Автор Тема: Какво ни причиняват лекарствата  (Прочетена 70331 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #15 -: Юни 29, 2009, 18:27:32 pm »
Ето ти един пример-хапчета срещу морска болест.Работят безотказно.И няма странични ефекти ;).
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #16 -: Юни 30, 2009, 03:44:25 am »
Просто е абсурдно да се отрича изцяло ползата от лекарствата.
Има застрашаващи живота заболявания, които няма да изчезнат с билков чай и маслени вани на краката. :D

Ако някой тук може да лекува например пневмония с отвари, молитви или други нетрадиционни методи, моля, нека сподели.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #17 -: Юни 30, 2009, 17:01:24 pm »
Явно, че не си запознат. Естествено, че може. От личен опит говоря , разбира се.
Пък вие се лекувайте , както знаете.
« Последна редакция: Юни 30, 2009, 19:24:12 pm от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #18 -: Юли 18, 2009, 07:01:40 am »
Умрелите доктори не лъжат
Лекция на д-р. Уолък
http://yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=749

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #19 -: Юли 18, 2009, 14:06:01 pm »
insomnia1304, благодаря за тази изключително полезна статия и браво на този доблестен лекар. :-* :-* :-*
Вярно е, че ветеринарните доктори в повечето случаи са по-хуманни от "хуманните".
« Последна редакция: Юли 18, 2009, 18:07:35 pm от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #20 -: Юли 19, 2009, 16:03:17 pm »
Благодаря за вниманието! :D

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #21 -: Юли 19, 2009, 16:08:57 pm »
Жертви за стотици милиони
(Фармацията предизвиква смъртта на повече хора, отколкото автопроизшествията)
(Alternative Sante)
http://yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=50

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #22 -: Юли 19, 2009, 16:13:29 pm »
В статията има няколко ключови момента. Разбира се, аз не бих взела всичко за чиста монета, но посоката е вярна, според мен.

Цитат
Всяко животно и човек, умрели от естествена смърт - умират от непълноценно хранене, т.е. дефицит на хранителни вещества."

Същото нещо казва Атерхов, който е загубил двете си деца и след дълги търсения и саамостоятелни проучвания в продължение на 20 години стига до същия извод. Но той казва, че за всичко е виновна термично обработената храна, което впрочем е същото, защото именно при преработката се губят ценните съставки. Ако отидем нататък и видим, какво аджеба получаваме чрез храната, дали витамини или минерали, белтъци, мазнини и т.н. няма начин да не се сблъскаме с ведическата кухня. От истинската храна се получава оджас/ жизнена сила/, а от другата- не. Излиза, че тези хора умират от загуба на жизнена сила.
Казвам това, защото ако прочете статията някой, който не знае горното, може да си каже: "Ей сега отивам до аптеката, накупувам си всичките тези витамини и гледай какво става. Ще живея с орлите. ;D" Защото синтетичните витамини са нож с две остриета. По- добре да се избягват. Винаги погледът трябва да е назад/ или по- скоро напред ;)/ към природата.

И още нещо много важно:

Цитат
Аз съм убеден, че помагайки на лекарите да забогатеят с помощта на застраховките и държавните субсидии, то те също са ни длъжни с нещо. А те са длъжни поне да ни изпращат информационни писма с резултатите от най-новите медицински изследвания. Кой от седящите тук е получавал подобна информация от своя лекар? Никой? Интересно, нали?

Ето това е нещо, над което ВСЕКИ трябва да се замисли!
« Последна редакция: Юли 19, 2009, 16:26:29 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #23 -: Юли 19, 2009, 16:21:43 pm »
Екзакт! :D

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #24 -: Юли 26, 2009, 13:08:48 pm »

И още нещо много важно:

Цитат
Аз съм убеден, че помагайки на лекарите да забогатеят с помощта на застраховките и държавните субсидии, то те също са ни длъжни с нещо. А те са длъжни поне да ни изпращат информационни писма с резултатите от най-новите медицински изследвания. Кой от седящите тук е получавал подобна информация от своя лекар? Никой? Интересно, нали?

Ето това е нещо, над което ВСЕКИ трябва да се замисли!

Верно е, че всеки трябва да се замисли дали лекарят му е писмо-пускач, или нещо друго.

 В България тази практика е неприложима, тъй като здравната ни система така е устроена, че един лекар има средно по 2 000 пациента. При 365 дни в годината, това прави по 5,5 човека на ден, без почивен ден. И тъй като никой не иска докато му обръща внимание лекарят, да е уморен като оксиженист след 10 часова смяна, при един почивен ден в седмицата и приличен отпуск от 3 седмици за година, то времето за един пациент излиза прекалено малко.
Простата сметка показва, че един лекар с 10 часов работен ден, 6 дни в седмицата и 3 седмици отпуск ( в това число слагам и национални празници), трябва да обработва по 7 пациенти на ден, за време не повече от час и 20 минути. Че даже и писма да им бил писал...
В момента времето за преглед на пациента е силно изядено точно поради наредби на ЗД. Един лекар трябва да обработва по 8 вида бланки в часа за преглед на едно-единствено лице. И това с цел да му платят по 2,4лв за този преглед. И това при условие, че преглежда по 2000 човека всеки месец, като тази цифра е силно оптимистична.
Вие, които недоволствата срещу лекаря си, защото не ви бил пращал и уведомителни писма, съм сигурна, че не си давате сметка как лекаря ви е длъжен съвсем други неща да прави, наместо да ви спами. За жалост, в БГ парите, които плащате всеки месец за здравни осигуровки, отиват на съвсем други места, но не и при лекаря ви. А последният изобщо не тъне в удобства и лукс... освен ако не е теглил една майна на здравната каса отдавна.
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #25 -: Юли 27, 2009, 21:54:49 pm »
Искам да попитам нещо. Лекарите твърдят, че прополисът, лайката , медът алергизирали и не бива да се дават на малки деца. Нещо не им вярвам, но ми е любопитно защо се твърди това.   По какъв начин точно биха могли да предизвикат алергии. Ако има компетентни хора във форума, дайте малко информация.

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #26 -: Юли 28, 2009, 03:26:20 am »
Ами това са оксиданти, които реагират трайно с детската имунна система.
Докато се сформира естествената имунната система, тя търпи известни колебания, които няма как да забележи човек. Антителата, които един детски организъм произвежда не носят толкова информационна обремененост, както на възрастните, просто защото в ранна детска възраст имунната система е предимно вродена, изчистена от придобита информация. Докато се придобие, обаче, се налага да измине известно време. За много от болестите няма вродени антитела изобщо, примерно шарката, заушката, рикетсията, пневмонията...
Антибиотиците от своя страна са начин да се справи човек с някои от вирусните инфекции, които имат сериозна степен на поразяване
Изброените от вас, Мама Котка, са и нещо като природни антибиотици, които за едно дете могат лесно да се предозират. Аз самата имам такъв проблем от дете, който се нарича Едем на Квинке и е получен следствие предозиране на ампицилин. От тогава имам непоносимост към лайка, мед, оцет, оксиданти изобщо. Въпросния едем има няколко степени, като в най-сериозната, дори витамин С реагира неприятно. Оказва се, че повечето от антибиотиците избиват вродените ни антитела за природни оксиданти и то по-точно бизабол и неговите кислородни производни.
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #27 -: Юли 28, 2009, 09:37:59 am »
Не мисля, че антибиотиците влияят на вирусите. На бактериите- да.
« Последна редакция: Юли 28, 2009, 09:38:44 am от Мама Котка »

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #28 -: Юли 28, 2009, 14:37:20 pm »
Вирусът сам по себе си не може да живее, той има нужда от приемник.
Ако нямаме средство, което унищожава причинителя, то се унищожава приемника.  ;)
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #29 -: Юли 30, 2009, 09:56:54 am »
Според теб антибиотикът ли унищожава вируса?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27