Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252316 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Исус Христос
« Отговор #540 -: Февруари 16, 2011, 14:30:38 pm »
Мечка на мен ми пука!  :yes: човешкото въображение и съзнание не е толкова развито за да си измисля крайно фантастични безсмислени картини, родени от някакви илюзии на луди. Не е така. всяка история, за да се породи има начало, независимо дали ще е на книга филм или игра. Всяко творчество, метафора или изразно средство, което се ползва е да се стигне по-лесно до човешкото съзнание, за да разбере тази история, пък да я поналожи малко върху своята, ако иска, пък ако си изведе поуките те да послужат за начало на следваща история, която пък ще е основа и начало за внуците ми и т.н. От известно време се опитвам да обяснявам този принцип на цикличност и определящата роля на Съзнанието- човешкото, докато не докажем нещо за божественото- за да съществуваме и да се развиваме, а не да вярваме непременно и така да си умрем вярващи с глави никога невдигани към небето...тъжно би било.

Хрумна ми нещо относно жертватана Христос- малко да си доразвия сюжета  8)
защо му е било на Христос да се жертва? Да, убийство е. Да знаел е че така ще стане. Но защо не се е покрил? Защото героите само по съвременните филми винаги оцеляват, побеждават или умират трудно. И защото това според мен е "отклоняване на вниманието" на тълпата и на всички останали от .... /няма да кажа  :) помислете малко и за Тайната вечеря  :)/

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #541 -: Март 02, 2011, 12:20:17 pm »
Абе вервайте в Библията като завет за праведен живот на Земята, на кой му пука дали героя от приказката е бил истински - важна е поуката.  ;)
       Един  човек  който  владее  енергии  с  които  може  да  съживява  мъртви,  не  може  да  бъде  убит  без  да  е  расчленено  тялото  му,  така,  че  убииство  няма,  за  самоубииство  не  може  и  дума  да  става,  защото  той  познава  причинно-следственият  закон,  остава  саможертвата,  но  в  името  на  какво,  той  не  може  да  не  е  виждал  бъдещето,  не  може да  не  е  виждал  кладите  и  мракобесието  в  негово  име.  Следователно  това  е  театър,  но  предназначен  за  кого  и  предизвикан  от  кого?  А  дали  мъките  на  кръста  не  са  неговото  изкупление  за  мъките  причинени  на  милионите  угнетени  и  избити  заради  него! 
     Грешник  ли  е  Исус  Христос,  аз  казвам  ДА!!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re: Исус Христос
« Отговор #542 -: Март 02, 2011, 19:54:46 pm »
Аз пък питак-ако въобще няма грях?
Това с разчленяването-ок,но той е казал,че за три дни ще съгради храма.Ако някой мисли,че като насече на парчета нещо-ще го "убие",еми явно пропуска факта,че време и пространство има само в 3Д света и отчасти 4Д?
« Последна редакция: Март 03, 2011, 20:49:02 pm от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #543 -: Март 02, 2011, 20:56:36 pm »
    Говоря  само  за  смъртта  на  физическото  тяло.
       Да  си  призная  и  аз  съм  объркан!  Чия  е  вината  за  смъртта  на  милионите,  а  и  още  умират.  Каква  е  и  що  за  духовност  е   тази  духовност  която  убива?
« Последна редакция: Март 03, 2011, 20:49:26 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re: Исус Христос
« Отговор #544 -: Март 02, 2011, 21:25:21 pm »
Убиването се свежда към материалното а не към духовното.
Убиването всеки го практикува всеки ден...дали ще е чрез ядене на растения, животни или убиването на хора които ще бъдат изядени от червей...всичко от материална гледна точка се свежда до ядене.
Но за духовният опит, дори и начина по който ще умреш е вид преживяване и трябва да си благодарен дори и на този който те е убил, че ти е предоставил точно това преживяване.  ;)

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #545 -: Март 02, 2011, 22:48:40 pm »
      Имам  предвид  убииствата  в  негово  име! 
      Е  ако  някой  посегне  на  дъщеря  ти   благодари  му  за  преживяването,  аз  бих  го  кастрирал! 
« Последна редакция: Март 03, 2011, 20:49:59 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Исус Христос
« Отговор #546 -: Март 05, 2011, 08:19:18 am »
Ти си един невярващ ..нямя лошо,,МИТКО :drinks:

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Исус Христос
« Отговор #547 -: Март 05, 2011, 23:57:30 pm »
Защо свързвате Христос с тялото и тленността му? Дали е разчленено или възкръстнало? Това е малко- съвсем груб пример- всички хора, които не познавате реално, но са умрели през годините и вековете от Христос насам, с неразчленени тела, с какво са по-различни от него?
Не може ли да се приеме божествената му същност без непременно да се свърза с грешната-човешка?
Нима Бог е грешен? Не мисля. Това отсъждане на грехове е много относително. За мен греховете са за хората да си ги осмислят, изкупват и преживяват. Тяхна фикция и комплекс, за да покажат смирението си. Но Бог за мен е безгрешен- аналогично и Хрстос.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #548 -: Март 06, 2011, 19:41:20 pm »
Нима Бог е грешен? Не мисля. Това отсъждане на грехове е много относително. За мен греховете са за хората да си ги осмислят, изкупват и преживяват. Тяхна фикция и комплекс, за да покажат смирението си. Но Бог за мен е безгрешен- аналогично и Хрстос.
       Колко  пъти  живота  на  земята  е  започвал  отново  и  задължително  в  различна  от  предишната  посока,  ЗАЩО,  поради  чия  грешка??? 
10:40 Който приема вас, Мене приема; и който приема Мене, приема Този, Който Ме е пратил.
2:15 гдето остана до Иродовата смърт; за да се сбъдне реченото от Господа чрез пророка, който казва: "От Египет повиках Сина Си".
3:17 и ето глас от небесата, който казваше: Този е възлюбеният Ми Син, в Когото е Моето благоволение.
3:23 И Неговата заповед е това: да вярваме в името на Сина Му Исуса Христа, и да любим един другиго, както ни е заповядал.
5:5 И кой побеждава света, ако не е тоя, който вярва, че Исус е Божият Син?
4:20 Ако рече някой: Любя Бога, а мразя брата си, той е лъжец; защото, който не люби брата си, когото е видял, не може да люби Бога, Когото не е видял.
5:23 И тъй, като принасяш дара си на олтара, ако там си спомниш, че брат ти има нещо против тебе,
5:24 остави дара си там пред олтара, и иди, първо се помири с брата си, тогава дойди и принеси дара си.


10:34 Да не мислите, че дойдох да поставя мир на земята; не дойдох да поставя мир, а нож.
10:35 Защото дойдох да настроя човек против баща му, дъщеря против майка й, и снаха против свекърва й;
10:36 и неприятели на човека ще бъдат домашните му.
5:39 А пък Аз ви казвам: Не се противете на злия човек; но, ако те плесне някой по дясната буза, обърни му и другата.
10:37 Който люби баща или майка повече от Мене, не е достоен за Мене; и който люби син или дъщеря повече от Мене, не е достоен за Мене;

10:38 и който не вземе кръста си и не върви след Мене, не е достоен за Мене.


6:5 И когато се молите, не бивайте като лицемерите; защото те обичат да се молят стоящи по синагогите и по ъглите на улиците, за да ги виждат човеците; истина ви казвам: Те са получили вече своята награда.   
6:6 А ти, когато се молиш, влез във вътрешната си стаичка, и като си затвориш вратата, помоли се на своя Отец, Който е в тайно; и Отец ти, Който вижда в тайно, ще ти въздаде [на яве].  Нужна  ли  е  храмовата  молитва  и  ако  то  на  кого?

6:24 Никой не може да слугува на двама господари, защото или ще намрази единия, а ще обикне другия, или към единия ще се привърже, а другия ще презира. Не можете да слугувате на Бога и на мамона. 
      На  кого  да  слугуваме,  на  бащата  или  на  синът  ???

6:34 Затова, не се безпокойте за утре, защото утрешният ден ще се безпокои за себе си. Доста е на деня злото, което му се намери.

 Има едно  малцинство  което  живее  така,  а  аз  не  искам! 
 Вярвам  в  Христос,  без  а  отричам  или  омаловажавам  светоста  му,  но  го  приемам  като  син  божи!  И  още  нещо,  всеки  роден  от  майка  е  подвластен  на  кармичните  закони!
     Един  въпрос  към  познавачите  на  библията:  Защо  много  хора  съобщават  за  видения  където  са  срещали  Христос,  включително  и  пишещият  тези  редове,  и  никой  не  съобщава  за  среща  с  Бога??   

     





"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re: Исус Христос
« Отговор #549 -: Март 07, 2011, 08:50:43 am »
Защо свързвате Христос с тялото и тленността му? Дали е разчленено или възкръстнало? Това е малко- съвсем груб пример- всички хора, които не познавате реално, но са умрели през годините и вековете от Христос насам, с неразчленени тела, с какво са по-различни от него?
Не може ли да се приеме божествената му същност без непременно да се свърза с грешната-човешка?
Нима Бог е грешен? Не мисля. Това отсъждане на грехове е много относително. За мен греховете са за хората да си ги осмислят, изкупват и преживяват. Тяхна фикция и комплекс, за да покажат смирението си. Но Бог за мен е безгрешен- аналогично и Хрстос.
Yoda,ако приемем,че човек е три части-най-общо казано някои след смъртта си могат(по някакъв начин)да "запазят" себе си и индивидуалността си.Другите просто се размиват в общото Цяло.
mitko,това с бащата и сина е все едно да питам-едното е част на другото или другото има част от част-та?!Добри въпроси,но са триизмерни!А някои части на съществото човек-са извън това. ;) Ако успее човек да осъществи връзка с Господ-то,рано или късно ще осъзнае,и що е Бог.В повечето случаи веднага!Но отнема години,за да го разбере. ;) :)
За кръстта-интересно е какво символизира?Както и трите смъртти...
Да,храмовата молитва е нужда-на този,който я извършва,на този,който се моли,Бог така или иначе няма нужда от никой,и нищо!А,когато разбере нуждата си-тя се превръща в необходимост.Но ВСЕКИ има право на избор!
Между това човек да се безпокой и това да мисли за утрешния ден-мисля,че има съществена разлика.Ако един човек непрекъснато или през по-голямата част от денонощието го прекарва в мисли за вчера,или утре-то,този човек пропуска днес.А вчера е вече минало,а утрешния ден е бъдеще.Нито едното,нито другото го няма реално,нали?Чак след като се "случи"-вече човекът го е прекарал по определен начин.Да,но,ако приемем там теориите за визуализацията и привличането-еми,с безпокойство и тем подобни-какво може човекът да привлече?
За кармичните закони-какво представляват тези закони?
За Христос и Иисус Христос-никой ли не прави разлика между лицето Иисус,Иисус Христос и Христос?За тези,които са срещали Христос-сега прочетох и ми стана интересно,ако може тези,които са го срещали да споделят.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Исус Христос
« Отговор #550 -: Март 10, 2011, 18:18:14 pm »
Blue_star:"Yoda,ако приемем,че човек е три части-най-общо казано някои след смъртта си могат(по някакъв начин)да "запазят" себе си и индивидуалността си.Другите просто се размиват в общото Цяло."

Не мисля така, особено обяснено с "размиват". Звучи супер безсмислено, а отделно нелогично. Едно време древните са сравнявали човек с двукрако без пера, но умни хора са отговаряли, че оскубаната кокошка не е човек. Разчленяват се животните на пържоли и на части, за да се правят колбаси и други чудни супи. Човешкото тяло е като всеки друг труп, само че малко по-различно от животинското, с малко повече консистенция в черъпа и повече възможности за използване и поддържане. Това че Христос е възкръснал не е било, за да не го разчленят и да не би да стане нещо с божествения дух, а защото се е трансформирал по-чисто, да не кажа и че не е доказано дали тялото не е преместено и заровено някъде. Тялото е отпадък като всеки друг, без душа. Но вече съзнанието Христово в кой как и защо се е трансформирало най-малко зависи от тялото, в което е живяло.



Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re: Исус Христос
« Отговор #551 -: Март 11, 2011, 09:06:06 am »
Yoda,ок-звучи супер безсмислено и отделно нелогично.Ок?А това,което си написал за тялото и че е отпадък-ок,щом вярваш в това.Всеки има право на лични виждания по различните въпроси.А кое какво е-еми,и това различните хора,може по-различен начин да го възприемаме. :)
« Последна редакция: Март 11, 2011, 14:29:16 pm от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Исус Христос
« Отговор #552 -: Април 09, 2011, 14:57:00 pm »

       Един  човек  който  владее  енергии  с  които  може  да  съживява  мъртви,  не  може  да  бъде  убит  без  да  е  расчленено  тялото  му,  така,  че  убииство  няма,  за  самоубииство  не  може  и  дума  да  става,  защото  той  познава  причинно-следственият  закон,  остава  саможертвата,  но  в  името  на  какво,  той  не  може  да  не  е  виждал  бъдещето,  не  може да  не  е  виждал  кладите  и  мракобесието  в  негово  име.  Следователно  това  е  театър,  но  предназначен  за  кого  и  предизвикан  от  кого?  А  дали  мъките  на  кръста  не  са  неговото  изкупление  за  мъките  причинени  на  милионите  угнетени  и  избити  заради  него! 
     Грешник  ли  е  Исус  Христос,  аз  казвам  ДА!! 


 Един  въпрос  към  познавачите  на  библията:  Защо  много  хора  съобщават  за  видения  където  са  срещали  Христос,  включително  и  пишещият  тези  редове,  и  никой  не  съобщава  за  среща  с  Бога??   
 
:hi: Това, че твоите врагове могат да се наричат с твоето име и в същото време да вършат неща които не са присъщи на теб, не означава, че трябва да спреш да вършиш нещата които са планирани за добро. А да кажем, че е било театър е смешно понеже ако можеше чрез театър да се извърши това дело то театъра който играеха свещениците в светилището би бил достатъчен.
За това дали Исус Христос е грешник мога да кажа само, Да, понеже Той има най много грехове върху себеси и това го прави най големия грешник на планетата Земя. Въпреки, че Той не е извършил дори един от всичките грехове.Благодаря Му, че не се погнуси да вземе и моите.

И на последния въпрос за познавачи на Библията:
Аз няма да отговоря ще оставя това да направи Библията

Йоан 1:18. Никой никога не е видял Бога. Единородният Син, който е в лоното на Отца, Той Го изяви.

Колосяни 1:12. като благодарите на Бога и Отца, Който ни направи способни да участвуваме в наследството на светиите в светлината,
  13. избави ни от властта на тъмнината и ни премести в царството на възлюбения Си Син,
  14. в Когото имаме изкупление чрез кръвта Му и прошка на греховете,
  15. и Който е образ на невидимия Бог, роден преди всяка твар;
  16. понеже чрез Него е създадено всичко, що е на небесата и що е на земята, видимо и невидимо; било Престоли, било Господства, било Началства, било Власти - всичко чрез Него и за Него е създадено;
  17. Той е по-напред от всичко, и всичко чрез Него се държи.
  18. И Той е Глава на тялото, сиреч на църквата; Той е начатък, първороден измежду мъртвите, за да има във всичко първенство;
  19. понеже в Него благоволи Отец, да обитава всичката пълнота,
  20. и чрез Него да примири със Себе Си всичко, било земно, било небесно, като го умиротвори чрез Него, с кръвта на кръста Му.
  21. И вас, които някога бяхте отстранени от Бога и Негови врагове поради разположение към лоши дела,
  22. сега ви примири в тялото на Неговата плът, чрез смъртта Му, за да ви представи свети, непорочни и безукорни пред Себе Си,

Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #553 -: Април 09, 2011, 18:51:53 pm »
Йоан 1:18. Никой никога не е видял Бога. Единородният Син, който е в лоното на Отца, Той Го изяви.
        Да  никой  не  е  видял  Бога,  понеже  светлината  е  толкова  силна,  че  сетивата  ни  не  могат  да  я  възприемат! 
        Ако  Христос  е  единороден  Син, то  ние  останалите  хора  не  сме  ли  Божи  синови  и  дъщери?  Ние  какви  сме,  творения  на  извънземни?Моята  душа  може  да  се  изявява  многократно  чрез  въплътяване  в  различни  тела.  Ако  Бог  се  е  изявил  чрез  Христос,  значи,  че  Христос  не  е  негов  син,  а  е  самият  Той - Въплътеният  БОГ!!!
     Моето  мнение,
     Душата  въплътена  в  тялото  наречено  Христос,  е  проявила  Божествената  си  същност  и  като  проявена  такава  приключва  циклите  на  Самсара!!    Следователно  ние  щем  не  щем  вървим  по  пътя  на  брат  си  -  Христос
 
Колосяни 
1:15. и Който е образ на невидимия Бог, роден преди всяка твар;       Потвърждава  написаното  по-горе - Въплътен  Бог  или  не
  16. понеже чрез Него е създадено всичко, що е на небесата и що е на земята, видимо и невидимо; било Престоли, било Господства, било Началства, било Власти - всичко чрез Него и за Него е създадено;     Следователно  и  злото,  така  ли?  И  различните  религии  и  социалните  неравенства ???   
  
  18. И Той е Глава на тялото, сиреч на църквата; Той е начатък, първороден измежду мъртвите, за да има във всичко първенство;
  Това  ако  не  е  потвърждение  за  прераждането  (превъплътяването)  здраве  му  кажи!! Първото  изречение  е  кощунство!!  Ако  го  приемем  за  вярно,  то  приемаме,  че  Христос  е  глава  на  злото  което  аз  наричам  църква!!
   
 20. и чрез Него да примири със Себе Си всичко, било земно, било небесно, като го умиротвори чрез Него, с кръвта на кръста Му.
  21. И вас, които някога бяхте отстранени от Бога и Негови врагове поради разположение към лоши дела,

   Противоречие  с  по-горните  цитати!

   Христос  -  Душа  изявила  божествената  си  същност!  Освободила  се  от  Самсара  и  добила  възможноста  да  се  преражда  пожелание,  слязла  на  Земятя  да  помага,  но  разбирайки  (виждайки)  какво  ще  стане  след  него  избира  мъчителната  кръстна  смърт  като  изкупление  за  милионите  избити  и  изгорени  на  клада  Божи  синове  и  дъщери  в  негово  име! 
   Според  библията  Христос  е  мениджър  на  ООД - Църква!  Истинският  шеф  е  папа  или  патриарх! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Исус Христос
« Отговор #554 -: Април 16, 2011, 18:41:53 pm »
 :hi: За мен Христос е самият Бог Отец, облечен в плът на творение, ангелска или човешка.

16. понеже чрез Него е създадено всичко, що е на небесата и що е на земята, видимо и невидимо; било Престоли, било Господства, било Началства, било Власти - всичко чрез Него и за Него е създадено;     Следователно  и  злото,  така  ли?  И  различните  религии  и  социалните  неравенства  ??? 

Тук се говори според мен за цялото творение а не за делата които вършат сътворените.

И какво общо има папската институция с Христос?
В Библията е описано черно на бяло кой е папата
Данаил 7
  24. А за десетте рога, те са десет царе, които ще се издигнат от това царство; и след тях ще се издигне друг, който ще се различава от първите и ще покори трима царе.
  25. Той ще говори думи против Всевишния, ще изтощава светиите на Всевишния, и ще замисли да промени времена и закони; и те ще бъдат предадени в ръката му до време и времена и половина време.
  26. Но когато съдилището ще заседава, ще му отнемат владичеството, за да го изтребят и погубят до край.
Но за подробно разискване на това си иска отделна тема ;)


Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27