Автор Тема: Смъртната опасност от млякото и млечните продукти (интервю)  (Прочетена 112632 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

topteglo

  • Гост
Има логика в някои пасажи на изказването.
И аз не съм чул или видял някой да е умрял от това че е пил мляко.
Все пак е доста логично това за хормоните- това не е за пренебрегване.
Според мен човек може да кара и без мляко. Протеина може да си го набави от редица зърнени храни, както и калция и калия .
В детска възраст млякото(кравето) трябва да е полезно- именно заради хормоните на растежа. В последствие сигурно оказва негативно влияние.
Аз мисля да огранича до минимум приема на млечни продукти- и без това са вече доста скъпи.
Но все пак мога да предложа начин по който да се усвоява млякото и да е полезно.
Трябва занимание с физически упражнения. Тгава хормоните на растежа от млякото ще се включат към изграждането на мускилите.
Засега това съм измислил.
Четох някаде по специализираните сайтове че соевия протеин се усвоява с помоща на млечни ензими. И понеже аз редовно взимам по един щейк с кисело мляко и соев протеин и мед, то мисля че това му е цаката.
Занимавам се със физически упражнения по 1 час на ден, като се храня един път на ден предимно с вегетарианска храна и протеиновия коктейл. От години потдържам 95-98 кг. а изглежда че ям най малко от всеки когото познавам.

Предлагам всеки който е мислил конструктивно по темата ,нека да даде някакви предложения ,как да имаме полза от този материал!

И нека има по малко разговори на кой колко му стигали две праскови!

Пожелавам на всички много здраве, щастие и успехи през новата година!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Я ми я обясни тая разлика... освен, че едното излиза от мама крава... и по-точно, кое е вредното.
Голям човек си. Можеш да ползваш търсачката, сигурна съм.
Съвсем близко до акъла е, че човешкото мляко е за човешки бебета, а кравешкото за малки теленца.  ;) И понеже вярвам  в съвършенството на Природата, не ми трябват големи доказателства. Има много такива.  Най- добрата храна за малките човешки бебета е майчината кърма, пак да го повторя. СЗО препоръчва на всяка майка да кърми бебето си минимум 2 години, като в първите си 6 месеца бебето трябва да поема САМО кърма. Всичко необходимо си има там. И витамини и минерали и микроелементи и антитела. Но да не се отплесвам...Кравешкото мляко като непригодено за човешкия организъм, се усвоява трудно/ за разлика от кърмата/, не може да се преработи и се задържа в организма, като води до ослузяване на органите и последваща интоксикация на тъканите.

Ще напишеш ли какво ядеш/поне неща без сянка  ? laugh /?
Почти всичко, стига да не е с животински произход или да не съдържа някакви фабрични изгъзици като  маргарин, аспартам, глутамат и разни Е-та.

И как си ги спряла тези млечни продукти? Тялото ти ли ги е отхвърлило или си прочела подобна статия и си си казала,че спираш с тях ?Защото втория вариант си клони към чисто самовнушение, което може да бъде изключително вредно.
От раз. Защото искам и защото мога. Причините ми са преди всичко етични.И самовнушение да е, какво от това. ПО- добре аз да си внуша, отколкото да ми внуши млеко/ месо- комбинатът.
Ти нали няма да ми внушаваш сега, "че може да бъде изключително вредно"?! ;)

Истината за млякото   

« Последна редакция: Януари 22, 2009, 01:37:26 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Androctonus

  • Гост
Не, просто можеше да си го спестиш.
Така и не ми обясни, кое, как и защо. Оставам си в неведение, защо хората от столетия консумират млечни продукти и мляко и не се е стигнало до ексцесии.

А и винаги съм се чудил, как така хората от корпоративния запад се тъпчат с какви ли не боклуци, които се опитват да наложат и на нас, а същевременно продължителността на живота им е осезаемо по-голяма.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228



Няма нужда да ти внушавам "това може да бъде изключително вредно". Аз също мога да преживея 2-3 месеца само на шоколад и кока кола/това като заместител на 90 % от водата, която бих пил/ само "защото искам и мога".Обаче след това какво ще стане с организма ми ? Ако поемаш голямо количество отрова с някоя храна, колкото и да си мислиш,че ти помага,колкото да и се радваш и вярваш,че е чиста и те пази от еди какво си,отровата ще ти повлияе...

Колкото до яденето,явно си ограничила приема само до растителни продукти.Всичко хубаво,ама и те не са по-добри от останалите.Оня ден си взех 2 банана от магазина,излязоха 1 кг - по 26 см дължина единия.На вкус малко на парфюм биеше,ама то сигурно е от човека, който се е катерил да ги бере  laugh . Грозде с което мога да си направя закуска,обяд и вечеря/само с 1 плод/ и пак да ми остане,все едно пия вода.В повечето заведения,краставици,моркови,домати,зеле - вкус на шперплат.Освен ако не те снабдяват с домашни продукти/и те не са много "чисти" / отново поемаш отрова в подобно количество,ако ядеш и другите неща.

Ако млечните продукти са отрова Х,а останалите с е-тата и т.н,отрова У,дали ако на едно ядене, малко от Х + малко от У няма да е равно на много от Z ,което трябва да се явява "чисто" растителните продукти?Да,не са 1 към 1 равни и може да се намери аналогия на примера,която да го "обори" ,но подобно хранене не е от-най здравословното, ако го правиш заради това.Проблема е ,че няма нищо здравословно вече  ;)

А как месо/млеко комбината ти внушава нещо ? Сядаш и им гледаш рекламите,статиите и научните доказателства за това колко е полезно и хубаво да се яде нещо ли ? Във внушението няма нищо лошо,като добавиш и етичните причини,спри да хапваш и почвай да живееш само на слънчице.Не би било проблем. нали ?След като си спряла приема на 80 % от храните, които до един момент в живота си,си приемала,само от едно внушение и няма никакъв проблем с това,останалите 20 % не биха били пречка.А слънцето дава енергия,сила,живот,няма да се притесняваш дали убиваш растения или животни,няма вредни антибиотици,химикали,хормони и т.н,че и пари няма да даваш...какво повече искаш?

А и винаги съм се чудил, как така хората от корпоративния запад се тъпчат с какви ли не боклуци, които се опитват да наложат и на нас, а същевременно продължителността на живота им е осезаемо по-голяма.

Чак пък осезаемо по-голяма... Дори и да живеят колкото нас,където не се тъпчем с какви ли не боклуци/ами с по лоши  :D / на колко години започват да се тъпчат с лекарства и какви проблеми им създават тези боклуци ?
« Последна редакция: Януари 22, 2009, 11:36:56 am от UpsideDown »

Androctonus

  • Гост
Не, има си факти - че с напредване на възрастта при човека, млякото се усвоява по-трудно, вследствие на липса производството на определени ензими. Затова на възрастните хора дори прясно мляко може да им подейства разхлабително.

А за аргумента, че се усвоява трудно... То и зелето се усвоява трудно, ама сигурно го ядеш, както и всички богати на целулоза храни.

За разликата - до колкото помня, последните статистики бяха около 8-10 години. Естествено, има и различни други фактори, които не са за пренебрегване, но ако се замислим, тези хора ядат масово точно това, което много хора във форума наричат боклуци , включае и аз им наричам така.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Много странни логики намирам из кометарите за съжаление...
Можело без мляко и т.н.
На груб език казано, ако можеше без мляко, като се родиш от цицата какво щеше да цоцаш  :)

Max

  • Гост
Лично аз, след отказа си от млякото напълно забравих за простудните заболявания.Като дете всяка зима силно ме измъчваше гърлото.
Днес не кашлям, не се сополивя (с извинение), не знам какво е грип.
И умирам от смях, когато някой гордо ми се похвали, че се бил ваксинирал , защото единствената ваксинация е отказ от  млякото.

Работя в сферата на медицината, без да съм медицинско лице. Всеки ден съм в контакт с много диабетици и си правя собствени статистики, които показват, че всеки един от тях е млеколюбител самоубиец.
« Последна редакция: Януари 24, 2009, 04:01:51 am от Max »

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Относно: Смъртната опасност от млякото и м
« Отговор #37 -: Януари 24, 2009, 16:45:35 pm »
Пък аз доста нагъвам млечни продукти и почти не съм боледувал, в последно време пък изобщо. Ха сега, аз не съм """""ваксиниран""""" пък...  :D
« Последна редакция: Януари 25, 2009, 09:13:21 am от Mirotvorec »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Сирене под 7 лв. било пълна измама

Сиренето под 7 лева е тотално съмнително, призна пред bTV министърът на земеделието и храните Валери Цветанов.
Според него този проблем е изключително сериозен за българското общество и по отношение на развитието на животновъдството по принцип в страната.
"Сирене, което е в рамките на 3,80–4 лв., пък е много далеч от параметрите на бялото саламурено сирене. Това са млекоподобни продукти - соеви брашна, влактати, дехидрогенати, малко сухо мляко оттук оттам", каза още Цветанов, цитиран от БГНЕС.

До края на февруари всички магазини в търговската мрежа ще бъдат задължени да отделят на щандовете си за продажба продуктите, произведени с растителни мазнини от тези, които съдържат млечни мазнини.
Това заяви генералният директор на НВМС Йордан Войнов по време на проведения днес Агробизнес съвет, съобщиха от пресцентъра на ведомството, предаде БГНЕС.
Поне 50% от сиренето на пазара у нас е от палмови мазнини, смесени със сухо мляко и протеин, извлечен от телешко шкембе. Евтините заместители изгониха от рецептите прясното мляко, мандри спряха да го изкупуват, а фермери излизат на барикадите в опит да спрат вноса на сурогати. "Това е убийствено, истинско сирене вече е трудно да се продаде у нас, колегите са принудени да правят ментета, за да останат на пазара", каза преди дни шефът на асоциацията на млекопреработвателите Димитър Зоров пред "24 часа".
http://dnes.dir.bg/2009/02/02/news3941982.html


Успех ;)

Неактивен Морена

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Единственото съмнително сирене е това от 7 лева! ;D Малко аритметика - изкупуват млякото на 30 стотинки от селата. За 1 кг. сирене максимум 5 л. мляко - 5 х 30 ст. = 1,5 лева. Да приемем, че го изкупуват на 50 стотинки - нещо за което млекопроизводителите си мечтаят - 2,5 лева. За труд, мая и други още 50 стотинки на кг. Сиренето трябва да отлежи 1,5-2 месеца. Да, ама не, блъскат му се стабилизатори и се продава след 3-5 дни на пазара. Тоест и за съхраняване нямат разходи.
Реално цената на сиренето е между 2,5 до 3,5 лева. Останалото е алчност и лакомия.

Неактивен Vanesa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Аз си купувам само вносно сирене и мляко. Първото ми излиза много над 7 лв., не че съм много богата...
Save The Planet-Kill Yourself!

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
На мен пък не ми е ясно как като изкупуват козе мляко, от същото правят краве сирене.

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Добре, някой подложи ли се на тази диета, защото аз от както прочетох този материал от 1 месец не съм употребявал мляко и млечни продукти ( с много леки пропуски), но дори и 1 кило не свалих от въпросната "слуз", а иначе имам какво да свалям 90кг/173см.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Единственото съмнително сирене е това от 7 лева! ;D Малко аритметика - изкупуват млякото на 30 стотинки от селата. За 1 кг. сирене максимум 5 л. мляко - 5 х 30 ст. = 1,5 лева. Да приемем, че го изкупуват на 50 стотинки - нещо за което млекопроизводителите си мечтаят - 2,5 лева. За труд, мая и други още 50 стотинки на кг. Сиренето трябва да отлежи 1,5-2 месеца. Да, ама не, блъскат му се стабилизатори и се продава след 3-5 дни на пазара. Тоест и за съхраняване нямат разходи.
Реално цената на сиренето е между 2,5 до 3,5 лева. Останалото е алчност и лакомия.
Тотална заблуда, без лоши чувства :)
Това щеше да е цената ако всичките процеси които изброи се извършват от ЕДИН човек :)
Производството е цяла верига от дейности, между почти всяка с допълнителен разход транспорт + труд. Всеки следващ кръг от веригата взема цената на предния и добавя малко стойност отгоре.

Androctonus

  • Гост
А освен това се плащат данъци, които в хранително-вкусовата промишленост са доста сериозни - за малки производители - непосилни.

Цитат
Добре, някой подложи ли се на тази диета, защото аз от както прочетох този материал от 1 месец не съм употребявал мляко и млечни продукти ( с много леки пропуски), но дори и 1 кило не свалих от въпросната "слуз", а иначе имам какво да свалям 90кг/173см.
Това е хубаво - някой споделя опит ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27