Автор Тема: Има ли безсмъртни в нашия свят?  (Прочетена 56785 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Има ли безсмъртни в нашия свят?
« -: Февруари 11, 2009, 21:49:20 pm »
Робърт Монро споменава, че е срещнал човек на 18 хиляди години.
Кастанеда също пише, че е срещал човек на няколко хиляди години.
Относно безсмъртието обаче Кастанеда споменава, че то е възможно само докато Земята е жива, тъй като тя е наша матрица.

Изобщо какво знаете и мислите по въпроса?
« Последна редакция: Февруари 11, 2009, 21:50:26 pm от Max »

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Относно: Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #1 -: Февруари 11, 2009, 22:29:35 pm »
Скоро имаше филм по тая тема:The Man from Earth
На мен ми беше интересен. После разбрах, че разказа по който е правен, е писан над 30 години от автора Джером Биксби
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #2 -: Февруари 12, 2009, 01:12:05 am »
Страхотен филм! Уж един такъв лекичък, бавничък, а всъщност в дълбок размисъл може да те хвърли разказът на главния герой и накрая да си кажеш - колко му е и да е истина   ;D
Не мисли като човек!-Крион

Androctonus

  • Гост
Относно: Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #3 -: Февруари 12, 2009, 09:33:27 am »
Дали има безсмъртен човек?
Според мен не. Не вярвам на тази информация.

А и няма нужда хората да са безсмъртни.

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Относно: Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2009, 10:14:30 am »
Ван Хелзинг говори в "Не пипай тази книга" за историята на граф Сен Жермен, който не остарявал, както и за тибетски пичове на по 5-6 хиляди години в пещерите. Колко е вярно само той си знае  :P
It' oil stupid.

Неактивен Radiance Dawn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
Относно: Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #5 -: Февруари 12, 2009, 15:24:13 pm »
Дали има безсмъртен човек?
Според мен не. Не вярвам на тази информация.
Да, има достатъчно, напр. Бабаджи маха-аватар, вечния дух в човешка форма.

« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 20:49:47 pm от Mirotvorec »
Когато казваш какво мислиш, мисли какво говориш!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #6 -: Февруари 12, 2009, 19:07:03 pm »
Постигано е от доста даоистки и тибетски мъдреци практикуващи вътрешна и външна алхимия. Valley of Flowers е хубав филм по темата.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #7 -: Февруари 14, 2009, 23:50:06 pm »
The man from earth беше добър, даже сега пак ще си го дръпна.
А ако има някой безсмъртен(или поне неостаряващ, като елфите), колко ли е отегчен горкия.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #8 -: Февруари 28, 2009, 18:59:35 pm »
човекът, за когото монро споменава, още докато четях книгата през 90те години, ми се струва, че е бил Тот - и като разговор, и като описание (тогава имах увлечение по търсене на информация за това същество и Аменти). Идеята за безсмъртието е интересна, но скоро открих, че то се схваща по друг начин от т.нар.Учители - като непрекъснатост в съзнанието, когато се преминава от един живот в друг, т.е. не се губят спомените.

Не помня в коя книга имаше историята на един такъв човек, за когото се твърдеше, че имал спомени от последните си 40ина живота, и се казваше, че сега работел в министерство на отбраната в САЩ.

Има няколко общи признака, по които може да се обобщи как става запазването на спомените - постоянно активирано светлинно тяло (не астрално), връзка на душата с тялото (при 99% от хората душата е сведена до малка искра над главата и почти няма пряка връзка с тялото) и последното (което може би кореспондира с казаното от Кастанеда за Земята) - хармонизиране на меридианите от енергийните полета с тези на планетата (така жизнената сила тече непрекъснато през тялото без изкривявания) - има много хора, особено тези страдащи от тежки болести, при които осите на енергийното тяло са изместени спрямо тези на планетарните решетки и в тях почти не навлиза прана енергия.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #9 -: Март 16, 2009, 22:40:44 pm »
Задължително четиво по темата:

http://www.taiji-bg.com/articles/mixed/m5.htm

Много снимки и информация накуп.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #10 -: Март 17, 2009, 00:15:03 am »
АКО за Учителите безсмъртието е помнене на животите, то те не са хора.Защото ако инкарнациите са едновременни...няма как Висш Аз, който е избрал този път, да помни "последните си животи", защото няма последни и първи.Така излиза, че няма безсмъртни хора, а извънземни - Висши Азове с последователни инкарнации.

За кой път срещам противоречие на срещаната информация наоколо и концепцията на Матрицата 5, не зная.Или едната страна от двете е невярна, или аз нещо не мога да зацепя какво съм прочел в Матрицата 5.

Такаче някой да се опита да ме просветли.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #11 -: Март 17, 2009, 04:15:23 am »
АКО за Учителите безсмъртието е помнене на животите, то те не са хора.Защото ако инкарнациите са едновременни...няма как Висш Аз, който е избрал този път, да помни "последните си животи", защото няма последни и първи.Така излиза, че няма безсмъртни хора, а извънземни - Висши Азове с последователни инкарнации.

За кой път срещам противоречие на срещаната информация наоколо и концепцията на Матрицата 5, не зная.Или едната страна от двете е невярна, или аз нещо не мога да зацепя какво съм прочел в Матрицата 5.

Такаче някой да се опита да ме просветли.

Няма противоречие, само трябва да се гледа от по-висока перспектива малко :)
Изхождайки от идеята че всичко е преживяване почти ВСИЧКО е възможно. Не е нужно да си секуеншъл, за да "помниш" животите си ако това си избрал като преживяване - какво ще ти даде това - можем само да гадаем, това може да го каже само преживяващият. Има твърде много легенди за обикновени хора живеещи по 500, 800 години и т.н. Особено в Китай и Хималаите. Така или иначе вътрешната и външната алхимия спомага за изключително дълъг живот, има достатъчно исторически източници за това. Друг е въпросът че дори да знаеш техниките за това или имаш формулата на елексира - дали ще можеш да го постигнеш зависи от съвместимостта на всичко това с личният ти път. Ако такава липсва, то нещата ще се случат твърдо по начин, по който ще ти се даде да разбереш за какво става дума.
Според мен е несериозно всички да са извънземни, при положение че са водили обикновен живот, родени са от земна майка и т.н. Дори да говорим за единични случаи на windows of opportunity (каквито вярвам че е имало не само в определени периоди), пак не можем да сведем всичко до последователно инкарниране. Смятам, че това е просто преживяване, което Висшия Аз решава да пропътува. Не би следвало да обърква че индивида живее не 70, а 700 години.

Също така да не забравяме, че всичко се случва едновременно от перспектива на Висшия Аз. Индивидът като инкарнация в 3D знае за едновремеността, но той е поставен във физическите параметри на тази плътност - т.е. - за нас има линейно време. Мозъците ни са проектирани на този принцип, телата ни са проектирани на този принцип. Не можем да изживеем едновремеността на ниво физическо съществуване - изживяваме я на ниво Висш Аз. Тук можем само да я разберем. Затова и на по-средните нива цялата концепция е трудна за схващане и се отрича с лека ръка. В този ред на мисли преживяване би могло да бъде и да помниш "миналите" си животи. Можеш да знаеш за тях ако е свързано с пътя на тази ти инкарнация, която неминуемо ще е поне от средно-напреднало ниво. Езо-литературата изобилства откъм подобен род издания, особено през 70-те и 80-те, когато е бума на тези неща в стил "прераждане и минали животи".

Та така, дано ти се е изяснило малко :)

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #12 -: Март 17, 2009, 12:19:35 pm »
Ами и аз се надявам, че ми се е изяснило малко :)

Защото, ако наистина вземем предвид факта, че ние физически не сме извън линейното време (което аз не взех предвид преди малко), има "последни животи".И да, ако това е пътят на инкарнацията, да помни животи преди настоящата хронология, те ще са "последни" според инкарнирана гледна отправна точка.

Но според мен това тъкмо означава да "помниш последните животи" - израз от инкарнирана гледна точка, защото "да помниш животи" също може да означава да си спомняш живот от бъдещето и да си дадеш сметка за това, не защото не ти се струва линейно подредено да е било "преди настоящето", а просто защото има асансьори и двигатели, а не каруци и сопи в спомените ти :)

Не отричам, че животи не могат да се помнят, но аз бих предпочел да наричам това "животи да се знаят", с оглед на по-широката перспектива.
« Последна редакция: Март 17, 2009, 12:21:23 pm от Спорт-Здраве3 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #13 -: Март 17, 2009, 13:32:05 pm »
Един приятел се чудеше/а след като го пиша,явно и аз/,какъв е смисълът на тези преживявания ? Чрез тях виждаш,усещаш,учиш се и т.н от възможно най-много неща и така ъпдейтваш Висшия Аз многократно...но докога? Все някога има край,все някога целта ще е изпълнена.Какво става когато вече няма какво повече да преживееш?
А ако няма такъв вариант/винаги да има още и още за поредната инкарнация/ и ти си достигнал изключително високо ниво/какво правиш ? освен да те избие на скука  :D / ?

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Има ли безсмъртни в нашия свят?
« Отговор #14 -: Март 17, 2009, 13:33:38 pm »
Решаваш да останеш да помагаш на другите да растат или се връщаш у дома  :-*
...water can flow, and water can crash...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27