Автор Тема: А ти горд ли си?  (Прочетена 15368 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Wh1teDeath

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Относно: А ти горд ли си?
« Отговор #45 -: Февруари 22, 2009, 16:15:21 pm »
Изивнявам се предварително, че ще бъда груб, но който се срамува, че е българин според мен трябва да е в кофите.   :P

Еми човек то има и българи които се гордеят с това и въпреки това ровят по кофите така че коментара ти не е много оместен. Докато подгъзужаме на циганите и ги оставяме да правят каквото си изкат няма да се оправят нещата.Аз сам от Варна и савсем спокоино мога да кажа че циганите са наи голямата напаст крадът , пребиват , убиват , незнаят какво е това работа живеят на помощи и измислят наи различни начини да изкарат пари главно мангали са диларите на трева и амфети в Варна.Това е наи-долния народ нямам какво да кажа повече незнам какъф ще ме изкарате ,но с ръка на сърцето си казвам че мразя циганите, предполагам както повечето българи .

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Относно: А ти горд ли си?
« Отговор #46 -: Февруари 22, 2009, 19:30:04 pm »
Постинга ми  не беше пожелание да рови в кофите, а че е боклук  :P . А като не може да си намери работа понеже е вечно в джаза и си изпива и издрусва единствените пари - ще рови. Аз клошар трезвеник все още не съм виждал. А и честно казано хората изхвърлят доста ценни работи понякога. Самият аз съм го правил понеже ми е писвало от натурии. Та, както казваше инж. Донев "То едното няма нищо общо с другото..... камионче на детето, дет' му купих за коледа."
Колкото до циганите. Те са напаст, но далеч не са виновни за всичко. Колкото за дилърството. Тези, които са едно стъпало над уличните дилъри НЕ СА цигани. Наемат се цигани за да излиза по-евтино и безопасно, понеже са познати на куките. Аз също не обичам циганите, но ако ги изгоним всичките държавата ни няма да процъфти, а и къде ще отидат ако ги изгоним ? В цял свят има цигани. Или може би искаш да ги избием ? :o
Каквато е държавата ни, такива са и циганите ни. Това е. Като заключение ще цитирам това, което беше написано някъде си, на някаква стена със спрей. " Обичам родината но, мразя държавата си."  :(
« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 08:35:54 am от Mirotvorec »
It' oil stupid.

Неактивен Wh1teDeath

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Относно: А ти горд ли си?
« Отговор #47 -: Февруари 23, 2009, 00:13:48 am »
Това за дилърите няма да го кажа, ако не го знаех със сигурност, познавам няколко дилъра (цигани), които зареждат половин Варна, от там, както каза за изгодата 90% от продавачите са цигани от циганските махли , най-долните и мазни цигани. Пък за избиването и това не е решение.
« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 08:38:43 am от Mirotvorec »

Неактивен Vanesa_

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re:А ти горд ли си?
« Отговор #48 -: Юни 23, 2009, 02:16:08 am »
И Дънов е казал някои неща за българина, но на повечето тук - извечни българи, със сигурност няма да се понравят :)

"Ти можеш да възстановиш своите минали животи в паметта си, но не знаеш как. Забравил си всичко, какъв си бил преди 15-20 прераждания, не знаеш. Поставете един човек в магнетичен сън и слушайте какво ще говори. Той ще ви разправи живота си от 4-5 прераждния насам. Щом се събуди от съня, всичко забравя. Достатъчно е да отдалечите човека от физическия свят, да го извадите от гъстата материя, за да си спомни много неща от минали съществувания. Потъне ли отново в гъстата материя, пак забравя всичко. Физическият свят представя мъгла за човешкото съзнание. Тя му пречи да вижда ясно и да се ориентира. Магнетичният сън не е нищо друго, освен разпръсване на мъглата и облаците в съзнанието на човека, за да вижда ясно отде иде той и накъде отива.
Всеки един от вас трябва да знае защо е дошъл. Всеки един от вас трябва да знае каква е неговата история в миналото: колко пъти е бил на земята, де е бил, как се е прераждал и кои са причините да дойде в България. Някои от вас не сте били в България в миналото. Вие сте дошли като пътешественици в България и виждам, че в бъдеще някои от вас пак няма да останат тук. Когато дойде Христос на земята, всички онези евреи, които бяха готови да приемат Неговото учение, напуснаха еврейския народ и отидоха в другите народи. Останаха само другите евреи, които бяха неспособни да приемат учението му, и само си блъскат главите, дали е Той, или не. Ако останете тук, всякога българи, не сте от много интелигентните българи.
Ще кажеш: „Защо се родих българин?" Българинът, това е само една гама, през която ще минете. Французинът, това е друга гама. Англичанинът, това е трета гама. Това са гами, през които ще минете. Ако се прераждате от един народ в друг, по музикален път ще минеш, за да видиш Божественият свят. Най-после ще отидеш между ангелите, да учиш живота на ангелите, и то е една гама. Много пътища има. Един е Пътят. Писанието казва: „Внимавайте на Пътя". Внимавай в Божественото! Като минаваш през всичките пътища, внимавай. Може да минеш през всичките пътища в живота, но мисли.
Понеже хората сега са заети с материалните условия на живота, те мислят, че този живот, който сега живеят, е най-важен. Важен е този живот, но временно само. Той не представя най-главното предназначение. Той представя онази станция, на която човек ще се спре. Той не е най-главната станция в неговия живот. Нито пък светът, в който той ще остане да живее, е най-главен."
Св. Августин благодари на Бога, че не му е вменил отговорността за неговите сънища. Несъзнаваното е

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:А ти горд ли си?
« Отговор #49 -: Юли 31, 2009, 13:21:57 pm »
 :)"А ти горд ли си?" ???
Страхотна тема, само дето нещо не ми е ясно защо се хващаме за Родината си ???
Дааа българите са допринесли в много посоки с постиженията си за световното добруване и не само(самолетните бомбардировки и др. подобни новаторства).
Но все пак на въпроса- :) "А ти горд ли си?" ???
НЕ НЕ СЪМ ГОРДА - ЗАЩОТО "ГОРДОСТТА Е ПИЯНСТВО"(казват мъдрите),пиянство което погубва добротата,любовта и редица възможни качества на индивида. :)
 :) Обаче съм щастлива от всичко онова положителното ,което са направили българите за света. :-X
 
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Vanesa_

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re:А ти горд ли си?
« Отговор #50 -: Юли 31, 2009, 19:21:25 pm »
Св. Августин благодари на Бога, че не му е вменил отговорността за неговите сънища. Несъзнаваното е

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:А ти горд ли си?
« Отговор #51 -: Август 21, 2009, 00:21:28 am »
      Да се гордея, че съм българин - ДА!!!
      Знаете ли какво значи носталгия? Танграта знае, питайте го!
      Да се срамувам, че съм българин, значи да се срамувам от майка си, баща си, тоест от корените си. Ами за корените си аз бих убивал. А вие бихте ли позволили някой да се гаври с корените ви. Това е БЪЛГАРИЯ - корените ви, вашите корени!! Кой от вас българомразци може да заяви: Аз се срамувам от предците си!! И кажи защо? КАКВО ПРАВИШ ТИ ЗА ДА НЕ СЕ СРАМУВАТ ОТ ТЕБЕ ЛИЧНО ПОТОМЦИТЕ ТИ??? България започва от мама.
      Дали на Шипка са се срамували, че са българи??
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27