Автор Тема: Масовото отравяне на човечеството!  (Прочетена 104876 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #15 -: Януари 26, 2009, 17:20:46 pm »
Хората се тровят доброволно, никой не ги тровИ ;)

Да ве с този извод изби всичката риба просто  ;) Ако ти сложа отрова във водата и ти кажа - ми ако искаш пий аз не те тровя а се тровиш сам щото сам избираш да я  пиеш дали се тровиш доброволно или по принуда ?

Androctonus

  • Гост
Относно: Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #16 -: Януари 26, 2009, 20:12:35 pm »
Бих направил една асоциация с една друга тема - тази за хлебарките.
как хлебарките си живеят с толкова много отрови, а ние се страхуваме от нещо, което ще ни съкрати живота от 120 на 110 години. Иопа, ама ние няма да доживеем и до 100.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #17 -: Януари 26, 2009, 20:22:32 pm »
Проблема не е в продължителността на живота !!! Ти какво би предпочел да живееш пълноценно и да си напълно здрав  80 години и да умреш изведнъж или да живееш до 100 ама още от 50 да си със сто лекарства и роботизирано поведение? Нали точно идеята е не да се увеличи живота а неговото качество - статистика може и да показва удължаване на живота ама то е защото хората биват поддържани изкуствено по всевъзможни начини а реално още след 45-тата година почти всички хора са с много хронични болести и с по няколко различни "хапчета" на ден.

Androctonus

  • Гост
Относно: Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #18 -: Януари 26, 2009, 20:52:38 pm »
Обективно погледнато резултатът е един и същ.
В единия случай си избрал метода да се лишаваш от една камара наглед нормални неща.
В другия - да пиеш хапчета. В най-лошия случай.
И в крайна сметка - кой печели, като се стига до едно и също. Тялото няма да го вземеш на онзи свят ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #19 -: Януари 26, 2009, 21:05:58 pm »
Кое е нормално или не за съжаление диктуват най-вече медиите и "законотворците". Ако се поразходиш по света ще видиш толкова голямо разнообразие от "нормални"  неща че ще ти прилошее.Сега очевидно ще има силни тенденции към  уеднаквяване на "стандартите". Но точно проблема е че силно се промотират различни поведения и модели на живот пряко свързани с поемане на огромно количество отрови и след това организма бива държан жив с много силни стимуланти.А от всичко това печелят доста концерни.
Дори да вземеш под внимание само най-ниската степен на "заговора" - паричната няма как да пропуснеш че някой печели много пари от това за сметка на всички останали и това ясно се казва и в статията. За по-подробно разглеждане на заговора очевидно не си благоразположен и няма нужда да те занимавам  ;)

Androctonus

  • Гост
Относно: Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #20 -: Януари 26, 2009, 21:17:47 pm »
Всички сме в салатата. И консуматорите, и производителите. Хората сами си го правят. Не е необходим заговор. А да видим, ако всички спрат да купуват един продукт, какво ще стане. Да, ама няма да спрат. Сега, кой на какви реклами се поддава - това е друг въпрос.
И все пак - резултатът е един и същ, даже с лек превес на отровния живот.
Все пак, едните се тревожат предварително, другите след това.
Проблеми - и при двата типа хора.
Лично на мен ми е все едно за концерните, живея добре, дано и за вбъдеще да е така, пожелавам го и на вас. Не ме вълнува за това, че като си купя кока-кола и обогатявам някого. На мен ми е кеф, че съм седнал, пия си ледената Кола. Да, дал съм пари за нея, но си струва. Кефи ме :)
И повярвай, няма да умра от Кока-Кола. Има толкова други начини, свързани с това, което правя в ежедневието си.
И не ми дреме, живея щастливо. Спазвам някои правила за здравословен живот, защото мисля някои неща за съществени.
Но не издребнявам да гледам, дали в бозата ми има аспартам. По-скоро гледам как е баничката. И съм щастлив.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #21 -: Януари 26, 2009, 21:32:42 pm »
Цитат
Всички сме в салатата. И консуматорите, и производителите. Хората сами си го правят. Не е необходим заговор. А да видим, ако всички спрат да купуват един продукт, какво ще стане. Да, ама няма да спрат. Сега, кой на какви реклами се поддава - това е друг въпрос.

То това е и основната идея - нещата са стигнали до степен на наркотизиране! Тоест по същатата логика наркодилърите не са виновни щото наркозависимите си искат дрогата.Как да спрат хората като са зависими ? И то по много начини - физически психически, материално и т.н. и дали това положение е "нормално" ? Ето затова говорим! Има хора които казват че не е нормално и е добре да бъде спряно докато лудницата не стане пълна. От друга страна коментари от типа споко всичко е наред всичко е ок и т.н. са добри само за личното психологично здраве, но не помагат особено за промяната на световния кошмар към който дружно отиваме всички подкрепяйки тези които диктуват правилата.

Androctonus

  • Гост
Относно: Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #22 -: Януари 26, 2009, 23:43:00 pm »
Добре, аз го казах и в другата тема:
Как да приемам поведението на хора, които казват, не се тровете, а прекарват толкова време пред компютрите и вероятно живеят в голям град?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #23 -: Януари 27, 2009, 00:15:32 am »
Добре, аз го казах и в другата тема:
Как да приемам поведението на хора, които казват, не се тровете, а прекарват толкова време пред компютрите и вероятно живеят в голям град?

Ами тезата ти е толкова валидна колкото и тази че понеже от АЕЦ Козлодуй се излъчва всеки ден минимални дози радиация е ОК да пия бензин всеки ден ?

Да не би това че компютрите излъчват радиация дава право на някой друг да слага отрова в храната и водата ? И без отровите храната и водата са ок! При компютрите е съвсем различно - те никога не сa били ОК - просто технологията е такава и всеки си знае рисковете. При храните хората масово не ги знаят защото наивно си мислят че след като е в магазина някой се е погрижил там отрова да няма.
Само че ти просто си  избираш по-удобния начин за възприемане - или се съгласяваш със статуквото и "му се радваш" или пращаш другите да хващат гората ако не им харесвало.
« Последна редакция: Януари 27, 2009, 00:57:56 am от Alien »

Androctonus

  • Гост
Относно: Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #24 -: Януари 27, 2009, 00:35:03 am »
Това няма никакво значение - ситуацията е същата - ти знаеш, че е вредно да седиш пред компютъра, но го правиш. Явно ти доставя удоволствие да цъкаш.
Знаеш, че е вредно да живееш в голям град, но не си се изнесъл на село.
Виж, това дори не ти доставя удоволствие, но не си се пренесъл в по-малък град.

Цитат
Да не би това че компютрите излъчват радиация дава право на някой друг да слага отрова в храната и водата ?
Не, не му дава право. Но няма никакво значение, защото ти сам си избрал да седиш пред компютъра, независимо, че ти вреди.

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Относно: Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #25 -: Януари 28, 2009, 11:32:02 am »
http://dnes.dir.bg/2009/01/28/news3916302.html#sepultura

Можем да пострадаме от пластмасовите опаковки

28 януари 2009 / News.dir.bg

Определени химикали, използвани в пластмасови продукти, може би остават в тялото по-дълго, отколкото се е смятало, а хората вероятно ги поглъщат и чрез други източници освен храната.
Това съобщиха американски изследователи, цитирани от Ройтерс, на която се позова БГНЕС.
Американската администрация за храните и лекарствата заяви, че се планират още изследвания за безопасността на бисфенол А (BPA), но ведомството изтъкна, че няма непосредствени планове за спиране на употребата на химикала, който се използва в бутилки за биберони и други продукти.
Доктор Ричард Сталхут от университета в Рочестър и колегите му са изследвали нивата на химикала в урината на 1469 възрастни от САЩ, които са участвали в правителствено изследване. Досега се смяташе, че BPA напуска тялото бързо и изцяло чрез урината, но според изследването, дори хора, които са постили цял ден, все още показват значителни нива на химикала.
Според авторите на изследването, то доказва, че BPA може да остава в тялото доста по-дълго, отколкото се е допускало, или може би попада в тялото от други източници, включително течаща вода или домашен прах. Сталхут добави, че BPA може да се задържа в мастните тъкани, откъдето да се освобождава по-бавно.
"Ако напуска тялото бързо, намалява времето, през което може да създава проблеми. Ако създава проблеми, очевидно ако остава по-дълго, това променя нещата", заяви по телефона ученият, чието изследване се появи в сп. Environmental Health Perspectives. BPA се използва в много опаковки за храни и напитки, покритието на съдове за храна и някои медицински устройства. Той дублира действието на хормона естроген в тялото. Хората го поглъщат при отделянето му от пластмасата в бебешките храни, водата или храната в контейнера.
Правителствени токсиколози от американското здравно министерство изразиха опасения, че химикалът може да има негативни последствия върху развитието на мозъка и простатата и да води до поведенчески изменения при зародишите, бебетата и децата. През 2008 г. изследване на британски учени доказа, че високите нива на химикала в тялото се свързват с рискове от сърдечни проблеми, диабет и аномалии на чернодробните ензими.
Стивън Хентгес от Американския химичен съвет обаче заяви, че изводите от новото изследване са "в най-добрия случай спекулативни" и повтори гледната точка на индустрията, че сегашните нива на излагане на химикала са безвредни.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #26 -: Април 23, 2009, 22:21:01 pm »
Емил Георгиев, еколог №1 на България: Опасни храни и вода разболяват българите!

Особено мнение

http://-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/article/11315

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #27 -: Април 26, 2009, 12:32:07 pm »
Цитат
Свинският грип опасен колкото „испанката"
Вирусът на мексиканския свински грип принадлежи към същата група както и „испанката", която отне живота на 50 млн. души през 1918-1919 г., заяви пред Би Би Си един от водещите британски вирусолози Джоунс.

„Вирусът е от същата група H1N1. Имаме основания за безпокойство", предупреди Джоунс....
http://news.ibox.bg/news/id_1477765035
« Последна редакция: Април 26, 2009, 12:33:30 pm от KoRn »

Неактивен invio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 125
Re:Относно: Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #28 -: Април 27, 2009, 02:46:51 am »
Бях попаднал на някакъв филм, където се разказваше за научен експеримент, където подлагат на висока температура различни видове. Оказа се че човека се адаптира толкова бързо, че стига температурата да се увеличава на малки интервали, може да издържи на 100 градуса, като не умира, само обилно се поти.

Май някой болен мозък е решил, че заради тази човешка издръжливост трябва да ни тровят в малки количества, които няма да ни убият моментално, но ще ни принудят да пръснем огромно количество пари за лекарства.

Някакъв линк към този филм или поне името му?

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #29 -: Април 30, 2009, 05:29:24 am »
Цитат
заяви пред Би Би Си един от водещите британски вирусолози Джоунс.

„Вирусът е от същата група H1N1. Имаме основания за безпокойство", предупреди Джоунс....
Оф, хайде бе. Бил от същата група. Ами от същата ще е ами. Нали те са го разработили. Ако въобще го има.
Даже и у нас хората взеха да истерясват. Някои с маски в автобуса се качвали. Мода. Модно е да мислиш като овца.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27