Автор Тема: Вегетарианството  (Прочетена 281857 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Вегетарианството
« Отговор #945 -: Април 07, 2010, 16:52:27 pm »
Когато пак отида до магазина, ако не забравя да ги погледна как се казваха, ще ги напиша. Но става въпрос за много малка бройка - мисля, че бяха 6 само и са 5 лв. кутията. Иначе са вкусни, е, с бяло брашно са и със захар и имат и шоколадова глазура.
Но по-евтино излиза да се направят домашно корабии или меденки, или каквото и да е друго от маслено тесто. Поне в къщи си ги правиме тези неща домашни и то ползваме типово брашно, студено-пресован зехтин, фруктоза, съответно като заместители на бялото брашно, олиото и захарта. Даже добавям и по 1 с. л. шипково брашно (за повече не е за препоръчване, защото е доста кисело) или по 1-2 с.л. царевично брашно или оризово.
« Последна редакция: Април 07, 2010, 16:55:46 pm от хадзапи »

Неактивен torino

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re:Вегетарианството
« Отговор #946 -: Април 08, 2010, 23:03:50 pm »
Тези статии от "zemqnazaem" или както е точно сайта вече са върховни глупости!

Чудех се как по-меко да ти отговоря и реших да е с едно сравнение. Така се изказа, че все едно да отидеш в Каабе и да започнеш да обикаляш по часовниковата стрелка.
Мисли малко по-трезво.
Повечето хора в тоя сайт не визирам никой по специално прочитат няколко статии и си мислят,че са открили топлата вода.Та същия случай е и с човека от сайта "земя на заем",прочел 5-6 статии,няколко интервюта и решил да изкаже високо компетентното си мнение в блог или там където бяха написани статиите(тъй като в реалния живот може би никой не го зачита)за това как млякото било много вредно,изкарано основен причинител на болести,след това месото си го изкараха направо някаква отрова.Разбира се и аз избягвам киселото мляко наблъскано с нишестета и препарати,прясното със срок на годност 2 години занапред и пълните с боклуци месни изделия,но да кажеш,че те в най-чистия им и натурален вид са вредни е просто смешно...  :flag_of_truce:

Неактивен JulesWinnfield

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Вегетарианството
« Отговор #947 -: Април 09, 2010, 18:26:37 pm »
Вредни са. Смешна е пропагандата на индустрията.

Неактивен torino

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re:Вегетарианството
« Отговор #948 -: Април 09, 2010, 23:35:31 pm »
Айде обоснови ми се,че са вредни ама не с неща дето са изпити през пръстите,а с реални факти ?

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Вегетарианството
« Отговор #949 -: Април 10, 2010, 12:02:29 pm »
Айде обоснови ми се,че са вредни ама не с неща дето са изпити през пръстите,а с реални факти ?

Въпреки, че въпроса не е зададен към мен, ще се опитам да ти отговоря.

Първо: В статията от сайта zemianazaem за млякото е изведена в сбит вид информация, която естествено е била проучена и е довела до съответните изводи. Едва ли ще се пише книга за всеки които желае доказателства за тази или онази информация. Ако не ме лъже паметта в шеисетте и няколко страници на тази тема има достатъчно подсказващи материали за вредността от млякото и млечните продукти. За да бъде обаче едно доказателство пълно не трябва да липсва един от факторите, а именно личния опит.

Второ: От личен опит мога да кажа, че млякото най-малкото е безполезно (за да не го нарека вредно). Как стигнах до този извод? Ами по лесния начин - пробвах!
Да започнем от твърденията за полезността на млякото:
- има калций който е много полезен за костите и зъбите
Наблюденията ми са върху зъбите по разбираеми причини (видими са  ;D ). Преди да спра да го консумирам винаги съм се учудвал, че колото и мляко да ям зъбите ми не се оправят. След като прочетох материали от този сорт като гореспоменатата статия реших да пробвам. Замених месото и млякото с ядки (всякакви) и ядково мляко. Ще вмъкна само, че изцяло преминах на суровоядство - идеята която е застъпена като цяло в горепосочения сайт.

Резултата: На третия месец имаше забележителна промяна в състоянието на зъбите ми - пародонтозата почти изчезна, корените на зъбите ми се заздравиха, а някои от резците ми (бяха се изпилили от нощно скърцане със зъби което в последствие изчезна) започнаха отново да се изграждат.

Извод: Щом като млякото не върши онази дейност която му се приписва, то аз не намирам причина да го консумирам. От експеримента ми, пастата за зъби също се оказа ненужна - защо да купувам нещо което не върши работа.
Та и аз като хората от сайта земя на заем няма да пиша книга (има си написани достатъчно) по темата, а само вмъквам личния си опит като доказателство към твърденията си  ;)

########################################
Още нещо - наблюдавам, че някои от постовете от последните две страници се въртят около поста пуснат от Гален - който казва, че е прегледал отгоре отгоре сайта както и коментарите и му е допаднал коментара на един от читателите на горепосочения сайт и го е цитирал. Между другото конкретния коментар цитиран от Гален съм го чел доста преди да се появи в тази тема и да си призная бях доста учуден да видя точно него из между всички мнения писани под темите в горепосочения сайт. В този коментар се изказва следното клише: Няма значение какво ядете, важното е да спортувате.

Нека разгледаме таза мантра която се повтаря от обществото на заинтересованите постоянно.
Защо да ям нещо което вкарва отрови в тялото ми, при това да изразходвам жизнена енергия за нейната преработка в храносмилателния ми тракт, натоварвайки целия си организъм, след което да отида във фитнеса и там да изразходя още от жизнената си енергия за да отстраня по-лесно отровите които съвсем съзнателно съм вкарал в себеси?

Друго твърдение от цитата на господина - Той се чувствал здрав като бик!
Аз ще му отговоря така - Всяка нова кола може да се кара постоянно на втора предавка с мръсна гас и всичко да е ОК, но до кога?

Неактивен torino

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re:Вегетарианството
« Отговор #950 -: Май 16, 2010, 21:09:00 pm »
Първо:Всичко това е до ген,аз пък например пия мляко от както се помня никога не съм спирал нито да пия,нито да ям,като отида на зъболекар едвам ми намират 1 кариес.Всичко това е строго индивидуалном,а ти ако искаш мини и на слънчева енергия ...
Помисли каква течност консумираш от майка ти,като си се родил и пак ми говори,да кажеш млякото и месото са вредни и не са били пригодени за човека е най-голямата глупост ...
Изказваш ми доводи от някакъв си блог,направен от няколко ентусиаста поровичкали се в интернет..Защо това не го каже някой дипломиран лекар или специалист ? Може би,защото има глава на раменете си и знае перфектно последствията от консумацията на тези продукти...
Излезте малко от филма и се замислете по-сериозно върху това,което пишете,а не да възприемате за истина първото по-остроумно нещо...

Неактивен JulesWinnfield

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Вегетарианството
« Отговор #951 -: Май 17, 2010, 02:20:30 am »
То след излизането от филма въобще няма да ядеш и пиеш. Въпроса е докато си във филма, кой точно е този филм. Явно ги избираме различно...

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Вегетарианството
« Отговор #952 -: Май 17, 2010, 12:49:12 pm »
Първо:Всичко това е до ген,...
Гена, който така удобно цитираш няма особена роля. Това е потенциал които може да се прояви или не.
Защо?
Защото неможе хората от поколение на поколение да правят едно и също, а пък да искат нещо да се промени.
Едно елементарно примерче:
Ако още пра пра бабати е ходела на работа с колело, но само по една и съща пътечка на която стъкларя перманентно си е изхвърлял счупените стъкла и тя си е пукала гумите, и ако всяко следващо поколение не променя маршрута, то имаме повтаряемост която се възприема като предопределенос. Първият който промени нещо по "сценария" предначертан от поколенията преди него, разбира, че такъв тип предопределеност не съществува.
Толкова за гените.

...аз пък например пия мляко от както се помня никога не съм спирал нито да пия,нито да ям,като отида на зъболекар едвам ми намират 1 кариес.
Всеки който се итиресува непредубедено от темата, най малкото щеше да знае как се появяват кариесите, както и останалите проблеми със зъбите и венците. И тъй като това е за друга тема, ще се въздържа от отговор.

Всичко това е строго индивидуално,...
Именно, тъй като всяко семейство си има изграден стереотип на мислене, готвене и хранене.

...а ти ако искаш мини и на слънчева енергия ...
Ако сметна, че ми е дошло времето, може и да го направя, но не виждам теб какво те засяга.

Помисли каква течност консумираш от майка ти,като си се родил и пак ми говори,да кажеш млякото и месото са вредни и не са били пригодени за човека е най-голямата глупост ...
Първо съм прочел, второ съм Помислил и трето съм Изпробвал, като с поледното ти едва ли можеш да се похвалиш, а част от резултатите съм написал в предишния си пост.

Изказваш ми доводи от някакъв си блог,направен от няколко ентусиаста поровичкали се в интернет...
Изказвам резултати от личния си опит, а не повтарям заучени фрази от бабино време...

Защо това не го каже някой дипломиран лекар или специалист ? Може би,защото има глава на раменете си и знае перфектно последствията от консумацията на тези продукти...
Казвано е и продължава да се казва, но за онези които се интересуват...

Излезте малко от филма и се замислете по-сериозно върху това,което пишете,а не да възприемате за истина първото по-остроумно нещо...
Филм е онази действителност, в която множество хора преживяват едно и също.
Тъй като аз вече съм се отказал да гледам клиширания и извехтял филм който "цивилизованото общество" ми предлага, шЪ мЪ извиняааш, мЪ не мош ме вкара пак да го гледам...  ;)
« Последна редакция: Май 17, 2010, 12:52:06 pm от emilkos »

Неактивен torino

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re:Вегетарианството
« Отговор #953 -: Май 17, 2010, 19:04:40 pm »
Окей,едва ли ще ти кажа нещо повече от това:
Първо: Не съм чувал или прочел никъде един дипломиран и образован човек да каже,че млечните продукти и месото са вредни.
Второ: Повечето от веществата,които се съдържат в месото нямат заместили,просто не същестуват такива.
« Последна редакция: Май 17, 2010, 19:10:49 pm от torino »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Re:Вегетарианството
« Отговор #954 -: Май 17, 2010, 19:35:32 pm »
Окей,едва ли ще ти кажа нещо повече от това:
Първо: Не съм чувал или прочел никъде един дипломиран и образован човек да каже,че млечните продукти и месото са вредни.
Второ: Повечето от веществата,които се съдържат в месото нямат заместили,просто не същестуват такива.


Оххх, защо отново? ??? Имам чувството, че се въртим в кръг с казуса вегетарианство.

Всеки новодошъл в темата започва да заплита кълбото, при положение, че сме го разплели вече. Аз лично започвам да се изморявам да изтъквам предимствата на вегетарианството.

Само това ще те питам: Как тревопасните изграждат тялото си без месо и са много по-силни спрямо размера си, отколкото човека?
« Последна редакция: Май 17, 2010, 19:39:45 pm от sidewinder »

Неактивен trapara

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Вегетарианството
« Отговор #955 -: Май 17, 2010, 22:56:43 pm »
Аз мисля да стана вега  ;D

Неактивен torino

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re:Вегетарианството
« Отговор #956 -: Май 17, 2010, 23:00:13 pm »
По природа хората са всеядни. Стомашно - чревния ни тракт е много по-близък до този на хищниците, отколкото на растителноядните животни.
Стомасите на тревопасните са 5-6 пъти по-големи от тези на хищниците спрямо размера на тялото,там живеят колонии бактерии, които синтезират протеин от погълнатите треви и по-специално фибрите в тях, които ние не можем да усвояваме.
Човек може да живее и с месо и без месо...
« Последна редакция: Май 17, 2010, 23:06:38 pm от torino »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Re:Вегетарианството
« Отговор #957 -: Май 18, 2010, 10:32:37 am »
По природа хората са всеядни. Стомашно - чревния ни тракт е много по-близък до този на хищниците, отколкото на растителноядните животни.
Стомасите на тревопасните са 5-6 пъти по-големи от тези на хищниците спрямо размера на тялото,там живеят колонии бактерии, които синтезират протеин от погълнатите треви и по-специално фибрите в тях, които ние не можем да усвояваме.
Човек може да живее и с месо и без месо...

Ако кланиците имаха стъклени стени всички щяха да са вегетарианци.

Пол Маккартни


http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,10494.msg97562.html#msg97562
« Последна редакция: Май 18, 2010, 13:19:11 pm от sidewinder »

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re:Вегетарианството
« Отговор #958 -: Май 31, 2010, 15:49:48 pm »
Значи аз съм зарибен на цялата история, но дори и вие май не разбирате вегетарианството? Значи не може да се убиват животните и т.н. за да се ядат, но плодовете и зеленчуците могат. Или те са мъртви и нищо не им се случва? Не знам на какво мнение и мислене сте, но според мен храненето въобще не трябва да съществува! Да си гладен е нужда на организма от енергия и ние си я доставяме по най – примитивния начин, като ядем „полезни” и не полезни неща… Въпреки това бихте ли ми казали кое е полезно и кое може да се яде от един вегетарианец? Какво правим когато плодовете и зеленчуците са пълни с ГМО?

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Re:Вегетарианството
« Отговор #959 -: Май 31, 2010, 16:20:59 pm »

Не си съвсем прав! Природата по презумпция е създала семената и плодовете да бъдат изядени. Не случайно в екологията и ботаниката има термин "Зоохория" - Разпространение на плодовете и семената посредством животни.

Да, примитивно е да се зареждаме с енергия и градивни вещества по този начин като се храним, но на този етап от развитието си, така можем. Когато се научим да материализираме всичко необходимо в себе си, храненето ще отпадне.

Полезно е това, към което се е приспособил организъма. Всяка рязка промяна на хранителния спектър води до липси на едно и пренасищане с друго.

Растенията не са пълни с ГМО, те са ГМО! Отбягваш ги и стимулираш местното производство като си купуваш плодове и зеленчуци, отгледани в България.
« Последна редакция: Октомври 13, 2010, 20:58:49 pm от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27