Автор Тема: Вегетарианството  (Прочетена 277443 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re: Вегетарианството
« Отговор #1095 -: Септември 14, 2012, 10:53:15 am »
Какво мислите за твърденията, че кръвната ни група определя с какво да се храним? Аз лично не мога да се съглася с тях.

Моята кръвна група не си я знам, но ако излезе, че съм нулева излиза, че в никакъв случай не трябва да ставам вегетарианец и едва ли не съм тръгнал към гробищата. A аз от 6 години единственото месо, което хапвам е риба и то доста рядко, всякакво друго месо съм го изключил от менюто си. Не мисля, че някога ще проям месо, просто така го чувствам за себе си и не мога да се съглася, че кръвната ни група ще решава вместо нас с какво да се храним и с какво не.

Ето и повече по темата: Хранене според кръвната ви група
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Вегетарианството
« Отговор #1096 -: Септември 14, 2012, 13:58:07 pm »
Какво мислите за твърденията, че кръвната ни група определя с какво да се храним? Аз лично не мога да се съглася с тях..

Лично аз съм пробвал /преди години/ да се храня стриктно по такава методика - при мен видимо не се измени или усети нищо. Питал съм хора, занимаващи се много сериозно с енергийни практики и бодиархитектура /съществува такова направление/ - казват: "не знаем".  :) Т.е. или крият информация /което ме съмнява, но все пак не е за изключване/, или не е широко разпространена такава практика.

..ако излезе, че съм нулева излиза, че в никакъв случай не трябва да ставам вегетарианец..

Е, аз практически съм лактовегетарианец /мнооого много рядко ям месо - по поводи, при това гледам и качеството му, а яйца - само ако вложа в заливка към ястието/ и съм 0 кръвна група. Е, жив съм..  :) Че имам и наглостта да съм здрав.  :)

п.с. Даже при мен интересното е, че аз от години ходя доста често /безвъзмездно/ да дарявам кръв /че напоследък малко хора се засилват да го правят/. А в някои по-езотерически настроени среди се счита /даже и на мен са предричали какво ли не в тази връзка  :)/, че когато даряваш кръв на друг човек и му я прелеят--->а той я усвои---> между вас двамата /донора и реципиента/ се създава резонанс и е много вероятно да приемеш на информационно-вълново ниво негови заболявания /и обратно естествено/. Е, аз се радвам, че съм помогнал наистина на хора, на които няма кой да дари кръв и не могат да си позволят да си купят от чакащите пред кръводарителния пункт.
6285174923344176257

Неактивен Mavra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Вегетарианството
« Отговор #1097 -: Септември 14, 2012, 23:48:04 pm »
Абе веганци мили и вегетерианци  :D
Как издържате на глада? Зарязах месото преди 4-5 дена, засега устоявам на изкушението,
смятам да продължавам така и занапред, но е много трудно.
Но не искам да се отказвам, няма да го направя. Кажете ми как да спра да паса хладилника
по цял ден и по цяла нощ /ей сега отивам да тършувам/?   ::)

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Вегетарианството
« Отговор #1098 -: Септември 14, 2012, 23:54:27 pm »
Цитат
Как издържате на глада?

Когато човек е разчитал дълго време на протеини от месото, метаболитните му вериги и ензимни системи са се настроили на този режим. Когато човек се откаже от месото, метаболизма му трябва да се настрои на новия режим и да изгради нави метаболитни пътища. През това време трае абстиненция по месото. Който прескочи трапа става вегетарианец (е, поне след 7 години мин.).

Тъй като при вегетарианството има леко разтройване на синтезата на вит. В12, вегетарианците са леко раздразнителни, защото този витамин поддържа нервната система, допринася за правилното оползотворяване на мазнини, въглехидрати и протеини. Намалява раздразнимостта. Подобрява концентрацията на вниманието, паметта и равновесието.
Болести при недостиг: Злокачествена анемия и нервни смущения.

Аз лично наблюдавам раздразнения у себе си понякога и го отдавам на намалените нива на витамин В12. Има сведения, че бактерии в червата на човека го синтезират.



"Ако сте вегетарианец или сте изключили яйцата и млечните продукти от менюто си, то вие се нуждаете от В12 добавка. Това се отнася и за хората, които обичат да си попийват. В комбинация с фолиева киселина, витаминът може да се окаже най-ефикасното средство за възстановяване на жизнеността. За любителите и консуматорите на големите количества белтъчини, витамин В12 също ще е от полза, тъй като действа синергично с почти всички В-витамини, както и с витамините А, Е, С. При жени непосредствено преди и по време на менструация, витамин В12 в рамките на В-комплекса може да бъде много полезен. При възрастните хора абсорбцията на В12 е затруднена, затова се налага да се прибегне до инжекции."

http://www.zdravoslovno.com/vitamins/
« Последна редакция: Септември 15, 2012, 00:21:26 am от sidewinder »

Неактивен Mavra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Вегетарианството
« Отговор #1099 -: Септември 15, 2012, 00:17:56 am »
Тогава може да започна да пия В12 поне за малко,
наред с лененото масло и едни други билки / които пия с друга цел /.
Усещам как просто не почна ли да пия пак ще влезна в болница.
А В12 има ли някакъв ефект върху сливиците, да помага при гнойна ангина примерно?
Въпросът ми не е случаен, казаха ми да пия витамин В за гърлото/не че съм пила де/,
понеже наскоро карах няколко ангини а отокът още не е спаднал и се притеснявам да не стане хронично.


П.П. Вече няма как да съм раздразнителна, надуших тенджерата с боба и като покорно прасенце изядох една купичка.

Отивам за втора!  :D :D

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re: Вегетарианството
« Отговор #1100 -: Септември 15, 2012, 00:53:34 am »
Аз от вече 20 дена не съм ял месо както и млечни продукти. Само в първите точно 4-5 дена ми беше едно лошо и замаяно, но после се пооправих и след това постепенно се подобрявах и към и след 10 ден започнах да се чувствам все по-добре и по-добре. Спрях естествено и бялото брашно и захарните изделия. Прибягнах до това, защото много се бях отпуснал най-вече от към консумация на сладки неща и теглото ми се покачваше доста бързо( както и свалям бързо).
Явно и токсини съм изхвърлял и какво ли не още. Бях станал почти 100 килограма за тези 20 дни съм на 88 килограма вече.
Ям по 5 пъти на ден през 4 часа.
Примерно закуска една ябълка.
Обяд леща или кафяв ориз
След обяд банан или някакви сурови ядки.
Вечеря пак нещо готвено.
И накрая пак плод.
Като количествата са малки.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Mavra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Вегетарианството
« Отговор #1101 -: Септември 15, 2012, 01:01:46 am »
Браво! За това се иска голяма воля!  :i_am_so_happy:
Но ти си изградил режим и с него сваляш килограми,
докато на мене ми се прияжда и отварям хладилника.
Няма значение какво ще е - гладна ли съм - ям!
Резултатът е - след тези няколко дена съм качила 4 килограма  ??? ??? ??? ???
Същите 4 килограма, които свалих миналият месец  :D

Неактивен Mavra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Вегетарианството
« Отговор #1102 -: Септември 15, 2012, 01:07:38 am »
А от огромно значение е и това дали близките ти ще те подкрепят.
Жена ти да започне да ти готви постно например.
Или просто да кажат, че са с тебе.
А не баща ти да ти каже, че четеш твърде много хнет/ което е без значение в случая/...
а сестра ти да ти навре мазен дюнер пред лицето...
Та сам виждаш близките както опора, могат да бъдат и едно голямо препятствие по пътя ти.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re: Вегетарианството
« Отговор #1103 -: Септември 15, 2012, 01:20:38 am »
Аз като ям си определям количеството и слагам само него на масата нищо друго. Ям и ставам от масата не пия и вода два часа след като съм ял както и половин час преди ядене. И на мене ми беше трудно в началото, но след като ям гледам да се занимая с нещо друго било то нещо да почистя или да гледам нещо на компютъра както и навънка разходки и тичане. Упражнения петимата тибетци(тях ги правя от пролетта на 2009 година, но без правилната храна и навици не става да отслабне човек) както и други като лицеви, клякане и гири.
Аз не предпочитам боба, защото ме подува. Предпочитам лещата  :)
Също прави си елда(гречка) и соя макар, че не се знае дали не е ГМО.
Пектин взимам също както и инулин.
Аз съм на 21 години и честно казано преминах периода от , който се влия от други хора както и от близки и тяхното мнение без значение за мене по тези въпроси. Просто знам, че ако не започна да се храня здравословно след време ще патя много за това  Трябва да преодолееш това за да можеш да продължиш :)
Постепенно мисля да откажа и готвената храна като я намаля на едно и после и без нея макар, че за сега от нея най-много лещата ми харесва така, че тя може и да остане.
Колкото до месото принципно не го ям много често най-много четири пъти в месеца като в повечето случаи са по два. Така че то не ми е проблем. Сладкото беше по -голям проблем за мене  :D
Но успешно го замених с банана, който ми харесва на сладост и мед от време на време по-малко.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Mavra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Вегетарианството
« Отговор #1104 -: Септември 15, 2012, 01:40:16 am »
Соята 95% от производството е ГМО и честно казано избягвам да я консумирам.
По принцип и на боба хич не съм му фенка, ама днеска нямах леща, пък магазина далече.. ;д

За храненето и упражненията съм напълно съгласна, но за готвеното - не.
 Наблягай повече на меда отколкото на банана! :)
Трябва да се яде готвено. Ако не друго, поне на баба ти гозбите!
Готвенето като цяло ми харесва, готвя си със кеф, пък и си ме бива! / не че се хваля нещо /  :D
И като казах упражнения - кажи ми повече за петимата тибетци?

Трябва да преодолееш това за да можеш да продължиш :)
Да преодолея кое?

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re: Вегетарианството
« Отговор #1105 -: Септември 15, 2012, 01:48:53 am »
Цитат
Соята 95% от производството е ГМО и честно казано избягвам да я консумирам.

И аз, но по някой път може.

Цитат
Трябва да се яде готвено. Ако не друго, поне на баба ти гозбите!

Готвенето има много малък енергиен заряд. Колкото едно нещо е минало по-малко обработка толкова по-добре. Все пак естествено ако някое ястие(я) ти харесва не е нужно да се отказваш просто повече консумирай необработена храна.

Цитат
И като казах упражнения - кажи ми повече за петимата тибетци?

На лично ще ти пиша за тях.
В форума има тема и мнения.

Цитат
Да преодолея кое?

Това което написа за близките в по-предишния пост.

Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Mavra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Вегетарианството
« Отговор #1106 -: Септември 15, 2012, 01:56:54 am »
Това за близките - не мисля че те успяват да ми повлияят по някакъв начин.
Всеки човек си има собствено мнение, ако трябваше да ги слушам какви ми ги дрънкат отдавна да съм взела жълтата книжка  :D :D
Близките могат само да ме гледат отстрани и или да ме подкрепят мълчаливо, или да не го правят също толкова мълчаливо.  :)

Неактивен torino

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re: Вегетарианството
« Отговор #1107 -: Септември 22, 2012, 00:38:43 am »
Трябва да почувстваш вътрешна нужда от спирането на месото,ако искаш да си вегетарианец.Почувстваш ли тази нужда,осъзнавайки я,ти се откъсваш от квато и да било абстиненция.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Вегетарианството
« Отговор #1108 -: Септември 22, 2012, 14:28:24 pm »
Трябва да почувстваш вътрешна нужда от спирането на месото..

Като че ли у все повече хора възниква такова вътрешно чувство..
6285174923344176257

Неактивен Salve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
Re: Вегетарианството
« Отговор #1109 -: Септември 25, 2012, 19:05:31 pm »
Трябва да почувстваш вътрешна нужда от спирането на месото..

Като че ли у все повече хора възниква такова вътрешно чувство..

Да, при мен се случи точно така....всяко нещо , ако е естествено E вярно!!!!.... подтискането и насилването ни изпращат в по голяма зависимост....
С безмълвие Луната ни говори....за мъдростта на вечните простори.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27