Автор Тема: А ти горд ли си?  (Прочетена 15400 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Относно: А ти горд ли си?
« Отговор #15 -: Януари 28, 2009, 11:55:26 am »
Еон, те изброените от теб работи са свързани с политиката/политиците/.
А ние тук знаем много неща за нея... ;)
Не мога да разбера защо разграничаваш политиците от населението.
Няма проблем.
Мислех си, че си по-навътре в материята политика... :)
Както и да е.

Като подчертах за "откритието" на евреина, нямах в предвид произхода му, а самото хапче Анти-БЕБЕ, което е сътворил... Е то е нормално като се замисля.

Важното за мен е , че повече от 150 човека се изказват със суперлативи за клипа там. Естествено, като изключим провокаторите, които се броят на пръстите на едната ми ръка.

Ето един коментар от там:
Мамка му, човече! Едни страхотни 15 минути! Имах нужда да видя нещо такова! Настръхнах, не крия! Научих много и много вече знаех! Благодаря ти за тънката емоция, която предизвика у мен тази компилация! Клипът трябва да бъде въртян по ТВ!!!
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: А ти горд ли си?
« Отговор #16 -: Януари 28, 2009, 12:17:14 pm »
Май не се чуваме като си говорим. Аз говоря за хората които си изхвърлят боклуците от терасите.Хората които вземат подкупи, мутрите. А ти ми говориш за някакъв, който измислил някакво хапче....

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Относно: А ти горд ли си?
« Отговор #17 -: Януари 28, 2009, 12:26:37 pm »
Почна да ги посвиваш изброените преди от теб неща.
Махна политиците. Няма смисъл да те убеждавам, че мутрите и подкупите са свързани с тях, нали? :)
Ще останат само "боклуците от терасите".

Дай да коментираме самия клип и да не забиваме "на майна си Райна".

Какво не ти харесва лично на теб в него?
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Относно: Относно: А ти горд ли си?
« Отговор #18 -: Януари 28, 2009, 12:38:58 pm »
Изивнявам се предварително, че ще бъда груб, но който се срамува че е българин според мен трябва да е в кофите.   :P

Хъм, да не се окаже, че кофите са по-високото ниво за доста от нашите сънародници, защото повечето горди българи живеещи и напуснали  страната, се намират близо и около това ниво.

И иначе обърнахте форума на гордости и затова отварям нова тема.

Какво направих за България, аз гордия българин?
Някъде да съм написал, че трябва да се гордееш ? Това значи ли, че ако не те е срам, че си българин това автоматично значи, че се гордееш ? Да си българин си е народност, националност или както искате го наричайте. За мен нямаше да е различно ако бях турчин, евреин, циганин, арменец, и т.н. Дори и да бях евреин в никакъв случай нямаше да се смятам за богоизбран, това е абсурдно просто. Както е и абсрудно да се срамуваш или гордееш, че си се родил някъде си било то и тук.
It' oil stupid.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: А ти горд ли си?
« Отговор #19 -: Януари 28, 2009, 12:45:45 pm »
Почна да ги посвиваш изброените преди от теб неща.
Махна политиците. Няма смисъл да те убеждавам, че мутрите и подкупите са свързани с тях, нали? :)
Ще останат само "боклуците от терасите".

Дай да коментираме самия клип и да не забиваме "на майна си Райна".

Какво не ти харесва лично на теб в него?
Не ги посвивам. Просто не ми се занимава да пиша и да изреждам хилядите неща, които не съм посочил още.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: А ти горд ли си?
« Отговор #20 -: Януари 28, 2009, 13:32:56 pm »
Глупаво е да се гордееш със националността си.
George Carlin го казва най добре:
http://www.youtube.com/watch?v=lYpuOAqD0l0
Тъй ли? Че ти доста хора ще изкараш глупаци, не се ли притесняваш от това? И защо ще вярвам на някакъв американец, който отгоре на всичко не говори на български?
Весело от поредната доза смях!   ;D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен spirtbrat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Относно: А ти горд ли си?
« Отговор #21 -: Януари 28, 2009, 13:47:39 pm »
Казвам, че е глупаво, а не, че сте глупаци. Посочих Карлин, понеже той много умело представя гледната си точка. Няма нужда да му вярваш. Достатъчно е да го разбереш.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: А ти горд ли си?
« Отговор #22 -: Януари 28, 2009, 14:37:49 pm »
Аз лично смятам,че човек може да се гордее само с неща,които той самия е постигнал. А Българин се раждаш. Все едно да се гордея,че съм висок 182 см и да правя клипчета за това
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Относно: А ти горд ли си?
« Отговор #23 -: Януари 28, 2009, 15:05:09 pm »
Казвам, че е глупаво, а не, че сте глупаци.
"Не врат, ами шия"

Весело от поредната доза смях!   ;D
Да, много весело настана!
Ето още една доза от Гилат  ;D

Аз лично смятам,че човек може да се гордее само с неща,които той самия е постигнал. А Българин се раждаш. Все едно да се гордея,че съм висок 182 см и да правя клипчета за това
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: А ти горд ли си?
« Отговор #24 -: Януари 28, 2009, 15:45:04 pm »
Филмчето наистина е трогващо.

Въпреки това,аз все още твърдя,че няма причина за гордост,защото:

Понякога се питам въпроса...ние българи ли сме? Да си някакъв не означава просто да носиш гена на някого.Означава в какво обкръжение се намираш, в какви условия си поставен, какви препятствия се изправят пред теб, до какви идеи имаш достъп и до каква информация, какви шансове имаш за изява,от колко и какви хора се влияеш, колко и какъв опит имаш възможността да събереш...

Генът според мен е много по-малък по влияние от всичко това.

Онези българи,на които всички се възхищаваме и които са толкова много потънали в загадки и неизвестности, са били понякога на друго място, винаги в други обстоятелства,в друга обстановка,заобиколени от различни хора, имали са достъп до различна информация,мислели са в други посоки,начинът им на изява и възможностите им за това са били различни,сблъсквали са се с различни трудности,имали са други очаквания...

За да се запази един народ непроменен по своя ген...според мен той трябва да е подсилен.Или ако някой ще - да е въплътен,не само чрез човешкото тяло.Трябва да е обвит от плът,която да го изхранва,а именно - горните неща,които са наречени култура.
Както няма кокъл,който да не изгнива,когато не е обвит в плът,така няма и ген,който да не деградира,когато не е посаден в култура.


Сещам се за едни думи,не зная кой ги казва:
"...изминалата история всъщност е маловажна.Това,което наиситна е важно,е тук и сега.Сега - това е,когато се опитваме да преживеем онова,което е налично там,в "сега".Няма смисъл да се опитваме да мислим,какво бихме преживели в миналото,защото има само "сега".
Това е сега,този момент.Нищо мистично,просто "сега" - много просто и прямо.Пред "сега" винаги изниква нещо - това е една интелигентност.Чувството,че взаимодестваш с реалността,стъпка по стъпка от "сега".И може би това е,относно "сега",което плаши.Когато сме изплашени от "сега",ние скачаме към "минало" или "бъдеще".
По този начин,отказвайки се от взаимодействието и опита,който "сега" носи,ние се отказваме и от движението.Забравяме,че отиваме някъде,правейки стъпка след стъпка в "сега"...и просто чакаме да умрем.

Това е проблем.И той представлява недоверието в "сега".Не осъзнаваме,че пребиваването в "сега",дарява някой мощни неща.Толкова мощно и интелигентно е "сега",че не можем да се изправим лице в лице с него.Затова вземаме назаем от миналото, за да поканим бъдещето.
И...може би затова търсим религията.Може би затова протестираме по улиците,може би затова се оплакваме на обществото.Може би затова гласуваме за президентите...Много е иронично.Много смешно наиситна
."




Онези българи са минало.Онези постижения са минало.Онази страна, България, е минало.Нея вече я няма.

И няма ни и нас! На тези,които още кретат, им трябва само още една доза бъдеще - само още един кредит,само още един план,само още едно изплащане, само още една дата на календара...за да изчезнат като останалите.


В моите очи всички онези организации или групи, занимаващи се с опити да съживят национализма, родолюбието, силата на България ако ще някой...това са сякаш политици,стоящи в далечни, непознати конферентни зали,без телефони,без прозорци и без врати,планиращи мечти и съмнително възможни неща - писатели,поети и мечтатели,осамотили се в най-невидимите лабиринти,опитващи се да впрегнат всички останали в игри,хабящи безкрайно безценното време.
Това са борци за МИ-НА-ЛО-ТО.Канещи бъдещето за съюзник.

Това са слепци за мен - планиращи всеобщ напредък и слава за народа, докато пред праговете им се разразява кървавото клане на личността - загива моралът, възпирятието, свободата, мнението, мисленето...личностите биват заколвани, отделинят човек подлежи на унищожение.

Нима още има някой,който смята,че родолюбието и културата са това,което съхранява личността?

Само свободата на избор може да даде живот на личността.Нима има значение кои са българите, каква им е държавата, какви са им разложените гени, когато никоя личност няма избора да е свободна.
« Последна редакция: Януари 28, 2009, 15:49:24 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Относно: А ти горд ли си?
« Отговор #25 -: Януари 28, 2009, 16:50:21 pm »
Такова едно заземяване и връщане към действителността СЕГА без съмнение е необходимо.
Промяната зависи от всеки един ЛИЧНО, затова сме родени и в тези условия- за да преодолеем ограниченията. Защото без предизвикателства и растежът е слаб.
А под торта семето се развива и набира сили в тъмнината.

...water can flow, and water can crash...

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Относно: А ти горд ли си?
« Отговор #26 -: Януари 28, 2009, 20:02:11 pm »
Защо понякога ме е срам ли....
Първо защото не съм сляп.И виждах как се държат гордите ми сънародници из другите държави,които по неволя трябваше да посещавам в мътните времена.
Естеството на работата ми е такова,че почти всеки ден се срещам с хора,в домовете им и това което виждам,не ми дава повод за никаква гордост.(нямам предвид финансовото състояние и обзавеждането)
Срам ме е ,когато гледам робския ни манталитет,а също и от това,че аз нищо не правя по въпроса,освен да чета форуми ,да цъкам и да псувам и да се съгласявам с половината мнения.
И аз като всички дребни робски душици,чакам някой друг да промени нещата,някой друг да излезе пред парламента,някой друг да направи нещо за "великата ни държава"
Срам ме е,когато посетя някоя високопланинска хижа в Пирин или Рила и и хижарят ,"стар гостоприемен балканджия" поиска по 2 лева на човек за това,че си решил да опънеш палатка на 200м от хижата и ти отказва чай,защото не нощуваш в нея.(който обича да ходи из българските планини,знае за какво говоря)
Срам ме е,че когато шофирам из България,не мога да устоя и се превръщам в комплексиран състезател и духът на великите български войни се събужда в мен,забравяйки че не съм в битка ,а просто съм тръгнал да за някъде.
Чувство за срам ме спохожда всеки път като гледам предаването на Мартин Карбовски.
Знам,че не от нас зависи кой ще ни управлява,но срам ме хвана,когато толкова много "горди" българи повярваха на "месията" Сакскобурготски и той все още е във власта.
Всяка държава има и мед и л*йна.Тук за съжаление л*айната са доста повече от меда


Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: А ти горд ли си?
« Отговор #27 -: Януари 28, 2009, 21:18:27 pm »
Защо понякога ме е срам ли....

Ето ти Здравец, няколко от хилядите неща, които щях да ти изброя...

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: А ти горд ли си?
« Отговор #28 -: Януари 29, 2009, 00:36:21 am »
Всъщност срамът не е ли наранена гордост? Не е ли това болката от невъзможността да защитиш обекта на своята гордост? И колкото е по-голяма гордостта, че си българин толкова по-голяма е болката и срама?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: А ти горд ли си?
« Отговор #29 -: Януари 29, 2009, 08:44:48 am »
Всъщност срамът не е ли наранена гордост? Не е ли това болката от невъзможността да защитиш обекта на своята гордост? И колкото е по-голяма гордостта, че си българин толкова по-голяма е болката и срама?

Може би е така. На мен изобщо не ми е приятно като си говоря с хора от друга държава да ме свързват с такива неща, които kossev изброи.

Или пък като отида някъде в българия и да срещам типичния български манталитет описан пак от kossev.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27