Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252329 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #855 -: Октомври 17, 2012, 18:54:43 pm »
Konstantin, също чета постовете ти винаги и намирам в тях искреност. Правя разлика между 'демонично' - неовладяна енергия и  изказаване като следствие и откровенно и остро изказване. Има съществена разлика. В единия случай човек има избор да промени цялостната си нагласа = болно отношение към себе си и околните, което аз наричам демонично, доколкото ни държи в плен на едностранчива изява, другото е поведение на човек, който казва "не", когато според него е "не" и въпреки това обсъжда и е открит.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #856 -: Октомври 17, 2012, 19:35:40 pm »
Aхa..Е добре де..Ама тия"демоничните"в повечето случаи са неосъзнати за същността си.Именно към тях трябва да се насочат "бисерите",ако ще се правим на герои живеещи за общото благо,(щото мен лично не ми дреме кой как приема думите ми)..Думаш,думаш/тва къде ти е на сърце/..па току виж барем един попил,и пак е нещо.Качеството е важно да.Но и количеството не е за пренебрегване.Смяли са ми се в очите.Наричали са ме луда,мноо филми,мноо фентъзи и т.н...И все пак,знам,че промених(може и в погрешна посока,не твърдя,че непременно съм права във възгледи и разбирания)насоката на мисълта на едно 3-4 души със сигурност.Ако не друго...Дадох им храна за размисъл.Показах им,че има неограничени варианти на"истина"...Тва като начало,мисля не е зле..А "обидите"на "демоните"почти винаги са ме забавлявали.Имало е някои случаи да бъда"наранена",но бързо,бързо разбрах,че всички "обиди"са плод на егото ми,и освен това установих,че ми е крайно неприятно това чувство на обида,така,че просто спрях да се"обиждам".Съвсем друга бира са случаите ми на агресия,(причините винаги са други,ма ся няма да си правя дисекция :P)но никога обида.На мен просто не ми пука, кой,как възприема,мен или думите ми.Може би щото и аз самата не се вземам мноо на сериозно....Не знам.. :unknown: 
Но твърдо смятам,че човек ако ще раздава и ще е алтруист,то"трябва"да бъде на 100%. Останалото е фалш..
За протокола..Не съм алтруист.Егото все още си казва думата,за доста неща :(

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #857 -: Октомври 17, 2012, 19:52:29 pm »
Konstantin,
Съгласна съм с думите ти! В случая свинете са това, което определено отговаря като символика на демоничното у всеки у нас. А нагласата на егото подхранва тези сили. Така, че всеки избира. Светинята е духовен дар. Тук не става дума за друго, а за избор. Ако ти отвориш сърцето си по свой избор и дариш с енергия демона у отсрещния, кого храниш? Всеки сам избира.
       Не  си  права!  Кагато  имаш  раздаваш  без  условия.   Който  е  порасъл  ще  оцени,  който  не  - ще  подмине.  Слънцето  огрява  всички,  не  поставя  условия  за  кого  да  грее  и  за  кого  не!  Божествената  енергия  е  за  всички  включително  и  за  "демоните"   Да  си  представим,  че  енергията  ти  е  много  силна,  и  може  да  обърне  поляритета  на  "демона"  би  ли  му  дала  от  енергията  си?  Аз  да!  Просто  бих  опитал  да  го  променя!   
        Правил  съм  този  опит  в  астрала.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #858 -: Октомври 17, 2012, 19:59:43 pm »
За протокола..Не съм алтруист.Егото все още си казва думата,за доста неща :(
:hi:
Хееех алтруист , че има ли такъв, важното е че имаш смелоста да погледнеш критично себе си и да си го признаеш пред другите, малко го могат това  ;).

За Иисус какво да говорим смятам че тази така наречена "саможертва" е измислица кой и защо го е направил но 100% е с користна цел. Много неща около него са съмнителни и недоказуеми, единственото в което вярвам е че е бил необикновен човек , другото е съставено от и за  ........ Някъде бях писал и за предателството на Юда , ами ако не е бил той как щеше да се изпълни пророчеството .... и т.н.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #859 -: Октомври 17, 2012, 20:41:25 pm »
       Слънцето  огрява  всички,  не  поставя  условия  за  кого  да  грее  и  за  кого  не!  Божествената  енергия  е  за  всички  включително  и  за  "демоните" 
Кратко и точно.А аз се мъча кат грешен дявол,да кажа същото..

:hi:
Хееех алтруист , че има ли такъв, важното е че имаш смелоста да погледнеш критично себе си и да си го признаеш пред другите, малко го могат това  ;).

За Иисус какво да говорим смятам че тази така наречена "саможертва" е измислица кой и защо го е направил но 100% е с користна цел. Много неща около него са съмнителни и недоказуеми, единственото в което вярвам е че е бил необикновен човек , другото е съставено от и за  ........ Някъде бях писал и за предателството на Юда , ами ако не е бил той как щеше да се изпълни пророчеството .... и т.н.
Е,темата е за него де..За Исус.

Олд,знаеш кво..Тва да си наясно със същността си понякога е много болезнено.Щото пред другите може и да се правиш на Лили Иванова,обаче пред себе си кат не можеш..Трудно.Не можеш да правиш никакви илюзии по отношение на собствената си същност..И кат има неща дето не ти"харесват",ама де от слабот,де от мързел,де поради друга измислена причина,не "можеш" да промениш и става страшно.Получава се мн.силен вътрешен конфликт.Та май не е много здравословно...
Обаче,пък ако имаш чувство за хумор,понякога може да бъде голяма веселба..
Май имаше такава поговорка,че който може да се смее на себе си,винаги ще има на какво да се смее.. :drinks:

Неактивен Петър_93

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Исус Христос
« Отговор #860 -: Октомври 17, 2012, 20:50:58 pm »
Аха..Най-вече "бог"ме е създал..
За изборите имах предвид,че едва ли самият Първоизточник е впрегнал Исус в подобен сценарии.Било е негова воля/избор,не на Абсолюта.
Как според теб се отдава личната енергия на Създателя?В какво се изразява този акт според теб?
Личната енергия на Създателя е Божията воля и творчество която се проявява във всичко.Колкото до Исус,Той е Първоизточника и сценарият е Божия воля.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #861 -: Октомври 17, 2012, 20:59:00 pm »
Личната енергия на Създателя е Божията воля и творчество която се проявява във всичко.Колкото до Исус,Той е Първоизточника и сценарият е Божия воля.
        Петре,   Бог  не  твори,  Той  създава  и  метода  Му  е  емпиричен!  Смяташ  ли,  че  Той  има  два  вида  енергия  една  за  себе  си  и  друга  за  нас  простосмъртните?   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Исус Христос
« Отговор #862 -: Октомври 17, 2012, 21:01:40 pm »
А бе вижте книгата "Инуаки - рептилия во мне" на румънската психоложка Ариана Хава, там по иезуитски (завоалирано) също има нещо казано по въпроса. :D
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #863 -: Октомври 17, 2012, 21:08:52 pm »
Не..Питах те..Според теб,в какво  и как точно,се изразява този акт на отдаване на личната ти енергия към Създателя?

Бог е те е създал със свободен избор въпросът е че много лесно е възможно да избереш Христос.Случиха ми се много беди след като 1 година четох тези форуми и паралелреалити за езотерика извънземни и конспирации,между другото в конспирациите има доста истини както и за музиката и скритите послания,но въпросът ми е кое отдаване на твоята лична енергия е по-добре-На Създателя който те е създал,като Бог е любов или на други философии като тази да не изпадаш към полярности за да си печеливш в така наречената "игра" ?
Тва,че лично Бог е създал Константин,е безсмилено да го коментирам..Не ми се дъвче отново,тая простотия за"персонална" воля у Абсолюта.Вече изяснихме тая тема!
А иначе на твоя въпрос не мога да отговоря,простото щото не е формулиран ясно?В какво се състои отдаването на личната енергия към Създателя?Айде..за"другите"е ясно..Пак те питам,ти лично КАК отдаваш своята енергия на Създателя?Медитираш ли?На челна стойка ли?Рисуваш картини ли?КАК?Дай конкретен отговор,не ми философствай с празни клишета..

Ново двайсе :o...Аре ся па Исус бил самият Абсолют!!Бе вие съвсем се смахнахте :D


        Петре,   Бог  не  твори,  Той  създава  и  метода  Му  е  емпиричен!  Смяташ  ли,  че  Той  има  два  вида  енергия  една  за  себе  си  и  друга  за  нас  простосмъртните?   
Митко,не подсказвай де.. :P

Неактивен Петър_93

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Исус Христос
« Отговор #864 -: Октомври 17, 2012, 21:10:03 pm »
        Петре,   Бог  не  твори,  Той  създава  и  метода  Му  е  емпиричен!  Смяташ  ли,  че  Той  има  два  вида  енергия  една  за  себе  си  и  друга  за  нас  простосмъртните?   
Не,Неговата така да се каже енергия(която не е точната дума,а точната дума е Воля) е за всички и няма видове енергии :)

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #865 -: Октомври 17, 2012, 21:13:42 pm »

Ново двайсе :o...Аре ся па Исус бил самият Абсолют!!Бе вие съвсем се смахнахте :D

Митко,не подсказвай де.. :P
   
  На  младеща  трябва  да  се  помага,  по  всякакъв  начин!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Петър_93

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Исус Христос
« Отговор #866 -: Октомври 17, 2012, 21:20:36 pm »
Не..Питах те..Според теб,в какво  и как точно,се изразява този акт на отдаване на личната ти енергия към Създателя?
Тва,че лично Бог е създал Константин,е безсмилено да го коментирам..Не ми се дъвче отново,тая простотия за"персонална" воля у Абсолюта.Вече изяснихме тая тема!
А иначе на твоя въпрос не мога да отговоря,простото щото не е формулиран ясно?В какво се състои отдаването на личната енергия към Създателя?Айде..за"другите"е ясно..Пак те питам,ти лично КАК отдаваш своята енергия на Създателя?Медитираш ли?На челна стойка ли?Рисуваш картини ли?КАК?Дай конкретен отговор,не ми философствай с празни клишета..

Ново двайсе :o...Аре ся па Исус бил самият Абсолют!!Бе вие съвсем се смахнахте :D

Митко,не подсказвай де.. :P
Ами състои се в това да предадеш духа си в ръцете на Бог и след като приех Исус за мой спасител аз се обнових и никога не съм бил по-радостен в живота си!И с молитва се репресира плътското(егото)  и също така различните духовни крепости изградени от Сатана.Препоръчвам ви да прочетете някои неща от тези две книги,която и на невярващи могат да бъдат интересни-http://www.ekipirane.com/books/christian%20books/M/mir%20s%20boga/sadarjanie.html http://www.ekipirane.com/books/christian%20books/D/duhovno%20voiuvane/sadarjanie.html

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #867 -: Октомври 17, 2012, 21:37:06 pm »
Ами състои се в това да предадеш духа си в ръцете на Бог и след като приех Исус за мой спасител аз се обнових и никога не съм бил по-радостен в живота си!
Аааа,ясен си ми!Ти си от тия дето си мислят,че енергията им е прекалено ценна,че да я хабят за другите..Е,може би донякъде си прав.Но забравяш нещо..Скъпоценният ти Създател живее и съществува в тези"други"..И именно отдавайки им своята енергия,всъщност я отдаваш на"бог".Исус за тва е говорел..Саможертвата.Не само за личното ни жастийце в живота...Приел си го за спасител,ма делата му гледам са останали непонятни за теб.Поредният лицемер дето свети с отразена светлинка..
« Последна редакция: Октомври 17, 2012, 21:40:07 pm от konstantin2007 »

Неактивен Петър_93

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Исус Христос
« Отговор #868 -: Октомври 17, 2012, 21:46:04 pm »
Аааа,ясен си ми!Ти си от тия дето си мислят,че енергията им е прекалено ценна,че да я хабят за другите..Е,може би донякъде си прав.Но забравяш нещо..Скъпоценният ти Създател живее и съществува в тези"други"..И именно отдавайки им своята енергия,всъщност я отдаваш на"бог".Исус за тва е говорел..Саможертвата.Не за личното жастийце в живота...Приел си го за спасител,ма делата му гледам са останали непонятни за теб.Поредният лицемер дето свети с отразена светлинка..
Напротив-Христос е казал да обичаме ближните си и аз го правя Римляни 12:1
И тъй, моля ви, братя, поради Божиите милости, да представите телата си в жертва жива, света, благоугодна на Бога, като ваше духовно служение.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #869 -: Октомври 17, 2012, 22:03:17 pm »
Напротив-Христос е казал да обичаме ближните си и аз го правя Римляни 12:1
И тъй, моля ви, братя, поради Божиите милости, да представите телата си в жертва жива, света, благоугодна на Бога, като ваше духовно служение.
Аааааа..Ок.Явно си и"алтруист"..Лошо нЕма..Ама нещо пак не ми е ясно..
но въпросът ми е кое отдаване на твоята лична енергия е по-добре-На Създателя който те е създал,като Бог е любов или на други философии като тази да не изпадаш към полярности за да си печеливш в така наречената "игра" ?
Бог бил любов?Няма да е зле,тая мантра да ходиш да я разясниш на някое току,що изнасилено 3 годишно момченце!!!
Аман от клишета бе!
А относно полярностите..."Прекален светец и Богу не е драг!"..Иде да рече,че нещата не са едностранни.Нито пък с една полярност.Как си я представяш тая,да вегетираш вечно кат зеленчук,промивайки собственото си съзнание с ала-бала-портокала..Ъъъ..тва де..Мантрата че "бог"бил любов.И в същото време да еволюираш?М?Наличието на полярности и аспекти е на лице,само за да ни даде условия да ги изживеем,преодолеем,осмисли,разградим и "имплантираме"в същността си.Целта обаче е баланс.Не залитането в една посока,па макар и тя  да е повсемирна"любов".Баланс именно между тези полярности,от които ти бягаш :D..Няма как иначе.Митко ти го каза.Емпирзъм.
п.с.Голяма утеха обаче е да мислиш,че друг ще ти изкупи греховете!Признавам..На моменти чак съжалявам,че не мога толкова лесно да си замажа съвестта и да намеря покой :(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27