Автор Тема: Предизборна  (Прочетена 49559 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

buden

  • Гост
Re:Предизборна
« Отговор #60 -: Юни 20, 2009, 17:27:46 pm »
Аз пък искам да го направи.

Даже знаеш ли, ще взема аз да го направя, но ще ме подкрепиш ли!?

Ще ги натикам в затворите всички министри, които са били в управлението през последните 30 години. Присъдите ще са по заслуги. Ще им отнема собствеността на тях и на най-близките им роднини, ще я национализирам. Още ще направим телевизионно шоу "този бандит всяко хлапе го знае". Участниците ще са с маски, за да не ги разпознаят и всеки бандит-мутра-мафиот чието име бъде споменато ще бъде съден. Няма да ги има тези висящи дела, тези гаранции, животът по затворите ще се съживи и усмихне като майско слънце. С риск да ни наложат ембарго. Все ще има страни с които ще можем да сме в приятелски отношения, защото ще бъда диктатор само с тези които го заслужават :) Каквито си поискат атентати да ми правят все ми е тая. И понеже нямам имперски амбиции, ще направя изборите след моето управление-чистка, както участникът  Bile предлага ето тук:
http://www.voininatangra.org/modules/ipboard/index.php?showtopic=2391&view=findpost&p=35486

Какво друго да направя, ами предлагайте. Освен да ви обещая, че ще спазя всичките ви заръки незнам какво друго. А ако не ги спазя може да ме запалите жив на клада за назидание на някой площат и докато изгарям да ме замервате с гръцки домати.

Нямам специални познания по икономика, история или пък право, познанията ми са другаде. Но имам достатъчно морал и хъс да наема екип и да им дишам във вратовете тежко, макар и с нелош дъх.
« Последна редакция: Юни 20, 2009, 19:12:26 pm от buden »

Неактивен irgnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Предизборна
« Отговор #61 -: Юни 20, 2009, 18:46:26 pm »
От това че няма да гласувате печелят БСП и ДПС.

Ако ви харесва какво се случваше в държавата последните няколко години, тогава не гласувайте.

Аз определено ще гласувам, като се колебая между Атака и Зелените.

Ще следя по нета прогнозните резултати в изборния ден и ако Зелените са близо до влизане в парламента ще гласувам за тях, ако не - тогава за Атака.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Предизборна
« Отговор #62 -: Юни 20, 2009, 22:53:51 pm »
Аз пък искам да го направи.

Даже знаеш ли, ще взема аз да го направя, но ще ме подкрепиш ли!?

Ще ги натикам в затворите всички министри, които са били в управлението през последните 30 години. Присъдите ще са по заслуги. Ще им отнема собствеността на тях и на най-близките им роднини, ще я национализирам. Още ще направим телевизионно шоу "този бандит всяко хлапе го знае". Участниците ще са с маски, за да не ги разпознаят и всеки бандит-мутра-мафиот чието име бъде споменато ще бъде съден. Няма да ги има тези висящи дела, тези гаранции, животът по затворите ще се съживи и усмихне като майско слънце. С риск да ни наложат ембарго. Все ще има страни с които ще можем да сме в приятелски отношения, защото ще бъда диктатор само с тези които го заслужават :) Каквито си поискат атентати да ми правят все ми е тая. И понеже нямам имперски амбиции, ще направя изборите след моето управление-чистка, както участникът  Bile предлага ето тук:
http://www.voininatangra.org/modules/ipboard/index.php?showtopic=2391&view=findpost&p=35486

Какво друго да направя, ами предлагайте. Освен да ви обещая, че ще спазя всичките ви заръки незнам какво друго. А ако не ги спазя може да ме запалите жив на клада за назидание на някой площат и докато изгарям да ме замервате с гръцки домати.

Нямам специални познания по икономика, история или пък право, познанията ми са другаде. Но имам достатъчно морал и хъс да наема екип и да им дишам във вратовете тежко, макар и с нелош дъх.

Това го иска сигурно всеки от този форум, включително и аз!
Цитат
Но имам достатъчно морал и хъс да наема екип и да им дишам във вратовете тежко, макар и с нелош дъх.
За съжаление само това не стига. В политиката се влиза само с много пари, както е и задължително да си омърсен. Ако си чист, ще те смачкат или просто ще те вкарат в Играта. Ако не вярваш, просто се обърни назад.
Мислете за алтернативна борба извън мръсната игра. Тогава много хора ще се включат.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

buden

  • Гост
Re:Предизборна
« Отговор #63 -: Юни 21, 2009, 00:05:35 am »
Безструктурни протести, без лидери или организации, които да дирижират хората.
Да си направим един списък тук с личностите които искаме да бъдат вкарани в затвора, и да поискаме да ги вкарат без да бъдат съдени. Ей така за кеф, защото ние сме народът и трябва да се слуша нашата дума.

Според вас имаме ли основание за подобно искане?


Неактивен 4i4obil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re:Предизборна
« Отговор #64 -: Юни 21, 2009, 01:57:33 am »
Един протест няма как да се самоорганизира. Винаги има инициативна група, която се занимава по-сериозно. Освен това, протестът трябва да има "Глас" - някакво представителство. Не съм чувал за армия без пълководец.

Това с исканията си е чиста "диктатура на пролетариата". Опасявам се, че може да се окаже по-ефикасната тактика. "На зла круша - зъл прът".

По-рационалното решение да се започне интернет пропаганда за събирането на 1 000 000 подписа за референдум.

Друг вариант е да се създаде конкретна "гражданска структура", която да оказва натиск върху определени партии. Един вид: "Ние, вашите избиратели, настояваме да направите 1., 2., 3. ...".
 Винаги ще съществува заплахата за "Глас"-ът да бъде компрометиран, репресиран или да дезертира от поста си. В същността си организацията трябва да се състои от много взаимозаменяеми групи - "Глас"-ове. Да не говорим за характеристиките на всеки един член. Тук изниква основната трудност - Как да се съберат, съчетаят и калят тези "полубогове". Въпреки това, този вариант изглежда по-осъществим.
 Зпочнах да мисля за подобна схема преди време и лека полека нещата започват да си идват на местата. В дъното на структурата стоят (естествено) отделните хора. Следващото (I) ниво могат да бъдат малки групи събрани по конкретен и силен признак, какъвто е роднинството и семейството. Тук връзките обикновено са силни и загрижеността един за друг между членовете играе решаваща роля. Всяка група от I-во ниво избира свой представител за следващото ниво. На II-ро ниво представителите се обединяват чрез друга силна връзка - приятелство (например). Мисля, че може да се разчита на това. Естествено пак се избира представител на всяка гръпа за следващото ниво. И така схемата се развива нататък.
Много важно е нивата да не са много, за да се запазват връзките между тях. 3 до 4 вероятно ще е добре, пък и в края на краищата в групата от IV-то ниво ще има един човек, който представлява всички нива "на доброволни начала" , а за това трябват време и сили.
 Оттук нататък могат да се формират "Глас"-овете, като всеки от тях има представителство в "Общо събрание". Общото събрание се събира при нужда и решава кой от "Глас"-овете да "оглави" организацията в конкретния случай.
 Може би най-важното е инициативите да тръгват само от най-ниското ниво. Общото събрание може само да следи за спазването на реда и да отправя "допитвания" към структурата. Трябва да се осъществи здрава хоризонтална (информационна) връзка на ниските нива, за да се избегнат залитания от страна на "представителите".

 Ще опитам да съчиня един пример ...
Да речем, че имам семейство и деца и това е моята група от I-во ниво. Един ден синът ми се връща от училище и разказва как учителката по история им е казала, че "робството" всъщност е "присъствие". Нека приемем, че нашето семейство е на противоположното мнение и искаме да се направи нещо по въпроса. Този въпрос можем да обсъдим с произволен брой хора (и групи I-во ниво), за да добием представа дали и колко от тях са на същото мнение. При така добитата частична яснота относно мнението на "обществото" ние решаваме какво би било добре да се направи. Представителята на нашето I-во ниво отнася проблема (и евентуалното решение) до групата на второ ниво. Тук може отново да се направи хоризонтална връзка с други групи от същото ниво ,за да се "изчисти картината". Така се процедира нататък, докато(и ако) "Въпроса" стигне до "Глас"-а. Явно проблема се е оказал важен за "организацията" и трябва да се събере "Общото събрание". Тук исканията се привеждат в окончателен вид и се избира "Глас", който да ги представи пред "обекта на натиск" :)). При конкретен казус, прдставителят на групата от I-во ниво започнал "данданията" автоматично преминава в по-високите нива и участва в "Глас"-а като "Специален Представител" с особени правомощия. Бидейки най-запознат и заинтересован той трябва да следи да не се изкривяват тълкуванията и др. Накрая Организацията излиза с конкретни искания към своите "подопечни представители" във "властта", които да действат по-нататък. При достатъчно развитие и членска маса няма как да не проработи.

Нещо такова

Неактивен babitak

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Предизборна
« Отговор #65 -: Юни 21, 2009, 02:18:38 am »
Добре е, хората най- после да осъзнаят, че няма да излезем от надупената поза, ако не спрат да гласуват за "по- малкото зло"!! Точно това им внушават по ТВ  и те изпълняват чинно.

Да се гласува за млади, неопетнени и доказали се с активната си гражданска позиция хора и партии! Иначе нямаме право да се оплакваме, като се замени само един боклук с друг.
Ами за кого да гласуваме?За "по-голямото зло" ли? Хахах не мисля ,но явно ти си намерил ключовата партия която за в час ще ни оправи бакиите ,сподели ни ако е възможно коя е ,за да знаем ние непросветените хорица които гласуваме за "по-малкото зло" да знаем за кой да гласуваме все пак :)

buden

  • Гост
Re:Предизборна
« Отговор #66 -: Юни 21, 2009, 05:26:46 am »
Така, така. Ето, че се стига отново до организацията. А именно тя е основната разлика/проблем: неорганизирана маса хора С/У организирани структури с управленско ядро.... неорганизирана маса хора С/У организирани структури с управленско ядро...

Нужно ни е да се обединим около един единствен факт. Как се развива България през последните 20 години? Случилото се лошо измества ли случилото се добро? Та това би трябвало да е достатъчно.
« Последна редакция: Юни 21, 2009, 18:12:21 pm от buden »

Неактивен alhimika

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 64
Re:Предизборна
« Отговор #67 -: Юни 22, 2009, 14:51:42 pm »
Бе не разбирам много от политика ама това което виждам е, че единствения (от тия дето се борат да управляват) които използва европейските пари по предназначение е Б.Борисов. За последно видях че е направил 8км. велоалеи.
А тия антиклипове е много ясно че са пуснати от тъпите комуняги. Това само показва колко жалки са .
„Хората ще ви съдят по това, което сте построили, а не по това, което рушите“  OBAMA

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Предизборна
« Отговор #68 -: Юни 22, 2009, 14:57:39 pm »
Бе не разбирам много от политика ама това което виждам е, че единствения (от тия дето се борат да управляват) които използва европейските пари по предназначение е Б.Борисов. За последно видях че е направил 8км. велоалеи.
... които за нищо не стават и са си чисто отбиване на номера. А колко пари са дадени за тях?
« Последна редакция: Юни 22, 2009, 14:58:33 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Предизборна
« Отговор #70 -: Юни 22, 2009, 15:31:20 pm »
Добре е, хората най- после да осъзнаят, че няма да излезем от надупената поза, ако не спрат да гласуват за "по- малкото зло"!! Точно това им внушават по ТВ  и те изпълняват чинно.

Да се гласува за млади, неопетнени и доказали се с активната си гражданска позиция хора и партии! Иначе нямаме право да се оплакваме, като се замени само един боклук с друг.
Ами за кого да гласуваме?За "по-голямото зло" ли? Хахах не мисля ,но явно ти си намерил ключовата партия която за в час ще ни оправи бакиите ,сподели ни ако е възможно коя е ,за да знаем ние непросветените хорица които гласуваме за "по-малкото зло" да знаем за кой да гласуваме все пак :)

За когото ТИ искаш! Гласувай, не гласувай, прави, каквото искаш. Това е ТВОЯТ избор. Но първо се допитай до съвестта си.
Аз се допитах до моята и имам отговор, но това е МОЯТ отговор.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

buden

  • Гост
Re:Предизборна
« Отговор #71 -: Юни 23, 2009, 08:07:26 am »
Magnolia, благодаря за линка.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Предизборна
« Отговор #72 -: Юни 23, 2009, 08:36:49 am »
"Идея за България" не са ми любимци, но в случая се съгласявам, че най-добрия начин да покажа среден пръст на цялата политическа върхушка е чрез невалидна бюлетина.
Не мисли като човек!-Крион

trader

  • Гост
Re:Предизборна
« Отговор #73 -: Юни 23, 2009, 19:32:23 pm »
N:16 бюлетина Малко или много са патриотично настроени.Да поразбаркаме "картите" на големите партии :)

cdms

  • Гост
Re:Предизборна
« Отговор #74 -: Юни 23, 2009, 19:53:52 pm »
Ако пуснете недействителни бюлетини, вотът не ви се брои. По-този "протестен" начин давате на тепсия властта в ръцете на ДПС.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27