Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252297 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Исус Христос
« Отговор #825 -: Октомври 04, 2012, 21:45:26 pm »
И аз съм на това мнение. Иначе казано всеки си сърба попарата. Или каквото сам си направиш и Бог не може да ти направи.

А има ли изобщо оригинал и ако го има къде се намира?
Питай Ватикана. Криято го сигурно с най-строги охранителни мерки. Чак федералния резерв ще им завиди. :D

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Исус Христос
« Отговор #826 -: Октомври 04, 2012, 22:15:35 pm »
Да, всеки търсещ иска да им влезе в библиотеката, докато е време.. но не би.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Исус Христос
« Отговор #827 -: Октомври 06, 2012, 00:21:35 am »
Здравейте.
А някой задавал ли си е въпроса,защо  заради син божи се променя летоброенето???Някаква логика???
А греховете винаги са лични,и нито се предават по наследство,нито с индулгенция се премахват,нито се изкупуват от други.
А между другото не само така наречения исуус е божи син.Има и други.
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Исус Христос
« Отговор #828 -: Октомври 06, 2012, 02:04:29 am »
Пише се Иисус и мисля че е заслужил повече уважение от това което показваш. Щом полвината свят го почита значи има защо.

а за другите синове божии има друга тема. И не са като него.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #829 -: Октомври 14, 2012, 14:09:39 pm »
В стремежа си да е един от всички, да не се поддава или приема суетата на величието, той се отказва от властта и така и заради това умира.
За коя смърт иде реч?

Неактивен Петър_93

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Исус Христос
« Отговор #830 -: Октомври 17, 2012, 05:13:03 am »
Има още едно нещо, което някой трябва да обясни?
Защо, ако Исус идва да изкупи греховете ни, краят е предизвестен в Откровение, и в тоя случай защо се жертва Исус?
Не е край а небесното царство ще дойде на земята и ще има последни предупреждения за всички хора,а всеки повярвал в Него ще бъде записан в книгата на живота и греховете му простени.Ако не знаете за да е валидна жертвата му трябва да сте повярвали в Него.

Неактивен Петър_93

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Исус Христос
« Отговор #831 -: Октомври 17, 2012, 05:38:11 am »


  Иисус има цялата Власт. Твореца - Отеца има власт. Сина носи Цялата Същност на Отеца. Духа всъщност представлява майката. Жената е Съсъд на Духа. Утробата приема, Отеца влага материала. Без женската същност няма проявление. Без Мъжката активност няма какво да се прояви.


я пак! Ама ти си го прочети няколко пъти и ми кажи каква е връзката между "власт" и кой активното, кой пасивното и кой кому е нужен.

Ако не е ясно какво обяснявам, ще повторя. Не бъркай ... въобще разбираш ли думата "власт" и за какво ти пиша всъщност?
Власт между другото е много свързано с "воля"-та от съседната тема- но там може да го доразвием като корелация между двете.
Тук обяснявам, че Исус не е имал(отрицание в минало време) Власт. Защо? Елементарно Уотсън. Защото, ако е имал нямаше да го разпънат. Щяха да му ръкопляскат, да му се присмиват, да го изгонят да си бега у неговото царство-господарство, но не и да го разпънат. Защо го разпъват?
Щото са лоши? Щото ги е страх? Щото ... могат (нали така обичат да обясняват уважаемите до скоро администратори)
Човекът който може има Власт. Да Бог може и да има Власт, но не и на Земята. Исус може да е оказал влияние, но не е имал власт.
В стремежа си да е един от всички, да не се поддава или приема суетата на величието, той се отказва от властта и така и заради това умира.

Исус е имал власт и продължава да има и ще има но Неговата воля е била да донесе Благата вест  и Волята на Бог е била да умре на кръста за нашите грехове за да можем ти и аз и всички останали като повярваме в Него да ни бъдат простени греховете.Амин

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #832 -: Октомври 17, 2012, 08:57:46 am »
Изключителна Благодарност за яснотата на изказването ти, Петър_93!

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Исус Христос
« Отговор #833 -: Октомври 17, 2012, 09:32:18 am »
Пешо (много се надявам "93" да не е годината ти на раждане, или годините ти),
ще те помоля лично към моя ник-нейм като се обръщаш и ме цитираш, да изказваш и обосноваваш аргументирано мненията си!

Понеже си "нов"-о-четящ ти го пиша, но не ми се обяснява и разправя всеки път.

Докажи, че е имал власт, докато е бил "уж" в човешко тяло. Каква е била Волята му, не ме интересува. Но ако искаш мога да ти кажа каква е моята, защото знам, а Исус няма как да му звъннем и да го питаме.

По-напред съм обяснявала (или след поста, който ти си цитирал) доста и търпеливо. Изпокриха се като мишки и никой не можа да ми отговори нещо интересно и убедително. Аз им пиша да не изваждат само изреченийца от контекста на целия текст на Матей, а да тълкуват по смисъл цялото те ми пишат да продължавам да си чета Матей преди лягане. Еми гледайте си работата, с извинение. Молете се, успокоявайте се като трупате грехове, че има кой да ви ги изкупва и не ме занимавайте със скучната си вяра в ... нищо! Амин!
« Последна редакция: Октомври 17, 2012, 09:41:46 am от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Исус Христос
« Отговор #834 -: Октомври 17, 2012, 09:40:50 am »
За коя смърт иде реч?

Ти как мислиш?
За тази с косата и черната качулка. Или ... това е доказателство, че Исус е имал власт, защото ако е нямал, можеше да се прероди или реинкарнира у нЕкой пастор или президент и да покаже на всички, че християнството е най-яката религия на света.

Осъзнаваш ли какво съм искала да кажа? Колко по-лесно е да имаш власт и всички да те почитат, без конкретни и видими заслуги към всеки един- да си му спасил/а живота, да си го нахранил/а, да няма войни и т.н. Но като разчиташ само на вярата на хората, още в началото сам си се обрекъл. Колкото повярват, повярват, колкото ме отхвърлят ... (за тях си е) или какво губи/ят?!

Ето ви въпрос, какво губя ако не повярвам в Исус? Царството небесно? Примера за саможертва? Няма да мога да обичам ближния си? Какво конкретно?
 В Бог си вярвам.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #835 -: Октомври 17, 2012, 10:30:08 am »
Ето ви въпрос, какво губя ако не повярвам в Исус? Царството небесно? Примера за саможертва? Няма да мога да обичам ближния си? Какво конкретно?
 В Бог си вярвам.
Princess Deja,
Уважавам правото ти на избор. Ти имаш своя поглед. Искаш интелектуален отговор, а думите на Христос са разбираеми за сърцето. Идва разбиране при този, който има нужда от разбиране. Който гледа с очите на егото вижда егото, който гледа смирено вижда Бог. Не се сърди. Какво губиш? Губиш себе си. Връзката си с първоизточника, това губиш, нищо повече.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Исус Христос
« Отговор #836 -: Октомври 17, 2012, 10:36:11 am »
 
Цитат
Губиш себе си. Връзката си с първоизточника, това губиш, нищо повече.

Я си помисли пак ти тедо чувстваш със сърцето си, цитираш нон стоп библията и пишеш  Исус със двойно "И".
Недей да заблудажаш хората!

Ти как мислиш?
Ето ви въпрос, какво губя ако не повярвам в Исус?

Викаш на Петър да нее 93 пък като ти гледам впроса ти все едно го  задава някой 99 набор, 3 клас първия срок... :D
« Последна редакция: Октомври 17, 2012, 10:46:39 am от fishbone »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #837 -: Октомври 17, 2012, 11:00:22 am »
Всеки сам себе си заблуждава.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #838 -: Октомври 17, 2012, 11:19:36 am »
 
Я си помисли пак ти тедо чувстваш със сърцето си, цитираш нон стоп библията и пишеш  Исус със двойно "И".
Недей да заблудажаш хората!

  Фишбоне,  досега  не  съм  срещал  някой  аргументирано  да  обори  твърденията  на  Дел!  Да  стила  й  на  писане  е  доста  мек,  защото  разчита  на  разбиране?  Но  защо  й  се  нахвърляте?  Да  ти  отговоря  ли? 
          Принцесата  със  своята  агресия  и  огромно  Его  по  ли  ти  допада?  Ами  дискутирайте  си  двамата! 
         Дел  не  е  за  вашата  уста  лъжица!
« Последна редакция: Октомври 17, 2012, 11:22:40 am от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Исус Христос
« Отговор #839 -: Октомври 17, 2012, 11:35:19 am »


Викаш на Петър да нее 93 пък като ти гледам впроса ти все едно го  задава някой 99 набор, 3 клас първия срок... :D

Нищо не "викам", чети по-внимателно. "Надявам се", е различно от това да обвинявам някой че е на определена възраст.

Не знам кое точно от въпросът ми те кара да мислиш подобно нещо, но понеже не си прав, защото ... в трети клас първи срок, по мое време и понятие съм нямала кой е тоя Христос, камоли да задавам въпроси относно подобен тиП. Все пак ще се оправдая, ако изглежда елементарен въпросът, че за нивото на събеседниците си в този раздел, това мога да измисля. Ти ако знаеш отговора, смело отговори, ще ти пиша шестицата в бележника

...
          Принцесата  със  своята  агресия  и  огромно  Его  по  ли  ти  допада?  Ами  дискутирайте  си  двамата! 
         Дел  не  е  за  вашата  уста  лъжица!

Добре де, от толкова време пиша тук. Толкова пъти лично и конкретно теб съм те молила да не ме оценяш и определяш лично аз каква съм. Защо? Защото аз до сега не съм го правила за теб!!!
Но понеже всичко си има граници, за последен път те моля: Не ме обсъждай аз каква съм! Така показваш какъв много ти се иска да си, но не си за съжаление! /естествено, че ще отречеш/ Но няма да допусна повече непознати да ме обиждат виртуално. Не ме интересува Дел или Кънтръл, Алт или Шед, упс Шифт исках да напиша, не ми дреме дали е генномодифициран питбул научен от стопанина си да пише на клавиатура, дали са луди или малоумни с достъп до интернета само в петък от осем до десет сутринта преди да са им дали хапчетата.
Прочета ли сричка лично към мен няма сила, която да ме спре да не отговарям и по-вулгарно и по-цинично, така че да съжалявате, че някога сте писали тук!
Казах!

Да допълня нещо по темата, понеже пишете за смирението, сърцето и т.н.

Проблемът ВИ е, че не можете да приемете друго мнение! Пишете и позволявате на останалите да си имат тяхно мнение, но не го приемате. Доказват аргументират се, няма значение. А тезата ми беше съвсем елементарна и очевидна- Христос е нямал власт!
Хайде,обяснете ми какво пречи да приемете че е така!

Например : Хитлер е бил малоумник. Вие обаче го уважавате като един нещастен психопат. И ми казвате : не не е така, не си права. Ти си имай твойто мнение, че е малоумник, но нееее . Ама, хора аз вярвам, че е бил малоумник! Добре бе, вярвай си. Ако искаш и че Путин ти е далечен роднина, ама не, не може да е било така. Хора, как да ви докажа, че Хитлер е бил малоумник? Няма как, ти не можеш да ни убедиш. Спокойно пийни си там една чаша вода и не се меси в неща, които не разбираш! Що да не разбирам... сама да се сетя... да не е щото имам голямо Его?! Баси! А така исках  хората да разберат, Хитлер какъв малоумник е бил :( щото го чувствам със сърцето си... (да не забравя!това важно условие за достоверност)
« Последна редакция: Октомври 17, 2012, 12:02:25 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27