Автор Тема: Философски филми  (Прочетена 239586 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Философски филми
« Отговор #255 -: Април 27, 2008, 18:49:03 pm »
Тежък филм, повечето хора, с които съм говорила не са издържали да го догледат дори и до средата. Според мен си заслужава. Изобщо всичко на Тери Гилиам си заслужава да се гледа.  :)
Прегледах темата назад за да не се повтаря, ако съм го пропуснала моля някой от модераторите да изтрие поста.  :)



Гледах го филма и го издържах мнооого трудно, но не защото е тежък, просто е слаб като изпълнение.
Права си, че се обяснява трудно за какво става дума в него, именне защото не става дума за нищо  :)
Краят на филма също беше нещо очаквано...

Breath

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #256 -: Април 29, 2008, 09:56:16 am »
Не съм много съгласна, че е слаб като изпълнение.
На мен ми допадна и ме накара много време след като съм го гледала да мисля за него ;)

Bell

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #257 -: Май 26, 2008, 15:59:45 pm »
Днес се сетих да ви препоръчам филма Големите Надежди/Great Expectations. Гледах този филм преди доста години и тогава много силно ме впечатли. Във филма се говори за купнежите на едно бедно момче и страха от любовта на едно богато момиче. Изпълнението на филма е много добро, дълбоко и много емоционално.  Абе мен тогава си ме разтърси... :)

« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 18:12:48 pm от H. »

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Re:Философски филми
« Отговор #258 -: Май 27, 2008, 15:55:12 pm »
Да, на мен тогава много ми хареса... като приказка е... особено помня устните на фонтанчето... ;-) и танците, разбира се, танците!

Но, ако говорим за такива "докосващи" филми, то правя аналогия с "Усещане за жена" (Scent of a Woman), където пак танцът е кулминацията! ;-)

п.с. Даааа, Де Ниро Vs. Пачино, Pachino Wins! ;-)
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 18:20:18 pm от H. »

Breath

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #259 -: Май 28, 2008, 01:28:07 am »
Но, ако говорим за такива "докосващи" филми, то правя аналогия с "Усещане за жена"(Scent of a woman)

Много ми хареса това определение - докосващ филм 
"Усещане за жена" е наистина такъв филм....докосващ   :-*

Bell

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #260 -: Юни 11, 2008, 04:55:03 am »
Гледах един много особен и нестандартен филм, който задължително искам да преопръчам.

"Youth without youth". Продуцент, сценарист и режисъор е Франсис Форд Копола.
Понеже описанието ми се стори интересно и съчетано с този режисъор, просто от любопитство го изтеглих, но като го гледах определено много ме изненада. Значи филма е от типа на "The fountain", много ми напомня на него като атмосфера на идеята. Само, че действието така се развива, че изобщо не можеш да предположиш какво следва и въобще какво да очакваш, докато не престанеш да очакваш въобще. Определено доста ме изненада и озадачи особено, като се опитвах да си представя какво ли си е мислил Копола като е писал този филм. Според мен си личи, че той споделя това, до което е стигнал, по недостъпен за масите начин. Може би за това филма не е добил популярност... :)

Не ме питайте за какво става дума, не искам да ви влияя на личните впечатления предварително. :P Самата аз все още размишлявам над него.
Именно за това, бих искала тези от вас, които решат да го гледат, да споделят впечатленията и размислите си. Просто ще ми бъде твърде любопитно. :)
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 18:15:38 pm от H. »

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re:Философски филми
« Отговор #261 -: Юни 12, 2008, 13:07:48 pm »
Снощи гледах "Peaceful Warrior" , по истински случай е правен (има и книги издадени на български) ,препоръчвам го на всеки - филм за силата на човешката воля ,мечти, важните неща в живота...пътят...
Филмът е много въздействащ ,аз лично ще си взема първата му книга като за начало - "Пътят на мирният войн " (на Дан Милман).
http://www.imdb.com/title/tt0438315/

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Философски филми
« Отговор #262 -: Юни 18, 2008, 03:29:12 am »
МОЕТО МЪНИЧКО НИЩО / My Wee Nothing (2007)


Горещо препоръчвам този български филм! Гледах го предпремиерно преди няколко месеца на фестивала "София филм фест на брега", казаха, че премиера за страната щяла да бъде около май (т.е. вече е минал). Филма е невероятно разтърсващ и въздействащ.

Участват: Йоана Буковска, Николай Урумов, Койна Русева, Антоний Аргиров, Малин Кръстев, Стоян Радев, Станка Калчева, Лилана, Тодор Близнаков

Това е резюмето:
"Разказ за невъзможността на човека да съчетае постигането на доброто с опазването на доброто. Надникване в свят, където любовта е подменена от ниските човешки страсти. Свят на страх и на богатство, на насилие и на лъжа, на физическа сила и духовна слабост.
Младата учителка по френски Нели Кодева и маститият “бизнесмен на годината” Коста Кейкенов кръстосват случайно пътищата си. Водейки задочна битка за своето лично право, двамата отключват духът на злото в себе си и с общи усилия погубват един човешки живот.

В основата на разказа лежи едно скандално за България явление, за което у нас предимно се мълчи, докато в Европа все по-усилено и по-тревожно се говори – минаващата през границите ни верига за международна търговия с бебета. Макар да показва достоверно цялата технология на процеса, филмът повече се занимава с моралните измерения на проблема и прави това с максимално чувство за автентичност.

Така историята става близка за зрителя, който би могъл от една страна да гледа нещо, ново, непознато за него, а от друга – да го съпреживее и коментира без видима дистанция. При това диапазонът на аудиторията може да се окаже неочаквано широк, тъй като в чисто жанрово отношение филмът е своеобразен синтез между гангстерска драма, любовна история, еротична мелодрама с психологически елементи – като отделните нива на разказа са органично уравновесени с цел да се създаде максимален уют на зрителя.

В този смисъл “Моето мъничко нищо” има потенциала да бъде интересен както за интелектуално подготвена, специализирана публика, така и за възможно най-широка зрителска аудитория.
"


Още инфо: http://www.moreto.net/events.php?n=12274



За мен това е най - добрия български филм тази година. Тежък и емоционален филм за днешните вяремена,  много мъчно ми стана накрая и поздравления за добрата игра на младия актьор Антоний Аргиров. Филма не съм го срещал по тракерите, но е хубаво да се потърси. Не знам, защо е толкова ниско оценен в IMDB сайта, явно най - добре българите си го разбираме. Като си избирах билети за филмите, този го сложих ей така, защото ми беше свободен деня, смятах, че ще е най - зле, а се оказа най - силния сред филмите, които гледах. Дори и да не гледате български филми, този е задължителен, следете и се опитайте да го хванете някъде на кино.



П.п. Ако сте го гледали не го разказвайте, да не ядосваме другите.
« Последна редакция: Юни 18, 2008, 03:34:43 am от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен edin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
  • Прощава - незабрава
Re:Философски филми
« Отговор #263 -: Август 03, 2008, 04:13:04 am »


VALLEY OF FLOWERS - филм на пан налин, 2006
CASSERN - японска фило-футурама, особения поглед в японското кино, дигитална матрица, 2004
VIDOCQ - френска окулто-ретроспекция, тайни общества, езотерични моменти, женското начало като храна-енергия, дигитална матрица, 2001






THE PRESTIGE - също както с Апокалипто, сюжета (кул)минира в последната секунда - една техника, която оставя зрителя втренчен. ако хората знаят и виждат "чудесата" и "магиите", които ежедневно и ежечасно стават около нас нямаше да сме в това положение като планета. може би такова обобщение ще се стори прекалено отдалечено от филма, но тук индиректно става въпрос за Никола Тесла - балканският код за разгадаване на някои основни положения - някои ги наричат тайни... неслучайно нашенеца, Тесла, е забранен и "забравен" автор, личност и име. българския корен...в лицето на Никола Тесла!

THE NINTH GATE - окултните книги често чертаят живота и съдбата не тези които се домогват до тях. показват се скрити страници от езотеричните въпроси които "вълнуват" и на които "слугува" земния мисловен елит. от др. страна тук има пореден открит опит за опетняване на българския корен (ще видите как и кой). окултните книги имат собствен егрегорен живот!

CONSTANTINE, DEVIL'S ADVOCATE, EYES WIDE SHUT, THE DA VINCI CODE (T. Hanks) е квартет, който променя програмираните ни разбирания за тактилна реалност - дефакто ние сме сетивно слепи за скритите светове които ни обграждат и наблюдават, но дарени с проницателен потенциал равен на този на "боговете". "реално" или "нереално" - антоними или синоними след тези филми!

HITCHHIKERS GUIDE TO THE GALAXY - иносказателен кинематографичен инструментариоум от предопредителни ноти към човечеството дадени на тепсия, но под сурдинка. подвеждащо комедиен и по-скоро херметичен филм. един модел, показващ какво е ставало и какво може да стане с нас!

APOCALYPTO - религията и силовите й структури манипулират човечеството не от вчера. за загубения контакт на човека с енергиите на природата и ученията на духовните водачи както и за последиците от това (последици, които идват закономерно и циклично и сега). който гледа ще види някои послания. кадрите от отминало ежедневие се наслагват за една късна развръзка, наистина в самия край на филма. личното израстване е строго индивидуален процес!

THANK YOU FOR SMOKING - и пак да напомним за този филм (за който виждам е писано на др. място във форума), филм показващ "философията" на цигарения, алкохолния и оръжейния "картели" - умопомрачителни факти идващи от устата на корпоративно зомбираните пионки на властта. ще ги чуе ли дрогираното човечеството или е късно!

DEN BRYSOMME MANNEN и ELLING - мисля, че също могат да се споменат. това са филми, разглеждащи емблематичните проблеми на "развитите" общества (като скандинавия и в частност норвегия). The Bothersome Man (в превод от норжски) е сив и тежък филм. Elling е по-динамичен и на места комедиен, но и двата филма са образци на скандинавката школа, показващи от критически ъгъл един тъжен свят окован от психосоматичните миазми на човечеството. няма идеално общество след като центровете на съвременната цивилизация са патогенните плодове на урбанизма - градовете!

« Последна редакция: Август 05, 2008, 18:26:18 pm от edin »

Неактивен edin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
  • Прощава - незабрава
Re:Философски филми
« Отговор #264 -: Август 03, 2008, 16:57:17 pm »
LORD OF WAR, CHARLIE WILSON'S WAR - Нищо няма значение за хората от елита. Константатациите, които избраните филми поднасят са просто смели, но дали са навременни - времмето ще покаже? С малки изключения, за властта всичко и всички са стока и бизнес - войната е най-големият бизнес - за това, че има влиятелни хора които правят прословутото изключението от правилото - гледайте тези два филма, както и вече препоръчния в тази тема - "SYRIANA" - все гледки от кухнята на политиката, до скоро политически тайни.

SUPER SIZE ME - Един друг вид "патрони" са захапани тук, патрони, които се "смазват" с олио което никога-никога не се сменя (а някой да не си помисли, че е наистина олио за консумация). Философия на храненето - каквото ядеш това ставаш! Болестта МакДонълдс е вече и в България - на една ръка разстояние... Безплатни прожекции на филма в кино "Светлина" (пресечката на ул. Колибка и ул. Точка Ком)



« Последна редакция: Август 05, 2008, 19:16:38 pm от edin »

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Re:Философски филми
« Отговор #265 -: Септември 05, 2008, 16:06:29 pm »
Kaena: La prophetie / Каена: Предсказанието (2003)

http://zamunda.net/details.php?id=120607

Резюме : AXIS, гигантско спираловидно растение, се протяга високо над облаците... в центъра му има село, жителите на което са в смъртна опасност - Axis пресъхва. Хората молят боговете си за помощ, но без резултат. Завладяна от мистериозна сила, Каена, непокорна тийнейджърка ще се противопостави на Великия жрец и на древните вярвания на хората си, за да поеме на опасно пътешествие през Axis и да открие какви тъмни тайни се крият отвъд облаците... един умиращ, една зла сила, една ужасна тайна...
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 18:22:20 pm от H. »

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Re:Философски филми
« Отговор #266 -: Септември 05, 2008, 16:13:41 pm »
Final Fantasy (2001) http://zamunda.net/details.php?id=115973

Резюме : През 2065 година, следващото голямо нападение срещу расата на фантомо-подобните извънземни е пред старта си. Др. Аки Рос е брилиантен млад учен, опитващ се да открие тайната на извънземните, не само за да спаси  планетата, но и себе си след като тялото и е заразено от извънземна частица. Тя се съюузява с престижня отрияд "Deep Eyes" воден от нейния стар приятел Грей Едуардс. Но, както Аки, нейния наставник Др. Сид и Грей работят за миролюбивия край, Генерал Хейн прави план за да премахне извънземните незабавно, разрушителен план...дори ако трябва да унищожи Земята заедно с тях.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #267 -: Октомври 15, 2008, 03:51:09 am »
Филмът е по истински случай, а режисьорът е Шон Пен. На истинският познавач не му е нужен трети довод :P

Въпреки че филмът е дълбок и много красив, никога не отпускайте конспираторското си съзнание, иначе бихте пропуснали някои важни детайли като закачения по-долу. Веднага го улових, въпреки че се появява в началото за по-малко от 1 сек. :P
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 18:24:58 pm от H. »

Неактивен Fi Tanis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re:Философски филми
« Отговор #268 -: Ноември 17, 2008, 15:11:43 pm »
Филмът е по истински случай, а режисьорът е Шон Пен. На истинският познавач не му е нужен трети довод :P

Въпреки че филмът е дълбок и много красив, никога не отпускайте конспираторското си съзнание, иначе бихте пропуснали някои важни детайли като закачения по-долу. Веднага го улових, въпреки че се появява в началото за по-малко от 1 сек. :P

Аз също го гледах преди време, един приятел ми го препоръча и найстина ми хареса...
Но по-онова време не бях запознат с всичко към което води screenshot-а който си направим, браво :p.

пп: между другото много хубав филм е:

Moving Mcallister

« Последна редакция: Ноември 17, 2008, 18:46:23 pm от H. »

Неактивен Regul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re:Философски филми
« Отговор #269 -: Ноември 29, 2008, 04:44:29 am »
Предполагам,че сте го гледали всички,но ако има някои да негое гледал да се поправи  :-X

П.С
Силно препоръчвам /director cut version/ имаго в арена с тази версия, просто става друг филм :)
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 18:28:52 pm от H. »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27