Автор Тема: Вегетарианството  (Прочетена 279214 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Вегетарианството
« Отговор #1035 -: Септември 16, 2010, 11:03:23 am »
Каквото трябва да се каже, ще го кажа, но сигурно няма да бъда разбран от мнозина и просто ще дам още едно рамо на лавината на темата. Но тези малко, които схванат за какво става въпрос, си струват повече от неразбралото мнозинство =P


Как мислите се провеждат процесите в организма? Например... как се движи кръвта, защо? Как се секретират стомашните сокове, защо? Как например един секретиран върху стомашното съдържимо ензим хваща точно това, което трябва и го носи обратно през чревната стена в кръвта и тн, и защо? Крака ли има или какво, някой да не би да го е видял?

Това са много важни въпроси.

Защото, замислете се, нищо от онова, което биологията констатира, не е било наблюдавано. Това са само предположения по метода на изключването. Ако прочетете тези две изречения пак, и ако сте здравомислещи хора, доверието ви в цялата биология би трябвало вече да се е струтило.
А тя (биологията) е толкова категорична, че сякаш се опитва чрез чисто убеждение да придаде на предположението си повече истинност. Значи трябва да се замислим за това плашливо поведение. Кой се страхува от това, да бъде опроверган? Онзи, който се страхува тъкмо от онова, което е открил.

И кое поражда страха, ще видим на края на темата.


Биологията е открила много неща, нека не бъда разбран накриво. Само че тези неща не могат да бъдат обявени на хората, понеже би се разпаднал целия социален строй, който сме постигнали на планетата до сега.
Огромната част от хората не са готови да разберат това - не са готови на ниво развитие. Те не са способни да реагират правилно на информацията, която биха разбрали.

Да "реагираш правилно" означава да обмислиш поведението си преди да реагираш, и да го обмислиш по градивен не само за теб, но и за всички, начин. Ако огромната маса хора на планетата не реагира правилно, ще последва невиждано безредие с последствия, които слабо се поддават на предвиждане.

Поради това, че биологията е една от науките, които държат ключовете за съсипването на основите на човешкото ни общество на планетарен мащаб (наред с другите две - физиката и химията), тя(биологията) е длъжна да поддържа този фарс с ензимчета, белтъчета, сокчета и тн. в името на добруването на всички онези, които не са готови за това, което е открито от тесен кръг.


Какво толкова е открито.


Открито е, че тялото функционира на електро-магнитен принцип. Всяко движение на частици в тялото е директен ефект от и се дължи изцяло на електро-магнитни отношения между различни електро-магнитни потенциали на различните тела.

Осмислете какво означава това. Това означава, че всичко онова, което не е наблюдавано (вие до сега си мислихте, че някой е наблюдавал стомашна секреция в действие?), е много вероятно да не съществува. Или най-малкото съществува под много различна и "непозната" форма и поведение.

Представете си само - в носа постъпва миризма, в следствие на това веднага там, където трябва, започва да се натрупва електро-магнитен заряд. Ще рече промяна на електро-магнитните потенциали.
Докато храната попадне в стомаха, разликата между електро-магнитните потенциали на органичните частици е достатъчна, за да бъдат отблъснати (секретирани) една от друга.
Тези, които са отблъстани (секретирани) имат такива електро-магнитни характеристики, че се привличат тъкмо към точно определени частици от храната.
И забележете - след самото им "слепване" на базата на различните електро-магнитни потенциали, това слепено тяло придобива свойствата на макро-частица. Точно както залепването на два магнита малко или много го превръщат в един цял сложно-съставен магнит.
Още в самото начало, електро-магнитните потенциали на частиците са така предвидени, че когато тази макро-частица бъде сформирана, нейният електро-магнитен потенциал да има такива характеристики, че да се привлича по електро-магнитен път до онези места, на които трябва да отиде... да кажем власинките на чревната стена.

Ако някой, който се интересува от тези неща е прочел горното, би трябвало в момента да е много възбуден. Това е научният отговор на това защо онези на изток, когато миришат храната си и прекарват повече време в нейното спокойно ядене, се чувстват по-наядени и като цяло всичко протича по-добре. Защото те отделят нужното време за образуване на оптималните електро-магнитни потенциали, за да протече всичко по оптимален начин.

Онези, които се занимават с диети, също трябва да са много възбудени. Защото това е научното обяснение на апетита - възникването на електро-магнитни потенциали, сходни с дадена храна, саздава привличане към тази храна на чисто електро-магнитна основа, която определяме като моментно "хранително-вкусово" влечение.

Защо е по-добре да ядеш това, което ти се яде? Въпросът не е философски, въпросът опира до рационалност - след като имаш готова палитра от електро-магнитни потенциали, значи тази храна ще се усвои (ще те нахрани) най-добре в момента.


И защо тази информация да е обществено опасна и да е важно, дали предизвиква неправилни или правилни реакции?

Защото това очевидно означава, че няма никакво значение какво ядеш. Цялата храна на планетата е една и съща, има един и същи обективен ефект върху всички, а нейният субективен ефект въобще не се дължи на това каква е храната - дължи се на личния общо-телесен електро-магнитен потенциал.
Единственото, което има значение, е грижата за общия електро-магнитен потенциал на тялото.


Тук аз продължавам, но някой вече има сумати въпроси и веднага започва да си мисли, че може би не е точно така и вече е готов с идеята да напише опровергаващо-въпросително мнение.

Затова обяснявам останалото - изключително на базата на електро-магнитния потенциал, в тялото, във всеки един момент и всеки един миг, на всяко място и във всякакви мащаби, протича процес на трансмутация.
Всеки химичен елемен има свой електро-магнитен диапазон на потенциала, и преминаването на електро-магнитния потенциал отвъд характерния за елемента диапазон, сменя елемента.
Тук обаче вече отиваме във физико-химия и излизаме от темата. /Да, емпирично доказателство има, ако вече мислите да питате/


И сега вече продължавам.

Какво означава "грижа за общия електро-магнитен потенциал на тялото"?

Просто е. Какво се получава, когато изравните горната и долната граница на кръвното налягане? Движението на кръвта спира и никой не може да ви спаси.

Когато електро-магнитните потенциали в тялото бъдат изравнени, всичко спира. Понеже без разлика на потенциалите няма отблъскване и няма привличане, няма движение.

Грижата за общия електро-магнитен потенциал като цяло се състои в две неща:

1.Грижа за разликата в електро-магнитните потенциали на микро-телесно ниво.
2.Грижа за силата (по-голям, по-добре) на общия телесен електро-магнитен потенциал на макро-телесно ниво.

И двете неща могат да бъдат постигнати чрез много и разнообразни методи и начини, за чието обобщение е нужно да се състави цяла енциклопедия.


Но... кои са нещата, които преебават (изравняват микро- и намалят силата на макро- електро-магнитния потенциал) магнетизма?

За тях също трябва да се състави цяла енциклопедия. Някои от тях са:

1.Разположението на изкуствените тела и на телата въобще - неадекватното градоустройство, архитектурата и прочие., фън-шуй ако щете.
2.Взаимодействието с неадекватни електро-магнитни потенциали - монитори, компютри, скенери, и маса излъчватели и приемници.
3.Природни причини - слънчеви изригвания, вулканична дейност, гео-магнитни явления и прочие и прочие.
4.Самото съзнание - мозъкът е усилвател на електро-магнитни импулси.



Всичко се свежда до това. А това е единственото, което модерният човек не знае, че съществува.


И фактът, че не всеки може да понесе осъзнаването на факта, че сме живи по магията на неизвестен принцип, е достатъчен, това да бъде нещото, което никога да не се каже публично от официалните институции като научните и политическите.



П.П.
Но теологията е най-искрена от всички - "не се знае точно защо сме живи".
« Последна редакция: Септември 16, 2010, 11:13:07 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Вегетарианството
« Отговор #1036 -: Септември 16, 2010, 11:15:15 am »
И веднага нещо по-конкретно по темата:

Яденето на дадена храна също може да бъде използвано за контрол над общия електро-матнитен потенциал на тялото.

И защо има "порсветлени", които са си всеядни? Боже, толкова е просто, но е толкова дълго... просто нямам време в момента. Ще обясня скоро.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Вегетарианството
« Отговор #1037 -: Септември 16, 2010, 11:24:23 am »
Чакам с нетърпение продължението на обяснението. :)
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен SunMoon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Вегетарианството
« Отговор #1038 -: Септември 16, 2010, 15:06:29 pm »
sedere, първо, поста ти ужасно би объркал някои хора с втълпяването ти на разни догми и грешни изводи.

Второ, има няколко вида полу-вегетариански диети:
Песцетарианизъм - допуска консумацията на риба в ограничени количества.
Полотарианизъм - допускат консумацията на домашни птици в ограничени количества.
Видовете вегетарианство за следните:
Лактоововегетарианци - не се яде месо и риба, но се консумират мляко, млечни продукти и яйца.
Лактовегетарианци - изключват и яйцата освен месото и рибата, но приемат млякото и млечните продукти.
Вегетарианци - при пълно вегетарианство в което не консумират месо, риба, яйца и млечни.
Вегани - напълно са изключени животинските продукти както при вегетарианството, но и не се използват дрехи и изделия от животни.
Суровоядци - не консумират животински продукти в това число, месо, риба, яйца, млечни и техните производни. Не се ядат термично обработени храни. Единствените обработки които се извършват на храната са: пасиране и дехидратиране (сушене при ниски температури с помощта на дехидрататор).
Фрутарианци - хранят се само с плодове, семена и ядки.
Sproutarian (би трябвало да се превежда като спроутарианци) - хранят се с кълнове, зеленчуци и понякога плодове.

Трето, по големият процент от хората не могат да си набавят домашно мляко, месо и яйца както плодове и зеленчуци от градинката на баба/дядо. Дори и да беше възможно, количествата нямаше да изхранят и 1/4 от българското население.

Четвърто, вътрешното усещане на доста хора крещи за МакДоналдс, КФС, Бъргър Кинг, Събуей, както и за Кока Кола, разни други боклукчиви напитки и храни и т.н. Вътрешното усещане на повечето деца крещи за близалки, бонбонки, шоколади, сладки и прочие. Това "вътрешно усещане" е просто един манипулиран мозък зависим от разни храни.

Пето, спирането на месото и млечните се прави с времето, а не от раз. Митовете за "набавяне на калции и витамин б12" отдавна са разбити.

Шесто, за мен най-правилното хранене е със сурова растителна храна.
Пускам няколко линка по темата:
Най-добрият филм който съм гледала на тема хранене, подробно обясняват как суровата храна лекува рак, сърдечно съдови заболявания, диабет и т.н
http://zamunda.net/details.php?id=206690&hit=1
Хранителна левкоцитоза или какво става когато си хапваме готвено
http://www.nanocom-bg.com/test/index.php?option=com_content&view=article&catid=3%3Alyubopitno&id=32%3Akuhnyata&Itemid=16
Малко инфо за народи които се хранят почти изцяло със сурова храна
http://www.kak-da.com/най-здравословното-хранене.html
Народът от пустинята
http://www.lekove.bg/articles/view/12/456
И там където децата не ядат подсладени кремчета
http://www.lekove.bg/articles/view/12/450




Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Вегетарианството
« Отговор #1039 -: Септември 16, 2010, 17:17:18 pm »
Добре сега от тези където ги изброи едва ли не отговарям на всички критерии. ;D


Песцетарианизъм-ям риба два-три пъти в месеца.
Полотарианизъм-това също от време на време.
Лактоововегетарианци-консумирам ги млечните продукти от бебе.
Вегетарианци-така ям и храни като вегетарианците.
Вегани-дрехи не използвам от животни.
Суровоядци-да правя го не ям само термични храни.
Фрутарианци-Имам дни където ми се ядат само такива неща.
Sproutarian- Да понякога се храня и с кълнове.

Не знам създавам си с впечатление, че си представяте месоядните само да набиват пържоли. Има и такива, но аз съм си изградил собствен начин на хранене където включва и всички горе изброени неща. Тогава към коя група съм?
Както казах горе долу една седмица в месеца да ям месо естествено в различни дни когато ми се дояде.

Трето, по големият процент от хората не могат да си набавят домашно мляко, месо и яйца както плодове и зеленчуци от градинката на баба/дядо. Дори и да беше възможно, количествата нямаше да изхранят и 1/4 от българското население.

Така е като много голяма част се изнесоха в градовете. На мене по бащина линия са от село, а по майчина са кореняци софиянци.
От малък съм свикнал на природа и сега ходя лятото по дава пъти в седмицата на Витоша за коприва,билки да си бера или просто за разходка.
Лично аз не съм стъпвал в поликлиника от 4 години забравих как изглежда личната ми лекарка. ;D

Четвърто, вътрешното усещане на доста хора крещи за МакДоналдс, КФС, Бъргър Кинг, Събуей, както и за Кока Кола

От почти вече 19 години такива неща съм ял максимум 15 пъти не повече. Колата малко по-често, но по груби сметки за година не повече от 7-8 литра да ми се събират и то я пия само като се събираме по купони с познати.

Вътрешното усещане на повечето деца крещи за близалки, бонбонки, шоколади, сладки и прочие.

Тези рядко ги ям два-три пъти в месеца. Шоколад ми харесва само натурален.
Най-любимото ми сладко е смлени орехи с мед. :)
Изградил съм си вътрешно усещане за храненето такова каквото знам, че ми харесва и е по моя си път.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Вегетарианството
« Отговор #1040 -: Септември 16, 2010, 17:39:42 pm »
Не съм против вегетарианството. Щях да споделя в оная бивша тема "Против"вегетаринството  :drinks:...
Тука само за ядене се говори или поне напоследък.
Нещо за пиене.. някой преди щеше да прави тема за чайчета нещо..
 
Цитат
Тогава към коя група съм?
sedere от групата на всеядянството.
Та аз съм от групата на всичкоядянството, да я мисли плеядианството. ;D  

П.П.
Хубаво е, че анкета сте спуснали полезно нещо е ама с още два отговора поне.
Например: Искам да стана обаче немога. ;D
Когато не ям месо  ден, два три чистотата веднага се усеща.
Мога да стана но не виждам смисъл пък и не намирам сили, както и условия.
Някой хора казват, че когато човек не иска да направи нещо винаги намира повод, причина и пр. Не е така. Те си намират причина когато нямат избор.
Би било добре поне постите да се спазват. Неслучайно са в определени сезони.





« Последна редакция: Септември 16, 2010, 18:25:12 pm от fishbone »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Вегетарианството
« Отговор #1041 -: Септември 16, 2010, 18:36:37 pm »
А чувал съм да казват, че месоядните смърдяли.
Да смърдят, ама на някои им смардят главите и мозъците. Те са по опасни.
Аз лично съм срещал вегетарианец който смърди. Даже и такъв който нищо не яде почти.

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Вегетарианството
« Отговор #1042 -: Септември 16, 2010, 20:19:58 pm »
Спорте - Респект  :drinks:

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Вегетарианството
« Отговор #1043 -: Септември 16, 2010, 23:45:15 pm »
Лейди Га(р)га иска да каже нещо на месоядните ...






Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Вегетарианството
« Отговор #1044 -: Септември 17, 2010, 00:56:03 am »

Въпрос на личен избор е !  Не става с доказване или филосовстване. Това е като да си избереш ценностна система, в която да вярваш. Колкото хора толкова и идеали .....
[/quote]
 
  :) Точно така смятам и аз , че храната за всеки е въпрос на личен избор и подражание на семейната среда. По-долу видях, че си ме цитирал и явно изказваш недоволство към неядящите умряла храна. Онова, което писах там е от личен опит, когато дълго време не консумирам животински храни, определено съм много по-здрава и емоционално балансирана. Агресията се свежда почти до нула. Обаче когато се върна към животинските мазнини, се усеща покачване на нетърпеливостта и агресията също. А и животинските храни са пряко свързани с лабилността на имунната ни с/ма, все пак сме млекопитаещи, но до определена възраст, след която нямаме нужда от толкова градивни елементи... :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Linosin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:Вегетарианството
« Отговор #1045 -: Септември 17, 2010, 05:09:05 am »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Вегетарианството
« Отговор #1046 -: Септември 17, 2010, 07:31:54 am »
В момента е много важно да направя някои наблюдения, затова съм се върнал към всеядството почти напълно. До сега не съм описвал невероятния стрес, през който премина тялото ми след първата седмица на готвена храна, някой пъ тще го спомена сигурно.

Но продължавам да пиша в темата, понеже единственото, към което не успях да се върна, това е месото.

Когато човек е бил всеяден, после вегетарианец, после суровоядец, после строг плодоядец за известно време, и когато след 3 години се връща към цялата позната кухня, но не може да преодолее връщането към месото... тогава може би наистина трябва да се замислим дали месото не е по-различно от всичко останало?

Да, различно е. Да, месото е частен случай на храна и не може да се обобщава с каквото и да е друго, било то на философска или фактическа база.


Това е мой личен опит. И съм обяснил първопричината на този емпиричен опит няколко мнения по-горе.


П.П.
Знаете ли, за времето, за което съм живял, съм останал със силното впечатление, че хората, които обясняват решенията си с "личен избор", всъщност нямат никакво обяснение на решенията си.

И когато такива хора си обяснят решенията, които взимат (кое ги кара да ги взимат и как), те изведнъж спират да говорят за "личен избор" и все повече започва да ги занимава въпроса за това доколко съществува личен избор и доколко съществува задължителен избор, но личен по внушение.

Неактивен torino

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re:Вегетарианството
« Отговор #1047 -: Септември 17, 2010, 22:58:46 pm »
бях обещал да не пиша повече в тая тема,но няма да си спазя обещанието и ше напиша само няколко изречения.Първо като се делите на вегетарианци всеядни вегани и още около 10-20 вида такива не постигате нищо освен омраза.превръщате се в същите хора и реклами по телевизията от които уж бягате.Не може да искаш всеки да бъде вегетарианец или всеяден,всеки си има различни виждания, не можеш да натякваш на хората постоянно как месото било вредно и за нищо не ставало или да казваш колко вредно е да живееш без месо.Доста експерименти съм си правил с храната и разбрах едно още преди много време и то е че всичко ми е в глупавия мозък,няма значение какъв ше си,а как се възприемаш.Няма значение какво ше ядеш има значение как го възприемаш.Като не ядеш месо нито ше станеш по-умен,нито по осъзнат нито нищо просто мозъка ти иска да станеш такъв или обратното.Те хората отдавна са го открили плацебо ефекта.С това разделение постигате само едно единствено нещо.Омраза.Това от което уж бягате.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Вегетарианството
« Отговор #1048 -: Септември 17, 2010, 23:24:56 pm »

Не е точно така. Плацебо от латински значи "ще бъда харесван" или нещо такова. Самовнушение с една дума. Защо месядците не вземат да си внушат по-добро здраве, по-малко ракови заболявания, по-малко атеросклероза, по-малко интоксикация и още...

Бидейки вегетарианец, положителните последици се проявяват от само себе си.
« Последна редакция: Октомври 13, 2010, 21:23:50 pm от Mirotvorec »

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Вегетарианството
« Отговор #1049 -: Октомври 06, 2010, 13:24:51 pm »
...Не може да искаш всеки да бъде вегетарианец или всеяден,всеки си има различни виждания, не можеш да натякваш на хората постоянно как месото било вредно и за нищо не ставало или да казваш колко вредно е да живееш без месо.Доста експерименти съм си правил с храната и разбрах едно още преди много време и то е че всичко ми е в глупавия мозък,няма значение какъв ше си,а как се възприемаш.Няма значение какво ше ядеш има значение как го възприемаш.Като не ядеш месо нито ше станеш по-умен,нито по осъзнат нито нищо просто мозъка ти иска да станеш такъв или обратното.Те хората отдавна са го открили плацебо ефекта.С това разделение постигате само едно единствено нещо.Омраза.Това от което уж бягате.
[/quote
 
  :)Дааам, всеки има предпочитания и вкусове относно храната, която все пак от ни води до едно или друго състояние на ДУХА и ТЯЛОТО. Само ми е трудно да се съглася, че няма значение какво ядем!
 Доста пъти съм писала, че животинските храни са мъртви,вредни поради закодираната в животните агресия и ред други подобни вреди, но сега ми се иска да питам, дали всеки вегетарианец или веган пишещ в този форум, е свел агресията си до 0? Вярва ли, че може да пребори и най-тежките болести? И защо действително да не приемем месоядните като равни, нали всеки в някое прераждане е бил и месояден?   :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27