Автор Тема: Има ли безсмъртни в нашия свят?  (Прочетена 57089 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #15 -: Март 17, 2009, 13:50:27 pm »
Да, теоретично можеш да си "спомниш" и за твоя инкарнация, която е в линейното бъдеще. Принципа е същият.

Един приятел се чудеше/а след като го пиша,явно и аз/,какъв е смисълът на тези преживявания ? Чрез тях виждаш,усещаш,учиш се и т.н от възможно най-много неща и така ъпдейтваш Висшия Аз многократно...но докога? Все някога има край,все някога целта ще е изпълнена.Какво става когато вече няма какво повече да преживееш?
А ако няма такъв вариант/винаги да има още и още за поредната инкарнация/ и ти си достигнал изключително високо ниво/какво правиш ? освен да те избие на скука  :D / ?

Ами целта е да минеш отвъд полярностите разбира се :) Отвъд дуализма. Защото в следващите плътности дуализъм няма.

Решаваш да останеш да помагаш на другите да растат или се връщаш у дома  :-*

Bullshit alert, bullshit alert!

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #16 -: Март 17, 2009, 13:55:40 pm »
 ;D
Цитат
Bullshit alert, bullshit alert!
Oпровергай ме  :P
Разни хора- разни идеали :)
...water can flow, and water can crash...

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #17 -: Март 17, 2009, 14:26:04 pm »
Ами целта е да минеш отвъд полярностите разбира се :) Отвъд дуализма. Защото в следващите плътности дуализъм няма.

Следващите плътности са/не като имена,по скоро като описание/ ? Там също ли целта ти е да ъпдейтваш Висшия Аз ?

topteglo

  • Гост
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #18 -: Март 17, 2009, 16:39:08 pm »
Май няма голяма полза от това да помниш предните си животи или да си безсмъртен- особенно второто.
Именно в филма за който стана въпрос изтъкват това. Най-много да станеш исторически грамотен(за онова време). Сега 15 годишен любопитен младеж би знаел 10 пъти повече от възрастен през средновековието.
А и ние се развиваме напред. Ако се върнеш физически в миналото ползата ще е огромна.
Иначе нищо особенно!
Все е тая дали живееш 70 или 700!
А и малко е съмнително колко % от изживяното ще помниш!
Какво яде за обед на 24.07.2006 ?
Не помните ли? А се е случило в този ви живот и то само преди 2-3 години!
Кво толкова важно има да си спомняш неща от преди 500 г.
Е все е кяр, ама...квото било било!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #19 -: Март 17, 2009, 17:40:50 pm »
;D
Цитат
Bullshit alert, bullshit alert!
Oпровергай ме  :P
Разни хора- разни идеали :)

Ами Светла пропаганда, какво има да те опровергавам :P Колкото и да тъжно за нечии разбирания всеки е сам за себе си в известен смисъл :)

Ами целта е да минеш отвъд полярностите разбира се :) Отвъд дуализма. Защото в следващите плътности дуализъм няма.

Следващите плътности са/не като имена,по скоро като описание/ ? Там също ли целта ти е да ъпдейтваш Висшия Аз ?

Очевидно е че не мога да знам, не съм бил "там" :) Абсолютно безсмислено е да се разсъждава за това според мен. Тук си за друго в момента, онея плътности ги остави :)

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #20 -: Март 17, 2009, 17:50:37 pm »
Очевидно е че не мога да знам, не съм бил "там" :) Абсолютно безсмислено е да се разсъждава за това според мен. Тук си за друго в момента, онея плътности ги остави :)
Безсмислено е да,просто исках да видя дали някой може да ми даде от типичните за форума обяснения,какво има "там"  :D
Ония плътности не ме вълнуват в момента,ако стигна до тях,ще ги мисля или каквото ще мога да правя тогава  :D

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #21 -: Март 17, 2009, 18:42:57 pm »
Решаваш да останеш да помагаш на другите да растат или се връщаш у дома  :-*
;D
Цитат
Bullshit alert, bullshit alert!
Oпровергай ме  :P
Разни хора- разни идеали :)
Ами Светла пропаганда, какво има да те опровергавам :P Колкото и да тъжно за нечии разбирания всеки е сам за себе си в известен смисъл :)
То е ясно, че всеки е сам за себе си, но всички сме заедно в кюпа и лично аз смятам, че трябва да си помагаме да се измъкваме от "блатото", кой доколкото и с каквото може.
А горенаписаното си е лично мое убеждение (не вярвам в това, а наистина смятам, че е така, както и имам стремежа да се върна вкъщи, защото тук долу отдавна не ме свърта  ::)), нищо не пропагандирам и никого не убеждавам. А какво от тук нататък ще стане по пътя и как ще се промени това убеждение... ще поживеем и ще видим.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #22 -: Март 17, 2009, 19:35:50 pm »
Решаваш да останеш да помагаш на другите да растат или се връщаш у дома  :-*
;D
Цитат
Bullshit alert, bullshit alert!
Oпровергай ме  :P
Разни хора- разни идеали :)
Ами Светла пропаганда, какво има да те опровергавам :P Колкото и да тъжно за нечии разбирания всеки е сам за себе си в известен смисъл :)
То е ясно, че всеки е сам за себе си, но всички сме заедно в кюпа и лично аз смятам, че трябва да си помагаме да се измъкваме от "блатото", кой доколкото и с каквото може.
А горенаписаното си е лично мое убеждение (не вярвам в това, а наистина смятам, че е така, както и имам стремежа да се върна вкъщи, защото тук долу отдавна не ме свърта  ::)), нищо не пропагандирам и никого не убеждавам. А какво от тук нататък ще стане по пътя и как ще се промени това убеждение... ще поживеем и ще видим.

Това което казвам е, че мисленето в стил "любов и светлина" е totally out of balance. Есетествено че трябва да си помагаме и подкрепяме, не мисли че като казвам "всеки е сам за себе си" отричам взаимопомощта. Говоря за крайността, в която на всяка цена знаеш какво е по-добро за другите от самите тях и месианските мисии "да спасим света". И двете са задънена улица :)

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #23 -: Март 17, 2009, 20:41:57 pm »
Това което казвам е, че мисленето в стил "любов и светлина" е totally out of balance. Есетествено че трябва да си помагаме и подкрепяме, не мисли че като казвам "всеки е сам за себе си" отричам взаимопомощта. Говоря за крайността, в която на всяка цена знаеш какво е по-добро за другите от самите тях и месианските мисии "да спасим света". И двете са задънена улица :)
E, и аз не говоря за "американския модел" :D и не се натискам да спасявам когото и да било, поради простата причина, че всеки знае най- добре за себе си от какво има наистина нужда.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #24 -: Март 17, 2009, 23:36:14 pm »
Решаваш да останеш да помагаш на другите да растат или се връщаш у дома  :-*

Bullshit alert, bullshit alert!
Изборът реално си съществува, когато човек няма какво повече да добие от ражданията си на Земята. Може да е светла пропаганда, обаче до този избор тъй или иначе другите не стигат. Това разделяне на бели и черни, всъщност виждам, че някои го правят доста свободно. Бели не означава, добри до крайност и до сглупяване, а умерено, според необходимостта и с точна преценка за последствията, като акцента при мотивацията е груповото развитие, което включва индивидуалното развитие като основа. Белите винаги изхождат от гледната точка и намерението на висшия аз. Така примерно като се говори за любов към всичко съществуващо, това не означава любов към материалните форми, а оживотворяващата ги същност. Като се говори за помощ, това означава помощ, по отношение на висшия аз, а не според представите на въплътеното нисше аз. Човешките представи за добро и зло в случая не са определящи; те са егоистични, илюзорни и не отчитат намеренията и развитието на висшия аз.

Ако се прави разделение на бели и черни, първите следва да се свържат с висшето аз. Целта на черните е фокусиране на съзнанието във формата, в материалното съществуване (буквално и преносно). При белите важна е групата (това съвсем не означава, че индивидуалния висш аз не е важен, но акцента е върху групата); при черните важна е отделната личност, лидерът(лидерите), който се стреми да накара групата да работи за него; отделно всеки член на групата в мотивацията си изхожда от личния си интерес. И в двата случая имаме йерархична структура, но приложението и е коренно различно и равнището също. При белите имаме група изградена от висши азове. Затова и примерно Дънов изграждайки бялото братство ясно заявява, че това е само несъвършено копие на истинското бяло братство. Ученик на истинското бялото братство е човек, който може да действа осъзнато и свободно от нивото на висшия аз, дори и когато е във въплъщение.

Всичко, което казвам не е много по темата, но реших, че е уместно да го напиша, предвид някои определения за бели и черни, които забелязах из форума. За неутралността, възможна ли е и какво точно представлява ако е възможна, ще оставя всеки сам да си отговори. Аз поне неутралност не мога да си представя.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #25 -: Март 18, 2009, 00:41:57 am »
Ами виждам че не можеш да си я представиш неутралността като гледам какви ги говориш laugh

Черните нямали Висш Аз едва ли не щото те не изхождали от неговото намерение за разлика от Белите ;D Висшият Аз допуска това за да изживее тази реалност. Знаеш ли че имаш стотици инкарнации които са изживяват Тъмната полярност? И смяташ ли че тези ти инкарнации се ръководят от някакви Тъмни йерархии без знанието и позволението на Висшия ти Аз?

Най-интересното е че си доста учуден от делението на бели и черни, но в същото време имаш доста добре изградени представи за двете и говориш свободно за техните характеристики, субординация и т.н. Доста странно...

И двете полярности изживяват своите илюзии. Всеки с неговото си. Една от светлите е "как е възможно да останеш неутрален, така служиш на тях!".

Като се говори за помощ, това означава помощ, по отношение на висшия аз, а не според представите на въплътеното нисше аз.

Щом си склонен да категоризираш инкарнацията си като "нисш аз", само защото е с блокирани спомени - твоя воля :P Няма "Висш" и "нисш" Аз. Ти си Висшия Аз и той е теб. Това е много важно да се разбере не само с лявото полукълбо.

Като цяло завършвайки този цикъл тук, не можеш да "останеш да помогнеш на другите"... Противоречи на всички правила на Играта. Пък и без това не можеш да се вредиш дори и да искаш - целият нов вариант на светлия ню ейдж астрал ще чака на опашка да ограмотява "пропадналите си деца" ;D

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #26 -: Март 18, 2009, 12:48:32 pm »
Черните нямали Висш Аз едва ли не щото те не изхождали от неговото намерение за разлика от Белите
Това не съм си го и помислял. Всички имат висш аз. Чрез познаване на законите действащи в трите свята (физически, нисшия емоционален и нисшия ментален), черните успяват да запазят съзнанието си и да останат в тези светове, без да се възвърнат в края на живота си към висшия аз, така както правят обикновените хора. Тъй или иначе това ще приключи със следващата планетна обскурация в по-добрия вариант или с унищожаването на (физическото тяло на) земята в най-лошия. Белите, дори и по време на въплъщенията си действат от нивото на висшия аз.

;D Висшият Аз допуска това за да изживее тази реалност. Знаеш ли че имаш стотици инкарнации които са изживяват Тъмната полярност?
Висшия аз се проявява чрез нисшия, в началото в нищожна степен, която в течение на времето нараства, докато не дойде момента висшия аз да поеме пълен контрол над живота на въплътения човек. Това е истинската цел и това е опитността, която висшия аз натрупва – максимално пълно проявление в нисшите светове. Не се съмнявам, че всеки човек в миналото си е правил безбройни ужасяващи престъпления. Това е и главната причина поради която не помним миналите си прераждания. Причината за тези престъпления не е била, че висшия аз е трупал опитност, а че нисшия аз е отговарял слабо на влиянието му и висшия аз не е можел да се проявява чрез него.

И смяташ ли че тези ти инкарнации се ръководят от някакви Тъмни йерархии без знанието и позволението на Висшия ти Аз?
Тъмните йерархии просто се стремят да попречат на правилното проявление на висшия аз посредством нисшия. Затова и подсилват нисшия материален аспект в човека, стимулират егоистичните му желания и мисли, за да заглушат влиянието на висшия аз. Само в този случай те могат да запазят контрола си в нисшите светове.

Щом си склонен да категоризираш инкарнацията си като "нисш аз", само защото е с блокирани спомени - твоя воля :P Няма "Висш" и "нисш" Аз. Ти си Висшия Аз и той е теб. Това е много важно да се разбере не само с лявото полукълбо.
Това е така, нисшия аз е отражение и то при повечето хора доста изкривено и непълно на висшия. Говориш за разбиране, но всъщност се съмнявам да го разбираш, въпреки че го знаеш. Това може да бъде разбрано само от нивото на висшия аз.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #27 -: Март 18, 2009, 15:43:32 pm »
Черните нямали Висш Аз едва ли не щото те не изхождали от неговото намерение за разлика от Белите
Това не съм си го и помислял. Всички имат висш аз. Чрез познаване на законите действащи в трите свята (физически, нисшия емоционален и нисшия ментален), черните успяват да запазят съзнанието си и да останат в тези светове, без да се възвърнат в края на живота си към висшия аз, така както правят обикновените хора. Тъй или иначе това ще приключи със следващата планетна обскурация в по-добрия вариант или с унищожаването на (физическото тяло на) земята в най-лошия. Белите, дори и по време на въплъщенията си действат от нивото на висшия аз.

По-голяма дискриминация и деление от това здраве му кажи :) А от това което си писал и по-долу, следва че стотици твои тъмни инкарнации циклят в астрала и не се връщат до самият рестарт. Смях, смях, смях и пак смях. Висшият Аз не дели инкарнациите ти на бели и черни май френд, неутрален е. Дели ги според напредъка им, но не и "цвета им". И като казвам "напредък" не разбирай доколко си бял, а доколко си се доближил до Баланс (въпреки че е много грубо казано). След смъртта можеш да киснеш в астрала много "време", оттам също събираш преживявания, после се сливаш с Висшия Аз, независимо дали си бил бял или черен.


;D Висшият Аз допуска това за да изживее тази реалност. Знаеш ли че имаш стотици инкарнации които са изживяват Тъмната полярност?
Висшия аз се проявява чрез нисшия, в началото в нищожна степен, която в течение на времето нараства, докато не дойде момента висшия аз да поеме пълен контрол над живота на въплътения човек. Това е истинската цел и това е опитността, която висшия аз натрупва – максимално пълно проявление в нисшите светове. Не се съмнявам, че всеки човек в миналото си е правил безбройни ужасяващи престъпления. Това е и главната причина поради която не помним миналите си прераждания. Причината за тези престъпления не е била, че висшия аз е трупал опитност, а че нисшия аз е отговарял слабо на влиянието му и висшия аз не е можел да се проявява чрез него.

Чакай сега, обърквам се на няколко нива. Не се съмняваш че всеки човек е правил безброй ужасяващи престъпления (което го прави тъмен по дефолт), но в същото време говориш за прераждане (дори не коментирам че такова реално няма, но в твоята схема има и затова моля да ми изясниш как се вмества). Как се прераждаш ако някога си бил тъмен (което ти приемаш като вариант), защото по-горе каза че ако си бил тъмен изобщо няма завръщане към Висшия Аз, а си циклиш в астралните планове?

Това че вършиш престъпления защото слабо отговаряш на импулсите на Висшия си Аз дори не смятам да го коментирам... Ако смяташ че нещо толкова важно за инкарнацията ти като убийство да речем, не е съгласувано преди самото инкарниране с Висшия ти Аз, дори не смятам да пиша следващ пост.

Щом си склонен да категоризираш инкарнацията си като "нисш аз", само защото е с блокирани спомени - твоя воля :P Няма "Висш" и "нисш" Аз. Ти си Висшия Аз и той е теб. Това е много важно да се разбере не само с лявото полукълбо.
Това е така, нисшия аз е отражение и то при повечето хора доста изкривено и непълно на висшия. Говориш за разбиране, но всъщност се съмнявам да го разбираш, въпреки че го знаеш. Това може да бъде разбрано само от нивото на висшия аз.

Ок, да не спорим :) Тогава ще се обръщам оттук нататък към теб с "изкривеното отражение" :D Не би трябвало да имаш против доколкото разбирам :D

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #28 -: Март 18, 2009, 16:00:25 pm »
Н.,
Цитат
...но в същото време говориш за прераждане (дори не коментирам че такова реално няма, но в твоята схема има и затова моля да ми изясниш как се вмества)

Би ли разяснил разсъждението си! Какво значи, че няма реално прераждане? Как да разбирам това?

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #29 -: Март 18, 2009, 16:21:27 pm »
Чакай сега, обърквам се на няколко нива. Не се съмняваш че всеки човек е правил безброй ужасяващи престъпления (което го прави тъмен по дефолт), ...
Ще се спра само на това. Другото може да си го разискваме до безкрайност. Това, че човек е правил множество престъпления не го прави тъмен. Това, че прави нещо добро не го прави бял. Въпросът е в това доколко сътрудничи или противодейства на божествения план (това словосъчетание не исках да го използвам, но нямам с какво друго да го заменя). Висшия аз винаги действа в съгласие с божествения план. Човек вършейки престъпления изхожда от чисто егоистичен интерес, не познава нито законите, нито божествения план, нито знае за висшия си аз, нито осъзнава всички последствия от действията си. Той е като едно пет годишно дете примерно. Черните са наясно с това, което правят. Целта им е да запазят статуквото, да задържат еволюцията в настоящата позиция, която им е изгодна. Обикновения човек като върши престъпления въобще не му пука за тези неща.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27