Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252330 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: Исус Христос
« Отговор #525 -: Февруари 13, 2011, 18:56:15 pm »
       Вмеесто  да  се  дърляте,  а  ми  отговорете:
 2  Смъртта  на  Христос  убииство  ли  е  или  самоубииство?   

Самоубийство. И друг път съм го обяснявал. Той много добре е знаел, че се бори за изгубена кауза, но въпреки всичко го е направил. Чисто самоубийство.

ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #526 -: Февруари 13, 2011, 19:03:40 pm »
      Вмеесто  да  се  дърляте,  а  ми  отговорете:
1  Може  ли  една  физическа  смърт  да  изкупва  духовни  обременености?
2  Смъртта  на  Христос  убииство  ли  е  или  самоубииство?  
Първо,да уточня,че не се"дърлям" с касиоо,просто ми писна от...мека казано"двеойният стандарт"!  !
Щом ти трябват отговори,моля..
1.Не!!!!!!!!
2.Самоубийство!И в този ред на мисли,всеки един от нас Е самоубиец!Защото раждайки се нещо"тленно"па дори и планета ако щеш,смъртта му вече е предиспозиция!Навържи го със свободният избор и ето ти го отговора.

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re: Исус Христос
« Отговор #527 -: Февруари 13, 2011, 19:30:46 pm »
Когато прочетох втория въпрос се разсмях. Според християнството самоубииството е един вид неприемливо така че можем да приемем хипотетично че му е било писано да умре.
" Trust no one."

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Исус Христос
« Отговор #528 -: Февруари 13, 2011, 19:36:45 pm »
...
2  Смъртта  на  Христос  убииство  ли  е  или  самоубииство?   
Стечение на обстоятелствата. Което от своя страна може да е било предвидимо и предвидено, но не и предизвикано от Христос. В този смисъл не може да се говори за самоубийство.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #529 -: Февруари 14, 2011, 12:36:39 pm »
Когато прочетох втория въпрос се разсмях. Според християнството самоубииството е един вид неприемливо така че можем да приемем хипотетично че му е било писано да умре.
 
        Христос  християнин  ли  е? 
        Нито  един  отговор  на  първият  въпрос! 
        Не  може  на  един  Божи  син  да  е  писано.  Нали  църквата  твърди,  че  Христос  е  неподвластен  на  закона  за  кармата  или  не  е  така?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #530 -: Февруари 14, 2011, 13:06:21 pm »
Христос  християнин  ли  е? 
Не, християни се наричат тези които уж следват неговото учение.
Вмеесто  да  се  дърляте,  а  ми  отговорете:
1  Може  ли  една  физическа  смърт  да  изкупва  духовни  обременености?
2  Смъртта  на  Христос  убииство  ли  е  или  самоубииство?   
1.Не, особено пък чужди, даже и да си Господ!
2.Нито едно от двете, причини няколко .... първо че тябва да се сбъдне предопределеното, а второто е че неможе да умре това което е вечно (ако е изобщо истина случилото се  ;))!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re: Исус Христос
« Отговор #531 -: Февруари 14, 2011, 15:05:04 pm »
Когато прочетох втория въпрос се разсмях. Според християнството самоубииството е един вид неприемливо така че можем да приемем хипотетично че му е било писано да умре.
 
        Христос  християнин  ли  е? 
        Нито  един  отговор  на  първият  въпрос! 
        Не  може  на  един  Божи  син  да  е  писано.  Нали  църквата  твърди,  че  Христос  е  неподвластен  на  закона  за  кармата  или  не  е  така?

Първият въпрос не ми направи впечатление, но както казаха отгоре, Исус не е християнин, той е евреин. Християнството е еретическо учение създадено на базата на юдаизма.

Ако разгледаме въпросът на смърта му от кармична гледна точка, или както ти казваш, че той не подлежи на това, или живота му е леко по-различен от този описан в Библията.
" Trust no one."

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #532 -: Февруари 14, 2011, 15:29:47 pm »
...
2  Смъртта  на  Христос  убииство  ли  е  или  самоубииство?   
Стечение на обстоятелствата. Което от своя страна може да е било предвидимо и предвидено, но не и предизвикано от Христос. В този смисъл не може да се говори за самоубийство.
 
       Не  ми  отговори  на  първият  въпрос. 
       Щом  е  било предвидимо и предвидено, но не и предизвикано от Христос,  то  можем  ли  да  изключим  и  убииството?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re: Исус Христос
« Отговор #533 -: Февруари 14, 2011, 16:10:09 pm »
       Щом  е  било предвидимо и предвидено, но не и предизвикано от Христос,  то  можем  ли  да  изключим  и  убииството?

Аз мисля че може да кажем че е нещо неизбежно, нещо което е трябвало да се случи за да доведе до резултатите за които всички знаем.
" Trust no one."

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Исус Христос
« Отговор #534 -: Февруари 14, 2011, 17:24:52 pm »
      Щом  е  било предвидимо и предвидено, но не и предизвикано от Христос,  то  можем  ли  да  изключим  и  убииството?
Убийството е факт, тъй като Христос умира и тази смърт е предизвикана от някого. Първо са обвиненията към Христос от духовенството, после е решението на народа да бъде помилван разбойникът, вместо Христос. Това са все неща, които не са избор на Христос. Той е можел да ги предвиди, но не и да ги предотврати. По принцип е било възможно и предотвратяване, но то би означавало Христос просто да си живее като повечето обикновени хора, да си сади градинката, да си гледа овцете и да не разсъждава много за духовните въпроси. Ама тогава нямаше да е Христос.

Първият ти въпрос, какво има да му отговарям. Какво разбираш под „християнин“? Под „християнин“ може да се разбира човек, който вярва в Христос, в завета и примера му. Тогава за отговор е абсурдно да се говори, но всъщност може да се приеме за положителен. Ако под „християнин“ се разбира човек вярващ в каноните на християнската религия, тогава според мен отговорът е – не.
« Последна редакция: Февруари 14, 2011, 17:26:03 pm от Iris »

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Исус Христос
« Отговор #535 -: Февруари 14, 2011, 17:52:31 pm »
Искам да отбележа нещо само, относно кармата и евентуални разбирания за преражданията.
Човешкото съзнание  не е вода, бира, ракия или друга течност, която да прелива съдържанието си в различни "съдове" (тела)- не е и въздух, не и (само) огън или мозъка чисто биологично и физиологично като материя (земя). Човешкото съзнание е Петият елемент! Съвкупността от всички тези неща, но не в абсолютно чист вид или пълна хармония. Божественото съзнание обааааааче, не знам какво е. Обаче Христовото съзнание е съвкупност от Божествено и човешко. Естествено че Божественото "цака" човешкото (само) и затова Христос може да се приема на моменти за Бог, а друг път за човек. Това съзнание си го .... представете като едно ...кълбо да речем, обгърнато отзеленолилава неонова светлина (хи-хи, тук пускаме кадри-ха-ха)И това кълбо се въплъщава да речем в "черното влечуго" след хиляда и осемстен инкарнации. Последния (то) среща една... Търсеща да речем- която също е правнучка на прачичото на прапрабалдъзата на дева Мария и тогава те се влюбят и имат близнаци. В задачата се пита (по горната ми логика, ако приемем че полубожественото съзнание е останало непокътното отпреди две хиляди години и само е сменяло телата за да се запази) възможно ли е съзнанието на единия близнак при съединяване на две полубожествени да е само и единствено Божествено?
Това, което пиша по-горе, абсолютно мога да потвърдя като опит (да речем, на биологично ниво) заради детето ми. Чието съзнание съм установила, че е част от моето и част от на баща му- но не и някакво супер ново и чуждо, преродено от петнайсти век.
« Последна редакция: Февруари 14, 2011, 17:54:21 pm от cassio »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #536 -: Февруари 14, 2011, 21:41:38 pm »


Първият ти въпрос, какво има да му отговарям. Какво разбираш под „християнин“? Под „християнин“ може да се разбира човек, който вярва в Христос, в завета и примера му. Тогава за отговор е абсурдно да се говори, но всъщност може да се приеме за положителен. Ако под „християнин“ се разбира човек вярващ в каноните на християнската религия, тогава според мен отговорът е – не.

      Първият  ми  въпрос,  Ирис  бе:       
1  Може  ли  една  физическа  смърт  да  изкупва  духовни  обременености?
 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Исус Христос
« Отговор #537 -: Февруари 14, 2011, 21:43:28 pm »
А, нещо съм се объркал.
Не разбира се. Смъртта всъщност абсолютно нищо не изкупува.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: Исус Христос
« Отговор #538 -: Февруари 14, 2011, 21:50:39 pm »
Първият  ми  въпрос,  Ирис  бе:       
1  Може  ли  една  физическа  смърт  да  изкупва  духовни  обременености?
 

Физическата смърт не изкупува обременености. Това е преоритет на живота. А смърта е един вид почивка след тежкото боледуване(живеене) ;). Така поне твърдят. А ние ще разберем там горе. Сега само можем да гадаем.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен mechka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Исус Христос
« Отговор #539 -: Февруари 15, 2011, 22:37:10 pm »
Абе вервайте в Библията като завет за праведен живот на Земята, на кой му пука дали героя от приказката е бил истински - важна е поуката.  ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27