Автор Тема: Има ли безсмъртни в нашия свят?  (Прочетена 57083 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #60 -: Януари 01, 2010, 17:24:50 pm »
МАX мисля, че заяждането е присъщо на слабите.Ти от тях ли си?

Ако още не си намерил източник, един съвет (макар, че мисля, че си достатъчно умен и просто се е....ш, което е тъпо)- земи, че напиши на чист български език-прабългари в Гугъла и натисни Търси. ;D

Ако срещаш затруднения, обади се, ще ти окажем още HELP  ;D


Утешително ли ти е да ме смяташ за слаб?

Да не съм те уплашил с въпроса си за изворите, че бързаш да контраатакуваш?

Има тука едни хора, хигиенисти...
Айде да не им създаваме работа.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #61 -: Януари 01, 2010, 18:33:31 pm »
АКО за Учителите безсмъртието е помнене на животите, то те не са хора.Защото ако инкарнациите са едновременни...няма как Висш Аз, който е избрал този път, да помни "последните си животи", защото няма последни и първи.Така излиза, че няма безсмъртни хора, а извънземни - Висши Азове с последователни инкарнации.

За кой път срещам противоречие на срещаната информация наоколо и концепцията на Матрицата 5, не зная.Или едната страна от двете е невярна, или аз нещо не мога да зацепя какво съм прочел в Матрицата 5.

Такаче някой да се опита да ме просветли.
Спорт-Здраве3,според мен тъй наречените Учители,не помнят,а просто живеят всички животи едновременно.Представям си каква агония е,още повече,че повечето хора,дори не подозират за "някои неща".Безкрайна пустота!
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #62 -: Януари 01, 2010, 19:00:51 pm »
Няма все още научни, а и исторически доказателства за съществуването на безсмъртни хора на Земята.Има само предположения.Има исторически документи за опитите на алхимици (освен получаването на злато с помоща на философския къмък)през средновековието да открият и елексира на живота-живата вода-съединение от вещества, правещи човека безсмъртен.Идеите идват от библията-историята на личности живяли много дълго, и от легендите за магьосници живеещи вечно-Мерлин и др., елфите и т.н.И в руската митология се говори за Кашчей Безсмертный.Но пък и той, като Ахил имал слабо място-можело да го убият като пробият с игла едно яйце.
(А Висоцки има една песен по случая :))Това, че в не едно митология има разкази за безсмъртни хора, говори, че някъде, в неизвестното минало, някой нещо е видял, или е съчинил по някаква прилика.Но при всички митологии боговете им са безсмъртни! ! !

При информацията за инкарнацията на душите, може да се предположи, че засега, те са безсмъртни.Другото според мен са предположения. Но нека се кажат и други мнения.   :hi:










« Последна редакция: Януари 01, 2010, 19:02:16 pm от marhs »

Max

  • Гост
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #63 -: Януари 01, 2010, 19:10:46 pm »
Когато задавах въпроса има ли безсмъртни в нашия свят имах предвид хората, споменати от Кастанеда и Монро.Макар те самите да говорят за тяхното безсмъртие, а за изключителна по съвременните стандарти продължителност на живота - няколко хиляди години.
Точно това имах предвид - хора, живеещи вече хилядолетия,докато ние сме мухи еднодневки.
Така че не съм формулирал правилно въпроса.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #64 -: Януари 01, 2010, 19:51:04 pm »
 Raven   ;D  От кои еднодневки си.  :blush:
Цитат
Точно това имах предвид - хора, живеещи вече хилядолетия,докато ние сме мухи еднодневки.
Бих казал- като не знаеш,не задавай тема.А преди това се отдай на дълго четене и съзерцаване на постовете на другите.Защото тука долколкото разбирам не е питалница.Това ако ти е проблема - безсмъртието ,що не обърнеш внимание на темата за прераждането("реинкарнацията").А вместо това задаваш въпроси неподготвен(без знания).Живи и здрави.  :hi:
« Последна редакция: Януари 01, 2010, 19:53:32 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Jean_Valjean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #65 -: Януари 01, 2010, 20:13:49 pm »
Аз вярвам че има много безсмъртни. Както вече казахте за Сен Жермен, Тот и другите атланти в Тибет и най-важно учителите от залите Аменти, които според моето скромно мнение не са от измерение близко до нашето първо мислех че са от Сириус но след като започнах Изумредени скрижали .....
Никой не е е по безнадеждно поробен от тези, които вярват, че са свободни. - Йохан Волганг фон Гьоте

Max

  • Гост
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #66 -: Януари 01, 2010, 20:26:50 pm »
Raven   ;D  От кои еднодневки си.

От твоя вид  ;D

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #67 -: Април 24, 2010, 06:18:03 am »
АЗ се чудя дали всички не сме безсмъртни,но виждаме ли го изобщо?Но все пак зависи кой и как гледа на нещата.За безсмъртието и много инкарнации-според мен е скука след като знаеш вече някои неща.Помня,че дон Хуан споменаваше едни странни души.Но според мен наистина,ако знаеш всичко,ако си от плътност доста над 3Д-не знам какъв безумец трябва да си,за да се инкарнираш тук на земята по собствено желание(а сега има доста такива индивиди).  8) За извънземните-зависи от гледната точка какво значи "извънземен",но няма да задълбавам в тази тема,че е дълга.
И най са ми интересни хората,които питат дали има безсмъртни и очакват някой да им каже,че има със сигурност,или той/тя е такъв/такава.  ;D Наистина ли мислите,че такъв човек би ни казал?Че повечето хора биха го разкъсали от злоба(дори аз не знам как бих реагирала).Тъй че и да има,и да няма-съмнявам се тези,които знаят да си признаят.Или пък да посещават xnet.com.  :hi:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #68 -: Април 24, 2010, 08:18:49 am »
Ох, как ги "обичам" тия термини ...

Знаеш ли изобщо какво се разбира под "плътност"?

А под 3Д?


Защо използвате измислени и изкривени понятия, които и на вас самите не са ясни ?


Ето ти едно определение от Уикипедията:
Цитат
Средната масова плътност ρ на едно тяло е отношението на масата му (m) към заемания от него обем (V):
Моето разбиране за понятието плътност е горе долу такова.

А какво е твоето разбиране и твоето определение за "плътност"


Едит: А който си мечтае за някой свят с много висока плътност, нека иде по средата на някоя черна дупка. Там плътността е най-голяма. Гаранция!
« Последна редакция: Април 24, 2010, 08:20:55 am от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #69 -: Април 24, 2010, 11:59:53 am »
Blue_Star wrote:

"АЗ се чудя дали всички не сме безсмъртни,но виждаме ли го изобщо?".........................

"Че повечето хора биха го разкъсали от злоба(дори аз не знам как бих реагирала).Тъй че и да има,и да няма-съмнявам се тези,които знаят да си признаят"

Чудех се, ако някой безсмъртен ми сподели, че е безсмъртен, защо бих озлобяла, след което и да го разкъсам...при положение, че ако е наистина безсмъртен- разкъсването няма да доведе до някакъв вид смърт.

За всеки от вас в какво точно се изразява 'безсмъртието'? В запазването на някаква телесност, в която да съществува нещо. В развитието без оглед на условности и всякакви други препятствия....
Мислех си за филма "Шотландски боец" и Who wants to live forever, when love must die?
« Последна редакция: Април 24, 2010, 12:01:36 pm от persefona »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #70 -: Април 24, 2010, 13:08:08 pm »
Ето един подобен човек .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #71 -: Април 24, 2010, 22:21:49 pm »
Tangrata_,ако гледаме плътност що е от сегашна гледна точка-ок,съгласна съм.Но ми е интересно,ако плътността на самия теб се промени каква е тогава плътността на една черна дупка.Примерно,ако стоиш на едно място и покрай теб мине кола със сто километра в час,ясно е какво е усещането,нали?Да,но,ако ти си в друга кола с 80км/час и покрай теб мине кола със 100км/час,тогава разликата е едва 20км/час.Та,това ме навява на идеята,че и плътността е нещо различно от това,което повечето хора си мислим.
Persefona,безсмислено ми е да обяснявам защо повечето хора биха разкъсали някой,който е безсмъртен.Понеже си запозната с философията-има много добре написан трактат за една пещера и как хората са оковани,и с вързани ръце и крачка,та и там е описано какво ще се случи,ако някой успее да се освободи,отиде,излезе,види светлината и се върне при "другите".  ;)
И да,права си,разкъсването няма да доведе до абсолютно никаква смърт,понеже за един безсмъртен надали има смърт и все пак,ще доведе до кофти карма за тези,които биха го разкъсали,и обвързване на тях с безсмъртния.А дали такъв човек би искал да се обвързва с нещо/някого и дали тогава ще е пак безсмъртен?Пък и да е-защо му е да прави така,че другите да нямат никакъв шанс да станат като него/нея?По вероятно е да се стреми да накара и другите да получат безсмъртие,инак доста скучно би било да си на няколко хилядолетия,и никой да не го забелязва,дори.Някак скука ще да е.
А да не споменаваме някои служби и прочие,колко ще се израдват на такъв "обикновен" човечец и как хич няма да имат желание да му направят дисекция.  ;D
П.С.:Мен ми е интересно дали безсмъртните са само мъже?И всъщност дали въобще имат пол/раса/лични убеждения и прочие?! 8)
« Последна редакция: Април 24, 2010, 22:27:52 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #72 -: Април 25, 2010, 12:29:28 pm »
Blu_Star wrote: "Понеже си запозната с философията-има много добре написан трактат за една пещера и как хората са оковани,и с вързани ръце и крачка,та и там е описано какво ще се случи,ако някой успее да се освободи,отиде,излезе,види светлината и се върне при "другите"."

Понеже съм не просто 'запозната' с философията бих искала да уточня, че това за пещерата НЕ Е "трактат". И дори и извадено от контекста, както си постъпила ти, няма общо с безсмъртните в света.
Кога ли са се появили тези безсмъртни? Аз си мисля, че по времето на древните гърци не е имало, иначе щяха да споменат за тях. По-точно казано, не е имало такива живеещи на Земята.
Продължавам да настоявам, че никой нищо не може да направи на един безсмъртен. Дисекцията мое се направи на нЕкоя жаба, аутопсия на човешко тяло...
сетих се...в Шотландски боец им отсичаха главите! хъм. Що пък главите? какво ли има в тези глави? и ако ти донеса една отсечена глава на безсмъртен, какво ще направиш с нея?  :)
не, няма да можеш да си я присадиш....
Та би ми било интересно, по-скоро да Го пазя от други безсмъртни, които искат да му отсекат главата, отколкото да го 'изгубя'
Така че, не си мисли, че толкова ги е шубе тия безсмъртни от нас хората. Просто явно не откриват достатъчно възприемчиви събеседници.
« Последна редакция: Април 25, 2010, 12:33:28 pm от persefona »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #73 -: Април 25, 2010, 19:04:54 pm »
Blu_Star wrote: "Понеже си запозната с философията-има много добре написан трактат за една пещера и как хората са оковани,и с вързани ръце и крачка,та и там е описано какво ще се случи,ако някой успее да се освободи,отиде,излезе,види светлината и се върне при "другите"."

Понеже съм не просто 'запозната' с философията бих искала да уточня, че това за пещерата НЕ Е "трактат". И дори и извадено от контекста, както си постъпила ти, няма общо с безсмъртните в света.
Кога ли са се появили тези безсмъртни? Аз си мисля, че по времето на древните гърци не е имало, иначе щяха да споменат за тях. По-точно казано, не е имало такива живеещи на Земята.
Продължавам да настоявам, че никой нищо не може да направи на един безсмъртен. Дисекцията мое се направи на нЕкоя жаба, аутопсия на човешко тяло...
сетих се...в Шотландски боец им отсичаха главите! хъм. Що пък главите? какво ли има в тези глави? и ако ти донеса една отсечена глава на безсмъртен, какво ще направиш с нея?  :)
не, няма да можеш да си я присадиш....
Та би ми било интересно, по-скоро да Го пазя от други безсмъртни, които искат да му отсекат главата, отколкото да го 'изгубя'
Така че, не си мисли, че толкова ги е шубе тия безсмъртни от нас хората. Просто явно не откриват достатъчно възприемчиви събеседници.
persefona,много филми гледаш,чадо,много филми.  ::) И какво си мислиш ти,аз или който и да е,и какво е наистина-друг въпрос.За главите на безсмъртните-знаеш ли,преди време като тебе така някои "умни" хорица са решили да видят какво има в главата на Айнщайн,та направили му аутопсия на човечеца и много били изненадани като видяли,че всичко си му е като на нормалните хорица.Тъй че,ако ще търсиш из чарковете на някой безсмъртен(то първо го намери и хвани,де),твоя воля,но да не се разочароваш после.  ;D :---
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #74 -: Април 25, 2010, 19:33:18 pm »
Ти пак нещо се оплете. Нали по-нагоре написа, че сички сме безсмъртни , бре! МноУ бързо делийтваш....
Значи аз съм безсмъртна. нъл тъй? Що ми е да хващам и срещам друг безсмъртен. И смъртните са сладки.  :blush:

Но ако все пак се засечем с някой...рус със сини очи-безсмъртен- с Ем3-ка, защо ще решавам да го ...тропясвам. Няма такова нещо! Гушкам си го и си го водя в къщи да си поркаме и живеем вечно и щастливо.

Може да завиждаш, щото то си е за завиждане... 8)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27