Автор Тема: Вегетарианството  (Прочетена 279225 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен aketto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
Re:Вегетарианството
« Отговор #1050 -: Ноември 17, 2010, 17:03:56 pm »
@Спорт-Здраве4, ти с лека ръка отрече цялата медицина, барабар с биохимията и всички взаимосвързани науки.../преди да пишете мнения по ардес на биология, биохимия и т.н. поне преди това прочетете един учебник по тези предмети/.
« Последна редакция: Ноември 17, 2010, 17:08:01 pm от aketto »

Неактивен xdevil1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 30
Re:Вегетарианството
« Отговор #1051 -: Ноември 17, 2010, 19:50:28 pm »
« Последна редакция: Ноември 17, 2010, 20:13:02 pm от xdevil1 »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Вегетарианството
« Отговор #1052 -: Ноември 17, 2010, 19:56:42 pm »
aketto, аз съм дипломиран биолог и магистър по биоинформатика. Прочел съм много книги и учебници. В много отношения обаче съм съгласен със Спорт-Здраве4. Особено за медицината и нейните индоктринации. В учебните планове за висшите учебни заведения по специалност Антропология още се преподават остарели схващания за еволюция на човека. Ако това ще те успокои, мога да ти кажа, че професор по Генетика и Теория на еволюцията вярва в космогонията като произход на съвраменния човек, но не смее да го говори това пред студентите. Професор по Анатомия на човека ми е споделял, че винаги преди първа лекция казва на студентите, че това, което преподава е чисто и просто официалната версия и много от истините се прикриват.
« Последна редакция: Ноември 17, 2010, 20:00:04 pm от sidewinder »

Неактивен xdevil1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 30
Re:Вегетарианството
« Отговор #1053 -: Ноември 17, 2010, 21:33:28 pm »
В подкрепа на суровоядството:

   Суровите храни съдържат необходимите ензими за бързото и пълноценното им усвояване (за пример вземете семената, които имат високо концентрирано съдържание на хранителни вещества необходими за растежа на растението - как то ги усвоява? защо са полезни кълновете и как се е променило съдържанието на хранителни вещества? ).

   Чрез термична обработка всички ензими/витамини в храната драстично намаляват, а мазнините стават наситени, също така се образуват кацерогенни съединения.

   Потърсете какво е кандидата.

   Как ни помага да усвоим храната микрофлората в организма ни (ако не сме я изтребили с антибиотици и липса на подходяща храна за здравословна микрофлора)- тя образува нужни витамини, които "няма от къде да се вземат освет от месни/млечни продукти", като В12 (Вземете за пример коалата, която яде само евкалиптови листа, а има достатъчно витамини , протеини и тем подобни. А от къде? )

  Защо е било полезно киселото мляко и на какво се е дължало дълголетието на българите ( Постните диети и месо само по празници? Лактобацилус Булгарикум? Живота сред природата в селата? Прясна храна без ползване на изкуствени методи за отглеждане? Ежедневни физически "упражнения")

  Опитайте се да си отговорите на поставените въпроси със свое проучване. Не съм специалист но поне виждам някаква логика (надявам се  де). Погледнете за книгите на Луи Куне датиращи още от началото на 19 век.

"Raw foods also contain digestive enzymes that cooked and processed foods lack. The digestive enzymes that Nature provides with the raw fruit, vegetable, or meat is the perfect match for that particular food. If you don't get the digestive enzymes in the foods that you eat, your body has to make them. That requires energy and nutrients that's depleting of your energy resources. Many researchers who study those elements that contribute to longevity feel that the human body has a limited capacity and store of enzyme production over a lifetime. When your enzyme producing capacity expires, you expire! "

Източник на цитата: http://educate-yourself.org/nutrition/
Информация в подкрепа от руски сайт: http://livelymeal.ru/

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Вегетарианството
« Отговор #1054 -: Март 11, 2011, 16:49:24 pm »
Иначе,че е вредна консумацията на месо-зависи.За рибата ми е интересно какво мислят хората,които са избрали да са вегетерианци,суровоядци или вегани?


Става дума за нивата на съзнание в йерархичната подреденост. По-нагоре в йерархията - значи можеш да използваш тези под теб според личните си решения.

Йерархията е сложна, нека не влизаме в презумцията на някакво просто построение.

Най-сигурният начин за преценяване на йерархичното ниво, когато става дума за ядене например, е да се хвърли око на способностите.


Един камък има ли възможност да изяде едон растение? няма, значи е на по-ниско стъпало от растението. Едно растение може ли да изяде едно животно? Не, занчи животното е по-нагоре.
Това е принципа.



Работата е там, че не е съвсем установено точно на какво разстояние са животните от нас. Ние сме "по-високо" от тях, без съмнение, но от друга гледна точка ние в действителност нямаме средствата да ядем месото им. Тъй като храносмилателният ни тракт е по-пригоден за растителна храна, отколкото за месна храна.


По-пригоден не значи, че му е невъзможно да се справи с месо. Означава само, че еволюционната граница между нас и животните е достатъчно тънка, за да могат да се нарекат наши най-добри приятели.

И ако трябва да ядем толкова от нещо, колкото е йерархичната ни граница, то значи трябва най-малко да ядем месо от всичко останало.



А рибата със сигурност е по-надолу от бозайниците или птиците, тъй като не е известон на човека поведение на риба, която да показва любов към друга риба (китовете са бозайници, и дефлините).

И щом със сигерност е "по-надолу" от животно, значи със сигурност можем да ядем повече риба, отколкото месо от животно.


Това са грандиозни обобщения, тъй като не всяка риба понася на храносмилателния тракт на всеки. Това означава, че границата в тази йерархия е достатъчно тънка, за да играе роля дори индивидуалното положение на всеки (а не само като вид) в йерархията.


Можем също така да забележим, че човек всъщнос те най-пригоден да яде плодове, а не зеленчуци. И ако плодовете са бебетата на зеленчуците, то значи човекът е по-пригоде нда яде неразвитото съзнание на растението, отколкото развитото съзнание на растението.




И в този смисъл, обърни внимание, че ние сме храна за други неща по същия този начин. За тези неща вече има много и съмнителна информация...


И обърни внимание, че животните също могат да ядат нас. което отново показва, че в йерархично отношение ние сме почти на едно стъпало.
« Последна редакция: Март 11, 2011, 16:52:29 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Вегетарианството
« Отговор #1055 -: Март 12, 2011, 10:12:33 am »
Спорт-Здраве4,доста изчерпателна информация.:)Но за това последното,че се "хранят" някои същности с нас и следователно са по-развити от нас-може да е така,но може и да е другояче.Например,в момента в света има около 20 000 души,които се хранят само от Слънцето.Нали се храним,за да получаваме нужното ни количество енергия за тялото?Има хора,които и да искат-просто им е трудно да изключат месото от менюто си,затова,и аз стигам до извода-че самото хранене,и с какво е по някакъв начин свързано с нивото на съзнание на индивида.
А за рибата конкретно попитах,понеже я харесвам.Но от известно време насам ми е трудно да я ям.За рибите-не знам дали могат да показват някакви форми на любов,а и да могат(примерно грижа за малките рибки и прочие),може да е просто инстинкт.Но ми прави впечатление и нещо друго-когато един всеяден човек се откаже от месото-първите няколко дни до седмици/месеци(според зависи)-от време на време изпитва агресия без никаква причина на пръв поглед,което е странно?!
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Вегетарианството
« Отговор #1056 -: Март 12, 2011, 12:05:43 pm »
Тази тема винаги е била голяма, и всеки път, когато обясня цялото голямо нещо някъде, после все едно не съществува и хората продължават да се държат за старите си убеждения, които не им дават отговори и ги предпочитат пред новите убеждения, които отговарят на старите им въпроси.

Затова и се заех да се занимавам повече с човека, отколокто с това, което прави, защото... хахаха, хората не могат да направят нищо както трябва! =D


И сега нямам мотивацията отново да изсипя множество думи, за мен е прекалено рано сутринта -.-




Ще коментирам само, че трябва първо да се направи разлика между човешката природа и човешкото поведение.

Човешката пририрода е такава, че да посрещне всякакво човешко поведение.

Докато човешкото поведение се създава изключително от околната среда, материална и емоционална, обективна и субективна, където е заченат и роден, и на трето място където е израснал.

Човешката природа не подлежи на промяна, а човешкото поведение подлежи на промяна. За някои това е лесно, за някои това е трудно, тук играят роля много фактори.


Човешката природа прилича на празно гнездо, празна ниша, която чака да се заеме от човешкото поведение. така че човек може да промени всяка своя способност и качество, променяйки поведението си.

Така че трябва да се прави разлика дали е технически и практически възможно да се откаже някой от месото, или по-скоро му е практически и технически трудно да промени поведението си.



Следователно човешките трудности не бива да бъдат възприемани като аргументи, според които да съдим за обективната действителност в света. Нашите възможности и невъзможности не са доказателство за нищо, освен за самите себе си.



А агресията (има тема за това дали е нужна... как мили боже да не е нужна, след като е инструмент на съзнанието? въобще кой ги отваря такива теми?) също се използва от съзаннието в определени случаи, които го налагат. А съзнанието използва инструменти, когато върши някаква работа.
И когато поведението се променя, съзнанието върши най-много работа, защото преструкторира и реформира себе си. Такаче е нормалон да се появят много неща в този процес. Но защо забелязваме само агресията? Появат се еуфории и фалшива мимолетна любов също така.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Вегетарианството
« Отговор #1057 -: Март 12, 2011, 13:34:03 pm »
Не знам защо забелязваме първо агресията-аз за себе си мога да кажа защо това ми направи впечатление при отказването от консумацията на месо,а именно,че нямаше никаква конкретна причина.А всеразпространено е схващането,че за всичко си има причина.В случая предполагам,че има причина/причини,но са по-скоро вътрешни,отколкото външни.За това ми направи впечатление. :)
За другото-аз написах,че дори да иска човек му е трудно да се откаже от месото,тоест е възможно,но по-трудно,отколкото да продължава да си кара на хамбургери,пържоли и такъв тип храна.А като добавка-по телевизията се рекламират масово продукти с месо,има лекари,диетолози и т.н.,които твърдят,че липсата на аминокиселини,и вещества,които човек можел да си набави само от месото-водели до някои неща.Това,че хората не могат да направят нищо,както трябва-всъщност кой определя кое е както трябва или както не трябва?!;D
А за промяната-мисля,че човек,ако я иска е лесно,ако я отказва-тогава е трудно и то понеже даденият човек е приел,че ще му е трудно.Въпрос на мислене. :)И може би решение.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Вегетарианството
« Отговор #1058 -: Март 12, 2011, 14:33:33 pm »
Това,че хората не могат да направят нищо,както трябва-всъщност кой определя кое е както трябва или както не трябва?!;D

Самият човек, защото никога не се получава това, което е възнамерявал първоначално =)

Неактивен why_not

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re:Вегетарианството
« Отговор #1059 -: Март 12, 2011, 14:39:56 pm »
Темата за липса на разни неща в организма на вегетарианците винаги много ме забавлява, защото аз от раждането си (което беше отдавна :-X) не консумирам месо и яйца и категорично нямам забележки към организма си....  :)

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Вегетарианството
« Отговор #1060 -: Март 12, 2011, 15:59:12 pm »
Това,че хората не могат да направят нищо,както трябва-всъщност кой определя кое е както трябва или както не трябва?!;D

Самият човек, защото никога не се получава това, което е възнамерявал първоначално =)
Е,значи ли това,че винаги да се получава това,което човек е възнамерявал първоначално е ок?
« Последна редакция: Март 12, 2011, 18:03:53 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Вегетарианството
« Отговор #1061 -: Март 12, 2011, 16:24:46 pm »
Поставяме въпроса за съвършенството и стремежа към съвършенството в темата за вегетарианството. Няма ли да ни е срам да забием още един шамар на тази тема след всичко, което понесе? =p
« Последна редакция: Март 12, 2011, 17:38:28 pm от Mirotvorec »

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:Вегетарианството
« Отговор #1062 -: Март 25, 2011, 16:29:19 pm »
Какво ще кажете за твърденията, че Витамин В12 се съдържал само в животински продукти?

Идеи за алтернативни източници на Витамин В12?
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Вегетарианството
« Отговор #1063 -: Март 26, 2011, 00:02:07 am »
Яж непръскани череши. ;)
« Последна редакция: Март 26, 2011, 08:20:42 am от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Вегетарианството
« Отговор #1064 -: Март 26, 2011, 00:16:06 am »
Идеи за алтернативни източници на Витамин В12?

Натуропатите твърдят, че той нормално си се синтезира в микрофлората на червата. Задоволяването на нуждите на организма от В12 се извършва за сметка на неговия синтез в чревната микрофлора от кобалта, постъпващ с храната.
Но следва един парадокс - ако приемаме хляб с мая, маята разрушава синтеза на В12. Трябва да се използва хляб без мая, или покълнало зърно.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27