Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252358 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Исус Христос
« Отговор #570 -: Април 25, 2011, 10:50:11 am »
Сега колкото и да е странно се честава богинята на плодородието Оестре.
Преди малко прочетох, че по данни на астрономи в предполагаемия ден и час на възкресението е имало лунно затъмнение, така че рождеството е слънчев празник, а възкресението - лунен.

Може би са интересни тези данни на астрономите (или астролозите), но това какво общо има конкретно с Исус? Защото в същия ден, в който се е родил (който пък по последни данни се оказа, че не е коледа, ами било точно по това време- пролетта)са се родили и многооооо други деца, заради това и са избити част от тях.
"В деня на възкресението" (тук вече е малко по-сложно, защото е интересен часът, в който възкъсва? В колко часа са "установили" възкресението? как са го установили? Някой е бил свидетел на точния миг, в който духът му възкръсва? Или поради липса на тялото и явяването пред някой си впоследствие, който го пита :"Господи Иисусе, в колко точно възкръсна, за да запиша в историята за астрономите, които после може да изчислят и наближаването на генерал Гривас по това затъмнение?"
Взаимовръзката, ако може да ми се посочи: Исус-възкресение-лунно затъмнение-печалба от тотото. Мерси.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re: Исус Христос
« Отговор #571 -: Април 25, 2011, 11:54:08 am »
Yoda, прочети статията на Х. от Паралелна реалност. Ще разбереш доста неща ако можеш.
Почита се богиня на плодородието. Общо взето свързвани с много безразборен кърски секс.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Исус Христос
« Отговор #572 -: Април 25, 2011, 12:22:18 pm »
За кое ще разбера доста неща? При следващото пълнолуние някой ще възкръсва ли? Убеди ме (като постарай се, провокирай ме да ми стане интересно, за да прочета нещо, което да разбирам) Щото така като едно време в училище. Списък с книгите и литературата за ваканцията. Прочетете. Ама те тия "Записки по българските въстания", много трудно се четат, бре! - А, ще се изпитваме после на тях- Добре тогава, ще взема да ги прочета.

И, какво като се почита Богинята на плодородието- ми добре. Нещо против Богините ли имате? Други почитат Христос и възкресението. Трети Тупак и гангста рапа- всякви хора и почитатели, какво да правиш. :)
« Последна редакция: Април 25, 2011, 21:02:52 pm от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #573 -: Април 25, 2011, 12:35:50 pm »
    Я,  аз  да  питам  нещо:  Хората  преживели  клинична  смърт  възкръсват  ли  :flag_of_truce:???
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re: Исус Христос
« Отговор #574 -: Април 25, 2011, 15:30:46 pm »
Yoda, няколко поста по-назад обясних относно затъмнението, моля те, прочети по-внимателно. Пасха е лунен празник, празнуван под различни имена от т.нар. езичници далеч преди новата ера, а Великден се празнува по негов образец, т.е. свързан е с първото пълнолуние от пролетта. Луната е свързана с женското начало, майчинството, плодородието и други. Относно лунното затъмнение, такова е имало на 3 април 33г., т.е. на предполагаемата дата на разпъването на Исус, както е описано в евангелията. Тези факти дават информация къде са корените на Великден.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Исус Христос
« Отговор #575 -: Април 25, 2011, 15:40:10 pm »
    Я,  аз  да  питам  нещо:  Хората  преживели клинична  смърт   възкръсват  ли  :flag_of_truce:???

Е щом са я преживели,особено за кратко време, могат се върнат към живота.
Освен това, зависи колко време са изпаднали в състояние на клинична  смърт-ако е 1-3 минути, и успеят да ги върнат към живота с електрошок и лекарства, ще оживеят.

Може би ще трябва да зададеш по друг начин и по-еднозначно, въпроса си, който е добър като насока.Според мене така отговорът е дота лесен.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #576 -: Април 25, 2011, 15:53:24 pm »
    Е,  отговори  ми  де,  макар  и  еднозначно.  Това  възкръсване  ли  е ???
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re: Исус Христос
« Отговор #577 -: Април 25, 2011, 16:26:43 pm »
  Не е възкръсване, защото се нарича клинична смърт. Ако беше "нормална" смърт, от която да се възкръсва, нямаше да се нарича "клинична", а просто смърт. Щом има друга дума за нея, значи има разлика между двете неща. Т.е. възкресението е от "обичайна" смърт, а от "клинична" не е възкресение. 
« Последна редакция: Април 25, 2011, 21:03:58 pm от Mirotvorec »
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #578 -: Април 25, 2011, 16:41:36 pm »
  За  моят  мижав  интелект  това е  сложен  въпрос!!!  Каква  е  разликата  между  клинична  смърт  и  умрял  в  леглото?
« Последна редакция: Април 25, 2011, 21:04:15 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re: Исус Христос
« Отговор #579 -: Април 25, 2011, 17:50:54 pm »
Ще се повторя- щом думата е "клинична смърт", а не просто "смърт", разлика има. Защо ще има специален термин, ако беше едно и също?
Как свързваш този въпрос с Исус?
« Последна редакция: Април 25, 2011, 17:54:18 pm от Nikola_Davidov »
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Исус Христос
« Отговор #580 -: Април 25, 2011, 18:19:40 pm »
Добре де JG, можеш ли да ми кажеш къде и в кое писание  Христос искаше да бъде създаена религия в негова чест... християнството – предсмъртно?

Имам и още един много важен въпрос към теб !!! Вярна ли е версията, че когато Константин Велики приема християнството като официална религия на Римската Империя избива цялото си семейство и децата си и се оженва за майка си Елена за да запази империята?

 :hi: Не е казвал нищо да се прави в Негова чест. Той не е комплексар, който се нуждае от поклонение и хваление! Ако беше така нямаше да избере за свой аватар тялото на едно бедно дете в дома на обикновен дърводелец!
Йоан:14
  8. Филип Му каза: Господи, покажи ни Отца, и ни е достатъчно.
  9. Иисус му каза: Толкова време съм с вас и не си ли Ме познал, Филипе? Който е видял Мен, е видял Отца; как казваш ти: Покажи ми Отца?
  10. Не вярваш ли, че Аз съм в Отца и Отец – в Мен? Думите, които Аз ви казвам, не ги говоря от Себе Си, а Отец, който обитава в Мен, върши Своите дела.
  11. Вярвайте Ми, че Аз съм в Отца и Отец – в Мен; или пък вярвайте Ми поради самите дела.
  12. Истина, истина ви казвам: който вярва в Мен, делата, които върша Аз, и той ще ги върши, и по-големи от тях ще върши; защото Аз отивам при Отца.
  13. И каквото и да поискате в Мое Име, ще го направя, за да се прослави Отец в Сина.
  14. Ако поискате нещо в Мое Име, ще го направя.
  15. Ако Ме любите, ще пазите Моите заповеди.
  16. И Аз ще помоля Отца и Той ще ви даде друг Застъпник, който ще бъде с вас до века –
  17. Духът на истината, когото светът не може да приеме, защото нито Го вижда, нито Го познава; но вие Го познавате, защото Той пребъдва с вас и ще бъде във вас.
  18. Няма да ви оставя сираци, ще дойда при вас.
  19. Още малко, и светът няма вече да Ме вижда, но вие Ме виждате; понеже Аз живея, и вие ще живеете.
  20. В онзи ден ще познаете, че Аз съм в Своя Отец, и вие в Мен, и Аз във вас.
  21. Който има Моите заповеди и ги пази, той Ме люби; а който Ме люби, ще бъде възлюбен от Моя Отец, и Аз ще го възлюбя и ще му явя Себе Си.
  22. Юда, не Искариотски, Му каза: Господи, по коя причина ще явиш Себе Си на нас, а не на света?
  23. Иисус в отговор му каза: Ако Ме люби някой, ще пази словото Ми; и Моят Отец ще го възлюби, и Ние ще дойдем при него и ще направим жилище у него.

За помпозни религии не става и дума по скоро става въпрос за събрание на личности които са предали сърцето си на Господа.
Исая 56:6. И чужденците, които се прилепват към ГОСПОДА, за да Му служат и да обичат Името на ГОСПОДА, да бъдат Негови слуги; всички, които пазят съботата да не я осквернят и здраво държат завета Ми,
  7. ще ги доведа в светия Си хълм и ще ги зарадвам в Своя молитвен дом. Всеизгарянията им и жертвите им ще бъдат благоугодни на олтара Ми, защото домът Ми ще се нарече молитвен дом за всичките народи.

Това не би могло да се случи във еврейска синагога!

Що се отнася за Император Константин, той приема само кръстния знак върху доспехите на своята армия но самият той си остава езичник до края на живота си.
Едва на смъртното ложе бива покръстен и то от Ариански свещеник. А по принцип Арианите са отхвърляли божествения произход на Исус Христос, също като сегашните "Свидетели на Иехова". Така, че бих казал, че Константин си е умрял езичник. Христос никога не е призовавал и на физическа саморазправа с инъкомислещите!
А да не говорим за изкупване на грехове с пари или самобичувания.
Католицизма не е Християнска религия. Те се покланят на Дева Мария и на папата  ;) А Христос предпочитат да го виждат безпомощно разпънат на кръст но не и идващ да въздаде правда

Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Исус Христос
« Отговор #581 -: Април 25, 2011, 18:46:52 pm »
Yoda, няколко поста по-назад обясних относно затъмнението, моля те, прочети по-внимателно. Пасха е лунен празник, празнуван под различни имена от т.нар. езичници далеч преди новата ера, а Великден се празнува по негов образец, т.е. свързан е с първото пълнолуние от пролетта. Луната е свързана с женското начало, майчинството, плодородието и други. Относно лунното затъмнение, такова е имало на 3 април 33г., т.е. на предполагаемата дата на разпъването на Исус, както е описано в евангелията. Тези факти дават информация къде са корените на Великден.
Не съм съгласен, че Пасха е езически празник! Понеже наставленията за него са дадени във връзка с излизането на еврейския народ от Египет. Намазването на гредите на вратите с кръв са припомняне за отминаването на погубителния ангел а агнето приготвено с горчиви билки сочи на Христос.
Това че са ползвали лунно базиран календар не означава, че почитат луната или слънцето или кое да е друго небесно тяло.
То и в България до скоро имаше само един празник на 14 Февруари но вече са два и аз имам теория. Денят на влюбените идва от Трифон зарезан понеже някои познавачи казват " Няма грозни жени, просто не ти е стигнал алкохола!"  ;D
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re: Исус Христос
« Отговор #582 -: Април 25, 2011, 21:26:16 pm »
Цитат
Окултните корени на великден
http://www.parallelreality-bg.com/statii/ezoterika/319-2011-04-24-08-39-47.html
Това е цитат от няколко поста назад по въпроса за историята на Великден. Пасха като Пасха е еврейски празник, но защо се празнува точно по това време - първото пролетно пълнолуние? Дори да има отговор, свързан с Талмуда или книги от Стария завет, по същото време са се празнували празници на други древни "езически" религии. Не твърдя, че се обожествява конкретно луната, по-скоро се почита женското начало, свързвано с нея. Тези древни празненства са интегрирани в християнството като празник на възкресението, както древните празници на 24-25 декември са интегрирани като празник на рождеството.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Исус Христос
« Отговор #583 -: Април 25, 2011, 22:10:03 pm »
:hi: За това че някои църкви свързани прекалено много с политическата власт понеже обичат почести и облаги са направили тяхното "християнство" в помийна яма пълна с гръцки, вавилонски и римски езически практики и символи. НЯМА СПОР
Но е невежество ако смятате, че Библията и Христос толерират тази престъпна езическа помия

Откровение на Йоан 17
  1. И дойде един от седемте ангела, които държаха седемте чаши, и говори с мен, и каза: Ела, ще ти покажа съда над голямата блудница, която седи на много води,
  2. с която блудстваха земните царе, и земните жители се опиха от виното на нейното блудстване.
  3. И така, той ме заведе в Духа в една пустиня. И видях жена, седяща на червен звяр, пълен с богохулни имена, който имаше седем глави и десет рога.
  4. Жената беше облечена в пурпурно и червено и позлатена със злато и скъпоценни камъни, и бисери, и държеше в ръката си златна чаша, пълна с мръсотии и с нечистотии от нейното блудстване.
  5. И на челото й беше написано име, тайна: Вавилон, великата, майка на блудниците и гнусотиите на земята.
  6. И видях, че жената се беше опила от кръвта на светиите и от кръвта на Иисусовите свидетели; и като я видях, се зачудих твърде много.

Защо се е зачудил ли защото тази жена се нарича с името на Христос а във същност е най големия Му враг  ПАРАДОКС  ???

« Последна редакция: Април 26, 2011, 15:42:13 pm от Mirotvorec »
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re: Исус Христос
« Отговор #584 -: Април 26, 2011, 12:18:03 pm »
  За  моят  мижав  интелект  това е  сложен  въпрос!!!  Каква  е  разликата  между  клинична  смърт  и  умрял  в  леглото?

Eднакво е. Клинична смърт ако си у вас на леглото а не в медецинско заведение си е 100% смърт.
Преди 2000 години не са правили разлика между клинична смърт и обикновенна такава.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27