Автор Тема: Смъртната опасност от млякото и млечните продукти (интервю)  (Прочетена 112658 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен darko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Повече от нещата звучат логично и не виждам смисъл да се иронизира чуждото мнение, както прочетох в коментарите. Работих 15год. в ХЕИ и мнението ми е, че автора на статията се е придържал към нивото на широката информирана за здравето си публика. Вярно е че за много открития и изследвания вредящи на човека не се споменава в средствата за масова информация и ни заливат с  прецизно филтриран буламач.

Androctonus

  • Гост
Поредната доза пълни простотии.

не знам... майка ви дали ви е кърмила? ;/
И как ли са оцелявали хората хилядолетия, консумирайки краве мляко...

Ае тъпотии тотални, реклама, скандал, пълнене на джобовете на някакви манипулатори, извличащи полза от скандала.


Хубаво е, да направиш разлика между майчина кърма и кравешко мляко първо и тогава да коментираш. ;D 
Я ми я обясни тая разлика... освен, че едното излиза от мама крава... и по-точно, кое е вредното.

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: Смъртната опасност от млякото и м
« Отговор #17 -: Януари 03, 2009, 23:59:08 pm »
Не мога да преценя доколко тази информация е достоверна, но четейки коментарите все едни и същи неща ми се въртят в главата, а те са:
- генно инженерство
- и досега неразкритите мистерии с трупове на крави, масово намирани в Щатите захвърлени с разпорени кореми, сякаш някой си е правил опити с тях.
- Едно от "предвижданията" на баба Ванга, което бях гледала веднъж по тв беше "млякото ще стане отровно..."

Това, че нещо някога е било сигурно и здравословно, не означава, че продължава да бъде такова. Защото (вегетарианците да седнат, да не им стане лошо) и в зеленчуците генното инженерство така се намеси, че вече имаме домати със свински гени... А вие си мислете, че сте вегетарианци...
« Последна редакция: Януари 04, 2009, 00:00:43 am от Una »

Androctonus

  • Гост
Kато направят краве мляко да тече от тополата пред нас, тогава ще ги призная.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Всеки опит е обречен на провал ако не си сменил начина на мислене. Ако си хищник по природа няма как да се наядеш с 2 праскови.

След тежко изтощение/било то физическо или психическо/ ако се нагърмиш с 2 праскови ще успееш ли да се възстановиш ?Как трябва да се промени начина на мислене?Да променя разбирането си към храната и тя вече ще ми дава повече от което имам нужда,ама досега го крие от мен или да си внуша, че нямам нужда от тези продукти и само една маруля ще ми стигне за обяд с нейната енергия ? Я сподели, как я черпите тая енергия да знаем и ние,по обикновенните хора? На мен продължава да ми прилича на внушение,резултатите от които ще се усетят след някоя друга година.

Естествено че ще се наядеш ако се задоволяваш с малко. Ако сядаш на масата с идеята за велика пукница няма да те наядат дори да те посветят в Тибет.
Искаш да ти кажа как да промениш начина си на мислене? Ако бях толкова добър, щях да правя пари от това ;) Мога да се погрижа единствено за себе си, а дори от постовете ни става ясно, че това което важи за мен - за теб е невалидно.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Естествено че ще се наядеш ако се задоволяваш с малко. Ако сядаш на масата с идеята за велика пукница няма да те наядат дори да те посветят в Тибет.
Искаш да ти кажа как да промениш начина си на мислене? Ако бях толкова добър, щях да правя пари от това ;) Мога да се погрижа единствено за себе си, а дори от постовете ни става ясно, че това което важи за мен - за теб е невалидно.

Аз не сядам на масата с мисълта,да изям целия хладилник.Ако можех изобщо,да не ям,щеше да ми е най-добре,без това и сега изпитвам затруднения с менюто.

Попитах за начина на мислене,понеже ми е интересно,щом можеш да се наядеш с 2 праскови,да си си същия нормално мислещ и движещ се човек /да не приличаш на скелет/ явно има нещо в тях което се ..хмм "отключва" и започват да дават повече от това което дават на другите хора.Доколкото си спомням,мазнини,мускули и т.н се изгражда от тази храна и някак си немога да си го обясня, как става този номер,да си жив,пък да не ядеш.Предполагам енергията на 2-те прасковки може да те поддържа и това довежда до още по-интересно за мен нещо...ако събера например малки камъчета от улицата и започна да ги смуча,ще мога ли да карам само на тях.Все пак и те имат енергия, нали ?
Я направо обясни, как се поддържа човешкото тяло с подобно хранене/когато сядаш на масата и се задоволяваш с малко и т.н /.

Ако може да получа нормален и ясен отговор, без хиляди намигвания,остроумни и иронични подмятания и като цяло някакъв отговор на това което питах,ще съм много благодарен.С толкова варианти на НЕ отговори се сблъсках за няколко месеца,че вече се чудя,дали поне един може да отговори директно,без заобикалки,200 реда пост и нещо нямащо нищо общо с въпроса.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Ям по 2 кофички кисело мляко на ден. Да ги спирам ли?

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Ям по 2 кофички кисело мляко на ден. Да ги спирам ли?
И питаш...спирай да ядеш направо.То всичко е вредно и немоЖ се извиси доникъде,така както си се подкарал   ;D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
UpsideDown, доста е трудно да имаш претенции към мен за не-ироничен отговор, като от 159 поста, 150 са ти само ирония, в повечето случаи - напълно излишна :) Това разбира се е лично мнение и не ангажирам никого с него.

За начина на мислене ти казах, че НЯМА как да обясня и не разбрах къде усети придаване на важност или нещо подобно. Храненето ми е абсолютно нормално, ям всичко без месо и не си спестявам нищо друго. Имало е периоди в които не съм ял нищо и не съм изпитвал глад. То е до лична потребност и настройка. Когато разбереш че съзнанието ти е основополагащо можеш да изменяш реала на субективния си свят много успешно. Изписаха се куп книги по въпроса.
Предполагам си запознат и с тези, които се хранят със слънчева светлина - има тема във форума.

И въобще, какво общо има с темата, която е МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ?

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
Ако може да получа нормален и ясен отговор, без хиляди намигвания,остроумни и иронични подмятания и като цяло някакъв отговор на това което питах,ще съм много благодарен.

С вяра става всичко!Според силата на вярата е и резултата! Това е.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
UpsideDown, доста е трудно да имаш претенции към мен за не-ироничен отговор, като от 159 поста, 150 са ти само ирония, в повечето случаи - напълно излишна :) Това разбира се е лично мнение и не ангажирам никого с него.

За начина на мислене ти казах, че НЯМА как да обясня и не разбрах къде усети придаване на важност или нещо подобно. Храненето ми е абсолютно нормално, ям всичко без месо и не си спестявам нищо друго. Имало е периоди в които не съм ял нищо и не съм изпитвал глад. То е до лична потребност и настройка. Когато разбереш че съзнанието ти е основополагащо можеш да изменяш реала на субективния си свят много успешно. Изписаха се куп книги по въпроса.
Предполагам си запознат и с тези, които се хранят със слънчева светлина - има тема във форума.

И въобще, какво общо има с темата, която е МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ?
А те мненията ми щяха да са доста повече,ама много ми ги трият,незнам кой,ама му благодаря за търпението  :D Постовете ми са такива,защото това ми е начина на изразяване и в нормалния живот/ако приемем това за ненормалния  :D /,дори и когато се говори за сериозни неща.

Храненето ти е същото като моето,това ми трябваше да знам.Предположих,че щом се подхвана тази тема,караш само на прасковки и затова се опитах да науча нещо повече за подобно съществуване.Запознат съм със слънчевото хранене,доколкото можеш да се запознаеш от една статия.Ако имам възможност да говоря с човек,каращ само на слънце,най-вероятно ще го разбера и ще се убедя,дотогава си оставам на ниво,не ми пука.

Колкото до важноста,изобщо не визирах теб.Просто всеки път, когато се заговори малко повече за нещо и питаш или казваш нещо и получаваш подобно отношение.Ще взема да се разсърдя и не ви знам какво ще правите без мен  ;D

Наистина няма нищо общо с темата,ама поне малко да живне форума,че напоследък,голямо затишие.Обещавам,няма повече офтопик  ;)

Androctonus

  • Гост
Според мен постоянната мисъл за дебнеща опасност от всяка хапка и действие е по-вредна (макар и често дори да не е осъзната) от всички боклуци, които бихме поели с храната от "Пикадили".
Айде ся... ако ми кажете, че не мислите за тия глупости, няма да ви повярвам ;).... ;)

Неактивен dlakon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
  • 65% chance for critical post
Твърде несериозно ми се вижда всичко на мен.. сигурно си има някаква причина пича да прави такава анти-реклама ама чак пък толкова.. уж винаги като попадна на някакви интервюта със столетници си го приписват точно на киселото мляко. Пък и не познавам май никой пострадал от такива неща, а и от каквито и да е неща за ядене като цяло.
Може и да са вредни наистина, на мен лично ми се случва веднъж на 1-2 години тялото ми да се пречиства само, по няколко дни (3-4-5) не мога да ям абсолютно никаква храна а водата в много минимални количества.. Е, всъщност 2 пъти ми се е случвало вече. А тоя период хич не е малък, като се има напредвид че съм си месоядно и не подбирам меса, кайми, кремвирши и всякакви от сорта.  :D

Una, тия неща не бяха сериозни нали? Хората отглеждат крави, за да изкарат парички, не с плановете да затрият народа.. Но всъщност кой знае, ходих веднъж на едно село, всички дядовци си модифицираха генно кравите. Сигурен съм. Баба ми и тя само се чуди как да добави повечко мазнинка и сланина в доматите на двора..  ;)

И за миризмата, идваща от хората.. напоследък все по-често се случва да усещам подобни миризми, идващи от хората, като описаните в статията. По-скоро се дължи на развито обоняние, не на стриктна диета от тревички.
Asatoma sat gamaya, tamasoma jyotir gamaya, mrityorma anritam gamaya..

Androctonus

  • Гост
Дам. А и някои хора просто миришат гадно.
Каквото и да правят, смърдят си на нечистоплътност. Съдба  :P

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Човекът си е американец и говори за американските крави и американското ПРЯСНО мляко (те там може и да не го варят, знае ли човек... и сигурно смятат, че bacilus bulgaricus е някоя рядка болест, ако изобщо са чували за него). Пък кой ги знае там къде и как гледат кравите и с какви химии ги тъпчат  :-\ , та сигурно си е прав човекът.

В крайна сметка като се замислиш- ми то всичко е вредно и в по- малка или по- голяма степен мъртво (той човекът и без туй си е мършояд и яде неща, дето и кучето ти няма да погледне) и тъй като засега повечето от нас не могат да се хранят само със светлина, въздух и вода, остава да правим каквото можем- да се наслаждаваме възможно най- много на всяка хапка от храната, която ядем и да се храним съзнателно, а не да набиваме на крак или механично пред телевизора. Така лека полека храните, които не са "по вкуса" на тялото ви, ще отпаднат (понеже тялото си знае най- добре кое е за него).

...water can flow, and water can crash...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27