Автор Тема: Има ли безсмъртни в нашия свят?  (Прочетена 56990 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #30 -: Март 18, 2009, 16:49:59 pm »
Н.,
Цитат
...но в същото време говориш за прераждане (дори не коментирам че такова реално няма, но в твоята схема има и затова моля да ми изясниш как се вмества)

Би ли разяснил разсъждението си! Какво значи, че няма реално прераждане? Как да разбирам това?

Всичките ти инкарнации се случват едновременно. Прераждане реално няма. Такова има само при извънземните.

Чакай сега, обърквам се на няколко нива. Не се съмняваш че всеки човек е правил безброй ужасяващи престъпления (което го прави тъмен по дефолт), ...
Ще се спра само на това. Другото може да си го разискваме до безкрайност. Това, че човек е правил множество престъпления не го прави тъмен. Това, че прави нещо добро не го прави бял. Въпросът е в това доколко сътрудничи или противодейства на божествения план (това словосъчетание не исках да го използвам, но нямам с какво друго да го заменя). Висшия аз винаги действа в съгласие с божествения план. Човек вършейки престъпления изхожда от чисто егоистичен интерес, не познава нито законите, нито божествения план, нито знае за висшия си аз, нито осъзнава всички последствия от действията си. Той е като едно пет годишно дете примерно. Черните са наясно с това, което правят. Целта им е да запазят статуквото, да задържат еволюцията в настоящата позиция, която им е изгодна. Обикновения човек като върши престъпления въобще не му пука за тези неща.

Мдам, божествения план :D Който по подразбиране явно е добър, любящ и т.н. Но откъде знаем за него, след като не знаем дори за Висшия си Аз е друг въпрос. Сигурно могат да се изредят 2 реда "надеждни" окултисти :P
Както и да е.

Та - безсмъртните :D Има ли ги в наши дни, няма ли ги. И как да ги познаем за да можем да вземем интервю и да станем богати :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #31 -: Март 18, 2009, 18:10:06 pm »
Чакай сега, обърквам се на няколко нива. Не се съмняваш че всеки човек е правил безброй ужасяващи престъпления (което го прави тъмен по дефолт), ...
Ще се спра само на това. Другото може да си го разискваме до безкрайност. Това, че човек е правил множество престъпления не го прави тъмен. Това, че прави нещо добро не го прави бял. Въпросът е в това доколко сътрудничи или противодейства на божествения план (това словосъчетание не исках да го използвам, но нямам с какво друго да го заменя). Висшия аз винаги действа в съгласие с божествения план. Човек вършейки престъпления изхожда от чисто егоистичен интерес, не познава нито законите, нито божествения план, нито знае за висшия си аз, нито осъзнава всички последствия от действията си. Той е като едно пет годишно дете примерно. Черните са наясно с това, което правят. Целта им е да запазят статуквото, да задържат еволюцията в настоящата позиция, която им е изгодна. Обикновения човек като върши престъпления въобще не му пука за тези неща.

Iris, тази позиция има доста пролуки за критика (разбира се ако целта е да търсим някаква универсална истина относно ВСИЧКО).

Че различни планове има аз лично не съмнявам но понятието божествен план определено може да  се използва и манипулира дори и при твоите описания за егоистичен интерес и престъпления.Та според твоята теза ако избия 5 милиарда с ядрено оръжие и не съм го направил егоистично а според "божествения план" ( а вярвай ми има методи с които ще го мисля и вярвам безпрекословно) е в рамките на нещата но ако егоистично не си платя данъците например влизам в друга категория "извън плана". Всичко това разбира се е преувеличено но моята истина е че ние не знаем какви са ПРАВИЛАТА.Да - има теории и версии какви са но дори и те се различават, но какви са наистина правилата според мен е ключовия въпрос. Дали изобщо има правила ? Ако все пак има това е по-скоро в унисон с версията че или цялата вселена или поне частта в която ние се намираме е нищо повече от една сложна програма. Тук вече може да се намеси и твоя "божествен план" ако например ние просто се явяваме изпълнители на програмата - плана. Другия вариянт е  "БоГ" да е абсолютно неутрален в тази игра матрица в която ние се явяваме играчи и уж се борим за нещо  :P
« Последна редакция: Март 18, 2009, 18:12:54 pm от Alien »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #32 -: Март 18, 2009, 18:29:58 pm »
Всичките ти инкарнации се случват едновременно. Прераждане реално няма. Такова има само при извънземните.
Проблемът е, че това твърдение си го приел единствено на доверие. Реално въобще не си в състояние да си представиш това, което твърдиш, че е вярно. Това естествено не е повод да отхвърлиш верността на твърдението, но не може твърдението да се сочи като неоспорим факт.


Мдам, божествения план :D Който по подразбиране явно е добър, любящ и т.н. Но откъде знаем за него, след като не знаем дори за Висшия си Аз е друг въпрос. Сигурно могат да се изредят 2 реда "надеждни" окултисти :P
Както и да е.

Та - безсмъртните :D Има ли ги в наши дни, няма ли ги. И как да ги познаем за да можем да вземем интервю и да станем богати :P
Когато говорим за божествен план ключовата дума е „разгръщане“. На какво? – На нещо скрито, на някакъв нереализиран потенциал. Неопределените думи в предходното изречение ще оставя сам да си ги замениш с каквото решиш за подходящо.

По въпроса за безсмъртните е от значение за какво тяло точно става въпрос. Освободения от необходимостта да се преражда може да си създаде физическо тяло със силата на волята с което да се яви на хората на земята, но той реално не е в инкарнация. Такъв човек може да се яви десетки пъти в продължение на хиляда години и при това облика му ще е един и същ. Случая с Бабаджи например предполагам, че е такъв. Има един термин „нирманакая“, който се тълкува по различен начин, от различните учения, но едно от значението му е точно такова създадено със силата на волята тяло за проявление. Такова е и тялото с което Христос (а и други) се явяват след възкресението си.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #33 -: Март 18, 2009, 21:35:05 pm »
Всичките ти инкарнации се случват едновременно. Прераждане реално няма. Такова има само при извънземните.
Проблемът е, че това твърдение си го приел единствено на доверие. Реално въобще не си в състояние да си представиш това, което твърдиш, че е вярно. Това естествено не е повод да отхвърлиш верността на твърдението, но не може твърдението да се сочи като неоспорим факт.

Аз говоря единствено от опит, не от прочетени теософски книжки на килограм в стил Алис Бейли. Доста наясно съм че се изказвам в публичното пространство и колкото и незначителен да съм, поради масовостта на форума, допускам че мога да повлияя на някой който ме чете по някакъв начин. В този ред на мисли не пиша на база "само прочетено" - не мога да си го позволя. Можеш ли да кажеш същото за теб? Ако да, очаквам с интерес да ми разкажеш от личен опит знанието което си получил от божествения източник и плана му. Знам "че ще е невероятно трудно да приведеш с думи нещо непреведимо за съзнанието", ама се пробвай все пак, нали си светъл - закон е за теб да опиташ с всяко същество.

Иначе говорим за безсмъртни човешки инкарнации с Висш Аз. Не за аватари. Тъй че по темата ;)

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #34 -: Март 18, 2009, 22:39:05 pm »
Представата ти за светлите е доста крайна. Това беше и причината поради която засегнах въпроса. Не знам за книжките в стил А. Бейли. Чел съм единствено някои книжки от самата нея. Не я смятам за върховен авторитет (или Дж. К., ако някои предпочитат така).
Цитат
Знам "че ще е невероятно трудно да приведеш с думи нещо непреведимо за съзнанието", ама се пробвай все пак, нали си светъл - закон е за теб да опиташ с всяко същество.
Това е твоята представа за нещата. Аз просто си излагам мнението и в никакъв случай не го налагам. Какво има да опитвам? С кое всяко същество? Мнението ми е написано, който иска ще го приеме и то в степента в която пожелае. Дали ще си ти или някой друг за мене е без значение, а и не зависи от мен. Дали ще е един човек или сто – също. Защо си мислиш, че белите са някакви наивници, потънали в илюзии. Тъй или иначе „светлите проповеди“ тук съм ги свел до абсолютния минимум. Пределно ясно ми е че в този форум не са никак удачни и това ни най-малко не ме притеснява.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #35 -: Март 18, 2009, 23:28:43 pm »
Да беше казал в началото още че не ти се занимава да дискутираш, вместо след 10 поста да продължаваш да не казваш нищо конкретно, със слагането на черешката, че ти е все едно кой какво мисли и т.н. И на мен ми е все едно, но не виждам смисъл да отбивам номера с подобни фрази макар да имам богато въображение. И аз не се налагам, макар да звуча експанзивно - просто такъв е характера ми при водене на дискусия, но не и отношението ми. Влизам с идеята за адекватен диспут. Такъв какъвто явно не си способен да водиш. За теб нещата са "така" просто защото са така. Не можеш да се аргументираш по абсолютно никакъв начин. "Не съм длъжен да ти се аргументирам" ще кажеш. Ми не си да. Но формата на комуникация тук е "форум". Това е което правим - обсъждаме. Тъй че аз лично прекратявам този "разговор" в стил "чух, вярвам - толкоз". И без това оспамихме достатъчно :)

Неактивен Radiance Dawn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #36 -: Март 19, 2009, 01:46:52 am »
мисля, че докато не се сдобием с безсмъртно тяло няма как да го разискваме,можем да предполагаме, или да се осланяме на тези, които са имали такъв контакт; безсмъртните няма да афишират със себе си и да се представят на всеки любопитен, жаден за сензации или какъвто и да е материален аспект, те са се освободили от "колелото на преражданията", т.е са в съзнателния живот на Източника.
Човек дарен със "суддха дехам" /съвършено тяло/ е неподвластен на ограниченията на петте първични елемента - земя, вода,огън, въздух и етер. Неговите сетива могат да усещат на разстояние и познанието е универсално и вездесъщо. Човек не е ограничен от времето, пространството и другите закони на природата,нито му трябва храна, сън или секс. Това тяло не старее, нито може да бъде разрушено от каквито и да било оръжия. Волята му е способна да твори и разрушава. Той може да възкресява мъртвите, да възвръща младостта на старите хора. Той е всемогъщ, всеведущ и вездесъщ.

" Аз се молех за лъчезарно тяло, което ще живее вечно
и ще устои на вятъра, земята, небето, огъня, водата,
слънцето, луната, смъртта, болестта, смъртоносните оръжия,
планетите, злодеянията или каквото и да било друго.
Той изпълни молбите ми и аз имам това тяло.
Не си мислете , че този подарък е незначителен.
О, хора търсете убежище при Източника,
Който е повелител на Божественото великолепие,
Обезсмъртяващо дори материалното тяло.”
“Божествената песен на Милостта” – Рамалинга

Следващият етап е трансформирането от суддха дехам в пранава дехам /светлинно тяло/, като пътя е чрез принципа на Светлината и чрез неговите два най – важни аспекта – преклонение пред всичко живо във Вселената и Божествена медитация.

p.s Iris нирманакая е тибетска дума и в будизма има следните значения:

1.   Състояние на съчувствие. Същество, което съзнателно се е преродило, за да облагодетелства всички същества. Букв. означава “ илюзия – тяло” , форма, която някой използва, но не е зависим от нея.

2.   Едно от трите състояния на напълно просветлено преживяване на Буда.

3.   Формата на онзи Адепт, който е пожертвал състоянието на Нирвана в помощ на човечеството.

4.   Земното тяло на Буда.

5.   “Измерението” на формите и проявленията. :)
Когато казваш какво мислиш, мисли какво говориш!

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #37 -: Март 20, 2009, 13:29:16 pm »
Така.Сега.

Очевидно по тая тема много хора са гледали много филми и постоянно циркулират между Xmen, На Индиеца Гащите и Капитан Планета.За мен вашите писания са напълно безсмислени, изключително затормозителни и след като ги прочета,което вече не правя, се чувствам плитък.

За всеки, който търси крайните плодове на темата - темата явно е приключена и приключи със следното инфо:
1 - безсмъртни хора няма.Безсмъртието при хората се разбира като "човек, осъзнал безсмъртието на съзнанието си, поради това че помни свои инкарнации - в линейно бъдеще или минало...или поради друга причина".
2 - Безсмъртни(в горното изяснено значение) има неясен брой, в зависимост от неограничените възможности за реализиране на инкарнационен път.Тоест безсмъртни са онези, които имат полза от това.
3 - извънземните същества или последователно инкарниращите се азове според горното определение са безсмъртни.
« Последна редакция: Март 21, 2009, 16:22:05 pm от H. »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен h

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #38 -: Март 22, 2009, 10:06:51 am »
Бесмъртен е пътят към вечността.Що е вечност?това е пътят на увеличаване на скоростта на движение в самите нас.Този път е безкраен. ;)

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #39 -: Март 25, 2009, 00:45:52 am »

Скоро ще живеем до 1000 години


Създават “втора космическа скорост” за избягване на стареенето


През следващите години учените могат да създадат технология, способна да спре стареенето и да удължи живота на човек най-малко с 30 години, съобщава агенция “Новости”. Само 20 години след това пък ще се появи начин той да бъде удължен до цели 1000 години! Самата терапия ще бъде безплатна, смята работещият в Кембридж британски геронтолог Обри дьо Грей. Той е създател на нов подход за борба със стареенето – т. нар. инженерен метод.

“Вярвам, че ще можем да победим стареенето в близко бъдеще. Съществува 50-процентова вероятност, че човекът, който първи ще доживее до 150 години, вече е жив и сега е на 60″, каза той на среща с журналисти в Москва, организирана от фондациите “Династия” и “Наука за удължаване на живота”. Дьо Грей, който самият прилича на библейски патриарх заради дългата си до кръста брада и хванатите на опашка дълги коси, за пръв път е на посещение в Русия и ще остане в страната до 4 март. Той възнамерява да се срещне с руски учени, да изнесе редица публични лекции, а също така да обсъди възможното сътрудничество с руските фондации.

Геронтологът смята, че ще е възможно създаване на ситуация “втора космическа скорост за избягване на стареенето”, при която науката и медицинските технологии ще се развият с толкова бързи темпове, че полученото през първия етап предимство от 20-30 години ще стигне за разработването на нови методи за борба със стареенето, които на свой ред ще спечелят време за разработването на ново поколение технологии. “За сметка на този “гравитационен бяг” първият човек, който ще доживее 1000 години, вероятно ще бъде с не повече от 20 години по-млад от първия човек, доживял до 150 години”, твърди дьо Грей. Той отбеляза, че днес мнозинството учени са единни, че стареенето е свързано не с генетичната програма за самоунищожение, която уж е заложена в организма, а с натрупваните дефекти, повреди, които водят да болести и смърт.

Единият от подходите за борба със стареенето – геронтологичният – предвижда предотвратяването на появата на дефекти, а другият – гериатричен – основан на борбата с трансформирането на дефектите в болести. Британският учен е убеден, че и двата са неефективни, защото процесите на обмяна на веществата, заради които възникват повредите, са много сложни, затова е много трудна задачата да не се позволят появата на дефекти. Не по-малко трудно е да се предотвратят болестите. Затова той е създал трети подход, кръстен от него “инженерен”. Той предвижда борба непосредствено със самите дефекти.

Дьо Грей е определил седем категории биологични процеси, които пораждат дефектите. Сред тях са съкращаването на броя на клетките или прекаления им брой, натрупване на “боклук”, отлагания вътре и между клетките, генетични мутации в хромозомите и митохондриите, а също така образуването на излишни връзки между белтъчните молекули. По думите на учения, в момента вече е постигнат сериозен прогрес при създаването на методи за противодействие на повреди.



http://www.vsekiden.com/?p=46322
musica universalis

Неактивен frozenbrain

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #40 -: Март 25, 2009, 16:33:20 pm »
Безсмъртие във физическото тяло е възможно...
Необходимо е енергиинните ти приходи да са повече или равни на разходите  ;D.
Лесно да се каже, но доста трудно да се изпълни. Доста са безсмъртните, но те напускат планетата за да отидат в по горни класове и да продължат развитието си, така че от тази гледна точка няма безсмъртни, защото е излишно губене на време.
ОМ А ХУМ ВАДЖРА ГУРУ ПАДМЕ СИДХИ ХУМ

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #41 -: Юни 03, 2009, 22:44:41 pm »
Вижте какво намерих... Изтеглих я тази вечер и не я знам, но съдържанието е "ужасно" интересно!


=============================================================
Нека бъдем честни!!!

Днес, 04.05.09, намерих този материал, касаещ съществуването на автор с името Етиен Касе:
http://kryptocom.org/publ/241-1-0-776

Става дума, че такъв автор няма. Всичко е плод на труда на няколко автора в Русия, целите на които има опити да се обяснят, но никой не намира отговор на въпроса, защо няколко души ще пишат и издават книги с името на Етиен Касе, след като печалбата ще бъде символична.
Но в горния материал друго се набива в очи, а именно:
Цитат
Анализ книг Кассе и предпринятое мной небольшое расследование показали, что при написании книг авторы пользовались не только русскоязычными СМИ (моими публикациями в том числе), но и закрытыми для широкой публики архивами, в частности, архивами Аненербе, и что через эти книги «слито» немало истинной информации.

Интересен феномен! Да лъжеш толкова много с неизвестна цел, да ползваш закрити материали на Аненербе от секретните руски архиви... Хм... интересно защо?


Имах ентусиазъм, че е излязла интересна книга, но... уви! "Фотошоп", както би казала Стивер.
« Последна редакция: Юни 04, 2009, 21:45:10 pm от SMSI-H »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #42 -: Юни 04, 2009, 22:33:58 pm »
Ами разрови по руските форуми, все някой ще знае нещо ???

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #43 -: Юни 04, 2009, 23:21:39 pm »
Вижте какво намерих... Изтеглих я тази вечер и не я знам, но съдържанието е "ужасно" интересно!


=============================================================
Нека бъдем честни!!!

Днес, 04.05.09, намерих този материал, касаещ съществуването на автор с името Етиен Касе:
http://kryptocom.org/publ/241-1-0-776

Става дума, че такъв автор няма. Всичко е плод на труда на няколко автора в Русия, целите на които има опити да се обяснят, но никой не намира отговор на въпроса, защо няколко души ще пишат и издават книги с името на Етиен Касе, след като печалбата ще бъде символична.
Но в горния материал друго се набива в очи, а именно:
Цитат
Анализ книг Кассе и предпринятое мной небольшое расследование показали, что при написании книг авторы пользовались не только русскоязычными СМИ (моими публикациями в том числе), но и закрытыми для широкой публики архивами, в частности, архивами Аненербе, и что через эти книги «слито» немало истинной информации.

Интересен феномен! Да лъжеш толкова много с неизвестна цел, да ползваш закрити материали на Аненербе от секретните руски архиви... Хм... интересно защо?


Имах ентусиазъм, че е излязла интересна книга, но... уви! "Фотошоп", както би казала Стивер.

Положението наистина е страшно. Голяма манипулация. Ето няколко коментара от сайт, където се предлагат безплатно почти всички книги на Кассе:
Цитат
ГостьSlava V Сочинения "Этьена Кассе" написаны членами секты генерала Петрова "К Богодержавию". Обыкновенная антихристианская пропаганда... Ответ: Рехнулся что ли??? Во-первых - все христиане - сектанты до мозга костей. Это отдельная тема для разговора! Во вторых - Петров никогда бы не написал этого, служит более высоким и добрым целям, чем описывать забухавшего фантазера. А книга (и не важно кто ее написл) о том, что не надо под ноги надо смотреть и богам молиться как распоследнее быдло, а вырываться из болота невежества и познавать окружающий мир несмотря ни на какие преграды.
СерыйЭто не переводная литература. Эти книги написала группа русских авторов (был произведен лингв. анализ текста несколькими спецами). Интересная, поучит-я информация, которую нужно, на мой взгляд "фильтровать"
Гостьto Ahilles - эмоциональное сообщение у вас , вот только Леонардо к России не имеет никакого отношения , зачем о нем "скрывать НАШЕМУ правительству "?)). А факты - это когда исследование ссылается на источники , и фиксирует списки библиографической литературы .
BelosnegnayaПрочитала книгу "Леонардо Да Винчи .Второе пришествие" . Даа...автор явно перегибает палку . Строить свое расследование по данным "Всемирной паутины" ( как он сам же и признался ) , наверное было нелегко .. Логическая цепочка его исследования постоянно прерывается , исторических фактов - 3% , и те искажены , а остальное - плод больной фантазии , цитаты очевидцев Леонардо без ссылок , а фраза "очень надежный источник , уж вы мне поверьте , но немого вам сообщить кто" - это высший пилотаж !! И впечатление складывается , что действительно это не переводная литература . А кто этот русский автор , скрывающийся под Этьеном Кассе ? Стыдно наверное печататься под своими настоящими инициалами ...
PeterДа, Кассе может дать фору в 100 (или 50-70 очков) Дэну Брауну с его Кодом да Винчи. Безудержный полет фантазии - одно тайное евангелие от Марка, написанное со слов Петра чего стоит. А съеденный египетскими крокодилами израильский археолог Аарон Саул? А гонимый ФСБ монах-расстрига Гена Таманцев? Забавно. В эпоху финансового кризиса и кризиса мозгов получил заряд положительной энергии.
TurbulentusНачал читать "Евангелие от Иуды".Уже в предисловии автор цитирует Грибоедова, утверждая, что это Пушкин. Оба они Александры Сергеевичи, конечно... Мне, технарю, трудно понять этих гуманитариев...
ЛєнаОчень остроумный писатель и слишком самоуверенный.Он пример для всех
SvetlanaА кто сказал,что это литература переводная? верится с трудом...блестящий русский язык, совершенно без изъянов, которыми часто грешат переводы. Это не перевод, это написано на русском


Max

  • Гост
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #44 -: Декември 31, 2009, 00:18:20 am »
Другия вариянт е  "БоГ" да е абсолютно неутрален

Споделям това виждане /като изключим  названието Бог, макар да нямам друго име наум./
« Последна редакция: Декември 31, 2009, 00:19:55 am от Raven »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27