около две години.

С възрастта просветът на кръвоносните съдове се стеснява все повече, така че след 40 години изключете от живота си лошите навици, храната трябва да е богата на витамин С и рутин. Яжте лимон с мед. Рутинът се съдържа в кората на цитрусовите плодове, пипера, гроздето, зеления чай, боровата кора. Необходим е и витамин РР (ниацин, никотинова киселина). Съдържа се в заешкото месо, маята, елдата, булгура, калмарите, треската, млякото. При това не забравяйте да подпомагате работата на черния дроб, като го прочиствате редовно с вече добре познатите ви начини.

На тези, които страдат от ендартериит, лекарите препоръчват следната рецепта за облекчаване на симптомите: пресен сок от лук се смесва с равно количество мед. Сместа се взема в продължение на 3 седмици по 1 супена лъжица 3 пъти дневно, един час преди хранене или по време на хранене.

Лечението с тази смес може да продължи до два месеца.



http://www.-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/article/12244
« Последна редакция: Юни 13, 2009, 02:26:17 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #1 -: Юни 13, 2009, 07:51:40 am »
И въпреки всичко аз си предпочитам химията!!!Може би някои нарочно слага вещества за странични ефекти ,не той със сигурност слага и ако някой е по-честен то той няма да слага и няма да има проблеми.Докато в растенията има  1001 активни вещества и не се знае как ще реагират с организма.Съгласен съм ,че някой помагат ,но някой имат и по-лош страничен ефект и от лекарствата!!!Все пак в хапчетата има точно тези/това вещество/ва ,който помага.
« Последна редакция: Юни 13, 2009, 07:52:21 am от A познай кой »
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #2 -: Юни 13, 2009, 11:42:25 am »
Явно не си прочел докрая. :)
Именно в това е "промивката"-да ни накарат да мислим, че в аптеката ще намерим сигурен цяр за всичко :P, че химически синтезираното "лек"арство е по- добро от ..от..всяко друго/ и нефизическо такова/.


Само факти!

В списанието на американската медицинска асоциация са публикувани резултатите от медицинските и статистическите изследвания, провеждани в университета в Торонто от д-р Брус Померанса. Учените са анализирали отчетите на американските болници, след като са обобщили данните от причините за смъртта на американците през последните 40 години. Особено внимание при това е било отделено на смъртните случаи вследствие на страничните ефекти на лекарствата, които пациентите са приемали изключително по лекарско предписание. Учените са определили 10 основни причини, които са довели до смъртта на пациентите. Разпределението на тези причини е по значимостта им (в зависимост от броя на смъртните случаи):

ПРИЧИНА ЗА СМЪРТТА - БРОЙ

Болести на сърцето - 73 490
РАК - 36 860
Инсулт - 54 360
Странични ефекти на лекарства - 106 000
Хронични заболявания на белите дробове - 101 870
Нещастни случаи - 90 140
Пневмония, грип - 82 090
Диабет - 55 390
Самоубийство - 32 410

Тези проблеми са актуални и приложими и за България. Принудени сме да използваме статистическите проучвания в други държави, тъй като у нас никой не е правил такава официална статистика. При това в България лекарствата, отпускани без рецепта, са много повече и следователно има повече възможности за безконтролната им употреба.

Не гълтайте хапчета за щяло и нещяло, а само при крайна необходимост
[

Аз даже не знам какво е това"крайна необходимост“ Статията пак е малко тенденциозна.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #3 -: Юни 13, 2009, 12:41:49 pm »
Ами така ще бъде като хапчетата се правят от алчни идиоти.Ако се остави само чистото активно вещество (може и малко помощни вещества)то тогава няма да имаме проблеми.Така е и с ел. приборите.Ако са направени както трябва то няма да дадът проблем и след 10 години.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #4 -: Юни 26, 2009, 10:27:54 am »

   „Сън”: Известна е възможната причина за смъртта на Майкъл Джексън

Вашингтон. Кралят на попа Майкъл Джексън е престанал да диша след инжекция с обезболяващо лекарство, съобщава вестник „Сън”, позовавайки се на източник от „Бърза помощ” на Калифорнийския университет в Лос Анжелис.
По думите на източника, на него му е било съобщено, че Джексън е изгубил съзнание след инжекция с препарата „Демерол”, наподобяващ по действие морфина.
„Малко след инжекцията той е започнал да диша по-бавно, докато неговото дишане не спряло напълно. Неговият личен лекар се е опитал да му направи изкуствено дишане, бързата помощ е пристигнала след 8 минути и е започнала реанимация, но всичките опити за възстановяването на работата на сърцето са се оказали неуспешни”, каза източникът.
http://focus-news.net/?id=n1210435

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #5 -: Юни 26, 2009, 10:59:57 am »
Наистина са полезни корите на плодовете и зеленчуците но трябва да се има предвид, че те се третират с токсични химикали които ако не бъдат отстранени обезсмислят полезността на продукта laugh

не беше уточнено в статията, че позеленялата кора от картофи е силно токсична  :-\


- Соланин
Когато извадените картофи са подложени на пряко въздействие на светлината, тяхната повърхност може да позеленее в резултат на отделянето на хлорофил. Позеленяването се съпровожда и от образуване на соланин - токсин, опасен за здравето. Най-голяма концентрация на соланин се съдържа под самата кора на картофите, но ако ги изрязваме по-дълбоко по време на тяхното белене, можем да избегнем попадането на голямо количество от този токсин в организма.
Приготвянето на зеленчуци на пара или в кипяща вода намалява нивото на соланин в тях с до 40%.
Соланинът може да стане причина за стомашни разстройства и за проблеми, свързани с работата на дихателните органи. Доказано е също, че соланинът в големи количества в повечето случаи води до аборт.

 Да ви е сладко  ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен RealFan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #6 -: Юни 26, 2009, 11:55:48 am »
Аз съм твърдо против лекарствата!.Повечето имат странични ефекти и вместо да помагат те увреждат други части на тялото.Болен си от нещо вземи хапче,имати  нещо вземи хапче Егати и системата... :-X

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #7 -: Юни 28, 2009, 06:12:32 am »
Както изглежда Майкъл Джексън наистина даде отговор на този въпрос.
"Демерол"-ът нямаше да е толкова фатален, ако организма не е бил натоварен с други лекарства.
Преди време гледах филмче, в което една жена си замина от смесвнето на няколко вида хранителни добавки. Едната мисля беше така популярният L-карнитин.
« Последна редакция: Юни 28, 2009, 06:14:04 am от ThreeFaces »

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #8 -: Юни 28, 2009, 07:29:10 am »
Ами ще е така ако не вимавате.Вие да не си мислите ,че с билките е по-безопасно.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #9 -: Юни 28, 2009, 11:30:18 am »
Ами ще е така ако не вимавате.Вие да не си мислите ,че с билките е по-безопасно.
Вярно, ако не знаеш коя за какво служи може да си съсипеш здравето.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #10 -: Юни 28, 2009, 12:40:59 pm »
Билките са много добри, ако се чете внимателно, не се ползват отровни, консултиране с лекари по повод едно или друго заболяване (когато може).
Хубавото им е, че не натоварват организма така както лекарствата и има различни билки за едно и също състояние и така може да се взимат дълго като се сменят различни видове.

Трябва обаче много четене и сравняване дали може една или друга билко да се смесва с други неща.

Преди да се посегне и към лекарства изписвани от лекари също трябва да се четат листовките и при най-малкото съмнение да не се взимат изобщо. Четете особено противопоказанията и страничните ефекти. По-добре е смяна отколкото тежки поражения от други органи извън това, което трябва да се оправя за момента.

Аз ползвам и двата варианта, като единият е чудесен за спешни състояния и успоредно с това се включват и билки, сокове, пробиотици,иглотерапия и др. неща за определените състояния, като се спира постепенно употребата на лекарствата и се продължава само с билките и др. неща. Но яко четене и консултации и сравнение.

Поне сега свободно може да се ходи по лекари и да се правят нужните изследвания без да се чака прекалено, за да няма фатални последици (за съжаление това важи за хора, които могат да си позволят да не чакат мудността на здравната каса, особено за скъпите изследвания, които често е нужно да се правят навреме, но мотаенето от един лекар към друг с надеждата, че може да го назначат, уви, често свършва зле за пациента и когато се направи това изследване, вече е пределно късно).

Неактивен Milena

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #11 -: Юни 28, 2009, 12:54:28 pm »
НяМА ЧОВЕК ,КОЙТО ДА СЕ Е ИЗЛЕКУВАЛ С ХАПЧЕТА,И НяМА ДОКТОР,КОЙТО ДА Е ИЗЛЕКУВАЛ ЧОВЕК С ХАПЧЕТА И ХИМИИ!!!
Едно време в Китай хората са плащали на лекаря си само докато са били здрави,разболявали ли са,са спирали да му плащат! :)
изводите са налице!
за мен това е повече от очевидно-всички болести са на емоционално ниво и когато запо4не нещо да те боли и се обажда организмът,дава сигнал,4е нещо не е наред/при4ина и следствие/,трябва да обърнем внимание преди всичко на своите емоции,да променим начина на живот и мислене в положителна насока и т.н. ,а не да пием хапчета ,за да притъпим болката,с което се влошава състоянието,а за излекуване и дума да не става...
Има книги и информация,четете ,моля ви...докато сами не стигнете и не осъзнаете,че първо трябва да заобичате/ и да се прислушвате към/ своето тяло и себе си,за да спрете да го тровите с лекарства... и т.н. в този дух..

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #12 -: Юни 28, 2009, 15:36:46 pm »
Ме са ме излекували не веднъж с хапчета.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #13 -: Юни 28, 2009, 23:03:23 pm »
хадзапи , ти като ги смесваш толкова методи, как разбираш накрая, кое ти е помогнало? Аз най- малкото от изследователски интерес не мога да го правя. Пък и лекарства никакви нямам  и не ползваме. А, да, имам хомеопатични монопрепарати (не онези " хомеопатични бози" от аптеката), но и тях не ползвам и ако ми се наложи те ще са последното, до което ще прибегна.
Ме са ме излекували не веднъж с хапчета.
Не можеш да си сигурен, че са те излекували, защото не знаеш как е без хапчета. Организмът може да се лекува сам, а може и да го подпомогнем без медикаменти. Какво точно ти излекуваха? :-\
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #14 -: Юни 29, 2009, 12:30:51 pm »
Ами чувствам си се добре. Правя това, което си научих като подход към здравето от един лекар, който се занимава с фитотерапия, хомеопатия и всички други неща. Иглотерапията при нужда си имам лекар, при който ходя.

Чувствам се добре, укрепва се имунната система и организма се бори сам с много от нещата, които все пак ги прихващаме.

При нужда от спешни мерки се прилагат и на официалната медицина препаратите за бързо съвземане и после си продължава с другите си неща. Информация по здравните въпроси за тези методи колкото искаш.

А се прилагат по няколко неща, защото само едното или другото самостоятелно ще помогнат изключително рядко.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27