Автор Тема: Философски филми  (Прочетена 239600 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bell

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #240 -: Февруари 24, 2008, 16:18:08 pm »
Добро философстване като за по принцип...но в случая точно това "философстване" в дадения контекст помага на много хора да оправдаят своята слабост и бездействие докато си хапват месната вечеря и взимат активно (макар и косвено) съучастие в зверствата! И за това става дума във филма. Но аз смятам, че е морален дълг на всеки човек, който се има за поне малко човечен особено тези, които на всичкото отгоре смятат, че обичат животните, да погледне тази истина "в очите"! В дадения случай ето и друга мисъл "мълчанието е знак на съгласие"!

Знаеш ли, има една съществена разлика между кръвожадието и хищничеството. Животните живеят в баланс и хармония с природата. Те не взимат повече от това, което им е нужно. Когато те убиват, това не е за спорт, за удоволствие и забавление, за охолство, за експерименти. Също така животните убиват жертвите си по възможност по-бързо без да извличат удоволствие от мъчението на другото същество! Мисля, че сравнението е не само неуместно, но и позорно!

Аз лично не мога да погледна повеч месото от както гледах филма! И дано проявя достатъчно сила на духа, за да си удържа на намерението. Не ми е лесно да тръгна към вегетариянство от раз, но смятам, че това е най-малкото, което можем да направим за тях. Истината трябва да достига до повече хора, а това, че може да им стане лошо от нея, то това не оправдава нейното игнориране!



« Последна редакция: Февруари 24, 2008, 16:34:30 pm от Bell »

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Философски филми
« Отговор #241 -: Февруари 24, 2008, 16:35:04 pm »
Оправдана или не,слабостта на даден човек е факт.Силата също.Това,което казах,беше,че човекът не може да седи безучастно и онзи,който е силен,трябва да се изправи срещу това.А онзи,който е слаб,трябва да се постарае да му стане достоен противник,преди да го предизвика.
А това,че някой използва "философстването" като извинение,си е негова работа.За себе си съм решил да не ям месо и от известно и кратко време го правя.Мога да променя света,както може и всеки друг човек,и за сега се старая да го правя по малкото ми известни начини и ограничени способности.Всеки решава за себе си.


П.П.Аз не намирам оправдание за провеждането на половия акт между богомолките.И все пак техните си съчетания не са моя работа.Както не е моя работа да давам оценки на поведението на други същества - мисля,че е по-полезно да се съсредоточа върху моя си вид.Такаче кръвожадно или хищническо,казано от моята човешка уста в животинско ухо,няма никаква тежест,защото мислим различно.
« Последна редакция: Февруари 24, 2008, 16:39:30 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Bell

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #242 -: Февруари 24, 2008, 16:41:15 pm »
Да, тяхния начин на живот си е тяхна работа и той определено не интерферира с баланса на тази планета, но за съжаление ние тая тяхна работа не сме я оставили на тях, а сме се намесили брутално в нея и в начина им на живот!

Просто не виждам за какво изобщо говориш! А това, че ти си си решил за себе си, тогава защо си тръгнал да оправдаваш слабостите на другите?
Няма оправдание за издевателството, извращението и бездействието! То е просто факт, и ако искаш да го разбереш по-добре просто гледай филма, защото е явно, че не разбираш за какво става дума!

« Последна редакция: Февруари 24, 2008, 22:22:39 pm от Bell »

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Re:Философски филми
« Отговор #243 -: Февруари 25, 2008, 19:10:43 pm »
Ей сега гледх филма на Ингмар Бергман/не е еврейн споко :D /Седмия Печат или The Seventh Seal,много хубав филм,има го в замунда,така че сваляите смело,защото негови филми се намират по трудно.

Рицар и неговият оръженосец се прибират у дома след кръстоносните походи. Чумата властва над техния роден край. Внезапно в тяхното пътешествие, Смъртта се появява пред рицаря и му казва, че е дошло и неговото време да напусне този свят. Но рицарят предизвиква Смъртта на партия шах, в която победата е равносилна на живот...

« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 18:06:04 pm от H. »
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

stiver

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #244 -: Февруари 29, 2008, 23:50:21 pm »
Криле на Желанието

Режисьор: Вим Вендерс

http://zamunda.net/details.php?id=32417

Любимият ми философски филм за всички времена.
Най-вероятно няма да ви хареса. 


Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #245 -: Март 01, 2008, 01:13:08 am »
Велик е. Както и Вим Вендерс. Хубаво е че има такива, които харесват и такова кино :)
« Последна редакция: Март 01, 2008, 09:56:50 am от Alien »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #246 -: Март 10, 2008, 20:16:17 pm »
S1m0ne

Доста наблюдения могат да се направят и в този филм.
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 18:08:02 pm от H. »

Bell

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #247 -: Март 22, 2008, 07:23:47 am »
Not without my daughter е филм по истински случай, който бях гледала отдавна и много ми хареса и скоро си го припомних. Силен филм, който показва нагледно потресаващи различия в култура, манталитет и ниво на съзнанието на хората. Просто нямам думи като си представя, че това е поредната действителност за толкова много хора и жени в случая! Интересното за мен е отново да повторя това, че случаят е истински, а най-лошото е, че много жени подценяват подобните обстоятелства.

В случаят се разказва историята на една американка женена за арабин, който е живял 20г в Америка. Имат чудесен брак до момента,в който въпросния тип се връща в Иран, за да види семейството си. От там нататък просто можете да си представите какво става, но е по-хубаво, ако го видите нагледно.




« Последна редакция: Март 22, 2008, 07:27:39 am от Bell »

Bell

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #248 -: Март 22, 2008, 07:46:43 am »
И понеже в момента съм на такава вълна, ето още един много добър филм с много силни моменти.
Syriana - петрол, политика и конспирация, религиозен фанатизъм, промивки на мозъка. Определено има над какво да се замисли човек, като гледа този филм.




Доста близки по глобално значение и тежест са и следните филми, които трябва да се гледат. Небезизвестни, но който не ги е гледал, според мен много е изпуснал. Кървав диямант нямам думи да го опиша просто... Кървав Диямант е от тея филми дето показват действителността точно такава каквато е до степен, в която повечето хора биха предпочели да извърнат очи, за да не обременяват плоското си съзнание, но както с Earthlings, смятам, че всеки трябва да бъде запознат с тая действителност!



Поствам във философски филми, защото в тях за мен е най-важен фактора човек-личност и съзнание...тези филми ме карат да мисля в тая насока предимно!

Тези филми са много сериозни.
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 18:10:12 pm от H. »

Bell

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #249 -: Март 22, 2008, 08:04:22 am »
И още един много сериозен филм, който ще ви накара да се замислите за положението в тоя свят, когато сядате на вечеря.

Beyond Borders е филм за глада, бежанците и хората, които се опитват да помогнат.


Bell

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #250 -: Март 26, 2008, 00:37:40 am »
Когато гледах този филм доста се потресох, наистина има над какво да размисли човек. Отново по истински случай. :) А актъорската игра е невероятна. Хавиер Бардем се преобразява по неузнаваем начин в тази роля. :)

Морето в мен./ Mar adentro

"Игралният филм "Морето в мен" на Аменабар е брилянтен разказ за борбата на Рамон Сампедро, който, след като остава парализиран от врата надолу, иска да се възползва от правото си да умре с достойнство. Евтаназията е опасно емоционална тема, но Аменабар съумява да я представи с изключителна деликатност, поставяйки фокуса върху желанието на човека да прекрати собствения си живот."
От Zamunda.net





« Последна редакция: Март 26, 2008, 00:41:17 am от Bell »

Bell

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #251 -: Март 26, 2008, 00:58:39 am »
От същия режисъор (Аменабар) ето един сравнително оригинален филм с неочакван край, който предлага една интересна гледна точка, през която да погледне зрителят.

"...Грейс защитава децата си. От всичко. От светлината, към която са алергични и която може да ги убие. От войната, която свършва. От отсъствието на баща им? Но не и от същественото. Ужасяващи присъствия, които преминават през стените, говорят и местят предмети..." Описанието пак от Zamunda.net :)


« Последна редакция: Март 26, 2008, 01:00:51 am от Bell »

Breath

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #252 -: Април 23, 2008, 10:00:02 am »
Тежък филм, повечето хора, с които съм говорила не са издържали да го догледат дори и до средата. Според мен си заслужава. Изобщо всичко на Тери Гилиам си заслужава да се гледа.  :)
Прегледах темата назад за да не се повтаря, ако съм го пропуснала моля някой от модераторите да изтрие поста.  :)


Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Re:Философски филми
« Отговор #253 -: Април 23, 2008, 14:20:13 pm »
е кажи за какво става въпрос във филма
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Breath

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #254 -: Април 24, 2008, 13:16:08 pm »
е кажи за какво става въпрос във филма

Ами rado89 трудно се обяснява с няколко думи за какво става въпрос във филма затова и не съм го и направила. Който познава работата на Гилиам разбира какво имам предвид. Ето трейлър на филма:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27