Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 478702 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: 2012 г.
« Отговор #795 -: Януари 12, 2012, 17:21:05 pm »
Японската принцеса Накамару за 2012 и Трансформацията на планетата:
До вчера имаше и вариант с бг субтитри, но от днес е свален... :)

Но в бокса си го има и едвали някой ще го свали - http://vbox7.com/play:3a30de5de2

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re: 2012 г.
« Отговор #796 -: Януари 12, 2012, 18:18:41 pm »
Опааа сметнаха ми го добри хора  ;D. Ето какво се вижда:



Навремето магнитното поле се мереше в гауси, а сега са го започнали в нанотесли. Имам чувството, че се прави нарочно за да се прикрива нещо. Реално 120 нанотесла са 0,0012 гауса, което означава доста голям спад в магнитното поле. Че то амен амен ще стигне нулата... И после ще разправят, че нищо му нямало, а преди десетина години е било над 3-4 гауса...
Неясно е какво трябва да се разбере от една графика без прилежаща информация, и кои са тези добри хора, които са го сметнали ако се очаква да има някаква тежест като информация. Това може да е измерване в дадена точка, каквото и вероятно е, но ако мислиш, че това е магнитното поле на земята...

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #797 -: Януари 12, 2012, 18:42:48 pm »
Сега, дайте да уточним понятията.

"Увеличение на магнитното поле 100 пъти".

Така. Какво ще си помислите, ако ви кажа "Локвата се увеличи 100 пъти"? Аз бих го разбрал, като увеличение на площта на локвата 100 пъти, или обема на локвата 100 пъти.

Какво обаче да си помислим за магнитното поле? Това, което е показано на графиката са колебания в интензитета ( силата ) на магнитното поле. Ако, силата му обаче се увеличи 100 пъти, повярвайте ми, вие първи ще го разберете. Преди това, впрочем ще го разберат животните.

Поздрави,

In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: 2012 г.
« Отговор #798 -: Януари 12, 2012, 19:04:36 pm »
Оф, xtring, в бързината пак съм омотала конците  ;D - имах в предвид, че в предният пост /този преди диаграмата/ попитах дали някой може да ми обърне нанотеслите в гауси щото аз съм много на вие със сметките и под "сметнаха ми го" имах в предвид, че са ми го сметнали от нанотесли в гауси - то не е толкова трудно, ама тия отрицателни степени съвсем ме овъртолиха...  :lol:

Просто исках да знам интензитета на магнитното поле в по-човешки единици каквито са гаусите, а не в някви там със степени и прочее дивотии - просто десетично число и толкова. Жена съм все пак и съм скарана с математика и физика  :hi:.
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 19:06:50 pm от вещичка »
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re: 2012 г.
« Отговор #799 -: Януари 12, 2012, 19:40:13 pm »
Сега, дайте да уточним понятията.

"Увеличение на магнитното поле 100 пъти".

Така. Какво ще си помислите, ако ви кажа "Локвата се увеличи 100 пъти"? Аз бих го разбрал, като увеличение на площта на локвата 100 пъти, или обема на локвата 100 пъти.

Какво обаче да си помислим за магнитното поле? Това, което е показано на графиката са колебания в интензитета ( силата ) на магнитното поле. Ако, силата му обаче се увеличи 100 пъти, повярвайте ми, вие първи ще го разберете. Преди това, впрочем ще го разберат животните.

Поздрави,


Значи, ето че линка сам изскочи, откъдето е тая графика - http://www.swpc.noaa.gov/rt_plots/mag_3d.html
Сега ако се покажат предишни графики на точно този сателит за същата траектория, ще може да се види намаляло ли е или се е увеличило по тази траектория, която измерва...
Магнитно поле измервал, вероятно на височината на която се намира, аз друго не успях да разбера. Мощност и интензитет - на това ниво - мисля, че така трябва да се изтълкува.

За наностеслите и Вешичка - и аз не се задълбочих, ето два линка
http://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_%28unit%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Gauss_%28unit%29
Но вероятно става въпрос за увеличаване на мощността на полето, а ако някой се интересува - това може би е свързано с интензитета на слънцето.
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 19:46:14 pm от xtring »

Неактивен iti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re: 2012 г.
« Отговор #800 -: Януари 15, 2012, 02:38:13 am »
m2f,
има логика в изказването на Iris - това го пише на много места и до някъде е логичено обосновано, но има нещо друго, което ми е странно лично на мен. Ако "лошите" се изметат от тук, то какво става с дуалността на 3Д измерението? Нали точно отличителната черта на на 3Д-то е дуалността, а Земята е 3Д.

Където има "добри", там има и "лоши". И ако се замисли човек над този въпрос, може да си отговори и защо е позволено и на двете полярности да върлуват в живота стигайки до най-върховни крайности. Защото едната се нуждае от другата. И подстрекавайки едната полярност, всъщност се засилва и другата. Това е неминуем процес и затова никоя от полярностите реално не иска да унищожи другата. Това което наблюдаваме най-вероятно е борба за души. Как ще се организират участниците, за да продължат театрото на нова сцена, и по същият начин. И ако това за 2012 наистина е вярно, това което в момента става е "вербуване" за следващата плътност. И според мен в общи линии това е описано доста добре в една книга, на която няма да споменавам името. Който е със сходно мислене, така или иначе ще попадне на нея.
Да се опитате да разберете Муад' Диб, без да познавате неговите смъртни врагове, харконите, е все ед

Неактивен billy dzen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: 2012 г.
« Отговор #801 -: Януари 15, 2012, 12:53:01 pm »
Без притеснения и колебания, отчитам и обявявам нашата цивилизация за една от най-тъпите съществували някога. Ние дори не успяхме да стигнем до извода, че на всеки 26 000 години се случва някакво много фундаментално "обновяване". За тези 26 000 години цивилизациите преди нас са го установявали, мислили са какво могат да направят по въпроса и са си направили труда да ни оставят послания и предупреждения. Ние дори не можем да разгадаем и да приемем тези очеизвадни послания. Кой построил пирамидите ?: "Някакви си роби, които влачили каменни блокове от по 8 - 10 тона, осемстотин километра, за да си построят гробници. Кой е изсякъл каменните, няколко тонни "моаи"(статуи) на Великденските острови ?: "Някакви си туземци, които не се сещали с какво друго да се занимават". Кой не може да направи връзката между всички тези "чудеса на света" и кой не може да зацепи че те са послание ?: "Ние !" - Защо ? - Защото сме страхливи егоисти ! При това много тъпи :) Добрата новина е че до декември не остава много.
Човек може да вярва само на себе си, и то не винаги.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #802 -: Януари 15, 2012, 16:25:48 pm »
"Ние !" - Защо ? - Защото сме страхливи егоисти ! При това много тъпи :) Добрата новина е че до декември не остава много.

Е що па"Ние"?Сори,ма аз не се имам за страхлив егоист.Нито пък за тъп човек.Айде научете се да пишете в единствено число,когато си избивате комплексите. ;D

Неактивен ети

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 152
Re: 2012 г.
« Отговор #803 -: Януари 15, 2012, 18:51:38 pm »
Съгласна съм с billy dzen , все пак човечеството има КОЛЕКТИВНО СЪЗНАНИЕ и не може да избяга от него /макар и да има някой по-умен от станалите...  :hi:/ Но..както е казал един български мъдрец: "Какво е виновна пъпката, че още не е цъфнала.."
А може да сме просто едни "наказани" души, дошли да изкупят греховете от предишни цивилизации в които са живели..

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #804 -: Януари 15, 2012, 19:04:25 pm »
А може и феята на зъбките,да ми е първа брат'чедка ;D....
Каква е тая мания за самоунижение,не мога да разбера.То бива скромност,бива да сте духовно просветлени,извисени..и к'вото още"духовно"се сетите..ама да се самоунижаваш и обиждаш е много нездравословно и деградивно.
ТИ и АЗ сме колеткивното съзнание!Аз мисля,че сме пичове!Ти казваш,че породата ни не струва!Кой от двама ни е прав?

п.с.Ако тая така дългоочаквана"трансформация"на съзнанието, през 2012г.,се изразява в това да се самопризнаем за виновни по всички възможни"грехове"и да си посипем главите с пепел....Мерси.По-добре не..
« Последна редакция: Януари 16, 2012, 09:33:11 am от Mirotvorec »

Неактивен billy dzen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: 2012 г.
« Отговор #805 -: Януари 15, 2012, 21:00:39 pm »
@ ети,
Харесва ми какво е казал мъдреца ! Харесва ми как мислиш и ти. Хора като теб ме карат да казвам Ние с гордост и надежда ...

@ konstantin2007
Нямам какво да добавя. Ти така или иначе знаеш всичко и няма кой какво ново да ти каже.
Човек може да вярва само на себе си, и то не винаги.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #806 -: Януари 16, 2012, 11:20:12 am »

@ konstantin2007
Нямам какво да добавя. Ти така или иначе знаеш всичко и няма кой какво ново да ти каже.
:negative:Сякаш някой пък е очаквал да"добавяш"каквото и да било...

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: 2012 г.
« Отговор #807 -: Януари 16, 2012, 21:40:46 pm »
Като се замисли човек при един по голям и глобален катаклизъм на Земята човечеството няма как да се спаси и оцелее физически въпреки "напредналата технология", която е развило и това е заради глупоста проявявана от хората във всички сфери на живота, примерите са много защото в живота е пълно с такива, ще посоча само някои като самоубийствата и атентатите, заблужденията във някои от религийте и последствията от тях, зависта, омразата, алчноста във всичките им измерения, ядренната енергетика, адронният колайдер, и още много много други.
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: 2012 г.
« Отговор #808 -: Януари 16, 2012, 22:14:08 pm »
Голяяяямииии сте егоисти вие. Само си мислите как да се възнасяте и спасявате. Ама никой не се сети, че ако действително се случи някакъв катаклизъм, който ще унищожи Планетата ни, ще изчезнат и Марс, Венера, Нептун....Плутон...Луната.....Нали знаете, че ако някоя от тези планети се ''килне'', падаме и ние(Земя) ;).......Та къде казахте, че ще се възнасяте, спасявате и бягате  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:....
На Батко сладурчетата, те не се сещат, че всичко в тази Вселена е взаимносвързано и щяли да ходят на Сириус :rofl2: :rofl2: :rofl2:

п.п. Този, който е писал календара на маите, е починал. А никой друг от племето не е могъл да пише, и за това не е продължен. За това прочетете прогнозата на маите за 1912г., и импровизирайте за бъдещето........нали всичко се повтаря все пак :yes:.
« Последна редакция: Януари 16, 2012, 23:01:05 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: 2012 г.
« Отговор #809 -: Януари 27, 2012, 20:55:30 pm »
Ако приемем, че времето има цикличен характер а не линеен то по пътя на логиката следва да има повторения на глобални събития засягащи човечеството през определени периоди от време и ние би трябвало да сме наясно със тези неща и да вземем необходимите мерки ако такова нещо се случи а не да се връщаме обратно наново в каменната ера поради това, че животът ни на практика изцяло зависи от електричеството, което се осигурява от разни електрически централи, които пък от своя страна не биха оцелели (което важи и за сателитните спътници и комуникаций). Затова трябва де се помисли за разработването и въвеждане на електрически генератори на неограничена енергия, и отам нататък възстановяване постепенно на цивилизацията и т.н., но всичко това изглежда абсурдно на практика заради примерите, които изброих по горе и поради тази причина, като че ли ще се  повтарят все така същите грешки милион пъти докато човечеството не се научи да си има едно на ум и да се съобразява с това едно на ум. Сега се чудим какви са били онези изчезнали цивилизаций от каменната ера или от древноста, ами ако са били такива като нас, които не са си имали едно на ум и не са се съобразили с това и затова са се върнали в каменната ера, това никой не си го е помислял но е напълно възможен и този сценарий, а това че ще бъдат засегнати по един или друг начин и планетите в слънчевата система е отделен въпрос но в никакъв случай и на тяхното унищожение, както някои предполагат. Ако сме разумни същества би трябвало да вземем впредвид случващите се напоследък знамения ставащи по света и да се възприемат като евентуално предупреждение ей така за всеки случай, като не е задължително пък нещо да се случи.
« Последна редакция: Януари 27, 2012, 21:17:38 pm от x_name41 »
"מוזיקה מאריכה את החיים"

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
5078 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5880 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5774 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4340 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11597 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27