Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252446 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #840 -: Октомври 17, 2012, 11:57:29 am »
Прочета ли сричка лично към мен няма сила, която да ме спре да не отговарям и по-вулгарно и по-цинично, така че да съжалявате, че някога сте писали тук!
Казах!

Хау  :D.

П.С.Делчето ли, провокирах я доста пъти за да си покаже "рогата" защото мислех че както повечето тук пишещи е вълк в овча кожа но този път съм се излъгал  ???, за което и се извинявам публично и  :hi: тя го заслужава, може да е различно мислеща но е свестен Човек ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Исус Христос
« Отговор #841 -: Октомври 17, 2012, 12:12:23 pm »
Не че ми  дреме какъв човек е, но аз пък без да я провокирам и с цялата си толерантност като към нов потребител, който да започне да се изразява по-ясно и да разбира останалите, не разбрах с кое конкретно предизвиках най-грозният й отговор към мен. Аз не прощавам подобни неща, защото за мен е въпрос на възпитание и култура да може да се контролираш и да имаш достатъчно ... разумна способност като човешко същество, ... не, не да се извиниш просто- а да покажеш, че си осъзнал грешката си.
Както и нямам нужда от защитници и препознати наставници, които не съм молила за нищо. Просто е: пишете си по темите, гледайте си в тетрадката и не се разсейвайте, дали днес съм с пънкарска прическа или обеца на носа...
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #842 -: Октомври 17, 2012, 12:17:48 pm »
Исус е имал власт и продължава да има и ще има но Неговата воля е била да донесе Благата вест  и Волята на Бог е била да умре на кръста за нашите грехове за да можем ти и аз и всички останали като повярваме в Него да ни бъдат простени греховете.Амин
Волята на"бог"ама трънки!!!!Избори,избори и пак избори..И то все лични..Амин!

Не е край а небесното царство ще дойде на земята и ще има последни предупреждения за всички хора,а всеки повярвал в Него ще бъде записан в книгата на живота и греховете му простени.Ако не знаете за да е валидна жертвата му трябва да сте повярвали в Него.
Тва ако е истина,начи се е прецакал мноо яко,и е умрял за тоя що духа!
Обаче...За да се храни християнският егрегор,верно е абсолютно задължително да има балъци,дето да вярват!Ъъъъ,така де..Да си отдават доброволно енерджито.
« Последна редакция: Октомври 17, 2012, 12:22:05 pm от konstantin2007 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #843 -: Октомври 17, 2012, 13:28:25 pm »
Проблемът ВИ е, че не можете да приемете друго мнение! Пишете и позволявате на останалите да си имат тяхно мнение, но не го приемате. Доказват аргументират се, няма значение. А тезата ми беше съвсем елементарна и очевидна- Христос е нямал власт!
Хайде,обяснете ми какво пречи да приемете че е така!

Например : Хитлер е бил малоумник. Вие обаче го уважавате като един нещастен психопат. И ми казвате : не не е така, не си права. Ти си имай твойто мнение, че е малоумник, но нееее . Ама, хора аз вярвам, че е бил малоумник! Добре бе, вярвай си. Ако искаш и че Путин ти е далечен роднина, ама не, не може да е било така. Хора, как да ви докажа, че Хитлер е бил малоумник? Няма как, ти не можеш да ни убедиш. Спокойно пийни си там една чаша вода и не се меси в неща, които не разбираш! Що да не разбирам... сама да се сетя... да не е щото имам голямо Его?! Баси! А така исках  хората да разберат, Хитлер какъв малоумник е бил :( щото го чувствам със сърцето си... (да не забравя!това важно условие за достоверност)
   
         Мила  ми  Принцесо, 
         Истинската  власт  е   служене  на  зависимите  от  теб!   Това, че  се  прекланаш  пред  власта  на  Хитлер,  Сталин,  говори  за  мирогледа  ти!    Власта  на  двамата  се  нарича  диктатура!   Питам,  колко  последваха  Хитлер  и  Сталин  след  смъртта  им?  Колко  последваха  Христос  след  смъртта  му?  Христос,  е  имал  власт  и  то  огромна,  но  властта  му  се  е  изразявала  като  морална  норма,  а  не  като  диктат  (да  не  бъркаме  Христос  с   църквата)  И  Той  чрез  смъртта  си  доказа,  че  истински  стойностното  е  саможертвата!! 
         Истината  е,  драга  ми  Принцесо  в  това  какво  жертваме  от  себе  си  за  благото  на  другите,  а  не  какво  принуждаваме  другите  да  лишават  себе  си  за  нашето  благо!!
        Докажи,  че  Христос  е  въздух  под  налягане,  докажи,  че  всички  негови  безкористни  последователи  са  по-глупави  от  теб!
      Мечнаеш  всички  да  се  съобразяват  с  мнението  ти,  а  ти  да  мачкаш  наред,  е  няма  да  стане!  Можеш  да  бъдеш  вулгарна,  но  ако  ти  се  отвърне  по  същият  начин?  Я  си  стой  мирна!!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Петър_93

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Исус Христос
« Отговор #844 -: Октомври 17, 2012, 14:33:50 pm »
Волята на"бог"ама трънки!!!!Избори,избори и пак избори..И то все лични..Амин!
Тва ако е истина,начи се е прецакал мноо яко,и е умрял за тоя що духа!
Обаче...За да се храни християнският егрегор,верно е абсолютно задължително да има балъци,дето да вярват!Ъъъъ,така де..Да си отдават доброволно енерджито.
Бог е те е създал със свободен избор въпросът е че много лесно е възможно да избереш Христос.Случиха ми се много беди след като 1 година четох тези форуми и паралелреалити за езотерика извънземни и конспирации,между другото в конспирациите има доста истини както и за музиката и скритите послания,но въпросът ми е кое отдаване на твоята лична енергия е по-добре-На Създателя който те е създал,като Бог е любов или на други философии като тази да не изпадаш към полярности за да си печеливш в така наречената "игра" ?

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #845 -: Октомври 17, 2012, 14:35:57 pm »
 Егото търси власт, за да се наложи. Егото и плътта си приличат по това, че "вземат" ли властта стават ненаситни. Вместо да са изразители на волята на притежателя им, сами налагат волята си. Егото се култивира, демоните се овладяват. Всеки има свои демони, породени от допускането на исканията на егото и задоволяване на тези искания. Всеки има и избора да има за водач егото си или висшия си Аз. Христос не дарява сляпо примирение, а връзка с висшия ни Аз, за да сме свободни, имайки баланс и да не се терзаем от противоречия, да се чувстваме цели, не отсъстващи от земното, нито вкопчени в пребиваването си, а умиротворени и смирени, спокойни за утрешния ден, такъв какъвто е, знаейки че имаме толкова, колкото ни е необходимо на нас самите, според избора и волята ни. Когато ползвам цитата от Матея свето Евангелие Глава 7/6: "Не давайте светинята на псетата, и не хвърляйте бисера си пред свините, за да го не стъпчат с краката си и, като се обърнат, да ви разкъсат.", казвам, че дарявайки святото на този, който не го разбира, а иска друго, единствения резултат ще е не Дар, а светотатство и дори обида, защото за едни е ценно едно за други друго. Всеки според разбирането си. Всеки му според вярата.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Исус Христос
« Отговор #846 -: Октомври 17, 2012, 15:05:05 pm »
  Фишбоне,  досега  не  съм  срещал  някой  аргументирано  да  обори  твърденията  на  Дел! 
Аха. А нея няма ли да я питаш, какво търси тука, както пита ти мен? Няма да бъде колегиално по форум иначе.... :D

Цитат
Дел  не  е  за  вашата  уста  лъжица!
:DТука вече си надхвърли възможностите? ХаЙде кажи за чия уста е лъжица . :D

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Исус Христос
« Отговор #847 -: Октомври 17, 2012, 15:19:39 pm »
Не ми е ясно защо  разискванията по която и да било тема трябва непременно да включват и обиди. :unknown: А да се заяждате с някой който не е обидил никого в нито една тема е много невъзпитано меко казано.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #848 -: Октомври 17, 2012, 15:33:31 pm »
Бог е те е създал със свободен избор въпросът е че много лесно е възможно да избереш Христос.Случиха ми се много беди след като 1 година четох тези форуми и паралелреалити за езотерика извънземни и конспирации,между другото в конспирациите има доста истини както и за музиката и скритите послания,но въпросът ми е кое отдаване на твоята лична енергия е по-добре-На Създателя който те е създал,като Бог е любов или на други философии като тази да не изпадаш към полярности за да си печеливш в така наречената "игра" ?
Аха..Най-вече "бог"ме е създал..
За изборите имах предвид,че едва ли самият Първоизточник е впрегнал Исус в подобен сценарии.Било е негова воля/избор,не на Абсолюта.
Как според теб се отдава личната енергия на Създателя?В какво се изразява този акт според теб?

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #849 -: Октомври 17, 2012, 15:56:58 pm »
fishbone, Привет
Когато се регистрирах във Форума през юни тази година търсех човеци, с които да изследваме чудните теми, за които пишем всички тук. Избрах този Форум, заради преживяванията ми, имам отношение към темата за Христос, а също и към темата за "извънземно влияние". Не бях подготвена за агресия и противоречия макар и да разбирам различията и как те се отразяват, до наивност вярвам в сърдечността. Пиша в темата за Христос, защото имам своя позиция, която дори бегло споделям, тъй като до сега за последните месеци по скоро се запознавам с начина на писане и четене тук във Форума, и ми е трудно да споделям свободно в тема, от една страна възприета като религиозна, а по моему е общочовешка и от първостепенна значимост. За мен е важно да се казва истината, не да спорим с нападки. Всеки греши, докато се учи. Кое ще ни доведе до повече прозрения? Отстояването на егото ни ли, чрез отговор на нападките или добронамереното изслушване на позицията на другия и безобидното и дискутиране поднесено с чисто и открито сърце? И ако говорим за Христос, както и да го изписваме Иисус или Исус, кое би го наранило повече ако е сред нас, грешка в изписването на името му ли или безогледните ни нападки?

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Исус Христос
« Отговор #850 -: Октомври 17, 2012, 16:23:03 pm »
Del,
ти дори не схващаш какво конкретно те питат и какво дразни в цялото ти отношение! Да се правиш на някаква "света Дева", която под път и над път цитира Библията, а в един конкретен случай, дори да не е в тази тема и раздел
- щото може би имаш скрупули, че Исус евентуално преглежда вечер форума и може да не му хареса какви си ги писала-
ти си позволи да обиждаш без основание невинен човек! Разбираш ли колко нехриястиянско е това. Колко без стойност са думите ти и непрекъснатото ти убеждаване, да ни вмениш колко светла и добра си с едно Исусово сърце само по себе си.
Хайде малко слез на земята, ама не тази, която си мислиш, че е царството на Исус, а тук където съществуват и останалите. И разбери най-накрая, че има много хора, които също имат и споделят определено отношение към Христовото присъствие и не искат да се съгласят с ... лицемерните тъпотии, които редиш!
Какво стана с цитатите от Библията? Нещо да не си я дарила на някое училище ли библиотека? Или с интернета нямаш достъп до сайтовете за да цитираш на килограм?

И това не са нападки! Все още са предупреждения. Като започнат нападките и го разбереш, знай че като не става с добро винаги е ставало по друг начин. Приеми го като необходим катарзис или заслужен урок!


пп. Аватара с кучето съм го игнорирала да не се хАби да ми пише каквото и да било и да се обръща към мен! Да се оплаче на ... гълъбите си. Току виж го разбрали!
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #851 -: Октомври 17, 2012, 17:48:33 pm »
Не ми е ясно защо  разискванията по която и да било тема трябва непременно да включват и обиди.  А да се заяждате с някой който не е обидил никого в нито една тема е много невъзпитано меко казано.
       Присединявам  се  към   мнението  на  Балар!!
       Фишбоне  знам  защо  Дел  е  тук  във  форума.    Ще  се  радвам  ако  ми  докажеш,  че  греша.  Изправи  се  срещу  нея  със  знания,  с  нужната  толерантност  и  опит,  докажи  й  че  греши  и  аз  най-смирено  ще  ти  поднеса  извиненията  си!  Но  не  искай  уважение  затова,  че  се  заяждаш!  Не  прави  това  което  не  искаш  да  ти  се  случва!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #852 -: Октомври 17, 2012, 18:29:15 pm »
"Не давайте светинята на псетата, и не хвърляйте бисера си пред свините, за да го не стъпчат с краката си и, като се обърнат, да ви разкъсат.", казвам, че дарявайки святото на този, който не го разбира, а иска друго, единствения резултат ще е не Дар, а светотатство и дори обида, защото за едни е ценно едно за други друго. Всеки според разбирането си. Всеки му според вярата.

Няма логика в тези думи!Та нали примера на Христос е саможертвата в името на другите.Нали егото когато е озаптено,вече няма обида..Не би трябвало да ти пука,дали светинята ти ще бъде стъпкана!!!Ти просто я раздавай..По призвание..От душа..Споделяй онова което е в сърцето ти,без да те интересува кой как ще го приеме,дали е"достоен"за твоята"светиня"...Щото"светините"не са само за "избраници"!Те са за всички.А от това кой как постъпва с твоите"бисери",може да се вълнува само ЕГОТО.Не духа...И дори една свиня да погледне на"светинята" по друг начин,иде да рече,че твоите бисери не са отишли на празно.Щото иначе е мноо лесно да си ги менкаш тея"бисери"само с "хора от твоята кръвна група"..Получава се хомогения,няма конфронтация..Егото е доволно и няма обида,че не са разбрали"свещнните му слова"..

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #853 -: Октомври 17, 2012, 18:41:02 pm »
Konstantin,
Съгласна съм с думите ти! В случая свинете са това, което определено отговаря като символика на демоничното у всеки у нас. А нагласата на егото подхранва тези сили. Така, че всеки избира. Светинята е духовен дар. Тук не става дума за друго, а за избор. Ако ти отвориш сърцето си по свой избор и дариш с енергия демона у отсрещния, кого храниш? Всеки сам избира.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #854 -: Октомври 17, 2012, 18:48:29 pm »
Когато сърцето е отворено"по принцип",не мисля,че би съществувала подобна дилема.
Не разбирам...Аз например не съм съгласна с думите ти.Но все пак чета постовете ти.Някои неща приемам,за други съм ти казвала.Тотален миш-маш...Та в случая,какъв ли демон храним?
Христос как ли е избирал кой да удостои с"бисерите"си,и дали изобщо е правил такъв избор?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27