Автор Тема: Безсъние  (Прочетена 5471 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Безсъние
« -: Май 23, 2009, 13:00:35 pm »
От един месец имам упорито безсъние, отначало не му обръщах внимание, но всеки втори познат се оплаква от същото явление.
Понякога умирам за сън и в 23:00 часа влизам в леглото пребит и със затварящи се oчи, но не успявам да се унасям, сякаш нещо липсва за да се осъществи заспиването!? Оставам така до зори и тогава заспивам.
Когато беше пълнолуние си мислих, че е от луната, ама не е.
Вече повече от 20 човека ми споделиха същото и вече съм убеден, че не е случайно, но въпроса което ме мъчи е дали само в София или е в по голям район или пък в целя свят? свързано ли е с някаква промяна в атмосферата или пък е от някаква химична гадост или друго, не знам.
Моля, всеки който има същият проблем или има някакво наблюдение по въпроса да сподели, дано да не е нещо сериозно.
« Последна редакция: Юли 29, 2009, 19:10:42 pm от Salito »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Безсъние
« Отговор #1 -: Май 23, 2009, 17:26:41 pm »
трябва ти запер или честотен генератор-които ги ползва тези два уреда се хвали че веднага му се оправя съня.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Безсъние
« Отговор #2 -: Май 23, 2009, 23:17:42 pm »
Цитат
От един месец имам упорито безсъние....
Теб затова ли те нямаше един месец никакъв тук, щото имаш безсъние?  :P

А сега сериозно... Не си само ти така, Salito, много хора минават през такъв период. Може да трае 3 месеца, може и половин година, зависи от това как ще го приемеш. Ако го приемеш като един естествен процес и не се ядосваш, не се чудиш с часове защо не ти се спи и си блъскаш главата, без да намериш отговор-ще премине по-бързо. Минах го този период, когато беше нормално да си легна в 2, 3 или 4 часа сутринта, а сутрин ставах в 7ч. и бях свеж като репичка. Изобщо не ми пукаше, че не спя, намирах си занимавка и си лягах едва тогава, когато тялото ми подскажеше, че е време.
Мисля, че е грешно да си легнеш и да се мъчиш да заспиш, защото щом не ти се спи значи не трябва да спиш. Не бъди роб на старите приказки за денонощния режим за хранене и спане, минаха тези времена отдавна. Слушай единствено тялото си, то самото най-добре знае какво му трябва и кога. Недей да му противоречиш, а го уважавай.  :)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Безсъние
« Отговор #3 -: Май 24, 2009, 01:40:43 am »
От един месец имам упорито безсъние, отначало не му обръщах внимание, но всеки втори познат се оплаква от същото явление.
Понякога умирам за сън и в 23:00 часа влизам в леглото пребит и със затварящи се учи, но не успявам да се унасям, сякаш нещо липсва за да се осъществи заспиването!? Оставам така до зори и тогава заспивам.
Когато беше пълнолуние си мислих, че е от луната, ама не е.
Вече повече от 20 човека ми споделиха същото и вече съм убеден, че не е случайно, но въпроса което ме мъчи е дали само в София или е в по голям район или пък в целя свят? свързано ли е с някаква промяна в атмосферата или пък е от някаква химична гадост или друго, не знам.
Моля, всеки който има същият проблем или има някакво наблюдение по въпроса да сподели, дано да не е нещо сериозно.


Нямам го този проблем, защото изтощавам "батериите" до последно и трупясвам,най- често призори, но мога да споделя какво ме е приспивало доста често, точно защото не е трябвало да заспивам :D- ретроспекция на случилото се през деня- от момента на лягане до момента на събуждане сутринта в обратен ред, всичко, с подробности, в рамките на около 15- 20 минути. Един вид да извлечем полза от неуспеха. :)Ако пък не заспиш, пак няма да си капо. Това е полезно упражнение. :)
А достатъчно уморен ли си? Ако умът ти е пренавит или претъпкан с информация също е трудно или почти невъзможно да заспиш. Изхвърли баласта и ще заспиш.

Mirotvorec , вярно е това , което казваш. Аз си намерих идеалното време, но много трудно мога да го спазвам. Най- отпочинала съм ако легна към 21.30- 22 до към 23 часа / Ех, мечти!/ Тогава се събуждам наспана в 3- 4 часа като по часовник.
« Последна редакция: Май 24, 2009, 01:58:28 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен vesela

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 50
Re:Безсъние
« Отговор #4 -: Юли 29, 2009, 18:23:26 pm »
Недостиг на магнезий може да предизвика също безсъние - вечер не ни се спи, а сутрин не можем да се събудим. При мен това беше причината, когато го преживях и лесно се коригира - включваш повече храни, богати на магнезий...
"Бъди промяната, която искаш да видиш в света"

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
27557 Прегледи
Последна публикация Юли 19, 2011, 16:24:10 pm
от Hacko
0 Отговора
4720 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2008, 22:26:23 pm
от Крайчо
102 Отговора
46209 Прегледи
Последна публикация Януари 17, 2011, 22:08:28 pm
от marhs
7 Отговора
8456 Прегледи
Последна публикация Ноември 03, 2007, 01:57:04 am
от Joro Velev
11 Отговора
8432 Прегледи
Последна публикация Януари 01, 2010, 17:06:17 pm
от Max

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27