Автор Тема: Какво ни причиняват лекарствата  (Прочетена 70315 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #30 -: Юли 30, 2009, 13:00:56 pm »
Мама Котка, вирусите са неклетъчни организми, които живеят само в клетка-гостоприемник и се размножават само в живи клетки. Но не пречи да използват веществата от мъртвите клетки съвсем "неочаквано" за нас.  ;) (За това друг път, ако настоявате. Можете да потърсите четиво за Фред Грифит и пневмококи.) Бактерията от своя страна е самостоятелен организъм, който често е най-идеалния приемник на вирусите, като оставим на страна, че и самите те често са болестотворни.
И не според мен, а според медицината изобщо - не можем да повлияем на вируса чрез антибиотик директно, но го правим, посредством приемника, който отглежда вируса. Този процес за самите вируси е съществен, след като мутацията на РНК към ДНК (обратна транскриптаза) се извършва по този начин. Най-сериозните вируси се сполучват именно така. Всички ретровируси, ако трябва да съм точна. Примерно HIV, СПИН и всички "модерни" вируси напоследък - най-висшата форма на еволюция на земята до момента.  ;)
 
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен vesela

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 50
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #31 -: Юли 30, 2009, 13:21:28 pm »
Ако някой тук може да лекува например пневмония с отвари, молитви или други нетрадиционни методи, моля, нека сподели.

И пневмония можеш да излекуваш с природни средства, но по-скоро искам да кажа, че можеш да не стигаш до пневмония ако се грижиш за себе си - тя все пак не се развива за 1 час :)
 А си мечтая докторите да са 3 вида - диагностици, хирурзи и алтернативни  :)
"Бъди промяната, която искаш да видиш в света"

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #32 -: Юли 30, 2009, 15:02:36 pm »
В момента лекарите са само един вид- такива, които насила ще те разболеят. То и затова сега се акцентира на това, че хората не ходят на профилактични прегледи. По закон се налага глоба, само, че май нямало записан начинът, по който трябва да се глобява. Но нищо чудно да започнат и санкциите, трябва да сме болна нация, нали разбирате, трябва да се купуват лекарства, може и безпланти като бонус, които ще предизвикат нуждата от други лекарства.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #33 -: Юли 31, 2009, 16:56:08 pm »
Убийците от фармацефтичният гигант Pfizer, изпробващи върху деца биологичното оръжие-АНТИБИОТИК Trovan на ТЕСТОВИЯ ПОЛИГОН-Африка /област Нигерия-село Кано/, се оттърваха със скромната за тях глоба от $ 75 млн./75 000 000 $/!

Според мен, така по-достоверно би изглеждало заглавието на този материал:

http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=3&id=20079


"През 1996 Pfizer тествали Trovan върху над 200 деца – 11 починали, при 189 се появили слепота, глухота, паралич и др."

"Отлични" резултати Pfizer-ци!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #34 -: Август 07, 2009, 12:18:01 pm »
 :) Самото название"АНТИБИОТИК"=Против живота  ??? Ми се струва възможно най-краткият отговор на въпроса ;)
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #35 -: Август 07, 2009, 14:31:41 pm »


Верно е, че всеки трябва да се замисли дали лекарят му е писмо-пускач, или нещо друго.

 

Но, Empistosunh, съвсем не допусках, че ще го приемеш толкова буквално. :blum2:
Не че пускането на писма не става за няколко минути в нашия технологичен век, но не това е основното. Аз лично хич не се натискам да ми пуска писма за новостите в медицината, още повече, че малко от лекарите въобще са в "час."
Когато се интересувам от нещо, търся информация сама и добре се справям засега.
Ставаше дума за това, лекарите  да се интересуват, да се развиват и да излязат от рамките, в които са се набутали, както и да не третират хората като едни безгласни букви. Но това просто няма как да стане. Системата е гнила още в зародиша си.

:) Самото название"АНТИБИОТИК"=Против живота  ??? Ми се струва възможно най-краткият отговор на въпроса ;)
Абсолютно точно.
В изключително редки случаи се налагат, ако хората са съзнателни. Но те не са. А когато доброволно се оставиш да се превърнеш в развалина, няма защо да се сърдиш на лекаря. Той прави това, на каквото са го учили.


 А си мечтая докторите да са 3 вида - диагностици, хирурзи и алтернативни  :)

Всъщност алтернативния лекар трябва да е добър диагностик и ето- първата ти категория отпада. А когато е изпълнено това условие, много от хирурзите може да станат безработни. Какъвто и да е лекарят, не трябва да лекува симптоматично, а да се съобразява с индивидуалността ти, трябва да е харизматичен и всъщност не да те "лекува", а само да те "полива", като един градинар и да те остави да "израстнеш" / да се излекуваш/ сам.
« Последна редакция: Август 07, 2009, 14:34:49 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #36 -: Август 10, 2009, 12:13:21 pm »
 :) Един мъдрец е казал,че истинският лекар, още в разговора си с пациента трябва да е подобрил състоянието му поне с 40% ;) И аз съм склонна да вярвам в това :)А лекарствата поне да лекуваха причината ,е не следствието ;)
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #37 -: Август 10, 2009, 14:50:24 pm »
Да, aldonea. С уговорката, че е психиатър или психо терапевт. И с още една уговорка - болният да не страда от ТСЕ и/или производни.
За останалите заболявания, най-често причинителят сме ние самите. Вижте така наречените "Социалнозначими заболявания", които имат най-висок дял от общата смъртност. Абсурдно е желанието ви един доктор да ви излекува от вас самите, при това от един разговор да постигне и 40% успех.  ;) Този мъдрец трябва да е особено оптимистично настроен, предполагам защото е наблегнал на мисленето, наместо фактология в медицината.  :)
Почти всички вътрешни заболявания се дължат на генетичната ни предразположеност към тях и вредния начин на живот на самия пациент.
Нима очаквате доктора да излекува причинителя на цироза или на вирусни заболявания?
Ако е последното - ще бъдете разочарована, не можем да въздействаме все още на организми, които са по-сложни от нас. По простата причина, че сме по-простите. :)

Magnolia, приемам го съвсем буквално, тъй като точно това разбирам, че очаквате от лекаря си - да ви пуска писма.
Медицината вече е огромна област за усвояване, за която няма да стигнат няколко човешки живота и сериозно количество памет и опит.
Нещо повече - всеки дял от медицината толкова много и сложни поддялове има, че един коремен хирург примерно, ако отделя по 6 часа в денонощието си да усвоява новите постижения, пак няма да навакса за цял живот. Да не говорим ако е решил да специализира ендокринология, травматология, хематология, гинекология и прочее ... логия. (Сещам се в момента поста на момичето, което се чудеше логията (астрология) наука ли е или нещо друго  ;))
Относно рамките, в които са се набутали, те са избрали да се набутат в тези рамки и са напълно наясно, че целият им живот няма да стигне само в рамките да надобряват, какво остава да излязат от тях и да се опитат да отговорят на хилядите като вас, които очаквате от тях всичко - в това число и писма да ви пишат, докато работят за 2,40 на час.  ;)
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #38 -: Август 10, 2009, 16:31:10 pm »

Magnolia, приемам го съвсем буквално, тъй като точно това разбирам, че очаквате от лекаря си - да ви пуска писма.
Медицината вече е огромна област за усвояване, за която няма да стигнат няколко човешки живота и сериозно количество памет и опит.
Нещо повече - всеки дял от медицината толкова много и сложни поддялове има, че един коремен хирург примерно, ако отделя по 6 часа в денонощието си да усвоява новите постижения, пак няма да навакса за цял живот. Да не говорим ако е решил да специализира ендокринология, травматология, хематология, гинекология и прочее ... логия. (Сещам се в момента поста на момичето, което се чудеше логията (астрология) наука ли е или нещо друго  ;))
Относно рамките, в които са се набутали, те са избрали да се набутат в тези рамки и са напълно наясно, че целият им живот няма да стигне само в рамките да надобряват, какво остава да излязат от тях и да се опитат да отговорят на хилядите като вас, които очаквате от тях всичко - в това число и писма да ви пишат, докато работят за 2,40 на час.  ;)

Много хора работят за тези пари на час. Има и много по- добре заплатени дейности. Да си сменят професията, ако не ги устройва. Ако става въпрос, аз моя съм го освободила от това бреме да работи за мен, особено пък за тези пари. :)



Нещо повече - всеки дял от медицината толкова много и сложни поддялове има, че един коремен хирург примерно, ако отделя по 6 часа в денонощието си да усвоява новите постижения, пак няма да навакса за цял живот. Да не говорим ако е решил да специализира ендокринология, травматология, хематология, гинекология и прочее ... логия. (

Ами ето, нали за това си говорим.
Ще се съгласиш най- накрая, че това е непосилно, а аз ще добавя и напълно излишно. / СИМТОМАТИЧНОСТ, ФРАГМЕНТАРНОСТ)
Ако се пренасочат усилията и се работи в посока ИЗБЯГВАНЕ на тези коремни операции, не само докторът ще може да спи нощем, но и пациентите ще са здрави.
Но пък тогава ще му падне още ставката на доктора.  ???
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #39 -: Август 10, 2009, 17:46:06 pm »
Доктор, Магнолия, не е просто професия. Не става толкова лесно - днес съм водопроводчик, а утре парнаджия. Да си лекар е призвание.
Действително много хора работят за толкова пари на час, но нито един от тях не носи същата отговорност, нито се очаква да е на разположение по 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата...
А относно второто, обещавам да ви извикам следващият път да обясните на човек със спукан апендикс или дуоденална язва как смятате да избегнете операцията и освен това си вярвате, че той ще е по-здрав.
Сигурно смятате, че и всички случаи на цезарово сечение са лигавщина.
Подозирам, че ви е бедна фантазията колко действително належащи моменти за операция съществуват.
Дано не ви се налага...
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #40 -: Август 10, 2009, 18:54:36 pm »
Empistosunh, бъркаш доктор с лечител. Едното е професия, другото- призвание.
При положение, че няма осъден доктор, не знам за каква отговорност говориш. Само приказки..
Където има дим,има и огън. Нищо не става току- така. Язвата от днес за утре ли става?
Очевидно няма да се разберем. Не мисля да продължавам. Основното го казах, а който е искал, ще да е разбрал досега.

По-здрави! :-*
« Последна редакция: Август 12, 2009, 00:26:41 am от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #41 -: Август 11, 2009, 16:20:35 pm »
Magnolia, опасявам се, че именно вие не сте допрочела. Хубаво е преди да твърдите някакво безумие, да проверите поне какво твърдите.
Думата медицина произлиза от латинското "medicus", което означава точно лечител.
А думата "доктор" е просто обозначение на взета научна степен. Виж "лекар" е друга бира. Наричали са "лекари" всички хора в Рим и Елада, които са били нанатоми и последователи на Асклепий/Ескулап.
Разлика няма, както и да го гледате, чисто етимологично.
В днешно време, обаче, лечител най-често се нарича някой, който няма образованието да е доктор и в голяма вероятност е екстрасенс, духовен учител, ясновидец, гадател на таро и каквото се сетите още. Все някакви "алтернативни" методи, които нямат нищо общо с медицината, нито с фармацията, заради която струва ми се е тази тема.
Осъдени доктори има колко искате, въпроса е какви доктори търсите обаче. Ако искате да кажете "лекари", то и такива има осъдени, но допускам и това да не знаете.
Дуоденалната язва опитайте да прочетете сама как и къде става, аз не виждам смисъл да ви ограмотявам.
Верно е, казахте основното, от което се разбра, че по-добре нищо да не бяхте казвала.  :)
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #42 -: Август 11, 2009, 17:59:49 pm »
Не го гледам чисто етимологично,не се ровя в речници, преди да тръгна да пиша.
Така го разбирам аз: едно е да си лекар на заплата, друго е лекуването да ти е призвание. Независимо , че ни набиват в главата, че да си лекар или учител, било призвание. Призвание, друг път.Не се хващай за думите. за да стане по- ясно, ще го напиша така:
Да си лекар е професия, а да си Лечител/ или Лекар, щом щеш/- призвание.
Да си учител, е професия, а да си Учител- призвание.
Дано е станало по- ясно.
Няма нужда да ме ограмотяваш.Ulcus duodeni- както и предполагах, не става ей така. Има си симптоматика и т.н. Операцията е предотвратима. Това , че практиката показва друго, е само доказателство за правотата ми, че системата НЕ СТРУВА!
Empistosunh , много държа да подчертая нещо:
Нямам нищо против твоята личност. Разбирам те много добре. Ти нямаш вина за това, по- скоро си жертва в тази система, както и ние впрочем.
« Последна редакция: Август 12, 2009, 00:28:13 am от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #43 -: Август 12, 2009, 15:50:41 pm »
Magnolia, преди да напишете, че аз нещо бъркам, наистина е добре да проверите дали пък вие не сте се объркалата. То затова са речниците, справочниците и изобщо помощната литература, която може да помогне на човек да не се излага толкова.
Вашите разбирания са си лично ваши и допуснете поне, че това което са ви втълпили в главата по един или друг начин, не е очевидно за всички.  ;)
В този смисъл, вашите твърдения, че лечителя бил призвание е абсурдно. И сред тях има шарлатани колкото се сетите, че и повече.
Не е системата, разбирате ли? Хората са. При това навсякъде по света.
Да плюете по лекари е точно толкова абсурдно, колкото и да плюете по свещеници.

А аз жертва не съм, нито на система, нито на хора, а няма и как.
Това, че вие сте, си е лично ваш избор да се приемате като жертва.

Сега очаквам да кажете и какви са методите за предотвратяване операцията на дуоденалната язва?  ;)
« Последна редакция: Август 12, 2009, 15:51:58 pm от Empistosunh »
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Какво ни причиняват лекарствата
« Отговор #44 -: Август 13, 2009, 09:42:39 am »
Защо се натоварвате излишно,а сте грамотни...Сигурно сте преуморени... :yes:

Бай Радой Ралин,Бог да го прости,преди години казваше следното:болестите идват от ядовете,а ядовете от гадовете... :rofl2:
както щете го тълкувайте,но е вярно...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27