Автор Тема: За (не)истинските приятели  (Прочетена 18452 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
За (не)истинските приятели
« -: Август 10, 2010, 06:06:15 am »
За (не)истинските приятели

http://blogatstvo.com/blogatstvo/spiritual/true-friends/#comment-4071

IT'S NOT EASY LOVE...
Автор: Пламен Петров



Истинските приятели може да са далече. Но винаги ще са до теб -- когато наистина имаш нужда от рамото им. :yes:

Неистинските ще са наоколо само докато така им изнася…
 :yes:
***

Истинските приятели ще ти кажат истината в очите. Даже ако от това те заболи. Защото истината е по-важна от красивата лъжа. :yes:

Неистинските ще ти казват само толкова, колкото да не си развалите отношенията. :yes:

***

Истинските приятели няма да те подкрепят винаги и на всяка цена. А само когато си на прав път. :yes:

Ако не си -- ще ти покажат къде си минал през просото. И как да се върнеш на Пътя със Сърце…

Неистинските… на тях просто не им пука. А и те самите не знаят Пътя… :yes:

***

Истинските приятели не са много. Но са достатъчно. :yes:

Неистинските са на рояци. Когато си близо до делвата с мед. :yes:

А като свърши меда -- отлитат другаде… :yes:

***

Истинските приятели никога не ти казват, че са ти истински приятели. Те го показват -- с делата си. :yes:

Неистинските само се бият в гърдите. И от там дрънчи на кухо… :yes:

***

Истинските приятели могат да бъдат и бивши врагове. :yes:

Неистинските приятели могат да бъдат и бивши истински приятели. Но не и бъдещи… :yes:

***

Истинските приятели могат  да те предадат. Защото и те са хора… :yes:

Неистинските винаги са предатели. Защото не са приятели… :yes:

***

Истинските приятели се търсят цял живот. И се съмняваме в съществуването им почти всеки ден.
 :yes:
Неистинските приятели ще са винаги около нас. Но от това няма да ни е по-леко…
 :yes:
***

Истинските приятели са Дар. От Бога… :yes:

И ще ни намерят сами. :yes:

Защото сърцето ни продължава да ги вика… :yes:

Неистинските… те, всъщност, нямат никакво значение. :yes:

***

 За (не)истинските приятели- Пуx?

- Да, Прасчо.

- Нищо, просто искам да съм сигурен, че те има, Пух!

Queen - Friends Will Be Friends (Lyrics)



Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За (не)истинските приятели
« Отговор #1 -: Август 10, 2010, 13:41:23 pm »
     Истинският  приятел  ти  дава  това   което  ти  е  необходимо,  а  не  това  което  искаш!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:За (не)истинските приятели
« Отговор #2 -: Август 10, 2010, 16:46:16 pm »
Значи истинският приятел е гений,а аз съм някаква шматка,около която кръжат всякакви индивиди,стараейки се да ме подлудят,докато разгадавам кой е от добрите :flag_of_truce:
Опитай!

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:За (не)истинските приятели
« Отговор #3 -: Август 10, 2010, 21:54:24 pm »
Бих казала, че истинските приятели са едно добро огледало...Не-истинските, ако изобщо има такива приятели, са като кривите огледала, в които се оглеждаме! Но по-важно от огледалата е с какви очи гледаме!
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За (не)истинските приятели
« Отговор #4 -: Август 23, 2010, 11:32:53 am »
Съгласен съм ДАВИД и в крайна сметка се "оглежда" самия човек. В смисъл не се оглежда, а направо се вижда, вижда себе си в ближния. Та дори може да почувства нещо. Всъщност е задължително. :) Защото не е вар само да се оглеждаме. Малко егоцентрично би могло да стане в противен случай.
Истинския приятел(ако съществува такъв) те приема със всички твои недостатъци. Той е преди всичко нелицемерен готов да даде това което няма - има.
 Приятелството = обич, и като такова то трябва да е един свещен трепет.
Приятелството е по - силно от роднинството.
 За жалост днес приятелството масово се е превърнало в стока.
« Последна редакция: Август 23, 2010, 11:40:59 am от fishbone »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:За (не)истинските приятели
« Отговор #5 -: Август 23, 2010, 13:07:15 pm »
Аз само не знам защо след "истниски" трябмва да добавяме задължително "приятели".
Мисля, че има истински и неистински хора. И това зависи от това доколко са надмогнали личния интерс в нещата които правят.
Тоест аз мога да срещна на улицата един истниски човек и той ще подходи към мен по истински начин...както ще подходи и към някой друг негов познат от детинство. В смисъл, че истинските хора ще постъпят истниски с всеки човек пресякъл пътя им, няма да подведат никого.
Смятам, че истинките хора не делят останалите на приятели, с които да отнасят по-специално, на които да казват истината и пр. и пр. и на други, на които нищо да не казват или пък да подвеждат.
Истинският човек ще е такъв с детето си, с жена си, с колегата в работата си, с шефа си, с подчинения си, със съседа от входа, с един познат от улицата или от магазина....по простата причина, че той е истински първо спрямо себе си.
Истинският човек ще е истниски и с вас в този форум, въпреки че ви познава.
Така, че не приятелите са истински и неистински, а хората...в дависимост от нивото до което са достигнали. И "неистинските" някой ден ще станат истински. Както и истниските могат да изпаднат от това състояние...ако по някакви причини загубят връзката с душата си.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За (не)истинските приятели
« Отговор #6 -: Август 23, 2010, 14:00:51 pm »
Така или иначе опираме до човешкия фактор. Истинските приятели няма как да не са неистински хора или човеци. Ти имаш или приятели които не носят истината в себе си?
Цитат
И "неистинските" някой ден ще станат истински.
Само ако се превърне в една висша цел на техният живот т.е ако го искат достатъчно силно. Приживе разбира се. Другият вариянт несъзнателния(по бавен но по сигурен) е да викат неволята всеки път когато им се потроши колата...
« Последна редакция: Август 23, 2010, 14:02:52 pm от fishbone »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:За (не)истинските приятели
« Отговор #7 -: Август 23, 2010, 14:20:48 pm »
Значи в този ред на мисли опиламе до там, че НЕистинските хора няма как да бъдат ПРИЯТЕЛИ изобщо. Не биха могли,дори и много да им се иска. Един човек САМОзаблуждаващ се няма как да НЕ заблуждава и околните, независимо дали иска или не, или дали ги нарича приятели или не.
След като НЕистинските хора НЕ могат изобщо да бъдат приятели...то следва, че кажем ли ПРИЯТЕЛ говорим за ИСТИНСКИ човек. Значи НЕистински ПРИЯТЕЛ не може да има.
Може да има истински човек или приятел и неистински човек. Но не и НЕистински приятел.
Права ли съм?

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За (не)истинските приятели
« Отговор #8 -: Август 23, 2010, 14:39:41 pm »
Всички хора са истински, стига да открием истинското в тях и да го стимулираме по някъкъв начин.
Тука си права: :)
Цитат
Един човек САМОзаблуждаващ се няма как да НЕ заблуждава и околните, независимо дали иска или не, или дали ги нарича приятели или не.
То затова е поговорката:  "С какъвто се събереш такъв ставаш".
« Последна редакция: Август 23, 2010, 16:06:09 pm от fishbone »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:За (не)истинските приятели
« Отговор #9 -: Август 23, 2010, 14:47:25 pm »
Не е НАША работа да открием истинското в тях.
Това е ТЯХНА работа.
НАША работа е да открием истинското в себе си.
И тук съм съгласна, че ВСЕКИ го има това истинско в себе си...въпросът е дали ще пожелае да положи усилията да го разкрие...или по-скоро да радзобличи НЕистинското...да го отмахне от себе си, както се отмахва мръсотията по нещо. Съзнанието трябва да осъзнае неистинското, фалшивото, т.е. мръсното. Това е което всеки един трябва да свърши. И веднага от НЕистински става истински.
Само, че повечето хора вместо да си запретнат ръкавите и да свършат тази съвсем не лека работа...която няма кой да им свърши, предпочитат да вярват, че има "хора с душа" и "хора без душа"...и те сигурно са от втората група, т.е. няма смисъл да се напъват след като и без друго са без душа.

Разпространяването на подобни твърдения, че съществуват хора без душа е начин хората да бъдат отказани да работят над себе си.И то именно младите хора, които са в началото на своите търсения.
За мен това е чиста проба конспирация, не знам волна или неволна.
 

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:За (не)истинските приятели
« Отговор #10 -: Август 23, 2010, 14:57:23 pm »
Няма приятели в този живот, всичко е познати. Единственият ти приятел си Ти самият, защото ако се откажеш от това няма да има къде да живееш.
Edit: За това си пестете нервите.  ;D
« Последна редакция: Август 23, 2010, 15:09:39 pm от dragonn »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За (не)истинските приятели
« Отговор #11 -: Август 23, 2010, 15:12:48 pm »
dragonn жалко ,че не си попадал на истински приятел та да разбереш що е то. Пожелавам ти да срещнеш.
Както бе казал Е. Ангелов  САМ ЧОВЕК САМО ЗА ТОА - летната. ДА не идва и ония момент в който и сам неможеш да отидеш.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За (не)истинските приятели
« Отговор #12 -: Август 23, 2010, 16:05:37 pm »
Това е ТЯХНА работа.
Нима ако откриеш таланта на своето дете няма да го насочиш в правилната посока?
Цитат
И веднага от НЕистински става истински.
Колкото по-бързо ...толкова за по-кратко.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:За (не)истинските приятели
« Отговор #13 -: Август 23, 2010, 16:47:43 pm »
Бих казала, че ПЪРВОТО приятелство което трябва да се създаде е с теб самия.От там то се разпростира както кръгчетата, когато хвърлиш камъче във водата. Получават се разширяващи се концентрични окръжности.
Сбърканите отношения с хората са само отражение на сбърканите отношения с нас самите.
Моята работа спрямо детето ми не е аз да му откривам талантите, а да му оставя необходимото пространство и необходимото доверие то само да ги открие и да повярва в тях.
Ако то почувства, че има желание да се катери по скалите аз трябва да преодолея страха си и да му дам възможност да го направи. Или ако поиска да скача с парашут и пр. МОЯТА работа спрямо него е в това да не го огранича поради себични (които на мен са ми по-удобни) причини.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За (не)истинските приятели
« Отговор #14 -: Август 23, 2010, 17:04:29 pm »
Цитат
Моята работа спрямо детето ми не е аз да му откривам талантите, а да му оставя необходимото пространство и необходимото доверие то само да ги открие и да повярва в тях.
НА самотек... ;D Това не е работа. Имах предвид да му помагаш в развитието на таланта му. ТО иначе ще израстне сираче. Освен това ако е момче ще ги наследи от теб най-вероятно.
Цитат
Сбърканите отношения с хората са само отражение на сбърканите отношения с нас самите.
Точно така.
« Последна редакция: Август 23, 2010, 17:10:46 pm от fishbone »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27