Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252363 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен izi_sun4eto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Исус Христос
« Отговор #555 -: Април 18, 2011, 00:10:48 am »
   Искам да споделя с вас една книга, която си заслужава да прочетете, защото има много истина в нея : "ТРАКИЙСКОТО ПИСМО ДЕКОДИРАНО IV" на д-р Стефан Гайд-разкрита е древната тракийска Библия Бесика , която науката считаше за безвъзвратно изгубена вече повече от 1500 години. Това сензационно откритие води до безценни открития за ИСус и не само за истинската му същност на най- ранния предвественик на християнството.
   Толкова много източници , че вече и аз се обърках много, но тази книга определено ме накара да се замисля за много неща, свързани с Исус Христос, България и Траките!Интересна е неговата теория, а и плюс това говори само с факти...
"Първо провери, тогава повярвай!"

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #556 -: Април 18, 2011, 09:45:23 am »
   Къде  може  да намеря  книгата?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен izi_sun4eto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Исус Христос
« Отговор #557 -: Април 18, 2011, 15:50:04 pm »
Няма я online, в книжарници "Пингвините" или на Славейков, тя е поредица от 4 части, 2 и 4-тата е засегната най-много темата за Исус, но е хубаво да се прочетат всички има връзка между тях!Разбира се по-голямата част от комунистическите "професори" не зачитат неговите хипотези в интерес на Египет и представата ни за ИСус и библията и българският народ. Напълно нормално е български гении като него да не се зачитат и да се считат за луди( случаят Илия Вълков Стефан МАринов... и още много) и да се прави всичко възможно информацията да не стига до хората! Интересна е- струва си да я закупите.
Ето как изглеждат : http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:WsBdKd7ldt0J:www.institutet-science.com/bg/moreArtb.php+%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE+%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BC%D0%BE+%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BE&cd=2&hl=bg&ct=clnk&gl=bg&client=firefox-a&source=www.google.bg
"Първо провери, тогава повярвай!"

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Исус Христос
« Отговор #558 -: Април 22, 2011, 20:33:14 pm »
:hi: За мен Христос е самият Бог Отец, облечен в плът на творение, ангелска или човешка.
16. понеже чрез Него е създадено всичко, що е на небесата и що е на земята, видимо и невидимо; било Престоли, било Господства, било Началства, било Власти - всичко чрез Него и за Него е създадено;     Следователно  и  злото,  така  ли?  И  различните  религии  и  социалните  неравенства  ??? 

Тук се говори според мен за цялото творение а не за делата които вършат сътворените.

И какво общо има папската институция с Христос?
В Библията е описано черно на бяло кой е папата
Данаил 7
  24. А за десетте рога, те са десет царе, които ще се издигнат от това царство; и след тях ще се издигне друг, който ще се различава от първите и ще покори трима царе.
  25. Той ще говори думи против Всевишния, ще изтощава светиите на Всевишния, и ще замисли да промени времена и закони; и те ще бъдат предадени в ръката му до време и времена и половина време.
  26. Но когато съдилището ще заседава, ще му отнемат владичеството, за да го изтребят и погубят до край.
Но за подробно разискване на това си иска отделна тема ;)




това в червено е НЕВЯРНО! Синът Божи не е БОГ! Всяко едно момче не е баща си. Христос КАКВО Е СЪЗДАЛ? Ако не е тайна.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: Исус Христос
« Отговор #559 -: Април 24, 2011, 00:18:46 am »
Христос Възкръсна от мъртвите!
ЧЕСТИТО ВЪЗКРЕСЕНИЕ!!!
 
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re: Исус Христос
« Отговор #560 -: Април 24, 2011, 12:15:30 pm »
Сега колкото и да е странно се честава богинята на плодородието Оестре.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re: Исус Христос
« Отговор #561 -: Април 24, 2011, 16:57:28 pm »
Сега колкото и да е странно се честава богинята на плодородието Оестре.
Преди малко прочетох, че по данни на астрономи в предполагаемия ден и час на възкресението е имало лунно затъмнение, така че рождеството е слънчев празник, а възкресението - лунен.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Исус Христос
« Отговор #562 -: Април 24, 2011, 18:07:58 pm »
Всяко едно  твърдение като Вашето, Nikola_Davidov би било добре да е подкрепено с връзка към източника, щото ми е малко странно, как аджеба са определили точната дата, та и възкръсването. /само не ми казвайте, че са броили по календарчетата/
(да не преповтаряме и истините за този 'празник' взаимствани от другите религии)
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re: Исус Христос
« Отговор #563 -: Април 24, 2011, 18:56:07 pm »
  Black Adder, цитирам източник, без да съм уверен, че самият той дава точни данни. Ето какви са те: Евангелията описват странно природно явление при разпятието на Исус- "И слънцето потъмня"(Лука); "На шестия час настана тъмнина по цялата земя до деветия час"(Матей). Църковният историк Йоан Малала е категоричен: "В осемнадесетата година от седмия месец от управлението на Тиберий Исус, който тогава бе на 33 години, бе предаден от своя ученик Юда Искариотски. Нашият Господ Исус Христос бе разпнат на седмия ден преди априлските календи - през март, когато Луната изпълни 14-ия си ден". Исус е разпънат на Пасха, в евангелията се споменава за три такива празника, в които той е проповядвал. На кой от тях е имало слънчево затъмнение? Астрономите отговарят- на никой. Но в петък, 3 април 33 година има лунно затъмнение, което в Йерусалим започва в 15:44 и завършва в 18:37 часа. За юдеите денят започва от залеза, т.е времето на това затъмнение съвпада с евангелския разказ за края на петък и началото на събота по тогавашното деление на времето. 
 Дори цялата история за Исус да е измислена, датировката й съвпада с лунното затъмнение. Пасха(Великден) се празнува през първото пролетно пълнолуние, което го прави лунен празник, както Коледа(Рождество) е слънчев. 
  http://transit.savage-garden.org/bg/lunar.html?centuryId=1 Това е списък с лунните затъмнения. Иначе, източникът е книжка към новия брой на вестник "Стандарт", без упоменат автор, казва се "Кой си ти, Сине Господен". В нея са описани различни хипотези и теории относно Исус. Не е най-надеждният източник, но цитираните по-горе факти са налице.  :drinks:
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: Исус Христос
« Отговор #564 -: Април 24, 2011, 19:14:38 pm »
Окултните корени на великден
http://www.parallelreality-bg.com/statii/ezoterika/319-2011-04-24-08-39-47.html

И АЗ, като съвестен християнин, снощи бях на черква, палих свещи, кръстих се, ядох козунаци и се чуках с яйца :lol: :lol: :lol:. И това при положение, че горе долу съм в час с религиозните обичаи и чии интереси обслужват. Направо съм си здраво imprint-нат  :unknown:
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Исус Христос
« Отговор #565 -: Април 24, 2011, 20:24:10 pm »
Христос Възкръсна от мъртвите!
ЧЕСТИТО ВЪЗКРЕСЕНИЕ!!!
 
За първи път през живота си чувам такива думи...
Доста странно.

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Re: Исус Христос
« Отговор #566 -: Април 24, 2011, 20:47:37 pm »
Аз пък днес на два пъти из Варна чувах хора да се поздравяват с: "Честит Великден!" ;D

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: Исус Христос
« Отговор #567 -: Април 24, 2011, 21:28:40 pm »
Христос Възкръсна от мъртвите!
ЧЕСТИТО ВЪЗКРЕСЕНИЕ!!!
 
За първи път през живота си чувам такива думи...
Доста странно.

Не е странно. Снощи по телевизията го казаха, та от там го чух. По-късно и в черквата същото го пееха поповете. Така се казва, но ти не си обърнал внимание.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Исус Христос
« Отговор #568 -: Април 25, 2011, 00:19:50 am »
Окултните корени на великден
http://www.parallelreality-bg.com/statii/ezoterika/319-2011-04-24-08-39-47.html

И АЗ, като съвестен християнин, снощи бях на черква, палих свещи, кръстих се, ядох козунаци и се чуках с яйца :lol: :lol: :lol:. И това при положение, че горе долу съм в час с религиозните обичаи и чии интереси обслужват. Направо съм си здраво imprint-нат  :unknown:

За съжаление 95% от написаното в този материал е самата истина.
Но жалко, че всички християнски религии са сложени под общ знаменател, въпреки, че съботяните например от десетки години тръбят, че тези ритуали са всъщност езичество с маска на християнство, а тази комбинация е гротесково отвратителна!
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re: Исус Христос
« Отговор #569 -: Април 25, 2011, 00:54:24 am »
Добре де JG, можеш ли да ми кажеш къде и в кое писание  Христос искаше да бъде създаена религия в негова чест... християнството – предсмъртно?

Имам и още един много важен въпрос към теб !!! Вярна ли е версията, че когато Константин Велики приема християнството като официална религия на Римската Империя избива цялото си семейство и децата си и се оженва за майка си Елена за да запази империята?





 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27