Автор Тема: Има ли безсмъртни в нашия свят?  (Прочетена 57087 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #90 -: Април 27, 2010, 10:44:23 am »
За това преди да се родим и определянето нивото на интелекта-кой според теб определя тези неща,а?И ако в един прекрасен момент нямаш какво повече да по-знаваш.Защото съм на мнение,че сме тука,за да изживеем някои неща,а не просто да извличаме поуки.Ако беше до поука-то по началото,Свръх-Аз-ът си знае всичко,за какво му е да се инкарнира?.
 
    Интелекта  се  определя  от  бъдещите  нужди  на  душата,  а  водачите  ти  владеят  причинно  следствените  връзки!
    Наистина  Аз-ът  може  да  знае  много!  Но  истински  ценното  знание  е  знанието  придобито  по  емпиричен  път!  
    От  знание  придобито  теоретично  се  вадят  изводи,  а  от  емпиричното  знание  поуки - опитност!  
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #91 -: Април 27, 2010, 11:45:13 am »
Ето за това иде реч:
Цитат
Аз не разбирам за какво безсмъртие се говори
Може би темата е трябвало да бъде озаглавена: "Има ли безсмъртни личности  в нашият свят".
Добре е да се помъдрува за безсмъртието на личността. Или поне да да има малко конкретика в заглавието.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #92 -: Април 27, 2010, 14:01:02 pm »
А защо решихте, че този свят е наш?  :P

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #93 -: Април 27, 2010, 23:35:23 pm »
А защо решихте, че този свят е наш?  :P

E, не само наш, а И наш. ;)
А и като говорим за безсмъртие, това според мене се отнася по скоро за душата, а не толкова за тялото-материалния носител на енергията.

   

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #94 -: Април 27, 2010, 23:44:27 pm »
За това преди да се родим и определянето нивото на интелекта-кой според теб определя тези неща,а?И ако в един прекрасен момент нямаш какво повече да по-знаваш.Защото съм на мнение,че сме тука,за да изживеем някои неща,а не просто да извличаме поуки.Ако беше до поука-то по началото,Свръх-Аз-ът си знае всичко,за какво му е да се инкарнира?.
 
    Интелекта  се  определя  от  бъдещите  нужди  на  душата,  а  водачите  ти  владеят  причинно  следствените  връзки!
    Наистина  Аз-ът  може  да  знае  много!  Но  истински  ценното  знание  е  знанието  придобито  по  емпиричен  път!  
    От  знание  придобито  теоретично  се  вадят  изводи,  а  от  емпиричното  знание  поуки - опитност!  
Ок,съгласна съм,но има още неща,които тактично си "пропуснал".
Persefona,е,тоя път няма как да не се съглася с теб и пернишкия бейлис.Макар че това,което трябва да изпиеш,за да "забравиш" е нищо,в сравнение с "припомнянето".
И чудя се как може да говорим за безсмъртие,след като повечето в този форум сме на едно мнение,а именно,че няма време(поне линейно).Тогава,що е смъртта?!  ;)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #95 -: Април 28, 2010, 07:55:29 am »
Знаеш ли изобщо какво се разбира под "плътност"?

А под 3Д?


Защо използвате измислени и изкривени понятия, които и на вас самите не са ясни ?

Tangrata_,ако гледаме плътност що е от сегашна гледна точка-ок,съгласна съм.Но ми е интересно,ако плътността на самия теб се промени каква е тогава плътността на една черна дупка.Примерно,ако стоиш на едно място и покрай теб мине кола със сто километра в час,ясно е какво е усещането,нали?Да,но,ако ти си в друга кола с 80км/час и покрай теб мине кола със 100км/час,тогава разликата е едва 20км/час.Та,това ме навява на идеята,че и плътността е нещо различно от това,което повечето хора си мислим.

Питах те съвсем конкретен въпрос.
Понеже използваш думата "плътност" те питах какво по-точно разбираш под нея.
Досетих се, че е нещо различно от общоприетото определение, но какво по-точно?

А ти не обясни какво по-точно, а само бла бла бла.
А примера с колите и скоростите от 80 км/ч е абсолютно безмислен за да се обясни понятието плътност. Или поне аз нищо не разбрах от него.


А що се отнася до последния пост и до времето.
Хм, може би времето не съществува обективно.
Но в нашето ежедневие (т.е. субективно) си съществува и още как.
ВСичките часовници по света си тиктакат и няма мърдане.
Ако си на изпит и имаш само 3 часа да изпишеш 10 листа задачи, които се разпростират върху абсолютно целия материал за семестъра, ще пишеш не, ами и пушек ще се вдига. Ще се чудиш откъде да икономисаш някоя минута.
А и остаряването ...
Факт, който предполагам никой от форума не е измислил как да избегне. Как да си го обясним, ако не с времето? Ако имате друго обяснение, моля!
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #96 -: Април 28, 2010, 08:38:13 am »
Плътност ()
               
     

Физична величина, равна на масата m в единица обем V:

За еднородно тяло плътността е еднаква във всичките му точки, за нееднородно - различна, като средната плътност е

Плътността расте с увеличаване на налягането и обикновено намалява с нарастване на температурата. При промяна на агрегатното състояние се изменя със скок. Мери се в килограм на кубичен метър.

Ето от 6-ти клас е и приемам общоприетото определение.Но аз,доколкото знам различните вещества имат различна плътност.Следователно,ако човек си промени нещо в себе си-би си променил и плътността,а оттам насетне как ще му влият времето и тем подобни-не знам.Знам само,че доста ще се различава от обикновените хора.За 3-те часа и примера-тогава защо 3 часа на изпит или зъболекар,и 3 часа прекарани с гаджето примерно са си уж все 3 часа,но изглеждат доста различни?!Дори едните минават неусетно,а другите другояче...Например плътността на водата и въздуха са различни,и ако бяха еднакви тогава какво ли би се случило?  :hi: И не знам защо се сещам за някои неща казани от Айнщайн,включително най-известното E = mc2.
И да,съгласна съм,че има линейно време за нас,но докога?!Дали,докато умрем или докато осъзнаем,че сме се програмирали грешно?
И ок-тялото ни старее,приемам го(донякъде),Егото ни-е,то е друга история,но за душата какво да кажем?Дали това последното въобще се "ражда" или си го има преди да се роди тялото ни?
« Последна редакция: Април 28, 2010, 08:46:20 am от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #97 -: Април 28, 2010, 08:44:48 am »
А,доколкото знам,повечето хора защитават тезата,че сме преди всичко Дух и след това материя.Значи някъде или издиша тази теория,или някой нещо бърка.
За времето-ако нямаше нощ,а само ден ми е интересно как щеше да измерваме времето?!То,че часовниците тиктакат какво ми доказва това?По тази логика,не би трябвало да има никакво движение,ако няма време,а все пак Вселената е в постоянно движение...Пък от опита знам,че може да съм си забравила часовника,но времето пак да е "минало".Тъй че линейно време може да има в чисто материален аспект,а ако приемем,че има безсмъртни хора и го карат предимно в нематериален аспект-за тях времето би значело едно голямо "нищо".
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #98 -: Март 09, 2011, 19:42:09 pm »
Като душа-да тя е безсмъртна. Като физическо тяло-справка граф дьо Сен Жермен. :flag_of_truce:

Неактивен ети

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 152
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #99 -: Март 09, 2011, 20:40:21 pm »
Ето един дух, който владее тялото си и е донякъде безсмъртен: http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-01-06&article=173570

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
« Последна редакция: Март 10, 2011, 08:45:33 am от Mirotvorec »
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #101 -: Март 10, 2011, 15:10:22 pm »
А,доколкото знам,повечето хора защитават тезата,че сме преди всичко Дух и след това материя.Значи някъде или издиша тази теория,или някой нещо бърка.
а ако приемем,че има безсмъртни хора и го карат предимно в нематериален аспект-за тях времето би значело едно голямо "нищо".
 
       Времето  и  пространстрото  са  функция  на  движението!
       Времето  за  безсмъртният  тече  като  при  зъболекар,  при  смъртните  тече  като  при  среща  със  любим  човек!!!
       Постоянният  АЗ  в  едната  си  част  е  чиста  духовност,  НО  часта  която  се  инкарнира  или  временният  АЗ  (инкарниращият  се  АЗ,  личностен  АЗ)  и  тялото  трябва  да  се  разглеждат  като  едно  цяло  и  то  неделимо,  защото  умирайки  нялото,  временният  АЗ  също  умира  тоест  слива  се  с  постоянният  АЗ  и  остава  само  спомина  от  него  запазен  в  постоянният  АЗ  като  информация  от  опитности. 
       Що  е  то  смърт - ами  раждане!  Що  е  то  раждане - ами  смърт! 
       "Раждане = смърт = генерална  смяна  на  реалноста  за  пребиваване  чрез  съответните  редукции"   
       Плътноста  зависи  от  скороста  на  движение - примера  със  скороста  на  колата  е  правилен,  ако  се  постави  въпроса  за  плътноста  на  въздуха.   
       Внимавай,  Тангра  ти  живееш  на  високи  обороти,  а  високата  плътност  износва  по-бързо.  Живей  бавно!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #102 -: Март 10, 2011, 15:34:07 pm »
mitko,ще прощаваш,но според мен само един безсмъртен знае как тече неговото време.Това за раждането и смъртта-готино казано,но какво става с тези,които са на принципа на колективното съзнание-размиват се?Тоест,както е според някои будисти-нито приживе,нито "умрели" се осъзнават.Едната реалност,преминава в другата-но общото е,че,докато индивидът отказва да избере някои неща-еми продължава да се върти в кръгчето.Въпрос на избор!За плътността и многото Аз-ове-всъщност,ако всички Аз са свързани или неделими-значи всичко е,анатта,тоест това разделение,което си мислим,че го има-хем го има,хем го няма.А и това с плътностите-съгласна съм.Но,ако човек е 70% вода-доста интересно,ако успее да я "преобразува" с да речем музика,чувства,думи и прочие,както Масару Емото е доказал,че е възможно.Дори мислите влияят по някакъв начин на структурата на водата.А и какво означава безсмъртие-по нормалната логика,ако всички имат постоянния Аз-значи са безсмъртни,но не го знаят?Или в крайна сметка излиза,че хем е така,хем не е така.
« Последна редакция: Март 10, 2011, 21:20:07 pm от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #103 -: Март 10, 2011, 16:31:10 pm »
Безсмъртността е нетленна, всичко останало не е нормално! Дух може да влезе в тяло, но това не трябва да е така, това е против Вселенският закон!!!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #104 -: Март 10, 2011, 16:48:06 pm »
 mitko,ще прощаваш,но според мен само един безсмъртен знае как тече неговото време.
По  ирония  на  съдбата  знам  някои  неща  за  ирационалното.  

Това за раждането и смъртта-готино казано,но какво става с тези,които са на принципа на колективното съзнание-размиват се?
 
Няма  такова  нещо  като  колективно  съзнание,  защото  колективна  отговорност  значи  безотговорност!    
      
Тоест,както е според някои бустисти-нито приживе,нито "умрели" се осъзнават.Едната реалност,преминава в другата-но общото е,че,докато индивидът отказва да избере някои неща-еми продължава да се върти в кръгчето.
Рано  или  късно  някой  ги  побутва  и  те  излизат  от  орбитата

Въпрос на избор!За плътността и многото Аз-ове-всъщност,ако всички Аз са свързани или неделими-значи всичко е,анатта,тоест това разделение,което си мислим,че го има-хем го има,хем го няма.
 
Това  не  го  разбрах1

       Но,ако човек е 70% вода-доста интересно,ако успее да я "преобразува" с да речем музика,чувства,думи и прочие,както Масару Емото е доказал,че е възможно.Дори мислите влияят по някакъв начин на структурата на водата.А и какво означава безсмъртие-по нормалната логика,ако всички имат постоянния Аз-значи са безсмъртни,но не го знаят?Или в крайна сметка излиза,че хем е така,хем не е така.
 
     Относно  водата  направи  анализ  на  някои  които  слушат  метъл  музика  и  някои  които  слушат  класика  например  Верди  или  народна,  не  чалга!
     Можеш  ли  да  си  представиш  какво би  станало,  ако  изчезне  ужаса  от  смъртта?  При  най-малката  трудност  и  аз  си  отивам!  Самоубииците  са  хора  победили  този  страх!  
     Няма  човек  който  няма  постоянен  АЗ,  просто  няма!!  Нима  вярваш,  че  животно  може  да  се  инкарнира  като  човек - ню  ейндж
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27